همه چیز درباره کنکور زبان انگلیسی تخصصی

کنکور منحصرا زبان از رشته های پر متقاضی به خصوص در سال های اخیر می‌باشد و داوطلبان زیادی علاوه بر اینکه در یکی از رشته های نظری از جمله رشته های ریاضی فیزیک، تجربی و علوم انسانی ثبت نام می‌کنند در کنکور زبان تخصصی نیز ثبت نام می‌کنند. این آمار به گونه ای است که در سال 98 از تعداد 145541 نفر شرکت کننده در رشته زبان انگلیسی تخصصی فقط 7534 نفر تنها در رشته منحصرا زبان شرکت کرده اند و مابقی در کنار سایر رشته های کنکور این رشته را نیز ثبت نام کرده اند.

اما امروز من شایان مامندی مشاور تحصیلی هر آن چیزی که در رابطه با کنکور زبان انگلیسی تخصصی باید بدانید در سایت harfeakhar به شما معرفی خواهیم کرد و با حدود 3 دقیقه وقت گذاشتن برای خواندن این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در زمینه کنکور منحصرا زبان کسب خواهید کرد و به پاسخ قسمت عمده ای از سوالات خود خواهید رسید و در ادامه هم با یک سورپرایز شما را شگفت زده خواهیم کرد که به کمک آن در حدود  کمتر از یک ماه می‌توانید کل دروس عمومی رشته زبان انگلیسی تخصصی را به صورت کامل مطالعه کنید.

معرفی ازمون منحصرا زبان کنکور سراسری

آزمون منحصرا زبان

رشته زبان انگلیسی تخصصی که سری سوالات ان در کنکور با عنوان کنکور منحصرا زبان شناخته می‌شود یکی از زیر مجموعه ی رشته های اصلی کنکور می‌باشد.

کنکور منحصرا زبان تنها به زبان انگلیسی محدود نمی‌شود بلکه کنکور تخصصی زبان خارجه دارای زبان های ایتالیایی_المانی_روسی و فرانسوی نیز می‌باشد.

دوستان علاقمند به هر یک از زبان های ذکر شده با انتخاب رشته ی دلخواه خود در دفترچه ثبت نامی کنکور می‌توانند در ازمون های منحصرا زبان شرکت کنند.

سری سوالات ازمون منحصرا زبان کنکور متشکل از 2 بخش سوالات عمومی و سری سوالات اختصاصی زبان می‌باشد.از موارد ضروری برای شرکت در ازمون زبان تخصصی درک کامل اصول اولیه زبان مورد نظر برای پاسخ گویی به سری سوالات عمومی زبان و پاسخ گویی به سوالات اختصاصی زبان نیز نیاز به درک قابل قبولی از مباحث گرامر-لغات و تحلیل متن دارد.

اما یک خبر عالی برای داوطلبان رشته منحصرا زبان. دروس عمومی در رشته زبان از اهمیت بالایی برخوردار هستند و امروز یک سورپرایز برای شما عزیزان داریم. سورپرایزی که به کمک آن تنها در 2 ماه صفر تا صد دروس عمومی را با روزی میانگین 5 ساعت مطالعه همراه با حل یک بانک تست خواهید بست. بدون حفظ کردن حتی یک کلمه و به بالاترین درصد ممکن خواهید رسید. در ضمن 15 درصد از کل دروس عمومی را به صورت هدیه رایگان می توانید دریافت کنید. برای دریافت این هدیه ارزشمند کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان تحصیلی ما به سرعت با شما عزیزان تماس بگیرند.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

معرفی کامل رشته زبان انگلیسی تخصصی

معرفی کامل زبان تخصصی

رشته زبان انگلیسی تخصصی یکی از رشته های پرطرفدار بین ازمون های زبان خارجه است.

امروزه زبان انگلیسی اهمیت چشم گیری در جامعه از لحاظ تحصیلی و کاری دارد از این جهت در سال های اخیر ازمون منحصرا زبان انگلیسی کنکور مورد توجه برخی از داوطلبان بوده است اما بسیاری این رشته را فرعی و در کنار دیگر رشته ها انتخاب می کنند از این جهت علاقمندان به زبان انگلیسی با تلاش خود می‌توانند جایگاه خود را بین همه ی داوطلبان این رشته پیدا کنند.

زبان انگلیسی تخصصی دارای 3 رشته اموزش زبان_مترجمی و ادبیات انگلیسی است که هر داوطلب به دلخواه خود می تواند در یکی از این 3 رشته ادامه تحصیل دهد ما در معرفی رشته زبان انگلیسی تخصصی به تحلیل هر 3 خواهیم پرداخت.

رشته اموزش زبان انگلیسی از این جهت که تا حدودی حاوی محتویات 2 رشته دیگر است دارای اهمیت بیشتری است و داوطلبان فارغ التحصیل از این رشته راه کم و بیش همواری را برای اموزش زبان و تدریس در پیش دارند اگرچه خلاقیت و تلاش فردی اهمیت بسیاری دارد.

رشته مترجمی زبان انگلیسی دومین زیر شاخه از رشته زبان انگلیسی تخصصی است که بدین صورت که از عنوان رشته پیداست کار اصلی فارغ التحصیلان بر روی محور ترجمه خواهد بود.

ادبیات زبان انگلیسی اخرین زیر مجموعه از رشته زبان انگلیسی تخصصی است و به نسبت 2 رشته ذکر شده محور فرهنگی و تاریخی زبان انگلیسی را شامل می‌شود و درصد کمتری از داوطلبان ادبیات زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند.

بودجه بندی مباحث کنکور منحصرا زبان انگلیسی

خب دوستان با رشته زبان انگلیسی تخصصی و زیر مجموعه های ان اشنا شدید از این رو به جزئیات ازمون سراری منحصرا زبان انگلیسی خواهیم پرداخت.

ازمون سراری زبان تخصصی شامل 5 مبحث ادبیات فارسی_عربی_دین و زندگی و زبان انگلیسی عمومی است و دارای یک مبحث تخصصی به نام زبان انگلیسی اختصاصی است . ضرایب رشته های ذکر شده به شرح زیر است:

1­_ادبیات فارسی : 4

2_عربی : 2

3_دین و زندگی : 3

4_زبان انگلیسی عمومی : 2

5_زبان انگلیسی اختصاصی :4

تعداد سوال های مورد پرسش دروس عمومی 100 تست می باشد و مدت زمان پاسخ گویی به سری سوالات عمومی کنکور منحصرا زبان 75 دقیقه است.

سری سوالات بخش زبان انگلیسی تخصصی 70 تست می‌باشد و مدت پاسخ گویی به این سوالات نیز 105 دقیقه است.زمان کلی ازمون 180 دقیقه است که 105 دقیقه برای مبحث تخصصی و 75 دقیقه برای مباحث عمومی در نظر گرفته شده است. این مقاله توسط من شایان مامندی از مشاوران حرف آخر نوشته شده است و کمک شایانی در شناخت کنکور منحصرا زبان به شما خواهد کرد.

‎ بودجه بندی سوالات کنکور زبان انگلیسی تخصصی

بودجه بندی کنکور منحصرا زبان

سوالات کنکور زبان تخصصی شامل مباحث لغات_ریدینگ_گرامر_کاربرد زبانی_کلوز تست و ساختاراست و در ادامه به برسی تک تک مباحث کنکور منحصرا زبان خواهیم پرداخت.

مبحث لغات کنکور زبان اختصاصی به جرعت می‌توان گفت از مهم ترین مباحث مورد پرسش است و از کلیدی ترین دانش داوطلبان حین پاسخ گویی به سوالات در نظر گرفته می‌شود.

اما دلیل این همه اهمیت و تاکید بر روی لغات کنکور زبان انگلیسی تخصصی چیست؟ خب دوستان و داوطلبان عزیز سوالات مربوط به مبحث لغات در کنکور زبان انگلیسی تخصصی 15 تست می‌باشد .

تسلط بر مبحث لغات در پاسخ گویی به 70 تست زبان انگلیسی تخصصی از مهم ترین موارد حین ازمون می‌باشد زیرا بر خلاف سوالات زبان عمومی سوالات زبان تخصصی تاکید ویژه ای بر لغات دارد و دامنه ی لغات شما تعیین کننده ی نحوه ی پاسخ گویی به سوالات است.

مبحث ریدینگ و درک مطلب کنکور زبان تخصصی شامل 3 متن با 5 سوال است و در کل 15 تست را در بر می‌گیرد.

سری سوالات کلوز تست نیز شامل 15 سوال می‌شود.همانطور که از اما و ارقام پیداست مباحث درک مطلب و کلوز تست از مهم ترین و تست خیز ترین مباحث کنکور زبان تخصصی می‌باشند.

این 2 مبحث تست خیز کنکور زبان انگلیسی تخصصی ریشه در لغات و گرامر دارد از این جهت که سوالات کلوز تست خواستار هماهنگی بین لغات و گرامر است لذا تسلط کامل بر این 2 مبحث از عوامل ضروری پاسخ گویی به سوالات این بخش است.

ما تا به این قسمت از برسی سری بودجه بندی مباحث کلور تست_درک مطلب و لغات را برسی کردیم که شامل 45 تست از سری سوالات کنکور زبان تخصصی است. در ادامه به بودجه بندی دیگر مباحث کنکور زبان تخصصی که شامل گرامر_کاربرد زبانی و ساختار است که 25 تست بعدی را تشکیل خواهند داد.

در نگاه اول به بودجه بندی سوالات کنکور زبان اختصاصی شما متوجه شمار کمی از تست های گرامر خواهید بود.

سوالات گرامر در کنکور منحصرا زبان انگلیسی 10تست می‌باشد اما این به معنی کم اهمیت بودن مبحث گرامر نیست لذا برای پاسخ گویی به اکثر سوالات زبان تخصصی شما به درک بالایی از گرامر نیاز پیدا خواهید کرد.در ادامه به نحوه ی مطالعه گرامر خواهیم رسید.

بخش بعدی از سوالات زبان تخصصی کنکور شامل 10 تست کاربرد زبانی می‌باشد.کاربرد زبانی برای بسیاری از داوطلبان بخشی نا اشنا است و سوالات این بخش مربوط به مکالمات افراد می‌باشد. شما می‌بایست لغات و اصطلاحات مناسب را در جاهای خالی قرار داده و مکالمه را تکمیل کنید.

اخرین قسمت از سوالات کنکور زبان انگلیسی تخصصی شامل مبحث ساختار است که تعداد 5 تست را به خود اختصاص داده است.

در این نوع سوالات شما باید جملات داده شده را از لحاظ درستی ترکیب و چیدمان لغات برسی کنید.

نحوه ی مطالعه ی مباحث کنکور زبان انگلیسی تخصصی

نحوه مطالعه برای کنکور زبان

چگونه زبان انگلیسی تخصصی را بخوانیم؟ نحوه ی مطالعه ی دروس زبان انگلیسی تخصصی چگونه است؟

خب دوستان من بعد از اشنایی با مباحث و بودجه بندی کنکور زبان انگلیسی تخصصی به نحوه ی مطالعه ی ان که بعدی دیگر از مسیر کنکور و رسیدن به هدفتان است. کنکور منحصرا زبان از دشوار ترین کنکورهایی است که در چند سال اخیر برگزار می‌شود و طی این سال ها  مفهومی تر و دشوارتر نیز شده است.

از دلایل دشوار بودن کنکور زبان انگلیسی تخصصی می‌توان به مشخص نبودن منابع سوالات مورد ارزیابی اشاره کرد.

در کنکور زبان انگلیسی سوالات الگو و منابع خاصی ندارند و مهارت های شما را در عناوین مختلف به چالش می‌کشد.اما می‌توان مهارت های لازم برای پاسخ گویی به سوالات کنکور زبان خارجه را بدست اورد و به درک  قابل قبولی از مباحث برای پاسخ گویی به سوالات رسید.در ادامه به برسی جز به جز مباحث خواهیم پرداخت.

گرامر

دفترچه سوالات زبان انگلیسی تخصصی را باز کنید اولین سری سوالاتی که مشاهده خواهید کرد 10 سوال گرامر خواهد بود.

داوطلبان عزیز گرامر مبحثی جدانشدنی از زبان انگلیسی است و اهمیت بسیار بالایی برای پاسخ گویی به بیشتر مباحث دارد. مطالعه‌ی گرامر زبان باید از قواعد پایه شروع شده و تا سطوع پیشرفته ادامه پیدا کند. تسلط شما بر گرامر کتاب های زبان دوره ی دبیرستان و متوسطه دوم از واجبات مطالعه کنکور زبان انگلیسی تخصصی است.

در قدم دوم شما باید مباحث پایه ای که یاد گرفته‌اید را به سطوح بالاتر برسانید و تحلیل و برسی سوالات زبان تخصصی و حل تمرینات گسترده ی گرامر زبان از کلیدی ترین روش های یادگیری است و از حفظ کردن فرمول های ساختاری و دستوری زبان خودداری کنید. در ادامه بهترین منابع را به شما دوستان معرفی خواهیم کرد.

لغات کنکور زبان تخصصی

15 تست بعدی که در دفترچه سوالات به ان پاسخ خواهید داد سری سوالات لغات زبان انگلیسی تخصصی است.

از مهم ترین و ضروری ترین مهارت های پاسخ گویی به تست های زبان تخصصی داشتن دامنه ی لغات وسیع و کاربردی است . تست خیز ترین مبحث کنکور بخش لغات است زیرا طراحان اصلا محدودیت خاصی برای انتخاب لغات ندارند و از این جهت شما طی روند اماده سازی برای کنکور زبان خارجه اولویت شما یادگیری لغات و وسیع تر کردن دامنه لغات خود باشد .

کسانی که برای ازمون منحصرا زبان انگلیسی اماده می شوند بیشتر اوقات سابقه ی یادگیری زبان انگلیسی را بیرون از فضای اموزشی مدارس را داشته اند. روش های یادگیری زبان خود را بر پایه ی مرور روزانه بگذارید و هر روز مرور داشته باشید و لغات کتاب درسی خود را به نحو احسنت یاد بگیرند و تسلط بر کتاب های غیر درسی و یادگیری اموزش های پیشرفته از نکات ضروری برای پاسخ گویی به سوالات کنکور زبان اختصاصی است. تمرین روزانه را سر لوحه کار خود قرار دهید و بهترین روش یادگیری لغات جمله سازی و داستان نویسی با لغات است. روزانه برای 20 کلمه جمله بسازید و سعی کنید داستان نویسی کنید.

ساختار کنکور زبان انگلیسی تخصصی

سومین سری از سوالات کنکور منحصرا زبان که شامل 5 تست می‌باشد بخش ساختار است.

نحوه ی مطالعه و پاسخ گویی به سوالات ساختار زبان کنکور تخصصی ریشه در لغات دارد و سوالات این قسمت دانش و دامنه لغات شما را به چالش می‌کشد.

جملات را باید از لحاظ ترکیب کلمات و درست یا غلط بودن چیدمان لغات برسی کنید. ترکیب کلمات کنار هم باید معنا دار باشد و از لحاظ گرامری نیز گاهی اوقات ترکیبات اشتباه هستند  لذا سوالات را در 3 قسمت برسی کنید .

1_معنا دار بودن ترکیب های لغات

2_ ترکیب و چیدمان کلمات

3_ گرامر

ساختار زبانی

چهارمین قسمت از سری سوالات کنکور زبان تخصصی بخش ساختار زبانی است که شامل 10 تست می‌باشد.

روش پاسخ گویی به سوالات ساختار زبان خارجه نیز وابسته به دایره لغات شما است. این سوالات مکالمه ی بین 2 شخص را بازگو می‌کند و شما باید مکالمات را کامل کنید.

بهترین شیوه برای پاسخ گویی به سوالات ساختار زبان  درک مکالمه از نگاه گوینده جملات است.بدین معنا که شما باید بهترین اصطلاح یا لغت را برای جای خالی مورد نظر انتخاب کنید و اگر شما محور مکالمه را درک کرده باشید و مطالبی را که گوینده در حال بیان است برای شما واضح باشد شکی نیست که برای پاسخ گویی به سوالات مشکلی برای شما پیش نخواهد امد.

کلوز تست کنکور منحصرا زبان

15 تست بعدی از دفترچه اختصاصی کنکور منحصرا زبان که پیش روی شما خواهد بود سوالات کلوز تست است.

کلوز تست از مهم ترین سوالات کنکور زبان می‌باشد زیرا برای پاسخ گویی به سوالات ان شما به 3 دانش گرامر_لغات و ساختار زبانی نیاز پیدا خواهید کرد.

بهترین روش پاسخ گویی به سوالات کلوز تست دقت به قبل و بعد جای خالی مورد نظر است زیرا بسیاری از اوقات افعال گرامری با توجه به لغات قبل و بعد خود ساختار های متفاوتی را شکل می‌دهد. برای پاسخ گویی به این سری سوالات پیشنهاد می‌شود یک جمله را انتخاب کرده و به برسی جز به جز ان بپردازند. گاهی اوقات یک جمله می‌تواند دارای 4 جای خالی باشد لذا بهتر یک جمله را به طور مستقل کامل کرده سپس به سوالات دیگر بپردازید.

برای تقویت مهارت پاسخ گویی به سوالات کلوز تست بهتر است روزانه 1 متن را برسی کرده و تا حد امکان به برسی جز به جز لغات و دستورهای گرامری بپردازید.

ریدینگ کنکور زبان تخصصی

سری اخر سوالات کنکور زبان انگلیسی تخصصی مربوط به بخش ریدینگ و درک مطلب است که 15 تست اخر سوالات را شامل می‌شود. پیشنهاد می‌کنم پکیج ریدینگ و کلوز تست زبان کنکور را نیز از فروشگاه حرف آخر بررسی کنید که کمک شایانی در حل سوالات گرامر به شما خواهد کرد.

در این قسمت شما باید به 3 متن نسبتا بلند با 5 سوال مربوط به متن  پاسخ دهید. نحوه ی پاسخ گویی به سوالات ریدینگ و درک مطلب با توجه به زمان محدود کنکور از کلیدی ترین نکات پاسخ گویی است. شما برای پاسخ گویی به هر متن حداکثر 6 دقیقه زمان پاسخ گویی خواهید داشت. مدیریت زمان و تکنینک پاسخ گویی به سوالات را داوطلبان عزیز با تمرین و تکرار های روزانه بدست خواهند اورد. برای درک بهتر ریدینگ های کنکور شما باید روزانه یک متن را برسی کنید تا مدریت زمان و نحوه پاسخ گویی را یاد بگیرید. اولین قدم برای پاسخ گویی به سوالات متن برسی سریع متن به منظور درک سطحی و درک مفهوم کلی متن است. در قدم بعدی شما به برسی سوالات خواهید پرداخت. این کار به شما در برسی اصلی و نهایی متن برای پیدا کردن جواب سوالات کمک خواهد کرد.در قدم اخر متن را برسی کرده و در پی جواب سوالات متن باشید و به اعداد_سال های ذکر شده _نام اشخاص و مفهوم هر پارگراف توجه کنید.

دوستان  تست خیزترین مطالب کنکور زبان اختصاصی را می‌توان لغات و گرامر معرفی کرد. تاکید شما بر 2 مورد ذکر شده کمک شایانی حین پاسخ گویی به مطالب به شما خواهد کرد لذا تمرین و تکرار منظم و روزانه را الگو کار خود قرار دهید.

خب داوطلبان عزیز تا به اینجای مقاله به برسی نحوه ی مطالعه ی کنکور زبان انگلیسی تخصصی پرداختیم.

در ادامه بهترین منابع کنکور زبان تخصصی و اینده کاری ان را برسی خواهیم کرد.

بهترین منابع کنکور منحصرا زبان کدامند؟

بهترین منابع کنکور منحصرا زبان

منابع  کنکور زبان انگلیسی تخصصی کدامند؟ سوالی که جواب قاطع و مشخصی ندارد زیرا کنکور زبان انگلیسی تخصصی منبع ثابت و تعیین شده ای ندارد اما برای مطالعه ی مباحث زبان تخصصی چه باید کرد؟ به برسی جز به جز این مطلب خواهیم پرداخت .

خب دوستان از تست خیز ترین مبحث کنکور یعنی لغات شروع می کنیم. شما برای مطالعه ی مبحث لغات میتوانید از چند منبع غیر از کتاب درسی خود استفاده کنید که شامل کتاب های:

4000 essential words_1

504 absolutely essential words_2

Oxford word skill_3

واژگان کتاب درسی_4

میزان تسلط بر کتاب های ذکر شده بر نحوه ی پاسخ گویی به سوالات در کنکور زبان انگلیسی تخصصی تاثیر مستقیم دارد.

بهترین منابع مبحث گرامر کنکور منحصرا زبان انگلیسی از کتاب درسی شروع می‌شود زیرا شما باید در اولین قدم برمباحث پایه مسلط باشید سپس به سراغ تقویت گرامر بروید.

اینده شغلی و درامد رشته زبان انگلیسی تخصصی

آینده شغلی کنکور زبان

2 عامل مهم و دخیل در انتخاب رشته داوطلبان عزیز علاقه و اینده کاری می‌باشد.

رشته زبان انگلیسی تخصصی یکی از معدود رشته های حال حاضر جامعه است که اینده شغلی و سطح درامد تعیین شده و محدودی ندارد زیرا موفقیت در رشته زبان انگلیسی تخصصی بر مبنای سخت کوشی و تلاش فردی است. اینده کاری رشته زبان تخصصی مشاغلی همچون: مترجمی_اموزش و دبیری_تدریس_اشتغال در چاپخانه های دارالترجمه_شرکت های صادرکننده و وارد کننده محصولات_تدوین و ترجمه مقالات و… را شامل می‌شود و علایق فردی تاثیر بسزایی در انتخاب شغل و نحوه درامد شما دارد.

و در اخرعزیزانی که به رشته زبان انگلیسی تخصصی علاقه دارید اینده کاری شما به سخت کوشی و تلاش های شما وابسته است.

همراهان و داوطلبان عزیز کنکور زبان انگلیسی تخصصی را همراه با نحوه ی مطالعه مباحث و بهترین منابع اشنا شدید و با بازار کار ان اشنایی پیدا کردید امیدوارم این مقاله شما در درک هرچه بهتر رشته زبان انگلیسی تخصصی یاری کرده باشد به امید موفقیت روزافزون شما داوطلبان عزیز کنکوری… سایر مقالات ما درباره مباحث مهم کنکور تجربی را نیز از همین سایت مطالعه کنید.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/rUmHXo

https://b2n.ir/899380

https://tinyurl.com/y4tq628d
https://bit.ly/2ImPPWy
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
دریافت 20% محصولات

20 درصد از محصولات حرف آخر را به صورت رایگان و فقط با پرداخت هزینه ارسال دریافت کنید.

ارسال پایه و رشته تحصیلی به:

پیشنهادات ویژه
به بالای صفحه بردن

عقب نمانید! ثبت نام طرح ویژه حرف آخر برای موفقیت در کنکور 1400

تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!