۷ مبحث تست خیز ریاضی کنکور

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
فصل های مهم ریاضی کنکور
ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته روش های تست زنی کنکور, روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره حرف آخر برچسب ها: بدون دیدگاه 11 0

۷ مبحث تست خیز ریاضی کنکور

مطمئنا وقتی کلید واژه مهمترین فصل های ریاضی کنکور را جستجو کرده اید از دو حالت خارج نیست. حالت اول اینکه مدت زمان کمی تا کنکور باقی مانده و آنطور که باید ریاضی را نخوانده اید و الان به دنبال مباحث آسان ریاضی کنکور هستید که به کمک آن ها به یک درصد ایده آل و مناسب دست پیدا کنید. حالت دوم هم اینکه کلا رابطه خوبی با درس ریاضی ندارید و یا اصلا به رشته پزشکی، دندان، دارو و … اصلا فکر نمی‌کنید و کسب یک درصد متوسط با خواندن مباحث آسان ریاضی کنکور شما را به هدفتان می‌رساند.

در هر کدام یک از دسته های بالا قرار داید اصلا نگران نباشید زیرا که مقصد درستی را برای حل مشکل خود انتخاب کرده اید. من شایان مامندی به عنوان مشاور ، دارای تجربه چندین ساله در زمینه کنکور و رتبه برتر کنکور امروز در سایت حرف اخر به صورت کامل مهم ترین فصل های ریاضی کنکور و مباحث آسان ریاضی کنکور را به شما معرفی خواهم کرد و علاوه بر آن در ادامه دوستانی که با ریاضی رابطه خوبی ندارند ولی هدف آن ها پزشکی می‌باشد با یک ترفند اساسی می‌توانم کل ریاضی کنکور را در کمتر از دو ماه برای آن ها ببندم بدون آن که مشکلی با تست زنی داشته باشند.

با این روش که در ادامه خواهید فهمید برای یادگیری و رسیدن به درصد بالا از ریاضی کافی است برروی چهار عمل ریاضی مسلط باشید و دیگر نیازی به خواندن مباحث آسان ریاضی کنکور یا مهمترین فصل های ریاضی کنکور نیست بلکه هر تستی از هر فصلی را می‌توانید راحت تر از آب خوردن حل کنید.

وویسی که در ادامه برای شما گذاشته ام را حتما حتما گوش دهید که به شدت در افزایش درصد ریاضی برایتان موثر خواهد بود حتی اگر در درس ریاضی بدترین عملکرد را داشته باشید.

ویدیو مباحث مهم ریاضی کنکور:

اما یک خبر خوب برای دوستانی که به اصطلاح حس و حال خواندن متن را نداند؛ ویدیو تصویری همین مقاله نیز آماده شده است و به صورت مفصل همه چیز توضیح داده شده است و نکاتی که به شدت برای شما مفید هستند همراه با سورپرایز ویژه ای که شما را شگفت زده خواهد کرد. ویدیو مباحث پر تست ریاضی کنکور را همین الان مشاهده کنید.

فقط مطالعه مباحث پر تست ریاضی کنکور عاقلانه است؟

درس ریاضی در کنکور تجربی ضریب ۶ را دارد و درس زیست شناسی ضریب ۱۲. با وجود این به شما ثابت خواهم کرد ریاضی از زیست خیلی مهم تر و تاثیر گذار تر است. ویدیو بالا را ببینید در یک دقیقه برای شما این موضوع را ثابت کرده ام. این ویدیو جنجالی را از دست ندهید. با مشاهده ویدیو بالا می‌توانید متوجه شوید مبحثی خواندن ریاضی و مطالعه مباحث پر تست عاقلانه است یا نه.

جالب بود نه؟ حال می‌توانید متوجه شوید که نباید برای ریاضی فصل های پر تست یا فصل های مهم را فقط بخوانید اما باز داوطلبانی را مد نظر قرار می‌دهیم که زمان کمی دارند و ناچار هستند که مبحثی بخوانند و فط مباحث مهم ریاضی کنکور را مطالعه کنند.

ماهیت فصل های مهم ریاضی کنکور:

فصل های مهم ریاضی کنکور

به طور کلی نه تنها فصل های مهم ریاضی کنکور بلکه کل فصل های ریاضی کنکور را به دو دسته تقسیم می‌کنیم که در تصویر بالا می‌توانید دسته بندی کامل آن ها را مشاهده کنید. دسته اول مباحث مستقل ریاضیات کنکور که هیچ پیش نیازی برای خواندن آن ها نیاز نیست و داوطلب تنها با مطالعه آن ها به صورت تنها می‌تواند به درصد مربوط به آن مبحث از ریاضی دست پیدا کند. این مباحث را می‌توان مباحث آسان ریاضی کنکور نیز نامید که داوطلب تنها با خواندن آن ها می‌تواند به درصد ایده آل خود برسد. از مباحث مربوط به این دسته می‌توان به مبحث هندسه، آمار، آنالیز و احتمال و … اشاره کرد که باز هم می‌توانید در تصویر بالا همه این مباحث را مشاهده کنید.

دسته دوم از مباحث ریاضی کنکور مباحثی هستند که مانند یک زنجیر به یک دیگر ارتباط دارند. مثلا  داوطلب در بحث کاربرد مشتق می‌داند که حتما باید تعین علامت را را بلد باشد و داوطلبی که حل نامعادله بلد نباشد نمی‌تواند به سوالات این بخش از درس ریاضی پاسخ دهد. در قسمت های قبلی و مقاله بهتری دی وی دی ریاضی کنکور به شما منبعی را معرفی کردیم که به کامل ترین نحو ممکن تمامی پیش نیاز های درس ریاضی را آموزش داده است.

یک اشتباه وحشتناک در تعین فصل های تست خیز ریاضی کنکور:

فصل های تست خیز ریاضی کنکور

متاسفانه بارها حتی برای خود من دوران کنکور پیش آمده است. به افرادی به نام مشاور مراجعه خواهد شد که بتوانند مباحث مهم را برای آن ها مشخص کند. متاسفانه عده زیادی از آن ها بدون درنگ به دانش آموز پاسه می‌دهند که باید مبحث مشتق و کاربرد مشتق خوانده شود که یک اشتباه بسیار بسیار دردناک است. در بالا یک اشاره کوچک به مباحث زنجیروار ریاضی شد که بسیار ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و حتما باید برای مطالعه آن ها به ترتیب پیش رفت که در تصویر بالا ترتیب مطالعه این مطالب را مشاهده می‌کنید.

اشتباه اصلی در خواندن این مباحث توجه به بودجه بندی آن هاست که آن ها را به عنوان یکی از فصل های پر تست ریاضی یا فصل های پر اهمیت ریاضی کنکور مطالعه کنیم.  به عنوان مثال مبحث مشتق و کاربرد مشتق ۵ سوال از بودجه بندی ریاضی کنکور را به خود اختصاص می‌دهد که به تنهایی معادل ۱۵ درصد از ریاضی است. اما برای پاسخگویی به تست های این مبحث داوطلب باید بر روی معادله و نامعادله و تعین علامت مسلط باشد و همچنین برروی مبحث تابع. یعنی داوطلب که تابع و حل نامعادله بلد نباشد نمی‌تواند به سوالات درس ریاضی پاسخ دهد. راستی پیشنهاد می‌کنم روش تست زنی ریاضی کنکور رو هم از همین سایت بخونید.

تعین مهمترین فصل های ریاضی کنکور از روی بودجه بندی این درس:

مهم ترین فصل های ریاضی کنکور

در مقالات قبلی بودجه بندی ریاضیات کنکور را به صورت کامل بررسی کردیم و در این مقاله هم از روی بالا عکس این مورد را می‌توانید مشاهده کنید. معرفی می‌کنم؛ با بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور آشنا شوید اما خواهشا فریب این بودجه بندی را نخورید و مهمترین فصل های ریاضی کنکور را طبق آن انتخااااااب نکنید. چون در ادامه به شما کامل پر تست ترین فصل های ریاضی کنکور را معرفی خواهیم کرد.

اما خبر خوبی که در بالا برای افزایش درصد ریاضی کنکور به شما وعده دادیم:

در هر سطحی که هستید! از ریاضی متنفرید؟ ده سال از کنکور دور بوده اید؟ با توضیحات بالا اهمیت ریاضی را درک کرده اید؟ برای شما یک خبر خوب داریم در مورد ریاضی ۶۰۴۰ حرف آخر که فقط در ۸۰ ساعت یعنی کمتر از ۱ ماه به کمک آن می‌توانید کل ریاضیات را یاد بگیرید. باور کنید ریاضی سخت نیست و این خود ما هستیم که این درس را به یک غول وحشتناک تشبیه کرده ایم و می‌توان این مشکل را حل کرد. برای یاد گیری ریاضی فقط کافی است چهار عمل اصلی ریاضی را بلد باشید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ریاضی ۶۰۴۰ حرف آخر مراجعه کنید یا همین الان با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید که سریع ترین راه است یا اینکه فرم زیر را پر کنید تا سریع با شما تماس بگیریم.

پر تست ترین فصل های ریاضی کنکور:

اما به اصل ماجرا رسیدیم. پر تست ترین فصل های ریاضی کنکور و در عین حال آسان ترین فصل های ریاضی کنکور که با خواندن آن ها به راحتی می‌توانید به درصد ایده آلی دست پیدا کنید. در قسمت های بالاتر به تقسیم مباحث ریاضی پرداختیم و می‌دانیم با خواندن فصل های مستقل بدون نیاز به رعایت پیش نیاز می‌توانیم درصد مربوط به آن ها را کسب کنیم. این مباحث مستقل عبارت اند از:

 • آمار
 • آنالیز و احتمال
 • هندسه
 • تصاعد
 • مجموعه
 • مقاطع مخروطی

اما در عنوان اصلی ما به شما قل معرفی ۷ مبحث را داده بودیم که مبحث هفتم را از بین مباحث زنجیروار انتخاب می‌کنیم و اولین مبحثی که برای خود مباحث زنجیر وار باید خوانده شود و برای مطالعه آن پیش نیازی لازم نیست. این مبحث مثلثات است که ۳ تست قطعی از کنکور را به خود اختصاص می‌دهد.

اما یک مبحث دیگر را هم در گوشی به شما معرفی می‌کنیم که مطالعه آن شاید دو ساعت طول بکشد و آن هم مبحث لگاریتم است که در نهایت ناباوری در سال ۹۸، دو سوال از بوده بندی ریاضی را به خود اختصاص داد.

مهمترین مباحث ریاضی کنکور تجربی برای دو ماه پایانی کنکور 

اما بدترین حالت ممکن را تصور کنیم که داوطلبی زمان بسیار کمی تا کنکور دارد که کمتر از دو ماه است. این داوطلب باید کدام یک از مهمترین مباحث ریاضی کنکور تجربی را مطالعه کنید تا بتواند به یک درصد راضی کننده دست پیدا کند؟

مباحثی از ریاضی کنکور تجربی که هم آسان هستند و هم پر تست. اما به یاد داشته باشید اگ داوطلب کنکور ۹۹ هستید با توجه به حذفیات کنکور ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا واقعا بودجه بندی دقیقی از ریاضی کنکور تجربی و سوالات آن در دسترس نیست اما چند مبحث که طرح سوال از آن ها در کنکور قطعی است را همین جا به عنوان مباحث مهم ریاضی کنکور تجربی معرفی خواهیم کرد.

 • آمار ۱ الی ۲ سوال
 • احتمال ۳ سوال
 • تصاعد ۱ سوال
 • مثلثات ۴ سوال
 • لگاریتم ۲ سوال

مباحث بالا ۱۲ سوال از بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی را به خود اختصاص می‌دهد که به شدت به شما کمک خواهد کرد در کسب درصد خوب در درس ریاضی کنکور.

دوستان خوبم این هم از وعده ما برای معرفی آسانترین فصل های ریاضی کنکور و پر تست ترین فصل های ریاضی کنکور. امیدوام که لذت برده باشید. برای ارتباط با من و پرسش سوالات از طریق کامنت اقدام کنید و نظرات خود را در رابطه با سایر مباحث ریاضی و همچنین مقالاتی که مایلید در آینده برایتان قرار دهم بنویسید. از طریق شماره های ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ و ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۹۲ می‌توانید به صورت مستقیم با من در ارتباط باشید تا پاسخگوی سوالاتتان باشم.

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (11)

 • سحر زماني پاسخ

  مممنون

  6 می 2020 در 10:10
 • reyhane پاسخ

  عالی بود

  31 می 2020 در 00:27
  • شایان مامندی پاسخ

   ممنونم لطف شماست از بقیه مقالات مهمترین مبحث های کنکور تجربی هم دیدن کنید.

   31 می 2020 در 12:30
  • Melika.A پاسخ

   سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون فقط یه سوال داشتم برای قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تهران مطالعه مباحث مطرح شده در بخش دروس غیر مستقل کافیه ؟

   3 ژوئن 2020 در 00:05
   • شایان مامندی پاسخ

    سلام و عرض ادب متشکرم بابت نظرتون. برای قبولی در پزشکی دانشگاه تهران با توجه به کارنامه هایی که من چک کردم به صورت میانگین باید ریاضی رو بالای ۶۰ بزنید واین منابع کافی نیستند. پیشنهاد می‌کنم اگه تا الان خوب کار نکردید ریاضی رواز ریاضی ۶۰۴۰ حرف آخر استفاده کنید که کل زمان آموزش و تست زنی حدود ۷۰ ساعته و یا از طریق ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ بامن در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنم.

    3 ژوئن 2020 در 15:43
 • Melika Ahmadi پاسخ

  ممنون از اطلاعات مفیدتون فقط یه سوال داشتم به نظر شما برای قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تهران مطالعه مباحث مطرح شده در جدول دروس غیر مستقل کافیه ؟

  2 ژوئن 2020 در 21:56
 • Ararsh پاسخ

  سلام، این تقسیم بندی خیلی خوب بود: زنجیروار یه رو اصلا بهش توجه نکرده بودم و همیشه در طول مسیر به مشکل میخوردم!!!! ۷۳روز مونده و استارت دوباره با این نکات!!! ممنون!!!

  8 ژوئن 2020 در 11:36
  • شایان مامندی پاسخ

   سلام دوست خوبم وقتتون بخیر باشه. دقیقا مطالب زنجیر وار خیلی پر اهمیته و همون طور که تو مقاله هم نوشتم دلیل اصلیه که سال ۹۸ حدود ۴۸ درصد از کل داوطلبا ریاضی رو منفی زدن. چنین مقاله ای رو برای درس فیزیک هم نوشتم و از همین سایت می‌تونید مهمترین فصل های فیزیک کنکور رو بخونید.

   8 ژوئن 2020 در 15:41
 • Nabat پاسخ

  عالی بودخیلی ممنون😍

  12 ژوئن 2020 در 15:11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!