بهترین و کوتاه ترین مسیر برای پاسخ به سوالات سخت مبحث محلول ها

همیشه وقتی بحث از شیمی میشه بیشتر داوطلبان در مورد مبحث محلول ها گلایه می کنند و میگویند که سخت ترین مبحث شیمی میتواند این مبحث باشد و خیلی از بابت سوال های سخت محلول ها ناراضی هستند چون که فکر می کنند نمی توانند به سوالات مربوط به آن پاسخ دهند یا برای حل مسائل مربوط به آن باید تایم بسیاری را صرف کنند تا شاید بتوانند به نتیجه برسند. مبحث محلول ها دارای پیچیدگی خاص خود می باشد که اگر قادر نباشید تا سوالات آن را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید نمی توانید به پاسخ صحیح برسید.

اما به این فکر کردید که شاید منبع شما آنطور که باید مناسب نیست تا به شما یاد بدهد تا بتوانید در کم ترین زمان به سوال های مربوط به این مبحث پاسخ دهید و نحوه برخورد با آن سوالات را بلد باشید؟ خب پس شما را دعوت می کنم به مطالعه یک مطلبی که شاید کمتر از ده دقیقه تایم شما را بگیرد و شما بتوانید با آن در مبحث محلول ها به نتیجه برسید.

صحبت های حدیث قمری راجع به بهترین و کوتاه ترین مسیر برای پاسخ به سوالات سخت مبحث محلول ها

با گوش دادن به این وویس متوجه می شوید که چقدر ساده می شود مبحث محلول ها را با شیمی حرف آخر یاد گرفت و دیگر آن را سخت تلقی نکرد چرا که باید راهش را یاد بگیریم بعد از آن دیگر سخت معنا پیدا نخواهد کرد. حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

یک معرفی کلی در مورد مباحث محلول ها در شیمی

مبحث محلول ها در شیمی حاوی 4 سوال در کنکور می باشد که دو سوال به مسائل آن تعلق می گیرد و دو سوال هم به مفاهیم و به قول داوطلبان و استاد منتظری از جمله جون سخت ترین مسائل شیمی این مبحث می باشد که البته همیشه پای ثابت سوالات در کنکور بوده است. استاد ****** بر این باورند که مسائل مربوط به محلول ها بسیار ساده است فقط کافی است شما راهش یا همان قلقش دستتان بیاید تا بتوانید به سادگی به سوالات مربوط به آن در کمترین زمان پاسخگو باشید. استاد ****** برای اینکه شما نسبت به این مبحث مسلط باشید آن را به یک الگو تبدیل کرده به طوری که هرچقدر شما به سوالای سخت برخورد بکنید باز می توانید به راحتی به آن ها پاسخ بدهید یعنی این الگو برای تمامی سوال ها از هر سطحی کارآمد می باشد.

البته استاد ****** این نکته را نیز اضافه می کنند که روش ایشون در هر زمانی پاسخگوست و شما می توانید به راحتی و فقط و فقط با شنیدن توضیحات استاد به جواب خواهید رسید. این الگو عبارت است از:              گرم حل شونده+ گرم حلال = گرم محلول

مبحث محلول ها

از جمله مثال هایی که استاد ****** برای این الگو به کار می گیرند همان چایی شیرین است که یک محلول به حساب می آید که حل شونده آن شکر و حلال آن چای می باشد. تدریس فقط پنج دقیقه طول می کشد و اگر سوالات کنکور کاملا عوض شوند هم باز این الگو برای تمامی سوالات جوابگو می باشد.

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم یک هدیه ویژه برای شما داوطلبان عزیز دارم، بسته 5 روز با حرف آخر؛ 30 ساعت آموزش به همراه 40 تست قطعی کنکور. تمامی دروس در این پکیج تدریس شده اند و یک آزمون جامع نیز دارد. قیمت این بسته رایگان است و فقط هزینه ارسال و بسته بندی آن 35 هزار تومن می باشد. در صورتی که مایل به تهیه این پکیج هستید کافیه فرم زیر را پر کنید: 

[gravityform id=”19″ title=”false” description=”true”]

تعریفی از الگو

در حرف آخر الگو یک شاهکلید هستش که به قول استاد منتظری می تونه تمامی قفل ها رو باز کنه اگر بخواهیم راحت تر بیان کنیم شما با استفاده از این الگو می توانید در کمتر از 20 ثانیه به پاسخ سوال دست پیدا کنید این یعنی ذخیره زمان برای مباحث یا دروسی که سخت تر هستند و نهایت استفاده را از زمان ذخیره شده برای بهتر شدن رتبه خود داشته باشید.

مزایای یادگیری با الگو

  • یادگیری در کوتاه ترین زمان
  • ذخیره زمان برای مطالعه سایر دروس
  • داشتن زمانی بیشتر برای تمرین و تکرار
  • پاسخگویی به سوالات در کمتر از 20 ثانیه

دوستان تا به حال فکر کردید که یک فرد رتبه برتر چگونه رتبه برتر شده؟ جواب کاملا مشخص هستش با استفاده از ذخیره زمان یا بهتر است بگویم مدیریت زمان. این گونه افراد به حد کافی در مورد تمامی مسائل سخت با استفاده از یک منبع خوب آشنایی و آمادگی پیدا می کنند و سپس روی پاسخگویی در کم ترین زمان تمرکز می کنند. الگوی محلول ها به شما در یادگیری شیمی در کوتاه ترین زمان کمک بسیاری می کند.

شیمی 3

نمونه تدریسی از استاد ****** در مورد مبحث محلول ها 

در این نمونه تدریس شما فقط با چای شیرین و به یادآوردن چای به عنوان حلال و شکر به عنوان حل شونده بحث محلول ها را برای همیشه به خاطر خواهید داشت. در این مبحث قرار نیست فرمولی حفظ شود و یا ساعت ها به مطالعه آن بپردازید کافیست نمونه تدریس را ببینید و با روش استاد ****** به تمامی سوال های مربوط به محلول ها پاسخ دهید

معرفی الگوی محلول های استاد ******

در قسمت محلول ها ما یکسری تعاریف داریم که این تعاریف دارای ارتباط با هم هستند یعنی اگر شما ارتباط آن ها با هم را متوجه شوید می توانید خیلی سریع به جواب دست پیدا کنید. به طور مثال:

درصد جرمی: به مقدار گرم ماده حل شونده در 100 گرم محلول گویند.
مولاریته: مقدار مول ماده حل شده در یک لیتر محلول
غلظت وزنی: مقدار گرم ماده حل شونده در یک لیتر محلول
غلظت مولی: مول ماده حل شونده در یک لیتر محلول
انحلال پذیری: مقدار گرم ماده حل شونده در 100 گرم حلال
مولالیته: مقدار مول ماده حل شونده در یک کیلوگرم حلال
ppm: مقدار گرم ماده حل شونده × 106 گرم ماده محلول

خب اگر به تک تک تعاریف دقت کافی داشته باشید می بینید که در همه آن ها یا حلال یا محلول یا حل شونده وجود دارد پس کاملا با هم در ارتباط هستند فقط نیاز به یک تبدیل واحد کوچک است که استاد ****** در کم ترین زمان به شما این تبدیل واحد را آموزش می دهند. هم چنین به این نکته باید اشاره کرد که در سوالات مربوط به کنکور که تمامی آن ها توسط استاد غلامحسین ****** حل می شوند برخی از این تعاریف را از شما در سوالات مربوط به مسائل به صورت ترکیبی می خواهند که کافی است برای مسلط شدن به این گونه سوالات و پاسخگویی سریع به آن ها به توضیحات استاد ****** گوش کرده تا ببینید با استفاده از الگوی مدنظر چگونه در زمانی بسیار کم به بسیاری از تست ها جواب می دهند.

شیمی 2

مقایسه آموزش مبحث محلول ها در حرف آخر و دیگر آموزش های رایج در کشور

در یک آموزش رایج که ممکن است یک داوطلب یا خودش بخواند یا توسط یک منبعی پیش برود برای اینکه این داوطلب بتواند در مبحث محلول ها به نتیجه برسد و تسلط داشته باشد طبق گفته استاد ****** باید 40 ساعت تایم بگذارد تازه اگر بتواند مسلط شود ولی اگر شما داوطلب عزیز با تدریس استاد ****** این مبحث را یاد بگیرید فقط کافی است یک ربع تایم بگذارید تانسبت به ان به خوبی مسلط شوید و این روش استاد ****** سبب شد که آموزش کشدار رو به یک آموزش فشرده تبدیل کند و البته ایشون از یک روش دیگری پیش می روند که متفاوت از روش آموزش رایج می باشد.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد آموزش مبحث محلول ها در شیمی داشتید می توانید با ما در تماس باشید: 09120047025-02166576371
[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”15992″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576371″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576670814029{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/F23kcJ

https://b2n.ir/087652

https://tinyurl.com/y4nw98ok
https://bit.ly/2GMzOZ7
امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!