زیست جانوری چند درصد کنکور است؟ چطور در آن به درصد بالا برسیم؟

در این مقاله می‌خوانید:

یکی از بخش‌هایی که در درس زیست که برای اکثر داوطلبان بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و شاید با آن بهتر بتوانند ارتباط برقرار کنند زیست جانوری می‌باشد. در این مبحث از گوارش، گردش خون، حرکت، ایمنی و دستگاه عصبی و …. قرار دارند. کمتر کسی از این بخش از زیست گله می‌کند و حتی به این بخش بیشتر علاقه مند هستند. اما زیست جانوری چند درصد کنکور است؟ و اهمیت آن چقدر می‌تواند باشد؟

آیا می‌شود آن را به دقیقه نود موکول کرد و به قسمت های سخت زیست از جمله زیست گیاهی و ژنتیک بیشتر بها داد و بیشتر آن ها را مورد مطالعه قرار داد تا به تسلط در آن ها دست پیدا کنید؟ پاسخ به این سوال این است که شما باید بدانید بودجه بندی این مبحث به چه صورت می‌باشد تا اولویت بندی برای این درس مشخص شود. البته ناگفته نماند که حتی اگر با راحت ترین مبحث هم سروکار داشته باشید تحت هیچ شرایطی نباید خواندن آن را به دقایق آخر موکول کرد.

البته منظور من از دقایق آخر یعنی ماه های اردیبهشت و خرداد که دانش آموز تحت هیچ شرایطی نباید مطالب جدیدی را آموزش ببیند و باید فقط تمامی آن چه که آموزش دیده است در این ماه ها به مرور و تمرین و تکرارشان بپردازد. برای رسیدن به پاسخ سوال بالا یا همان اهمیت مبحث زیست جانوری کافی است تا 5 دقیقه وقت گذاشته و مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

صحبت های حدیث قمری راجع به زیست جانوری چند درصد کنکور است؟ چطور در آن به درصد بالا برسیم؟

زیست جانوری چند درصد کنکور است؟

در جواب به این سوال که زیست انسانی چند درصد کنکور است و از آن جا که بالا هم توضیح داده شد و بخش های مختلف زیست جانوری مشخص شد، 17 الی 18 سوال زیست مربوط به بخش جانوری می‌باشد و این یعنی اینکه سهم آن 36 درصد است که رقم چشمگیری به نظر می‌رسد و از آنجا که ضریب زیست هم 12 است و حیاتی ترین درس تجربی ها هم محسوب می‌شود بنابراین زیست جانوری سهم به خصوصی از کنکور را به خودش اختصاص داده پس با این اوصاف باید حسابی روی آن کار کرد و با دقت مورد مطالعه قرار داد.

برای اینکه بتوان در این بخش موفق بود و بتوان تمامی درصد های مربوط به آن را کسب کرد باید برنامه خاصی برای آن درنظر گرفت. شاید خیلی از شماها بگویید که لزومی ندارد انقدر حساب شده پیش رفت اما اتفاقا باید حساب شده پیش رفت چون که بسیاری از افراد زیست را خیلی کم می زنند یا بسیاری هم حتی منفی می زنند. اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ در ادامه خواهم گفت!

یک پیشنهاد عالی، اگر می‌خواهید از پراکنده خوانی و سرگردانی برای مطالعه دست بردارید و به راحتی بتوانید طبق برنامه ریزی منظم پیشرفت کنید، از همین جا می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و کافی فرم را پر کنید که کارشناسان مجرب ما با شما ارتباط برقرار کنند.

مشاوره-قمری

مشاوره رایگان تحصیلی با دانشجوی دکترای حرفه ای

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

 

زیست جانوری

آماری جالب و شنیدنی از درصدهای کسب شده توسط دانش آموزان در درس زیست

درصد افرادی که در درس زیست توانسته اند به درصد بالای 70 برسند 8 نفر بوده است!! هم چنین افرادی که به درصد بالای 50 دست پیدا کرده اند 10درصد بوده است!! این در حالی است که افرادی که به درصد منفی یا زیر صفر رسیده اند 26 درصد بوده است!!!! متاسفانه داوطلبان آنطور که باید زیست را جدی نمی‌گیرند و این یعنی فاجعه!! اینکه وقتی حرف از کنکور می‌شود داوطلب باید همه جوره به فکر درس باشد اما …. دوستان اگر هدفتان پزشکی است و قصد دارید فرد موفقی باشید سعی کنید درس را عمیقا مفهومی یاد بگیرید.

درصد های زیست کنکور

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم یک هدیه ویژه برای شما داوطلبان عزیز در نظر دارم، پکیج رایگان حرف آخر؛ در این پکیج شما می توانید از نحوه تدریس اساتید و نوع آموزش اطلاع یابید و 40 تست قطعی کنکور خود را تضمین کنید. قیمت این پکیج رایگان هستش، در صورت تمایل برای تهیه این بسته کافی است تا فرم زیر را پر کنید.

رایگان قمری min

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

نحوه مطالعه صحیح مبحث زیست جانوری

زیست از قسمت های مختلفی از جمله گیاهی، جانوری، ژنتیک و انسانی تشکیل شده که بخش زیادی از این درس را مبحث جانوری به خود اختصاص داده است پس با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده 36 درصد را از آن خود کنید. نحوه مطالعه باید به این گونه باشد که وقتی شما به این مبحث رسیدید برای اینکه به راحتی آن را یاد بگیرید و دچار فراموشی نشوید کافی است تا همیشه کنار کتاب های خود یا جزوه ها حاشیه نویسی داشته باشید و و آن چیزی که از مطلب برداشت کرده اید را در جزوه یا خلاصه های خود بیاورید.

وقتی که قرار است شما این مطلب را مرور کنید لازم نیست تا دوباره برگردید و از صفر کل مطالب را بخوانید همین که خلاصه هایتان را مورد مطالعه قرار بدهید کفایت می‌کند البته اگر خلاصه هایتان جامع باشد و نکات اصلی در آن آورده شده باشند. با توجه به توضیحات داده شده در مورد این بخش از زیست مشخص شد که این مبحث حجیم است خب یک دانش آموز از چه راهی می‌تواند سریع تر آن را یاد بگیرد و زمانش را برای بخش های سخت تر مثل ژنتیک ذخیره کند؟ داشتن یک منبع خوب می‌تواند باعث شود تا تایم شما ذخیره شود.

اگر دانش آموز روش مطالعه زیست را بداند، دیگر استرس این را ندارد که چگونه این درس را برای کنکور فرا بگیرد، ما این امکان را برای شما فراهم آوردیم که تنها با کلیک بر روی روش مطالعه زیست به راحتی مباحث زیست جانوری نظام جدید خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن یاد بگیرید.

‎همچنین اگر شما از بودجه بندی زیست اطلاع دقیق داشته باشید شانس شما برای کسب تراز مناسب بالاتر است، ما این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم که با کلیک بر روی بودجه‌بندی زیست کنکور به راحتی اطلاعات مربوط به این که تعداد سوالات زیست جانوری در کنکور را کسب کنید، نا گفته نماند اگر دانش‌آموز در مورد مهم‌ترین مباحث زیست هم آگاهی داشته باشد موفقیت بیشتری را نسیب خود می‌کند.

زیست جانوری انسانی حرف آخر، بهترین منبع برای شما در رسیدن به موفقیت

موسسه حرف آخر با هدف ذخیره کردن زمان برای داوطلب از روش های منحصر به فردی برای یادگیری مطالب بهره جسته است. در این روش ها مطالب به طور کامل مطرح می‌شود و با مشاهده و مطالعه آن دیگر نیازی به منبع دیگر نخواهید داشت.

انیمیشن و تصویر سازی و الگو روش‌هایی هستند که اساتید زیست شناسی برای تدریس مطالب به کار برده اند. همانطور که همه ما می‌دانیم انیمیشن و تصاویر تا مدت های مدیدی در ذهن ما باقی می‌مانند چون که تصاویر به نیمکره راست مغز یا حافظه تصویری منتقل می‌شوند و در این صورت دیگر دچار فراموشی مطالب نخواهید شد. اما بهتر است برای بهتر درک کردن توضیحات یک نمونه تدریس از زیست جانوری را مشاهده کنید. در جریان هستید که درس زیست در کنکور تاثیر بسزایی را دارد، در این بابت شما می‌توانید با کیک بر روی تاثیر زیست در کنکور مقاله مربوط به ان را مطالعه بفرمایید.

نمونه تدریسی از زیست جانوری انسانی آقای شعبانی و شاکری

زیست حرف آخر به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به حفظ کردن مطالب خیلی راحت آن ها را یاد بگیرید و به خاطر بسپارید. برای تهیه این محصول و یا سایر محصولات حرف اخر می‌توانید از طریق سایت فروشگاه حرف آخر اقدام به تهیه بفرمایید و یا در صورتی که مایل بودید کافی است با شماره تلفن‌های نوشته شده در تماس باشید.-02166576371-09120047025

نمونه تدریس ابر جانوری که توسط استاد شعبانی و استاد شاکری به صورت انیمیشن و شهودی برای شما آموزش داده‌اند.

سوالات متداول

دانش‌آموز من ضعیف است، می‌تواند از این محصول استفاده کند؟ بله، این محصول صفر تا صد زیست جانوری را به صورت انیمیشن از پایه آموزش می‌دهد.

چگونه می‌توانم این محصول را تهیه کنم؟ شما می‌توانید به سایت فروشگاه حرف آخر که در مقاله ذکر شده است مراجعه و یا با شماره‌های داخل سایت ارتباط برقرار کنید.

آیا محصولی هست که بتوان قبل از خرید این پکیج آن را برای آشنایی بیشتر با سایر محصولات حرف آخر تهیه کنم؟ بله، با مراجعه به مقاله می‌توانید با پر کردن فرم  پکیج رایگان حرف آخر را تهیه بفرمایید.

 

 

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/fhLBPD

https://b2n.ir/667586

https://tinyurl.com/y4autqyk
https://bit.ly/38xhmPE
2 1 رای
امتیاز این نوشته
guest
19 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!