سریع‌ترین روش‌ حل مسائل شیمی کنکور

حل مسائل شیمی کنکور یکی از چالش‌برانگیزترین سوالاتی است که داوطلبان کنکور با آن روبه رو خواهند شد، و بخش قابل توجهی از سوالات را نیز به خود اختصاص می‌دهد، در واقع می‌توان گفت لازمه پاسخ به مسائل شیمی علاوه بر تسلط به سرعت کافی در حل مسئله نیاز دارد، سرعت در حل مسائل به مدیریت زمان کمک خواهد کرد. با یادگیری سریع‌ترین روش‌های حل مسائل شیمی کنکور درصد پاسخگویی شما به سوالات درس شیمی به شکل قابل توجهی ارتقاء پیدا خواهد کرد، من تانیا عزیزی، مشاور حرف آخر در این مقاله در حرف آخر قصد دارم در مورد سریع‌ترین روش حل مسائل شیمی کنکور اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهم، اگر قصد دارید در کمترین زمان ممکن به سوالات مسائل شیمی کنکور پاسخ دهید در این مقاله با من همراه باشید.

چرا مسائل شیمی کنکور را جدی بگیرم ؟

مسائل شیمی کنکور با توجه به سوالات کنکور سراسری 98و 99 تقریبا نیمی از بودجه بندی شیمی کنکور است، یعنی 50 درصد  وحتی بیشتر را تشکیل می‌دهد، تعداد سوالات مسائل شیمی کنکور 99، 18 سوال بود، که سطح علمی سوالات نسبتا بالا بود و سوالات به مراتب مفهومی‌تر از سوالات کنکور سراسری 98 بود، در واقع این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و نشان‌دهنده اهمیت درس شیمی و سرعت داوطلبان در حل مسائل شیمی برای داوطلبان کنکور سراسری است،همانطور که می‌دانید درس شیمی برای داوطلبان  کنکور سراسری تجربی با توجه به ضریب آن از نظر اهمیت در رتبه دوم قرار دارد،آن‌چه که پیداست درجه دشواری سوالات شیمی هر سال بیشتر می‌شود، داوطلبانی که به دنبال کسب رتبه مطلوبی در کنکور سراسری هستند باید درصد پاسخگویی به سوالات شیمی را در نظر بگیرند، با توجه به سوالات کنکور سراسری 99 به نظر می‌رسد طراحان کنکور علاوه بر تسلط داوطلبان به درس شیمی به مهارت آن‌‌ها در حل مسائل شیمی کنکور و انجام محاسبات بسیار اهمیت می‌دهند، در تعدادی از سوالات کنکور 99، پاسخ نهایی اعداد رند نبودند.

چند درصد شیمی کنکور مسائل است؟

چند درصد شیمی کنکور مسائل است؟

مسائل شیمی کنکور نظام جدید دستخوش تغییراتی نسبت به سال‌های گذشته شده است، علاوه بر افزایش تعداد سوالات مسائل شیمی ،سوالات مفهومی نیز در این درس افزایش یافته است.در سوالات کنکور 99 موازنه واکنش‌ها مورد توجه قرار گرفته بود و در تعداد زیادی از سوالات تکرار شده بود، همچنین بخش اعظمی از مسائل شیمی کنکور 99 به صورت دو قسمتی مطرح شده بودند، در واقع سرعت در حل مسئله برای داوطلبان کنکور 99 بیش از پیش حائز اهمیت بود. معمولا 4 مسئله از استوکیومتری مطرح می‌شود که به صورت مستقل و ترکیبی می‌باشند،از مبحث سینتیک و ترمودینامیک نیز هر سال سوال مطرح می‌شود، همچنین فصل 3 سال یازدهم (پوشاک،نیازی پایان ناپذیر)در کنکور 99، 6 سوال را به خود اختصاص داده بود که نسبت به سالیان گذشته افزایش پیدا کرده بود. معمولا دو سوال از مسائل شیمی به اسید و باز اختصاص دارد، همچنین در فصل 2 سال دوازدهم مسائل به صورت ترکیبی با فصل 1 سال یازدهم مطرح می‌شود.

دانش آموزان عزیز همان‌طور که اطلاع دارید در سال‌های اخیر مسائل شیمی کنکور علاوه بر اینکه بودجه بندی قابل توجه‌ای را به خود اختصاص می‌دهد و اهمیت بالایی دارد، بسیار نیز مفهومی مطرح می‌شود و برای حل آن دیگر استفاده از فرمول کافی نیست، اما ما اینجا مژده یک خبر خوب را برای شما داریم، اگر قصد دارید تنها با استفاده از 3 الگو و بدون هیچ فرمولی فقط در 3 ساعت کل مسائل شیمی را یاد بگیرید، کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید تا سریعا با شما تماس بگیریم و به صورت کامل شما عزیزان را راهنمایی کنیم.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

مسائل شیمی دهم

مسائل شیمی دهم بخشی از استوکیومتری است، که ادامه آن در پایه یازدهم فصل 1 به صورت کامل تدریس می‌شود. در واقع فصل 3 شیمی دهم بخش اعظم مسائل شیمی دهم  را تشکیل می‌دهد که شامل مسائل محلول و نامحلول است، فصل 1 و فصل 2 شیمی دهم از مفاهیم تشکیل شده است، که عبارت است از الکترونگاتیوی، جدول تناوبی، ترکیبات یونی و….می‌باشد، در مبحث استوکیومتری سال دهم بیشتر روابط جرمی و مولی و همچنین حجم گازها مورد توجه قرار گرفته است.

مسائل شیمی یازدهم

از سال یازدهم مسائل به صورت تخصصی تر مطرح می‌شود و از همان ابتدای فصل 1 دانش‌ آموز با مفاهیم استوکیومتری آشنا شده که ارزش بسیار زیادی نیز دارد زیرا استوکیومتری پایه اصلی مسائل است و به جرئت می‌توان گفت در تمامی سوالات مسائل شیمی کاربرد دارد، بخش اعظم سوالات مربوط به شیمی یازدهم از مسائل تشکیل شده است، شیمی یازدهم فصل اول شامل مباحث،استوکیومتری که مسائل متنوعی از این مبحث در کنکور سراسری مطرح می‌شود ،در فصل دوم شیمی یازدهم مسائل آنتالپی مطح می‌شود.همچنین مسائل سینتیک در فصل دوم سال یازدهم مطرح می‌شود که سرعت فرایندهای شیمیایی را بررسی می‌کند.

مسائل شیمی دوازدهم

سوالات مسائل شیمی دوازدهم فصل اول شامل مسائل مربوط به تعادل و اسیدها می‌باشدهمچنین سوالات صحیح – غلط از این فصل مطرح می‌شود. سوالات مربوط به فصل دوم،سوم و چهارم شیمی دوازدهم  معمولا مفاهیم می‌باشدو سوالات محاسباتی کمتر دیده می‌شود.

چگونه مسائل شیمی را حل کنیم؟

چگونه مسائل شیمی را حل کنیم؟

روش‌های متعددی برای حل مسائل شیمی وجو دارد. روش حل مسائل شیمی در آزمون‌های مدرسه عموما روش تشریحی است.روش تشریحی طولانی و وقت گیر است، دانش‌آموز مدت زیادی دست به قلم خواهد بود و به طور میانگین حداقل 5 دقیقه از وقت دانش‌آموز را می‌گیرد، این روش فقط برای آزمون مدرسه و آزمون‌های نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم کاربرد دارد،داوطلبان کنکو،اگر بخواهند مسائل را با روش تشریحی پاسخ دهند،پاسخگویی به 35 سوال درس شیمی در 35 دقیقه غیر ممکن خواهد بود، داوطلبان از روش‌های تستی برای حل مسائل استفاده می‌کنند، این روش تحت عنوان کسرهای پیش ساخته در بین داوطلبان شناخته شده است.در این روش به عنوان مثال :مسائل استوکیومتری از کسر (گرم/جرم مولی*ضریب) زمانی استفاده می‌شود که مسئله مورد نظر براساس گرم مطرح شود،و به همین ترتیب کسرهای متعددی برای سایر سوالات استوکیومتری نیز استفاده می‌شود، مرحله نخست حل مسائل مطالعه مسئله مرحله دوم استخراج دیتا، مرحله سوم انتخاب روش حل مسئله و در نهایت مرحله چهارم محاسبات می‌باشد. در این مقاله روش جدیدی برای حل مسائل شیمی را بررسی خواهیم کرد در ادامه با من همراه باشید.

تکنیک‌های حل مسائل شیمی کنکور

با استفاده از تکنیک‌های حل مسائل شیمی می‌توانید زیر 30 ثانیه به سوالات مسائل شیمی پاسخ دهید، در واقع اگر شیوه برخورد با سوالات مختلف را بیاموزید هیچ سوالی دشوار نخواهد بود، با استفاده از روش‌های درست دشوارترین سوالات کنکور به ساده‌ترین سوالات تبدیل خواهند شد در ادامه سوالی از کنکور 98 را می‌بینید که با استفاده از روش نقشه راه زیر 30 ثانیه، بدون آن‌که محاسبات وقت‌گیر و دشوار را انجام دهید به راحتی حل خواهد شد به شیوه حل سوال و توضیحاتی که در ادامه ارائه خواهم داد دقت کنید.

پیشنهادی که سرنوشت مسائل کنکور شما را عوض خواهد کرد.

پیشنهادی که سرنوشت مسائل شیمی کنکور شما را عوض خواهد کرد.

شاید در نگاه اول یادگیری کل مسائل شیمی در 30 ساعت خنده دار به نظر برسد اما باید بدانید که ممکن است، بله شما می‌توانید تنها در 30 ساعت تمامی مسائل شیمی را بیاموزید. روش‌های قدیمی و طولانی جوابگو سوالات مسائل شیمی کنکور نخواهند بود، با استفاده از الگو و نقشه راه می‌توان به تمامی سوالات شیمی پاسخ داد بدون آن که مجبور باشید فرمولی حفظ کنید، الگو و نقشه راه مسائل شیمی را با به صورت تصویری و در قالب انیمیشن به شما آموزش می‌دهند. در واقع مسائل شیمی حرف آخر با استفاده از حافظه تصویری تمامی مطالب را به صورت بلند مدت در ذهن شما ثبت  خواهد کرد. استاد غلامحسین ****** از اساتید با تجربه حرف آخر که دارای مدرک دکتری شیمی آلی هستند مسائل شیمی  را بدون آن که نیاز باشد واکنشی را بنویسید و موازنه کنید به شما آموزش خواهند داد. و حل مسائل شیمی کنکور را برای شما آسان خواهد کرد.

دوستان خوبم ممنونم که تا اینجا این مقاله را بررسی کردید اما هدیه ویژه‌ای که برای شما در نظر گرفته‌ایم مرتبط به این مقاله است، اگر می‌خواهید در مسائل شیمی کنکور یک تحول جدی ایجاد کنید و به بهترین سبک ممکن سخت‌ترین مسائل شیمی حتی محلول و نامحلول را یاد بگیرید، ما یک هدیه ویژه برای شما داریم که شامل سخت‌ترین مسائل شیمی کنکور است و علاوه بر آن 30 ساعت آموزش از کل دروس کنکور شما می‌باشد که در 5 روز همراه با مشاوره تخصصی در اختیار شما قرار داده خواهد شد و با کمک آن می‌توانید به 40 تست قطعی منمور پاسخ دهید. این هدیه به مدت محدود به صورت رایگان ارائه می‌شود، برای دریافت آن کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید. 

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

جمع‌بندی مسائل شیمی کنکور

بهتر است بعد از مطالعه هر مبحث مسائل شیمی تعدادی تست به عنوان تمرین حل شود ،تست‌های تمرینی بررسی شوند و در صورتی که با نکته جدیدی برخورد کردید یادداشت کنید، به های‌لایت کردن نکته بسنده نکنید چرا که منابع شما باید منظم و منسجم باشد تا در هنگام مرور مطلبی جا نماند. پس از اتمام تست‌های تمرینی تعدادی تست را انتخاب کنید و این تست‌ها را در زمان معین پاسخ دهید به عنوان مثال می‌توانید 35 تست را انتخاب کنید و 35 دقیقه به آن زمان اختصاص دهید، تعداد 200 الی 300  تست در هفته برای درس شیمی قابل قبول است البته هر چه تعداد تست‌هایی که حل می‌کنید بیشتر باشد تسلط شما در تست‌زنی نیز بیشتر خواهد شد. جمع‌بندی مسائل شیمی کنکور همانند سایر دروس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است در واقع با مرور مطالب نقاط ضعف و قوت شما مشخص خواهد شد برای جمع‌بندی مسائل شیمی بهتر است از دفتر خلاصه نویسی استفاده کنید در واقع روشی که یرای مطالعه مسائل شیمی در بالا توضیح داده شد، برای جمع‌بندی بسیار به شما کمک خواهد کرد نه تنها در درس شیمی بلکه در تمامی دروس ،بهتر است مطالبی که در این دفتر نوشته شده است بصورت هفته‌ای مرور شود و تعداد بیشتری سوال از همین مباحث حل شود.

مباحث پرتکرارمسائل شیمی کنکور

در مسائل شیمی کنکور نیز همانند سایر دروس مباحثی وجود دارد که بیشتر ازسایر مباحث مورد توجه طراحان کنکور قرار گرفته است، از مبحث استوکیومتری  پایه یازدهم هرسال سوالات متعدد و متنوعی به صورت مستقل و ترکیبی مطرح خواهد شد،که این مبحث ممکن است با فصل دوم شیمی دوازدهم (اکسایش-کاهش) ترکیب شود،مباحث ترمودینامیک و سنتیک نیز از مباحث پرتکرار مسائل شیمی محسوب می‌شود،مبحث اسید و باز هم از مباحثی به شمار می‌رود که مورد توجه طراحان کنکور قرار گرفته است، و هر سال از این مبحث سوال مطرح می‌شود،اگر جزو داوطلبانی هستید که وقت زیادی ندارید می‌توانید مباحث دشوار و وقت‌گیر را حذف کنید ،مباحثی مثل :الکتروشیمی، محلول نامحلول واسید وباز که نسبتا مباحث دشواری محسوب می‌شوند. اما  اگر زمان کمی تا کنکور باقی مانده و دوست دارید مهمترین مباحث شیمی کنکور را مطالعه کنید کافیست مقاله مربوطه در در همین سایت مطالعه کنید.

 

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!