روش مطالعه زبان انگلیسی رتبه های برتر با 3 الگو

در این مقاله می‌خوانید:

همیشه وقتی صحبت از زبان کنکور میشود اولین چیزی که به ذهن داوطلب می رسد این هست که باید حتما کلاس رفته باشم تا بتونم زبانم را خوب بزنم و انقدر افرادی هستند که از من زرنگ تر هستند و قبل از من خیلی سال ها پیش کلاس رفتند و من جایی واسه پیشرفت ندارم و از همین جاست که شما نمیخواید بیشتر از این قدم به جلو بردارید مگر اینکه از راه های میانبر خودتان را برسانید اونم چجوری؟ دنبال جزوه های رتبه برتر ها میگردید و میخواهید از طریق اون جزوه ها خودتان را بالا بکشید که اصلا کاری شدنی نیست چون هر کسی سطح خاص خودش را داره که برای دیگران به درد بخور نیست پس بهتره تا با روش مطالعه زبان انگلیسی رتبه های برتر آشنا بشوید.

شما بهتره که بدانید نحوه مطالعه صحیح زبان انگلیسی چی هستش تا به کمک آن به هرچیزی که مدنظرتونه که همون درصد بالا در این درس هست برسید. تا انتها با ما همراه باشید تا فقط در پنج دقیقه بدانید چطور می شود به مطالب انگلیسی مسلط شد و به سوال های مربوط به آن به راحتی پاسخ داد.

صحبت های حدیث قمری راجع به روش مطالعه زبان انگلیسی رتبه های برتر فقط و فقط با 3 الگو

تو فقط اراده کن و سعی کن اجراش کنی موفقیت حتما از آن تو خواهد بود خواستن توانستن است. سعی کن جزو افرادی باشی که خاصه و همیشه خاص میمونه.

اولین گام برای مطالعه زبان انگلیسی به روش رتبه برترها

خیلی ساده است برای اینکه شما بتوانید در این درس مسلط شوید باید سه گام را طی کنید چون که بسیاری از افراد در این ورطه هیچ کاری انجام نمی دهند یعنی اصلا این درس را جدی نمی گیرند. خب برای اینکه ثابت کنم واقعا این درس مورد توجه قرار نمی گیرد یک آمار از این درس برای شما قرار می دهم.

اولین گام
First prize ribbon award vector

یک آمار شنیدنی از درصد های مختلف به دست آمده دردرس زبان

درصد افرادی که در این درس توانسته اند به درصد بالای 50 برسند فقط 7 درصد بوده است در حالی که درصد افرادی که در درس زبان به درصد منفی رسیده اند 34 درصد بوده است و این یعنی یک آمار افتضاح از داوطلبان کنکوری!! چرا باید یک داوطلب تا این حد در این درس که چندان هم سنگین نیست به این درصد ها برسد؟! پس بیاید و شما هم جزو افراد گروه 7 درصدی باشید.

آمار درصدهای زبان

اما برسیم به ادامه مقاله و اولین گام لازم برای رسیدن به موفقیت در زبان؛ رتبه برترها در این درس اولین کاری را که انجام می دهند مطالعه صحیح لغات و گرامر را انجام می دهند اما چطوری؟

مطالعه صحیح لغات:

برای لغات شما باید سعی کنید روزانه 10 الی 20 لغت را یاد بگیرید و آن را به دایره لغت خود اضافه کنید اما یاد گرفتن به این معنا که یا لغات را با جمله آموزش ببینید یا با تصویر تا در ذهن تان همیشه ماندگار شود چون که اگر شما بخواهید فقط لغات را حفظ کنید لغت را خیلی سریع در ذهن خواهید سپرد و به همان سرعت هم بعد یک مدت و با افزایش حجم لغات فراموش خواهید کرد پس باید کاری کرد تا نه تنها لغات در ذهن تان بماند بلکه تا بعد از کنکور هم بتوانید از آن ها برای تقویت زبان خود نیز استفاده کنید.

یادگیری با جمله به این صورت خواهد بود که شما معنای فارسی لغت را متوجه می شوید و با آن یک جمله فارسی می سازید تا لغت در ذهن شما ماندگار شود. این مثال را بنده در داخل مقاله ای دیگر تحت عنوان تکنیک های تست زنی زبان انگلیسی بدون معلومات قرار داده ام که برای راهنمایی بیشتر می توانید به آن هم رجوع کنید.

اما در مورد روش دیگر برای یادگیری لغات این است که شما با تصاویر لغات را در ذهن خود ثبت کنید که منابع آموزشی ای وجود دارد که اگر تا انتها با ما همراه باشید این منابع که به شما تصویری یاد گرفتن لغات را آموزش می دهد و تا مدت ها لغات را در ذهن خواهید داشت.

مطالعه صحیح گرامر:

شما وقتی گرامری را از همان اول آموزش می بینید می دانید که چطور می شود مثال های آن را حل کرد و اگر بلد نباشید توصیه اکید می شود تا از دبیرتان برای اینکه یاد نگرفته اید بار دیگر بخواهید تا برای تان توضیح دهد سپس مثال های متعددی از آن گرامر را حل کنید و سپس به تست ها رجوع کرده و تک به تک تست های مربوط به همان قواعد را حل کنید و هرجا که متوجه نشدید به پاسخ نامه تست رجوع کرده و از آن کمک بگیرید تا هیچ نکته مبهمی برای شما باقی نماند

مطالعه صحیح درک مطلب و کلوز تست

در مورد این دو قسمت از زبان باز شما با لغات و گرامر سروکار دارید پس در ابتدا باید دو گزینه بالا را به حد کافی قوی کنید سپس به سراغ این دو برسید. خب برای اینکه بتوانید در درک مطلب و کلوز تست قوی شوید نیاز دارید تا به حد کافی تمرین و تکرار بسیار داشته باشید یعنی تقریبا هیچ مطلبی نباشد که شما روی آن کار نکرده باشید.

دومین گام برای مطالعه زبان انگلیسی به روش رتبه برترها

دومین گام لازم برای این درس خلاصه نویسی و یادداشت برداری می باشد. هر نکته لازم برای تدریس را که فکر می کنید بعد از مدتی ممکن است فراموش کنید را در جزوه یا حاشیه کتاب خود وارد می کنید و در آن حتی لغات را هم با جملات وارد می کنید چون که مطمئنا در زمان مرور به کارتان خواهد آمد پس تنبلی نکنید و حتما تایمی را برای خلاصه نویسی کنار بگذارید.

دومین گام

سومین گام برای مطالعه زبان انگلیسی به روش رتبه برترها

مرور مهم ترین گام برای موفقیت شما در درس زبان می باشد در بالا توضیح داده شد که خلاصه نویسی کنید و این برای این بود تا شما تایم تان را برای دوباره خواندن کل مطالب هدر ندهید و فقط با خواندن خلاصه هایی که به درستی خلاصه نویسی شده یعنی نوشتن مطالب اصلی و نکات ریز مهم به مرور تمامی آن چه که در مدت طولانی خوانده اید بپردازید. دوستان به یاد داشته باشید اگر مرور نباشد شما حتی اگر تو ایده آل ترین حالت مطلب را بخوانید و یاد بگیرید بعد از ده روز یا دو هفته آن را فراموش خواهید کرد چه برسد تا کنکور که 5 ماه از آن باقی مانده است. اما برسیم به قولی که داده بودیم که در آن قرار است منبعی معرفی شود تا شما به کمک آن مطالب را به صورت تصویری آموزش ببینید:

سومین گام

زبان انگلیسی حرف آخر، انتخاب رتبه برترها برای رسیدن به موفقیت

موسسه حرف آخر برای اینکه بتواند تایم را برای داوطلب ذخیره کند تا بتواند به جای فقط آموزش دیدن به مرور بیشتر بپردازد تا در مورد آن درس به تسلط برسد  یک روش منحصر به فرد به کار برده است. استاد محمودی با استفاده از انیمیشن و الگو تمامی لغات، گرامر، کلوز تست و درک مطلب را فقط و فقط در 25 ساعت آموزش داده اند و شما کل زبان سه پایه را در این مدت کم تا مدت ها به یاد خواهید داشت چرا که انیمیشن و تصویر تا مدت های مدیدی در ذهن افراد باقی خواهند ماند.

زبان انگلیسی

سخنی از رتبه برترهایی که از زبان حرف آخر استفاده کرده اند:

سروین سلیمانپور اینگونه می گوید که من از تمام پکیج های حرف آخر استفاده کردم و در درس های عمومی و اختصاصی به درصد های زیر دست پیدا کردم

ادبیات 77  ، عربی 90 ، دینی 80 ، زبان 68 ، ریاضی 75 ، زیست 83 ، فیزیک 93 ، شیمی 90

درصد فیزیک امروز خود را مدیون استاد کامیار  و روش های ایشان در حل سؤالات هستم. در فیزیک حرف آخر مفهوم محوری بودن شعار نیست بلکه واقعا عملی میشود و در فصلی مانند سینماتیک از هیچ فرمولی استفاده نمیشود. الان هم به عنوان یکی از رتبه برترهای حرف آخر اینجا هستم و به رتبه ی 41 در کنکور  دست پیدا کردم

نمونه تدریسی از زبان انگلیسی حرف آخر با روش منحصر به فرد استاد محمودی

زبان انگلیسی حرف آخر سریع تر آموزش دیدن زبان را به شما یاد می دهد و شما دیگر نگران تایم از دست رفته خود نخواهید بود چون هیچ تایمی قرار نیست هدر برود.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد روش مطالعه زبان انگلیسی رتبه های برتر داشتید می توانید با شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید و سوالات خود را مطرح کنید: 09120047025-02166576371
[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”15992″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576371″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576670814029{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

0 0 رای
امتیاز این نوشته
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!