4 قاعده کلیدی برای مدیریت زمان کنکور

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت شما در کنکور نحوه مدیریت زمان کنکور می باشد. دوستان عزیز تا به حال شروع کردید تا تایم تان را بگیرید یا سعی کردید تا در کم ترین زمان به جواب برسید؟ تا به حال به این توجه کرده اید که اگر بتوانید در کم ترین زمان به سوال ها پاسخ بدهید زمان بیشتری برای پاسخ دهی به سوالات سخت تر یا برای سایر دروس در کنکور خواهید داشت؟ خب اصلا کی باید شروع به گرفتن تایم کنید برای حل تست؟ یعنی چه زمانی برای این کار مناسب خواهد بود؟ مشاوره و برنامه ریزی کنکور یعنی بدانی چطور زمان خودت را در هر تایمی به خوبی و درستی استفاده کنی به خصوص در کنکور. این مقاله رو بخون تا موفقیت خودت رو تو کنکور تضمین کنی.

صحبت های حدیث قمری در مورد 4 قاعده کلیدی برای مدیریت زمان کنکور

اگه میخوای یاد بگیری که زمانت رو تو کنکور به خوبی مدیریت کنی و هیچ جوره وقت کم نیاری حتما این وویس رو گوش بده و مدیر زمان کنکور خودت باش.

حل تست زمان دار را از کی شروع کنیم؟

داوطلبان گرامی در ابتدا شما باید بر روی صحیح پاسخ دادن به تست ها کار کنید و سعی کنید تا تسلط خود را در ابتدا بر روی مطالبی که خواندید بالا ببرید و سپس بر روی رسیدن به پاسخ صحیح در تست ها تمرکز کرده و در هایت شروع به گرفتن زمان در تست هایتان کنید. اما این اتفاق چه زمانی رخ می دهد؟ خب دوستان همه شما می دانید که در ابتدای کار هنوز آنطور که باید بر روی مطالب تسلط کافی نداشته و فقط و فقط باید تمام هم و غم شما بر روی یادگیری متون باشد.

پس با توجه به حرف های زده شده به این نکته دست پیدا می کنید که حل تست زمان دار از بعد از یک دور مطالعه کامل دروس اتفاق خواهد افتاد، یعنی با شروع دور دوم مطالعات حین پاسخگویی به سوالات برای خود تایم را لحاظ می کنید و سعی می کنید تا تایم گذاشته شده برای هر درس و هر تست را هر سری نسبت به سری قبل کم تر کرده و خود را به هدفتان نزدیک تر می کنید.

مدیریت زمان کنکور

مدیریت زمان باید به چه صورت باشد؟

زمانی که شما به یک دور کامل در دروس رسیدید و به تسلط کافی دست پیدا کردید ابتدا باید با تایم هایی که برای هر درس در کنکور لحاظ می شود آشنایی پیدا کنید سپس طبق آن ها تایم خود را تنظیم کرده و پیش برود. تا انتها با ما همراه باشید تا شما را کامل تر با این موضوع آشنا کنم.

 تایم مدنظر برای دروس عمومی

دوستان باید بدانید که برای دروس عمومی ای همچون عربی و زبان تایم مدنظر 20 دقیقه می باشد یعنی شما فقط 20 دقیقه زمان دارید تا به این دروس در کنکور پاسخ بدهید.  در ادبیات این مقدار به 18 دقیقه و در دین و زندگی 17 دقیقه می باشد.

تایم مدنظر برای دروس تخصصی

در مورد رشته تجربی زمان برای درس زیست 36 دقیقه، ریاضی 47 دقیقه، فیزیک 37 دقیقه، شیمی 35 دقیقه و در نهایت برای افرادی که قصد دارند در رشته تاپ دندانسازی قبول شوند زمین شناسی هم 20 دقیقه نیاز دارد تا به سوالاتش پاسخ داده شود.

در مورد رشته ریاضی زمان لازم برای پاسخگویی به سوالات برای درس ریاضی 85 دقیقه، فیزیک 55 دقیقه و شیمی 35 دقیقه می باشد.

مدیریت زمان کنکور

اصلا مدیریت زمان کنکور به چه معناست؟ یعنی این که من چجوری جلسه رو مدیریت کنم که با کمبود زمان مواجه نشم و در ضمن بتوانم با خیال راحت به تک تک سوال هایم پاسخ بدهم. ببینید دوستان شما باید برای تمامی دروستان در کنکور کمتر از زمانی که گفته شده تایم بگذارید. اما به چه صورت؟

دوستان شما می توانید این مدل را در آزمون های آزمایشی خود به کار ببرید تا به مرور به این رفتار عادت کرده و در زمان کنکور به تسلط کافی در مورد تایم برسید، یعنی به طوری که به هر درس عمومی باید فقط 15 دقیقه زمان بدهید در این صورت در دور اول به اون سوال هایی که در مورد جواب شان مطمئن هستید پاسخ می دهید پس دیگر نگران نخواهید بود که نکنه سوال هایی را که بلد بودید به دلیل کمبود زمان از دست داده اید.

مدیریت زمان کنکور

سوالات زمان بر

در این میان یکسری سوالات هستند که پاسخ آن ها را می دانید ولی برای پاسخگویی نیاز به زمان بسیاری دارد و ممکن است اگر به آن ها پاسخ بدهیم دچار کمبود زمان بشوید یا کل زمان را از دست بدهید پس در کنار آن ها علامت ضربدر را می زنید که در صورتی که دارای تایمی اضافی بودید به آن ها رجوع کرده و برایشان وقت بگذارید و به جواب برسید.

سوالات زمان بر

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم باید اعلام کنم یک هدیه ویژه برای شما در نظر گرفتیم؛ بسته محاسبات حرف آخر که کاری از اساتید حرف آخر هست و با داشتن آن می توانید به تمامی محاسبات سخت و زمان بر مسلط شوید. قیمت این بسته 20 هزار تومن می باشد و برای داشتن آن می توانید فرم زیر را پر کنید. 

[gravityform id=”11″ title=”false” description=”true”]

سوالاتی که با آن ها هیچ آشنایی ندارید

اما یکسری از سوالات هستند که شما با دیدن صورت سوال و حتی دیدن گزینه ها هیچ اطلاعاتی ندارید و یا برای شما بسیار مشکل است و اگر جواب بدهید احتمال این که جواب شما غلط در بیاید بسیار است پس در کنار اینگونه سوال ها هم یک علامتی گذاشته به طور مثال منفی می گذارید پس کل تایمی که برای دروس عمومی صرف می کنید فقط 60 دقیقه است این در حالی است که تایم اصلی مدنظر برای عمومی ها 75 دقیقه می باشد.

پس از آن که این تایم را برای عمومی ها گذاشتید و به آن ها پاسخ دادید این 15 دقیقه باقی مانده را یا برای دروسی که ضریب بیشتری دارند اختصاص می دهید یا برای دروسی که انحراف معیار بیشتری دارند اختصاص می دهید یا به سراغ درسی می روید که می دانید در آن به راحتی می توانید به سوالات پاسخ بدهید یعنی پتانسیل پاسخگویی به آن ها را دارید و اطلاعات مربوط به آن درس را به خوبی بلدید و می دانید. به این می گویند یک مدیریت زمان کنکور بینظیر!!

سوالات سخت

دروس اختصاصی

خب همانطور که در بالا گفته شد تایم هایی که برای پاسخ به دروس اختصاصی در اختیار دارید متفاوت است ولی شما در این مورد برای پاسخگویی به آن ها 30 دقیقه را در نظر می گیرید این سی دقیقه همانطور که قبلا خدمتتان توضیح دادم برای سوالاتی است که به راحتی و در کم ترین زمان به جواب آن ها می رسید.

جمع تایمی که برای تخصصی ها در نظر گرفته شده در رشته تجربی 155 دقیقه و در رشته ریاضی 175 دقیقه می باشد از این تایم های گفته شده شما 120 دقیقه برای رشته تجربی و 90 دقیقه برای رشته ریاضی در نظر می گیرید و باقی مانده را برای دروس مهم تر که کنار سوالشان علامت ضربدر زده اید  اختصاص می دهید.

چگونه در مدت زمان کم بتوانیم خود را آماده کنیم تا به سوال ها پاسخ دهیم؟

دوستان عزیز در کنار این که شما باید در آزمون های آزمایشی مختلف تمرین بسیار داشته باشید، همچنین باید از یک منبع آموزشی خوب هم بهره ببرید که به شما بیاموزد چطور در کمترین زمان به سوالات کنکور پاسخ بدهید یا به مدیریت زمان کنکور دست پیدا کنید. منبعی هم مطالب را به خوبی به شما بیاموزد هم سرعت تست زنی شما را بالا ببرد.

اساتید موسسه حرف آخر با توجه به روش تدریس شان این اتفاق را برای شما امکان پذیر کرده اند چون که با تصویرسازی و الگوسازی و انیمیشن تدریس می کنند و مطالب جای حفظ شدن به حافظه تصویری شما انتقال پیدا می کنند که دیگر فراموش نخواهند شد هم این که تعداد بسیار زیادی تست حل کرده و در کنار آن به شما کسی آموزند که چطور در کمترین زمان به پاسخ سوال دست پیدا کنید.

علی و نهال باباییان یا خانم مینا صالحی از جمله رتبه برترهای موسسه حرف آخر هستند که با روش مدیریت زمان کنکور توانسته اند به سوال های دین و زندگی با روش های استاد یوسفیان پور در عرض 7 دقیقه پاسخ دهند!!! حتی کمتر از تایم معمول برای مدیریت زمان که همان 15 دقیقه است!!!

نمونه تدریسی از استاد یوسفیان پور در درس دین و زندگی

در دینی حرف آخر با روش استاد یوسفیان پور می توانید زمان خود را مدیریت کنید و به درصد بالایی نیز دست پیدا کنید.

با ما در تماس باشید: 09120047025-02166576371

[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”15992″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576371″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576670814029{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!