نقد و بررسی تخصصی فیزیک یازدهم حرف آخر !

فیزیک یازدهم حرف آخر

فیزیک کنکور یازدهم

فیزیک چهارمین درس در دفترچه اختصاصی تجربی با ضریب 6 و دومین درس در دفترچه اختصاصی رشته ی ریاضی با ضریب 9 می‌باشد.

درسی که همه ی داوطلبان از فرمول های زیاد آن می‌نالند… تعداد فرمول های کتاب درسی از یک طرف و فرمول های اضافی که در کتاب های کمک آموزشی قرار دارد از طرف دیگر. مگر یک داوطلب چقدر ظرفیت فرمول حفظ کردن دارد ؟ واقعا سر جلسه ی کنکور با این حجم از استرس می‌توان کل فرمول ها را در زمان اندک 74 ثانیه برای هر سؤال به خاطر آورد و استفاده کرد ؟

فیزیک یازدهم

اما به یاد داشته باشید هیچ مشکلی بدون راه حل نیست. در این قسمت برای فیزیک سال یازدهم یکی از بهترین منابع کنکور را بررسی میکنیم که فرمول ها را به حداقل رسانده است. این محصول که به پکیج فیزیک یازدهم حرف آخر یا پکیج فیزیک یازدهم کامیار مشهور است را در این مطلب به صورت کامل بررسی می‌کنیم تا شما را در انتخاب بهترین منبع یاری کنیم.

معرفی کامل فیزیک یازدهم :

 

فیزیک سال یازدهم تماما به الکتریسیته و مغناطیس ارتباط دارد و برای داوطلبان رشته ی ریاضی که در رشته های مهندسی برق قبول می‌شوند به شدت اهمیت دارد.

کتاب فیزیک یازدهم از سه فصل الکتریسیته ی ساکن ، الکتریسیته ی جاری ، مغناطیس و القای الکترومغناطیس برای رشته ی تجربی تشکیل شده است ولی در رشته ی ریاضی فیزیک مباحث مغناطیس و القای الکتومغناطیس از یکدیگر تفکیک شده و به صورت دو فصل مجزا آموزش داده می‌شود.

کتاب فیزیک کنکور یازدهم

مطالب فیزیک یازدهم نیز به گونه ای است که به صورت غیر مستقیم با یکدیگر در ارتباط هستند. از دید داوطلبان کنکور از جمله خود من دوران کنکور ، فصل الکتریسیته ی جاری سخت ترین فصل فیزیک یازدهم به شمار می‌آید؛ چرا که این فصل دارای سؤالات به شدت وقت گیر است به خصوص در قسمت مدارهای چند حلقه و قانون شهف که برای هر سؤال حدود 2 الی 3 دقیقه وقت نیاز است.

همچنین فیزیک سال یازدهم به طور میانگین 10 تست از تست های کنکور را به خود اختصاص می‌دهد.

در منابع نیز برای فیزیک یازدهم فرمول های متعددی استفاده می‌شود که داوطلب را واقعا سردرگم می‌کند. ” دقیقا به یاد دارم که دوران کنکور یکی از دبیران گرامی به جای فرمول های اصلی به ما روابط تستی یاد می‌داد که همگی از دل روابط اصلی خارج می‌شدند. در قسمت خازن معادل همیشه می‌گفت که خازن معادل میشه بزرگه بر یک منهای بزرگه بر کوچیکه …” الان هم نفهمیدم بزرگ و کوچیک کدام بود !!!

ولی برویم به سراغ بحث اصلی یعنی معرفی و بررسی پکیج فیزیک یازدهم حرف آخر یا همان پکیج فیزیک یازدهم کامیار .

معرفی کامل پکیج فیزیک یازدهم حرف آخر :

استاد کامیار

پکیج فیزیک یازدهم حرف اخر با تدریس جذاب استاد پیمان کامیار در سال های اخیر سر و صدای فراوانی برای فیزیک به پا کرده است.

در پکیج فیزیک یازدهم حرف آخر تمامی نکات در قالب 5 دی وی دی و 15 جلسه در 19 ساعت تدریس می‌شود. یعنی در کمتر از یک شبانه روز می‌توان 10 تست از فیزیک را به

خود اختصاص داد . اما نکته ی جالب اینجاست که این 19 ساعت صرفا آموزش نیست و نیمی از آن به تست اختصاص دارد. در پکیج فیزیک یازدهم استاد کامیار تمامی تست های ده سال اخیر کنکور مربوط به هر فصل به صورت کامل مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد . یعنی با استفاده از این پکیج حتی به کتاب تست هم نیازی نمی‌باشد.

به طور کلی ویژگی های این پکیج را از سه نظر می‌توان بررسی کرد .

1- ویژگی های تدریس استاد کامیار در پکیج فیزیک یازدهم حرف اخر :

فیزیک یازدهم کامیار

در مرحله ی اول استفاده از فیزیک یازدهم حرف آخر با سبک جدیدی از آموزش آشنا خواهید شد . اینبار خبری از وایت برد وماژیک نیست بلکه آموزش به صورت شهودی انجام میشود . اما منظور از آموزش شهودی چیست؟ این آموزش متشکل از دو قسمت است.

قسمت اول استفاده از شکل و تصویر در آموزش :

با استفاده از این روش نیمکره ی راست مغز که به حافظه ی تصویری نیز مشهور است درگیر می‌شود. نیمکره ی چپ مغز مختص حفظیات است و مطالبی که حفظ کنید وارد نیمکره ی چپ مغز می‌شود اما نیمکره ی راست مغز مخصوص تصاویر است و هدف از استفاده از تصاویر در پکیج فیزیک حرف اخر نیز بکار گیری و استفاده از نیمکره ی راست مغز است.

قسمت دوم استفاده از انیمیشن در آموزش :

مطمئنا برای شما نیز پیش آمده فیلمی را که سال قبل مشاهده کردید هنوز هم در به یاد دارید ( رای خود من سریال خاطرات یک خون آشام اینگونه است و بعد از دو سال هنوز هم تک تک قسمت ها در خاطرم مانده است)ولی کتابی را که یک هفته قبل برای آزمون مطالعه کردید الان بیشتر مطالبش را از یاد برده اید.

دلیل این امر نیز به حافظه ی تصویری باز میگردد. مطالب در حافظه ی تصویری مدت ماندگاری بالایی دارند.

از دید دیگرهم بررسی کنیم در آموزش معمولی داوطلب همواره با گنگی روبرو است. یک از سؤالات رایج کنکور مربوط به مبحث مدارها وکلید است که می‌پرسسد اگر کلید قطع یا وصل شود چه اتفاقی می‌افتد؟

داوطلب مجبور است در ذهن خود مطالب را تحلیل ومدار را تجسم کند تا بتواند پاسخگو باشد که بسیار هم وقت گیر است اما در پکیج فیزیک یازدهم استاد کامیار تمامی مبحث با انیمیشن تدریس می‌شود که داوطلب با استفاده از آن می‌تواند مفاهیم را به جای حفظ کردن ، درک و لمس کند.

2- پکیج فیزیک یازدهم حرف آخر شامل چه مباحثی است ؟

photo 2019 06 11 17 12 14

در این پکیج هر آنچه که برای پاسخگویی به تست های فیزیک لازم است در قالب 5 الگو آموزش داده می‌شود. یعنی خبری از فرمول دیگر نیست وکل فیزیک یازدهم با همین 5 الگو تدریس می‌شود. آموزش مباحث نیز به ترتیب زیر است :

DVD 1 : الکتریسیته ساکن و خازن

DVD 2 : الکتریسیته ی جاری

DVD 3 : الکتریسیته ی جاری

DVD 4 : مغناطیس

DVD 5 : القای الکترو مغناطیس

3- فیزیک یازدهم استاد کامیار مناسب چه کسانی است ؟

برای مطالعه ی هر مبحثی به دانستن پیش نیاز هایی نیاز است اما در پکیج فیزیک یازدهم حرف آخر این طور نیست و تمامی نکات و پیش نیاز هایی که قبل از ورود به فیزیک یازدهم نیاز است به صورت کامل بررسی و مورد مطالعه قرار داده شده است یعنی فرقی نمیکند داوطلب سال دهم باشید یا یازدهم یا کنکوری یا اصلا کسی که بیست سال از کنکور دور بوده است ، با استفاده از پکیج فیزیک سال یازدهم حرف آخر هر آنچه رای فیزیک لازم است را در کوتاه ترین زمان به ساده ترین شکل یاد میگیرید.

چگونه برای پکیج فیزیک یازدهم حرف آخر برنامه ریزی می‌شود ؟

در گاماول توسط مشاور یک آزمون تعیین سطح از داوطلب گرفته می‌شود که طی آن اطلاعات فردی ، میزان ساعت مطالعه ی داوطلب و … در اختیار مشاور قرار میگیرد وطبق این اطلاعات و اهمیت درس مربوطه برنامه های زمانی ، حجمی و یا تلفیقی در اختیار داوطلب با توجه به سطح داوطلب  ارائه می‌شود .

برنامه ی زیر نمونه ای از برنامه ی ارائه شده برای فیزیک میباشد.

برنامه ی فیزیک حرف آخر

چرا فیزیک یازدهم استاد کامیار انتخاب رتبه برتر ها است ؟

اینمورد به حرف زدن نیاز ندارد ومهمترین جواب برای این سؤال ، پاسخ خود رتبه برترها است که در ویدیوی زیر نظر رتبه برترهای کنکور 97 رتبه های دو و سه رقمی در رابطه با پکیج فیزیک یازدهم حرف آخر را می‌توانید مشاهده کنید.

تمامی نکات و ویژگی های پکیج فیزیک یازدهم استاد کامیار روبرای شما عزیزان توضیح دادم امیدوارم مورد رضایت بوده باشه

مقاله ی مربوط به ریاضی استاد منتظری و اینکه چرا مدرنترین سبک آموزش ریاضیات در کشور را شامل میشود را حتما مطالعه کنید البته اگه میخواید ریاضی رو 100 بزنید)

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!