7 مبحث تست خیز ریاضی کنکور

در این مقاله می‌خوانید:

مطمئنا وقتی عبارت مهمترین فصل های ریاضی کنکور را جستجو کرده اید از دو حالت خارج نیست. حالت اول اینکه مدت زمان کمی تا کنکور باقی مانده و آنطور که باید ریاضی را نخوانده اید و الان به دنبال مباحث آسان ریاضی کنکور هستید که به کمک آن ها به یک درصد ایده آل و مناسب دست پیدا کنید. حالت دوم هم اینکه کلا رابطه خوبی با درس ریاضی ندارید و یا اصلا به رشته پزشکی، دندان، دارو و … اصلا فکر نمی‌کنید و کسب یک درصد متوسط با خواندن مباحث آسان ریاضی کنکور شما را به هدفتان می‌رساند.

در هر کدام یک از دسته های بالا قرار داید اصلا نگران نباشید زیرا که مقصد درستی را برای حل مشکل خود انتخاب کرده اید. من شایان مامندی مشاور حرف آخر ، دارای تجربه چندین ساله در زمینه کنکور و رتبه برتر کنکور امروز در سایت حرف اخر به صورت کامل مهم ترین فصل های ریاضی کنکور و مباحث آسان ریاضی کنکور را به شما معرفی خواهم کرد و علاوه بر آن در ادامه دوستانی که با ریاضی رابطه خوبی ندارند ولی هدف آن ها پزشکی می‌باشد با یک ترفند اساسی می‌توانم کل ریاضی کنکور را در کمتر از دو ماه برای آن ها ببندم بدون آن که مشکلی با تست زنی داشته باشند.

با این روش که در ادامه خواهید فهمید برای یادگیری و رسیدن به درصد بالا از ریاضی کافی است برروی چهار عمل ریاضی مسلط باشید و دیگر نیازی به خواندن مباحث آسان ریاضی کنکور یا مهمترین فصل های ریاضی کنکور نیست بلکه هر تستی از هر فصلی را می‌توانید راحت تر از آب خوردن حل کنید. البته توصیه می‌کنم که سایر مقالات مربوط به مباحث پر تکرار کنکور تجربی از جمله مهمترین فصل های زیست کنکور و مهمترین مباحث فیزیک کنکور و مهمترین مباحث شیمی کنکور را نیز از همین سایت مطالعه کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن بالاترین بازدهی را کسب کنید.

وویسی که در ادامه برای شما گذاشته ام را حتما حتما گوش دهید که به شدت در افزایش درصد ریاضی برایتان موثر خواهد بود حتی اگر در درس ریاضی بدترین عملکرد را داشته باشید.

ویدیو مباحث مهم ریاضی کنکور:

اما یک خبر خوب برای دوستانی که به اصطلاح حس و حال خواندن متن را ندارند؛ ویدیو تصویری همین مقاله نیز آماده شده است و به صورت مفصل همه چیز توضیح داده شده است و نکاتی که به شدت برای شما مفید هستند همراه با سورپرایز ویژه ای که شما را شگفت زده خواهد کرد. ویدیو مباحث پر تست ریاضی کنکور را همین الان مشاهده کنید. برای دسترسی به سایر مقالات نیز کافیست برروی لینک مقالات شایان مامندی کلیک کنید.

ماهیت فصل های مهم ریاضی کنکور:

فصل های مهم ریاضی کنکور

به طور کلی نه تنها فصل های مهم ریاضی کنکور بلکه کل فصل های ریاضی کنکور را به دو دسته تقسیم می‌کنیم که در تصویر بالا می‌توانید دسته بندی کامل آن ها را مشاهده کنید. دسته اول مباحث مستقل ریاضیات کنکور که هیچ پیش نیازی برای خواندن آن ها نیاز نیست و داوطلب تنها با مطالعه آن ها به صورت تنها می‌تواند به درصد مربوط به آن مبحث از ریاضی دست پیدا کند. این مباحث را می‌توان مباحث آسان ریاضی کنکور نیز نامید که داوطلب تنها با خواندن آن ها می‌تواند به درصد ایده آل خود برسد. از مباحث مربوط به این دسته می‌توان به مبحث هندسه، آمار، آنالیز و احتمال و … اشاره کرد که باز هم می‌توانید در تصویر بالا همه این مباحث را مشاهده کنید.

دسته دوم از مباحث ریاضی کنکور مباحثی هستند که مانند یک زنجیر به یک دیگر ارتباط دارند. مثلا  داوطلب در بحث کاربرد مشتق می‌داند که حتما باید تعین علامت را را بلد باشد و داوطلبی که حل نامعادله بلد نباشد نمی‌تواند به سوالات این بخش از درس ریاضی پاسخ دهد. در قسمت های قبلی و مقاله بهتری دی وی دی ریاضی کنکور به شما منبعی را معرفی کردیم که به کامل ترین نحو ممکن تمامی پیش نیاز های درس ریاضی را آموزش داده است. برای دروس عمومی هم چنین مقالاتی در نظر گرفته شده است و کافیست برروی یکی از لینک های مهمترین مباحث ادبیات کنکور، مهمترین مباحث عربی کنکور، مهمترین درس های دینی کنکور و مهمترین مباحث زبان کنکور کلیک کنید.

در ضمن برای شما یک هدیه ویژه هم در نظر گرفته ایم. اگر مدت زمانی محدودی تا کنکور در اختیار دارید و به دنبال جمع کردن سریع مطالب هستید موسسه حرف آخر یک بسته شامل 40 تست قطعی کنکور همراه با فیلم آموزشی و جزوه و مشاوره می‌باشد و مهم تر از همه این که این بسته به مدت محدود به صورت رایگان ارائه می‌شود و شما تنها با پرداخت هزینه پست و بسته بندی تنها در 5 روز می‌توانید برروی 15 درصد از کل کنکور مسلط شوید. با دقت تصمیم بگیرید چون این یک فرصت استثنایی است که ممکن است تکرار نشود. برای دریافت این هدیه همین الان فرم زیر را پر کنید.

یک اشتباه وحشتناک در تعین فصل های تست خیز ریاضی کنکور:

فصل های تست خیز ریاضی کنکور

متاسفانه بارها حتی برای خود من دوران کنکور پیش آمده است. به افرادی به نام مشاور مراجعه خواهد شد که بتوانند مباحث مهم را برای آن ها مشخص کند. متاسفانه عده زیادی از آن ها بدون درنگ به دانش آموز پاسه می‌دهند که باید مبحث مشتق و کاربرد مشتق خوانده شود که یک اشتباه بسیار بسیار دردناک است. در بالا یک اشاره کوچک به مباحث زنجیروار ریاضی شد که بسیار ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و حتما باید برای مطالعه آن ها به ترتیب پیش رفت که در تصویر بالا ترتیب مطالعه این مطالب را مشاهده می‌کنید.

اشتباه اصلی در خواندن این مباحث توجه به بودجه بندی آن هاست که آن ها را به عنوان یکی از فصل های پر تست ریاضی یا فصل های پر اهمیت ریاضی کنکور مطالعه کنیم.  به عنوان مثال مبحث مشتق و کاربرد مشتق 5 سوال از بودجه بندی ریاضی کنکور را به خود اختصاص می‌دهد که به تنهایی معادل 15 درصد از ریاضی است. اما برای پاسخگویی به تست های این مبحث داوطلب باید بر روی معادله و نامعادله و تعین علامت مسلط باشد و همچنین برروی مبحث تابع. یعنی داوطلب که تابع و حل نامعادله بلد نباشد نمی‌تواند به سوالات درس ریاضی پاسخ دهد. راستی پیشنهاد می‌کنم روش تست زنی ریاضی کنکور رو هم از همین سایت بخونید و درضمن اگر به دنبال بهترین منابع برای ریاضی هستید که از صفر مطلق آموزش داده باشد و منبعی که رتبه های برتر حرف آخر با کمک آن موفق به کسب درصد 100 نیز شده اند کافیست سری به بخش ریاضی حرف آخر بزنید و علاوه بر مشاهده تدریس های رایگان از ویژگی های این محصول بی نظیر نیز دیدن کنید.

تعین مهمترین فصل های ریاضی کنکور از روی بودجه بندی این درس:

مهم ترین فصل های ریاضی کنکور

در مقالات قبلی بودجه بندی ریاضیات کنکور را به صورت کامل بررسی کردیم و در این مقاله هم از روی بالا عکس این مورد را می‌توانید مشاهده کنید. معرفی می‌کنم؛ با بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور آشنا شوید اما خواهشا فریب این بودجه بندی را نخورید و مهمترین فصل های ریاضی کنکور را طبق آن انتخااااااب نکنید. چون در ادامه به شما کامل پر تست ترین فصل های ریاضی کنکور را معرفی خواهیم کرد.

اما خبر خوبی که در بالا برای افزایش درصد ریاضی کنکور به شما وعده دادیم:

یه خبر خوب: اگه زمان کمی تا کنکور باقی مونده یا اصلا رابطه خوبی با ریاضی ندارید و می خواید بهترین نتیجه ممکن رو هم کسب کنید اصلا نگران نباشید همین الان فرم زیر رو پر کنید تا یه جلسه مشاوره کاملا رایگان از ما دریافت کنید که طی اون در مورد مشکلات آموزشی تون مفصل صحبت می کنیم و بهترین راهکار رو در اختیارتون قرار می دیم. کافیه فرم زیر رو پر کنید. در ضمن می تونید با لمس لینک های مقابل مستقیم به تلگرام من یا واتس آپ پیام بدید و سوالاتتون رو هم بپرسید.

مامندی-4-ماهه-2

4 ماه بخون، 7000 تا تست بزن، 7 بار دوره کن!

پر تست ترین فصل های ریاضی کنکور:

اما به اصل ماجرا رسیدیم. پر تست ترین فصل های ریاضی کنکور و در عین حال آسان ترین فصل های ریاضی کنکور که با خواندن آن ها به راحتی می‌توانید به درصد ایده آلی دست پیدا کنید. در قسمت های بالاتر به تقسیم مباحث ریاضی پرداختیم و می‌دانیم با خواندن فصل های مستقل بدون نیاز به رعایت پیش نیاز می‌توانیم درصد مربوط به آن ها را کسب کنیم. این مباحث مستقل عبارت اند از:

 • آمار
 • آنالیز و احتمال
 • هندسه
 • تصاعد
 • مجموعه
 • مقاطع مخروطی

اما در عنوان اصلی ما به شما قل معرفی 7 مبحث را داده بودیم که مبحث هفتم را از بین مباحث زنجیروار انتخاب می‌کنیم و اولین مبحثی که برای خود مباحث زنجیر وار باید خوانده شود و برای مطالعه آن پیش نیازی لازم نیست. این مبحث مثلثات است که 3 تست قطعی از کنکور را به خود اختصاص می‌دهد.

اما یک مبحث دیگر را هم در گوشی به شما معرفی می‌کنیم که مطالعه آن شاید دو ساعت طول بکشد و آن هم مبحث لگاریتم است که در نهایت ناباوری در سال 98، دو سوال از بوده بندی ریاضی را به خود اختصاص داد.

مهمترین مباحث ریاضی کنکور تجربی برای دو ماه پایانی کنکور

اما بدترین حالت ممکن را تصور کنیم که داوطلبی زمان بسیار کمی تا کنکور دارد که کمتر از دو ماه است. این داوطلب باید کدام یک از مهمترین مباحث ریاضی کنکور تجربی را مطالعه کنید تا بتواند به یک درصد راضی کننده دست پیدا کند؟

مباحثی از ریاضی کنکور تجربی که هم آسان هستند و هم پر تست. اما به یاد داشته باشید اگ داوطلب کنکور 99 هستید با توجه به حذفیات کنکور 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا واقعا بودجه بندی دقیقی از ریاضی کنکور تجربی و سوالات آن در دسترس نیست اما چند مبحث که طرح سوال از آن ها در کنکور قطعی است را همین جا به عنوان مباحث مهم ریاضی کنکور تجربی معرفی خواهیم کرد.

 • آمار 1 الی 2 سوال
 • احتمال 3 سوال
 • تصاعد 1 سوال
 • مثلثات 4 سوال
 • لگاریتم 2 سوال

مباحث بالا 12 سوال از بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی را به خود اختصاص می‌دهد که به شدت به شما کمک خواهد کرد در کسب درصد خوب در درس ریاضی کنکور.

مباحث آسان ریاضی کنکور ریاضی نظام جدید

اما درباره مباحث آسان ریاضی کنکور ریاضی نظام جدید داستان اندکی متفاوت تر است و مباحث آسان ریاضی کنکور ریاضی نظام جدید با مهمترین فصل های ریاضی کنکور تجربی متفاوت است و در این قسمت به بررسی مباحث آسان ریاضی کنکور ریاضی خواهیم پرداخت. مباحث ریاضی کنکور ریاضی شامل کتاب های ریاضیات گسسته، آمار و احتمال، هندسه، ریاضی دهم و حسابان می‌باشد. مباحث مهم ریاضی در کنکور ریاضی که توصیه می‌کنیم بخوانید اولا از کتاب های ریاضی دهم و حسابان یک و دو مباحث مربوط به لگاریتم، مثلثات، معادلات و نامعادلات است و همچنین مهمترین مباحث ریاضی رشته ریاضی برای سایر کتاب ها مباحث مربوط به کتاب آمار و احتمال می‌باشد.

مباحث ریاضی کنکور تجربی

مباحث ریاضی کنکور تجربی در سه پایه دهم و یازدهم و دوازدهم مشاهده می شود. مباحث ریاضی کنکور تجربی در پایه دهم شامل 7 فصل می باشد. مباحث ریاضی دهم به ترتیب شامل فصل های مجموعه الگو و دنباله – مثلثات – توان های گویا و عبارات جبری – معادلات و نامعادلات – تابع – شمارش بدون شمردن و آمار و احتمال می باشد.

مباحث ریاضی یازدهم شامل 7 فصل که به ترتیب شامل هندسه تحلیلی و جبر، هندسه، تابع، مثلثات، توابع نمایی و لگاریتمی، حد و پیوستگی و آمار و احتمال می باشد. مباحث ریاضی دوازدهم هم شامل 7 فصل است که به ترتیب به صورت تابع، مثلثات، حد بی نهایت و حد در بی نهایت، مشتق، کاربرد مشتق ، هندسه و احتمال است.

سختترین مباحث ریاضی کنکور

به صورت خلاصه سختترین مباحث ریاضی کنکور را می توان در فصل های هندسه مشاهده کرد. فصل های هندسه تحلیلی و جبر یعنی فصل یک و دو یازدهم، فصل کاربرد مشتق و هندسه یعنی فصل 5 و 6 ریاضی سال دوازدهم جزو سختترین مباحث ریاضی کنکور می باشند.

دوستان خوبم این هم از وعده ما برای معرفی آسانترین فصل های ریاضی کنکور و پر تست ترین فصل های ریاضی کنکور. امیدوام که لذت برده باشید. برای ارتباط با من و پرسش سوالات از طریق کامنت اقدام کنید و نظرات خود را در رابطه با سایر مباحث ریاضی و همچنین مقالاتی که مایلید در آینده برایتان قرار دهم بنویسید. از طریق شماره های 02166576182 و 09120067692 می‌توانید به صورت مستقیم با من در ارتباط باشید تا پاسخگوی سوالاتتان باشم.

پیش نیاز های ریاضی کنکور تجربی

پیش نیاز های ریاضی کنکور تجربی

در قسمت های فوق هم درباره روابط هم نیاز و پیش نیاز مابین مباحث ریاضی توضیحاتی ارائه شد. اما در این قسمت مجدد ارتباط و پیش نیاز های ریاضی کنکور تجربی را بررسی خواهیم کرد که یک جمع بندی درباره مباحث بالا نیز خواهد بود. در درس ریاضی ما با 2 نوع از مباحث سر و کار داریم. دسته اول مباحث مستقل هستند که با سایر مباحث ارتباط ندارند یا حداقل ارتباط کمی دارند و دسته دوم هم مباحثی هستند که به صورت زنجیر وار با هم در ارتباط هستند و پیش نیاز های ریاضی کنکور تجربی در این قسمت نمایان می‌شود. ترتیب مطالعه مباحث مستقل از رابطه خاصی تبعیت نمی‌کند اما این موضوع درباره مباحث زنجیر وار متفاوت است و به خصوص در رشته تجربی پیش نیاز های ریاضی کنکور تجربی باید رعایت شود که ترتیب مطالعه آن ها را در تصویر فوق می‌توانید مشاهده کنید.

سوالات متداول

مهمترین و ساده ترین فصل های ریاضی کنکور کدام فصل ها هستند؟ 

مباحث آمار، احتمال، مجموعه الگو و دنباله، لگاریتم و مثلثات جزو مباحث تست خیر و آسان ریاضی کنکور هستند

چگونه درصد خوبی در درس ریاضی کسب کنیم؟

اگر با ریاضی مشکل دارید یا زمان کمی در اختیار دارید همین الان عبارت “مشاوره مامندی” را به سامانه 10002907 ارسال کنید و یک جلسه مشاوره رایگان از ما دریافت کنید که تمام مشکلات شما را حل خواهیم کرد.

روش مطالعه صحیح ریاضی به چه شکل است؟

من شایان مامندی هستم رتبه برتر و کارشناسی تحصیلی در این مقاله تتکنیک هایی را معرفی کرده ام که در یادگیری ریاضی به شدت به شما کمک خواهد کرد کافیست وارد سایت شوید.

چگونه در کمتر از 2 ماه کل ریاضی کنکور را مطالعه کنیم و به درصد بالا برسیم؟

همین الان با شماره 02166576182 تماس بگیرید تا بهترین منبع آموزش ریاضی و تکنیک هایی که در دو ماه می توانید کل ریاضیات را مطالعه کنید به شما معرفی کنیم

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/T0GYA0

https://b2n.ir/065117

https://tinyurl.com/y36rsw6z
https://bit.ly/2I5BAFc
3.9 11 رای
امتیاز این نوشته
guest
34 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!