نقد و بررسی تخصصی فیزیک سال دهم حرف آخر

فیزیک دهم حرف آخر

فیزیک سال دهم

فیزیک سال دهم بین رشته های ریاضی و تجربی مشترک می‌باشد و از 4 فصل تشکیل شده است.

فصل اول بردار و اندازه گیری : این فصل هر چند سال یک بار یک تست از تست های فیزیک را به خود اختصاص می‌دهد ولی به این معنی نیست که اهمیت کمی دارد. در این فصل با مباحث اندازه گیری و کمیت های اصلی و فرعی آشنا خواهید شد که به جرأت میتوان گفت داوطلبی که تبدیل واح بلد نباشد باید فیزیک و قسمت محاسبات را کنار بگذارد.

فصل دوم کار و انرژی : به طور میانگین هر سال یک تست را به خود اختصاص میدهد و از مباحث کار ، انرژی جنبشی ، انرژی پتانسیل ، انرژی فنر ، انرژی مکانیکی و توان تشکیل شده است. این مبحث نیز جزو مباحث پایه ای می‌باشد و می‌توان آن را با فصل های دینامیک مبحث تکانه و فصل سه فیزیک سال یازدهم القای الکترو مغناطیس ترکیب کرد.

اما از فصل 3 به بعد ماجرا کلا فرق میکند و وارد فصل سیالات خواهیم شد.

فصل سه ویژگی های فیزیکی مواد می‌باشد و سهمیۀ این فصل در کنکور سراسری به طور میانگین 2 تست می‌باشد.در این فصل حالت های ماده ، نیروهای بین مولکولی ، فشار و نحوه ی محاسبۀ آن ، اصل ارشمیدس و اصل برنولی مورد مطالعه قرار می‌گیرد. در سال های اخیر شاهد ترکیب سؤالات این فصل با فصل صوت بوده ایم. همچنین عمده اهمیت این فصل برای رشتۀ ریاضی می‌باشد چرا که مهندسان آینده در دانشگاه ها و در رشته های مکانیک و مهندسی شیمی با این مبحث سر و کار خواهند داشت.

فصل پایانی فیزیک سال دهم نیز در رابطه با دما و گرماست و از مباحث دماسنجی ، انبساط ، گرما ، تغیر حالت ، روش های انتقال گرما و قوانین گازها تشکیل شده است.

اهمیت فیزیک سال دهم :

فیزیک دهم

با بودجه بندی فیزیک سال دهم به صورت کامل آشنا شدیم. همانطور که در بالا نیز اشاره شد فیزیک سال دهم از نظر مطالب پایه ای بسیار مهم می‌باشد و در جای جای فیزیک با آن مواجه می‌شویم و می‌توان مطالب کتاب های فیزیک یازدهم و دوازدهم را با فیزیک سال دهم به راحتی ترکیب کرد. پس در نتیجه خواندن فیزیک سال دهم بر همگان واجب است.

نیم نگاهی هم به اهمیت فیزیک در کنکور داشته باشیم. فیزیک در رشته ی ریاضی دارای ضریب 9 و در رشته ی تجربی دارای ضریب 6 می‌باشد.

اما چگونه باید این کتاب که فقط کتاب درسی سال دهم از 173 صفحه تشکیل شده است را مورد مطالعه قرار داد ؟

در این مقاله قصد داریم یکی از منابع آموزش فیزیک سال دهم که محبوبیت فراوانی نیز کسب کرده است و به فیزیک دهم حرف آخر یا فیزیک دهم استاد کامیار مشهور است به صورت کامل مورد نقد و بررسی قرار دهیم تا بتوانید به صورت آگاهانه به انتخاب منبع برای مطالعه ی فیزیک اقدام کنید.

معرفی کامل پکیج فیزیک دهم حرف آخر :

فیزیک دهم کامیار

فیزیک دهم حرف آخر با تدریس پیمان کامیار در سال 96 تولید شد. در این پکیج فیزیک دهم استاد کامیار اصلا خبری از فرمول و یا نکته های فراوان که فقط برای حل یک سؤال کاربرد دارند نیست. در ادامه در سه قسمت به معرفی کامل و نقد پکیج فیزیک دهم حرف اخر میپردازیم.

1- ویژگی تدریس استاد کامیار در پکیج فیزیک دهم حرف اخر :

همان طور که اشاره شد در پکیج فیزیک دهم حرف اخر اصلا خبری از فرمول های به درد  نخور نیست. شاید با خود فکر کنید که حتما در این پکیج از روش تشریحی استفاده شده است پس سخت در اشتباه هستید. در پکیج فیزیک دهم استاد کامیار با استفاده از الگو به آموزش مباحث می‌پردازند. الگو وتکنیک تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. منظور از تکنیک روش هایی می‌باشد که فقط برای حل یک نوع سؤال خاص کاربرد دارد اما الگو به معنای روشی است که تمامی سؤالات یک مبحث را بتوان با استفاده از آن حل کرد.

همچنین شیوۀ آموزش در این پکیج فیزیک دهم کامیار منحصر بفرد می‌باشد و در این پکیج خبری از وایت برد و ماژیک نیست بلکه تمامی مطالب فقط و فقط با استفاده از جدید ترین تکنولوژی آموزشی تدریس می‌شوند. همچنین شعار اصلی پکیج ریاضی دهم حرف اخر ، بکارگیری نیمکره ی راست مغز می‌باشد.

یعنی در حرف آخر ادعا می‌شود که با استفاده از آموزش شهودی و انیمیشن سازی مطالب وارد نیمکرۀ راست مغز می‌شود و بدون نیاز به حفظ کردن در آن جا تثبیت می‌گردد.

در پکیج فیزیک دهم حرف آخر در 24 جلسه کلیۀ مطالب تدریس می‌شود و نکتۀ جالب هم اینجاست که این 24 جلسه صرفا برای آموزش نیست بلکه زمان آموزش بسیار کوتاه تر از زمان حل تست است.

کلیۀ تست های سراسری ده سال اخیر در پکیج فیزیک دهم حرف آخر مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد و همچنین تمامی این تست ها با استفاده از الگوهای آموزش داده شده حل می‌شوند.

2- فیزیک سال دهم حرف آخر شامل چه مباحثی است ؟ 

پکیج فیزیک سال دهم استاد کامیار متشکل از 4 فصل اندازه گیری ، کار و انرژی ، خاصیت فیزیکی مواد و دما و گرما می‌باشد 173 صفحۀ کتاب درسی می‌باشد ولی در پکیج فیزیک سال دهم حرف آخر تمام این 4 فصل و 173 صفحه فقط در 4 الگو و 24 جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

3- این محصول مناسب چه افرادی است ؟

مس

 

قطعا برای آموزش هر مبحثی یک سری پیش نیاز ها موجود است که باید بر آن ها مسلط بود اما در پکیج فیزیک دهم حرف آخر نیازی به پیش نیاز نیست چون تمامی مطالب مورد نیاز برای یادگیری فیزیک سال دهم در این پکیج تدریس شده است . یعنی مهم نیست داوطلب سال دهم باشید یا فردی که بعد از 10 سال قصد کنکور دادن را دارد و هر فردی می‌تواند از این پکیج استفاده کند.

چگونه برای فیزیک سال دهم حرف آخر برنامه ریزی می‌شود ؟

همراه هر منبعی قطعا یک برنامه ی خوب نیاز است تا راه را به داوطلب نشان دهد. مشاورین مجموعه ی حرف آخر با استفاده از آزمون های تعیین سطح وضعیت داوطلب را به صورت کامل خواهند سنجید و اقدام به ارائه ی برنامه های حجمی ، زمانی و تلفیقی خواهند کرد .

برنامه ریزی برای فیزیک دهم حرف آخر

چرا پکیج فیزیک دهم حرف آخر انتخاب رتبه برتر ها است ؟

ویدیو بالا را مشاهده کنید تا نتایج فیزیک حرف آخر را ببینید.

و در اخر فقط افرادی که به دنبال رسیدن به دندان پزشکی هستند حتما مقاله ی مصاحبه با دانشجوی دندان پزشکی ورودی 97 و راز و رمز موفقیت او را مطالعه کنید.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/KqCgkg

https://b2n.ir/277395

https://tinyurl.com/y2nefvcn
/y5pbr7gt
https://bit.ly/2IldmXE
امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!