مشاوره کنکور 99 برای افرادی که به دنبال بهترین برنامه ریزی هستند!!

در بحث مشاوره همواره برای نشان دادن راه موفقیت و رسیدن به هدف از مثلث موفقیت حرف خواهیم زد. مثلث موفقیت از سه ضلع منبع خوب ، مشاوره ی خوب و تلاش و پشتکار خوب تشکیل شده است؛ در صورتی که هر 3 ضلع همزمان در کنار هم قرار گیرند مثلث تشکیل میشود و با استفاده از آن میتوان به موفقیت رسید. در این مقاله مشاوره کنکور 99 ضلع دوم ما میباشد که از اهمیت ویژه ای هم برخوردار است و به معرفی آن خواهیم پرداخت.

منبع خوب را همیشه میتوان با رعایت یک سری اصول با توجه به ویژگی های آن تهیه کرد مثلا ریاضی حرف آخر به خاطر وجود یک سری ویژگی ها به مدرن ترین سبک آموزش ریاضیات در ایران تبدیل شده است. اما برنامه ریزی برای کنکور حتی از منبع هم میتواند مهم تر باشد چرا که اگر بهترین منبع را هم در اختیار داشته باشید ولی نحوه ی استفاده از آن را بلد نباشید ، بازدهی چندانی برای شما نخواهد داشت. در این مقاله شما را با سبک جدید مشاوره کنکور 99 آشنا خواهیم کرد.سبکی که تا کنکون کسی جرئت معرفی آن را نداشته و میتواند سرنوشت شما را در کنکور تغیر دهد.

اولین گام مشاوره کنکور 99 : بهترین مشاوره کنکور 99 کیست؟

بهترین مشاوره کنکور

طرز فکری که اکثر داوطلبان کنکوری ووالدین آنها دارند این است که بهترین مشاور کنکور فقط فردی است که قبلا در کنکور شرکت کرده است و رتبه ی خوبی به دست آورده و الان نیز در یکی از دانشگاه های معتبر کشور در یکی از رشته های پرشکی ، دندان یا داروسازی مشغول به تحصیل میباشد!! اما واقعا این موضوع میتواند درست باشد!!؟؟

هر کس که قبلا در کنکور به نتیجه رسیده باشد واقعا میتواند شما را نیز به نتیجه برساند ؟

پاسخ صددرصد خیر میباشد. با یک مثال فوتبالی این قضیه را تشریح میکنیم. اما جای ترس ندارد. افرادی هم که فوتبالی نیستند میتوانند منظور را درک کنند.

دیگو مارادونا :

مارادونا

دیگو مارادونا بازیکن سابق تیم ملی آرژانتین و یکی از برترین بازیکنان جهان که به عنوان اسطوره از او یاد میشود و او را با بازیکنان به نامی چون پله مقایسه میکنند.

بعد از خداحافطی از فوتبال وارد عرصه ی مربیگری شد. اما در مربیگری هم توانست افتخار کسب کند؟ خیر.

اکنون در لیگ دسته دوم مکزیک مربیگری میکند.

ژوزه مورینیو:

ژوزه مورینیو

فرزند دروازه بان پرتقالی که کار خود را به عنوان بازیکن شروع کرد اما موفقیت چندانی نداشت پس به مربیگری روی آورد در دومین سال حضورش به عنوان مربی با تیم پرتو سه گانه گرفت و در سال بعد نیز علاوه بر قهرمانی در لیگ پرتغال در لیگ قهرمانان اروپا هم افتخار آفرینی کرد. سال بعد نیز وارد چلسی شد و بعد از 50 سال این تیم را به قهرمانی رساند با اینتر میلان هم سه گانه گرفت.

تفاوت را دیدید؟ مارادونا با اینکه یکی از بهترین بازیکنان دنیا بود اما نتوانست در مربیگری به موفقیت برسد اما مورینیو با اینکه در بازی کردن استعداد نداشت اما به یکی از برترین مربی های جهان تبدیل شد.

دقیقا رتبه برترها هم به همین شکل اند و هر رتبه برتری نمیتواند مشاور خوبی باشد.

ولی مشکل هنوز حل نشد و شما به دنبال بهترین مشاور برای خود هستید. برای رسیدن به جواب ادامه ی متن را بخوانید.

بهترین مشاوره کنکور 99 : بهترین مشاوره کنکور 99 توسط چه فردی انجام میگردد ؟

بهترین مشاوره کنکور 99

بهترین مشاوره کنکور 99 باید دارای یک سری معیار ها برای انتخاب کردن باشد که گام به گام هر معیار را معرفی خواهیم و انواع برنامه ریزی و اهمیت هرکدام و اینکه هر کدام مناسب چه افرادی هستند را معرفی خواهیم کرد. با استفاده از این معیار ها خود شما هم میتوانید به یک مشاور تبدیل شوید و برروی مهم ترین فاکتور خود یعنی افزایش درصد کنکور مسلط شوید و راه و روش آن را بیابید.

معیار اول برای بهترین مشاوره کنکور 99 : تسلط کامل بر تمامی مباحث کتاب های درسی :

برای برند شدن در هر کار و حرفه ای لازم است برروی تمامی جوانب و چهارچوب های کار مسلط بود. یک مشاور خوب هم کسی است که در گام اول مشاوره کنکور 99 برروی تمامی مباحث کل کتاب های نظام جدید و قدیم مسلط باشد.

اما کاربرد این تسلط چیست و چگونه میتواند برای مشاوره کنکور 99 به شما کمک کند؟

با تسلط روی کل مباحث میتوان برای مطالعه ی هر مبحث زمان پیشنهادی ارائه داد به عنوان مثال برای یادگیری مبحث مقاطع مخروطی یا هندسه تحلیلی در ریاضی یازدهم دو حدود دو برابر زمان بیشتر نسبت به یادگیری مبحثی مانند دنباله ی سابی یا هندسی نیاز است.

دوما با تسلط برروی هر مبحث میتوان روش مطالعه ی کلیه ی مباحث را به داوطلب آموخت مثلا در بحث مقاطع مخروطی برای یادگیری باید دید از روش دید تجسمی استفاده کرد اما برای یادگیری مبحثی مانند تابع بهترین روش دید نموداری و هندسی و در گام دوم دید جبری است و تفاوت زیادی بین این نوع دید ها میباشد.

معیار دوم برای بهترین مشاوره کنکور 99 : رعایت پیشنیاز و همنیاز در هنگام برنامه ریزی :

پیش نیاز و هم نیاز دروس کنکور

در هر مبحثی یک سری پیشنیاز ها وجود دارد که باید قبل از شروع آن مبحث ، برروی پیشنیاز مسلط باشید. مثلا در درس فیزیک ، فصل 1 فیزیک دوازدهم پیش نیاز فصل دوم یعنی نیرو شناسی است و فسل نیروشناسی نیز پیش نیاز فصل های کار و انرژی ( فصل دوم فیزیک دهم ) ، خواص فیزیکی مواد ( فصل سوم فیزیک دهم ) ، مغناطیس (فصل سوم فیزیک یازدهم ) میباشد زیرا در تمامی این فصل ها با بحث نیرو سر و کار داریم و نیرو را در فصل نیرو شناسی مطالعه میکنیم ؛ نیرو هم حاصل ضرب شتاب در جرم است و شتاب را در فصل حرکت شناسی مطالعه میکنیم و به این ترتیب  بحث پیشنیاز ها شروع میشود.

همنیاز :

اما همنیاز مباحثی بین دو درس میباشد که وابسته به یکدیگر هستند. مثلا در فصل 1 شیمی سال دوازدهم صفحه ی 24 شما با مبحث اسید و باز و مقیاس pH مواجه میشوید و برای حل مسائل این مبحث لازم است از لگاریتم استفاده شود یا در فصل 3 فیزیک دوازدهم یعنی نوسان و موج در صفحه ی 73 کتاب درسی با مبحث تراز شدت صوت برخورد میکنید و برای حل تست های این مبحث هم به لگاریتم نیاز دارید؛ اما لگاریتم کجا مطالعه میشود ؟ در فصل 5 ریاضی یازدهم .

پس لازم است قبل از ورود به مسائل pH و تراز شدت صوت حتما لگاریتم خوانده شده باشد. میتوان گفت که 99 درصد کم بودن درصد و عدم پیشرفت در تراز آزمون های آزمایشی بخاطر رعایت نکردن پیشنیاز و هم نیاز میباشد برای همین لازم است تا مشاور کامل با این مباحث آشنا باشد و در برنامه ریزی کاملا آن ها را رعایت کند.

معیار سوم برای بهترین مشاوره کنکور 99 : رعایت با بودجه بندی هر درس و اهمیت مطالب :

تمامی داوطلبان هدف یکسانی ندارند و ممکن است فردی خواهان رسیدن به یک رشته ی متوسط باشد که با مطالعه ی 50 درصد از کل مطالب بتواند به آن برسد و اصلا خواندن کل مطالب برای او مضر و صرفا وقت تلف کردن باشد یا در عوض داوطلبی وجود داشته باشد که که زمان کمی داشته باشد و فقط مایل به کسب رتبه ی خوبی باشد به همین دلیل لازم است که برروی مباحث واقعا مهم کنکور تسلط داشت و در چنین مواقعی به داوطلب خواندن آن ها را توصیه نمود. در همین زمینه هم مقالاتی در همین سایت برای شما قرار داده ایم مانند بودجه بندی ریاضی کنکور که با مطالعه آن اطلاعات خوبی کسب خواهید کرد.

معیار چهارم بهترین مشاوره کنکور 99 : توانایی هماهنگ سازی داوطلب با آزمون های آزمایشی و مدرسه :

people 25 512

عده ی زیادی از داوطلبان در آزمون های آزمایشی شرکت میکنند و به جز فارغ التحصیلان ، بقیه ی داوطلبان در سال کنکور باید مدرسه نیز بروند و هم امتحان نهایی را در پیش دارند و هم کنکور برای همین باید دارای برنامه ای باشند که آن ها را هم برای آزمون های آزمایشی آماده کند و هم برای کنکور سراسری و به هیچکدام لطمه ای وارد نکند.

سختترین معیار برای مشاوره کنکور 99 نیز همین معیار میباشد.

معیار پنجم بهترین مشاوره کنکور 99 : تسلط بر روی منابع آموزشی :

به نوبه ی خود تسلط بر منابع کنکور 99 نیز خود یکی از عوامل مهم میباشد؛ چراکه تمامی داوطلبان کنکور سراسری سطح یکسانی ندارند و به صورت کلی به سه دسته کلی تقسیم میشوند. دسته ی اول داوطلبان ضعیف ، دسته ی دوم داوطلبان متوسط و دسته سوم هم داوطلبان قوی . مشاور باید قدرت تشخیص سطح هر داوطلب را داشته باشد و با توجه به سطح وی بتواند منابع را معرفی کند زیرا منابع نیز سطح بندی متفاوت دارند به عنوان مثال در درس ریاضی کتاب های نشر الگو و IQ برای سطح قوی ، کتاب مهروماه برای سطح متوسط و کتاب سیر تا پیاز و آبی برای سطح ضعیف معرفی میشود.

به دنبال بهترین مشاوره کنکور 99 میباشید باید فردی را پیدا کنید که تمامی معیارهای بالا را داشته باشد. اما در ادامه با یکی از برترین مراکز مشاوره ی کنکور در ایران که حدود 40 رتبه ی تک رقمی و دو رقمی و صدها رتبه ی سه رقمی در سال 97 از افتخارات این موسسه میباشد.

بهترین مشاوره کنکور 99 : مؤسسه ی حرف آخر 

رتبه برترهای حرف آخر

در ابتدای متن نیز اشاره شد که هر رتبه برتری نمیتواند مشاور خوبی باشد و بهترین مشاور فردی است که 5 معیار بالا را داشته باشد. اما چگونه داوطلب میتواند چنین معیار هایی را تشخیص دهد ؟

با توجه به نتیجه ای که در سال های قبل داوطلبان با کمک چنین مشاوری کسب کرده اند میتوان دریافت که قدرت فرد یا قدرت تیم مشاوره در چه حدی است.

حرف آخر نیز یکی از برترین برند های آموزشی در زمینه ی کنکور سراسری میباشد که در سالهای قبل نتایج درخشانی را به دست آورده است.

مشاوره حرف آخر به چه شکل میباشد؟

قطعا مشاوره حرف آخر نیز باید یک سری اصول و قواعد را داشته باشد که طبق آن عمل کند . به ترتیب تمامی این اصول و قواعد بررسی میکنیم. نحوه مشاوره در موسسه حرف آخر یک مشاوره حرفه ای است که مسیر کنکورتان را تغیر می‌دهد.

اما صبر کنید یک خبر خوب برای شما داریم. مشاوره در حرف آخر کاملا رایگان است. کافی است فرم زیر را پر کنید تا با برترین اصول و قواعد مشاوره به صورت رایگان مسیر کنکور شما را تغییر دهیم.

[gravityform id=”2″ title=”false” description=”true”]

1- مشاورین حرف آخر چه افرادی هستند ؟

برنامه-1000-ساعته-حرف-آخر

مشاورین حرف آخر صرفا رتبه برتر های کنکور نیستند و از بین افرادی انتخاب میشوند که سال ها در این زمینه تجربه ی کاری داشته اند و به صورت خودمانی میتوان گفت که با جیک و پوک کنکور آشنایی دارند و به صورت کامل از زمان مطالعه ی هر مبحث ، پیشنیاز و همنیاز های دروس ، نحوه ی مطالعه ی دروس و نحوه ی تست زنی برای هر درس و نحوه ی برنامه ریزی حرفه ای اطلاع دارند. اما مشاورین حرف آخر چند مرحله برای هر داوطلب اقدام به مشاوره کنکور 99 مینمایند .

گام اول : آشنایی با داوطلب و تعیین سطح : 

در قدم اول قبل از هرگونه انجام فعالیتی برای برنامه ریزی و مشاوره کنکور 99 باید کلیه ی اطلاعات هر داوطلب در اختیار او قرار گیرد. از جمله ی این اطلاعات میتوان به وضعیت خانوادگی و محل مطالعه ، آزمون آزمایشی که شرکت میکند و … اشاره کرد. اما این سؤالات به صورت شفاهی پرسیده نمیشود بلکه در ابتدا برای هر فرد به صورت جداگانه توسط مشاور پرونده ایجاد میشود و در گام بعدی نیز در قالب یک آزمون تعین سطح تمامی این سؤالات از داوطلب پرسیده میشود و با استفاده از اطلاعات پرونده و آزمون تعیین سطح مشاور به اطلاعات کاملی در رابطه با داوطلب دست پیدا میکند.

گام دوم : بررسی مشکلات و و نقاط ضعف داوطلب و پوشش آن ها توسط مشاوره کنکور 99 :

در این مرحله مشاور با استفاده از اطلاعات کسب شده از مرحله ی قبلی و آزمون تعیین سطح شروع به پیدا کردن مشکلات و نقاط ضعف داوطلب در هر درس میکند که این مشکلات میتوانند مربوط به نحوه ی مطالعه ی هر درس ، زمان خواب داوطلب ، نحوه ی اختصاص زمان استراحت ، نحوه ی مرور و انجام جمع بندی ، نحوه ی تست زنی و … باشد و مشاور بعد از پیئا کردن این نقاط ضعف شروع به کار کردن روی آنها میکند و به صورت تدریجی با کار کردن روی این مشکلات آنها را پوشش میدهد .

به عنوان مثال یک داوطلب کنکوری باید حداقل در تابستان روزانه 10 ساعت و در فصل پاییز بعد اگر مدرسه برود روزانه حداقل 8 و اگر فارغ التحصیل باشد روزانه حداقل 12 ساعت مطالعه داشته باشد.اما داوطلبان زیادی وجود دارد که با ساعت مطالعه مشکل دارند و واقعا نمیتوانند ساعت مطالعه ی منظم و بالایی داشته باشند. در این زمان مشاورین مجموعه ی حرف آخر با استفاده از روش تصاعد حسابی به صورت پله پله مدت زمان مطالعه ی داوطلب را در چند مرحله افزایش میدهند تا به مقدار دلخواه برسد ، بعد از آن نیز برروی ثابت کردن ساعت مطالعه میپردازند که داوطلب بدون اذیت شدن بتواند زمان مطالعه ی خود را افزایش دهد.

گام سوم : معرفی منابع مورد نیاز داوطلب :

معرفی منابع کنکور

در این مرحله تسلط برروی منابع موجود به کمک مشاور می آید و با توجه به آن برترین منابع برای هر درس را متناسب با سطح داوطلب در اختیار وی قرار میدهد.

اما چگونه سطح داوطلب برای مشاور مشخص میشود ؟ در طی آزمون تعیین سطح قبلی مشاور هر آنچه که باید در مورد داوطلب خود بداند در اختیار خود قرار میدهد و در این مراحل از اطلاعات و دیتای موجود در آزمون تعیین سطح استفاده میکند.

گام چهارم : برنامه ریزی :

رسیدیم و مرحله ای که تمامی داوطلبان انتظارش را میکشند. اما جالب اینجاست که داوطلبان احساس میکنند بهترین مشاوره کنکور 99 فقط به برنامه ریزی اختصاص دارد اما با خواندن این مطلب متوجه شدید که اصلا اینگونه نمیباشد. در این مرحله مشاور با توجه به ساعت مطالعه ی داوطلب ، سطح یادگیری داوطلب ، نقاط ضعف و قوت داوطلب در هر درس و همچنین با توجه به منابع وی ، برنامه ی درسی را در اختیار داوطلب قرار میدهد.

اما برنامه ی مشاوره کنکور 99 فقط یک برنامه ی معمولی و خشک و خالی نیست که بگوید ساعت 8 تا 10 زیست ، 10:30 تا 12 ادبیات و … نوشته شده باشد بلکه حجمی که باید خوانده شود و تعداد تستی که باید زده شود را نیز در درون خود دارد. چنین برنامه ای داوطلب را از هرچیزی بی نیاز میکند زیرا هم پیشنیاز ها و همنیاز ها در آن رعایت شده است ، هم شرایط فردی داوطلب از جمله ساعت مطالعه ، هم دوره های مرور. از طرفی با استفاده از چنین برنامه ای داوطلب به صورت تقریبی میتواند حدس بزند که چه هنگام مطالعه ی دور اول او به پایان میرسد.

گام پنجم : گزارش کار شبانه :

گزارش کار

گزارش کار نیز از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا ممکن است داوطلب دچار مشکلی شده باشد و نتوانسته باشد قسمتی از برنامه را اجرا کند و با توجه به اینکه داوطلب ممکن است این قدرت را نداشته باشد که جبران کند ، مشاور با توجه به گزارش کار شبانه ناقصی ها را یادداشت و در زمان جبرانی یا در هنگام نوشتن برنامه ی هفته ی بعد کاملا رعایت میکند.

گام ششم : برگزاری جلسات تلفنی یا حضوری با والدین و داوطلب :

ارتباط با والدین

یکی از دغدغه های رایج بین کنکوری ها در سال آخر ، والدین و اطرافیان میباشد. در سال کنکور داوطلبی که درس میخواند بسیار احساساتی میشود و والدین هم با توجه به اهمیتی که برای فرزندان و آینده ی آنها قائل هستند همواره نگران میباشند و این نگرانی را به داوطلب نیز منتقل میکنند . اینبار در حرف آخر مشاورین مجموعه وارد عمل میشوند و با برگزاری جلسات انلاین ، تلفنی یا حضوری در رابطه با کلیه ی مشکلات در دوران کنکور که ممکن است برای داوطلب پیش بیاید با والدین و خود داوطلب در میان میگذارند و با استفاده از این روش داوطلب با ذهنی به دور از آشفتگی به ادامه ی راه خود میپردازد.

با معیار های یک مشاور و همچنین نحوه ی برنامه ریزی در حرف آخر آشنا شدید. برای دریافت چنین برنامه هایی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راه شماره تماس 02166576182 دپارتمان مشاورین حرف آخر با در تماس باشید.

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/FAS9AL

https://b2n.ir/071990

https://tinyurl.com/y5m3ujmj
https://bit.ly/3lj58O6
امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!