معرفی ۵ فصل تست خیز فیزیک کنکور

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
فصل های آسان فیزیک کنکور
ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته روش های تست زنی کنکور, روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره حرف آخر برچسب ها: بدون دیدگاه 4 0

معرفی ۵ فصل تست خیز فیزیک کنکور

در حال نزدیک شدن به کنکور هستیم در این بین داوطلبانی هستند که علاقه ای به خواندن فیزیک تا کنون نداشته اند و الان فط نیاز به کسب درصد راضی کننده هستند و کم کاری در این درس را می‌خواهد با درس های دیگر جبران کنند یا دسته دیگری از افراد اصلا نیازی به کسب درصد بالا برای رسیدن به رشته مد نظر خود نیستند. افرادی که به دنبال رشته هایی چون تغذیه، بهداشت، فرهنگیان، حسابداری و … هستند و برای این دسته از افراد اصلا مطالعه صفر تا صد دروس درست نیست و تنها وقت داوطلب را خواهد گرفت. به همین دلیل این دسته از داوطلبان به دنبال فصل های مهم فیزیک کنکور یا به عبارت دیگر فصل های آسان فیزیک کنکور هستند.

در مقاله قبل۰ فصل های اسان ریاضی کنکور را معرفی کردیم و حتی فایل تصویری را نیز برای آن ضبط کردیم و اینبار نوبت به درس فیزیک می‌رسد. درسی که به جرئت می‌توان گفت درصد گیری در آن از سایر دروس بسیار آسان تر است و داوطلبان با کمی خلاقیت در مطالعه می‌توانند در دو ماه پرونده کل فیزیک را ببندند؛ اما خب همانطور که گفتم با خلاقیت این امر ممکن است. این مقاله جنجالی را تا انتها مطالعه کنید تا با فصل های پر تست فیزیک کنکور آشنا شوید و در ضمن درادامه یک خبر ویژه هم برای شما داریم که سرنوشت مطالعه و درصد فیزیک کنکور خود را به معنای واقعی دگرگون خواهد کرد.

بررسی مهم ترین فصل های فیزیک کنکور توسط مشاور ارشد تحصیلی

اما در ویدیو بالا تمامی مطالب این مقاله را به صورت کاملا تصویری و از زبان مشاور ارشد تحصیلی بشنوید که مهم ترین فصل های فیزیک کنکور تجربی در آن تحلیل و بررسی می‌شود و رازهایی در رابطه با اهمیت فیزیک و معرفی کامل این درس افشا می‌شود و همچنین هر آنچه در رابطه با درس فیزیک باید بدانید به شما آموزش داده شده است. برای مشاهده رزومه هم از طریق صفحه لیست مشاوان حرف آخر می‌توانید اقدام کنید.

اهمیت فیزیک در کنکور سراسری:

اهمیت فیزیک در کنکور سراسری

به عنوان یک رتبه برتر به شما توصیه می‌کنم قبل از شروع مطالعه برای هر درسی ابتدا آن درس را به صورت کامل بشناسید. قبل از انجام هرکاری باید الفبای آن کار را بدانید که در زمینه کنکور الفبا همان شناخت دروس کنکور است. امروز در سایت حرف اخر شما را به صورت نسبی با درس فیزیک آشنا خواهیم کرد و بعد از این اشنایی به جایگاهی رسید که خودتان فصل های مهم فیزیک کنکور را می‌توانید انتخاب کنید. درس فیزیک برای داوطلبان نظام جدید از سه پایه فیزیک دهم با چهار فصل، فیزیک یازدهم با ۳ فصل و فیزیک دوازدهم با ۴ فصل در مجموع ۱۱ فصل برای کل سه پایه تشکیل شده است.

فیزیک سال دهم را فیزیک سیالات به دلیل دو فصل خواص فیزیکی مواد و دما و گرما می‌نامیم، فیزیک یازدهم را الکتریسیته، فیزیک دوازدهم را مکانیک می‌نامند و ارتباطی عمیق برای مطالعه هر پایه وجود دارد که در ادامه کامل بررسی خواهیم کرد و متاسفانه ۹۹ درصد داوطلبان بدون رعایت این ترتیب اقدام به مطالعه فیزیک برای کنکور می‌کنند.فیزیک کنکور دومین درس از دفترچه اختصاصی در کنکور ریاضی با ضریب ۹ و سومین درس در دفترچه اختصاصی کنکور تجربی بعد از دروس زمین شناسی، ریاضی و زیست با ضریب ۶ می‌باشد و سوالات ۲۰۶ تا ۲۳۵ در مجموع ۳۰ سوال را به خود اختصاص می‌دهد.

زمان پاسخگویی کلی به سوالات فیزیک ۳۷ دقیقه می‌باشد به عبارت دیگر داوطلب برای پاسخگویی به هر سوال از فیزیک ۷۴ ثانیه فرصت دارد. ماهیت فیزیک هم به گونه ای است که امکان ترکیبی شدن سوالات بین مباحث آن وجود دارد و سوالات ترکیبی از مباحثی که شاید فکرش را هم نکنید طرح شده است؛ یکی از این سوالات، ترکیب لوله های یو شکل با مبحث صوت بوده است.

برای تسلط در فیزیک تنها درسنامه کافی نیست بلکه درسنامه و تست مکمل یکدیگر هستند و داوطلب با حل تست فراوان تسلط خود را کامل می‌کند.اما سری هم به نحوه عملکرد داوطلبان در پاسخگویی به سوالات فیزیک کنکور بزنیم.

نحوه پاسخگویی داوطلبان به سوالات کنکور ۹۸ درس فیزیک:

نحوه پاسخگویی داوطلبان به سوالات کنکور

با بررسی نحوه پاسخگویی داوطلبان به سوالات کنکور می‌توانید رقیبان خود را بشناسیدو سعی کردیم با بررسی عملکرد داوطلبان در دو سال شما را با چشم اندازی از کنکور آشنا کنیم.

در سال ۹۷ تعداد ۵۶۹۹۸۴ نفر در جلسه کنکور حاضر شدند.

 • افرادی که در فیزیک درصد منفی کسب کردند: ۱۷۰۳۵۳ نفر معادل ۳۰ درصد از کل شرکت کنندگان.
 • افرادی که درصد کمتر از ۵۰ کسب کردند: ۵۵۹۰۱۰ نفر معادل ۹۸ درصد کل شرکت کنندگان.
 • افرادی که به درصد بالای ۵۰ دست پیدا کردند: ۱۰۹۷۴ نفر معادل ۲ درصد از کل شرکت کنندگان.

کنکور ۹۸ با تعداد ۵۷۵۴۸۴ نفر شرکت کننده:

 • تعداد ۲۶۱۴۹۸ نفر درس فیزیک را کمتر از صفر زدند معادل ۴۵ درصد کل شرکت کنندگان.
 • ۵۵۴۲۶۴ نفر فیزیک را کمتر از ۵۰ درصد زدند معادل ۹۷ درصد از کل شرکت کنندگان.
 • تعداد ۲۱۲۲۰ نفر از داوطلبان توانستند به درصد بالای ۵۰ دست پیدا کنند معادل ۳ درصد از کل شرکت کنندگان در کنکور.

اما جالب است بدانید در سال ۹۸ ۵ نفر از داوطلبان ما توانستند به درصد ۱۰۰ در درس فیزیک دست پیدا کند. این فقط تعداد افرادی است که درصد ۱۰۰ زدند جدا از تعداد افرادی که به بالای ۹۰ و درصد بیشتر از ۵۰ دست یافتند. مقاله رتبه برتر های حرف آخر را بخوانید و مصاحبه ای که با این افراد شده است را کامل مشاهده کنید.

اما یک خبر فوق العاده برای شما.!! اگر به دنبال بهترین منبع فیزیک کنکور هستید نیازی به هزینه کردن نیست. فقط کافی است فرم زیر را پر کنید و به صورت رایگان پکیج ۵ روز با حرف اخر را دریافت کنید. البته تنها لازم به پرداخت هزینه پست و بسته بندی با قیمت ۳۵/۰۰۰ تومان است.

نحوه انتخاب فصل های پر تست فیزیک کنکور:

چگونه فصل های مهم فیزیک یا فصل های پر تست فیزیک یا به قول معروف فصل های آسان فیزیک کنکور تجربی که همه به دنبال آن هستند را تعیین کنیم؟

اینجاست که قانون پیش نیاز در درس فیزیک کاملا نمایان می‌شود. اگر با قانون پیش نیاز در درس فیزیک آشنایی ندارید از الان بی خیال کنکور و درس فیزیک شوید!! این قانون بسیار مهم است و به جرئت می‌توان گفت کسی که قانون پیش نیاز را نشناسد نحوه خواندن فیزیک را بلد نخواهد بود و مانند داوطلبینی که در بالا بررسی کردیم و فیزیک را منفی زدند او نیز در درس فیزیک به درصد منفی خواهد رسید. تمامی پیش نیاز های درس فیزیک را به صورت کامل در فایل صوتی بالا برای شما توضیح داده ام و با شنیدن آن می‌توانید به بهترین نحو ممکن ترتیب اصولی مطالعه فصل های فیزیک را متوجه شوید و بعد از آن مباحث پر تست فیزیک کنکور را انتخاب کنید.

 

اما فرض می‌کنیم داوطلبی واقعا وضعیت وخیمی دارد و نیاز است در مدت زمان کوتاه به تسلط برسد که دو راه دارد. اولین پیشنهاد ما برای این دسته از داوطلبان مطالعه مقاله بهترین منبع آموزش فیزیک کنکور است که به کمک آن در کمتر از ۱ ماه کل فیزیک را می‌توانند مطالعه کنند و یک بانک تست نیز حل کنند. اما پیش نهاد دوم ما انتخاب مباحث پر تست فیزیک کنکور یا مباحث پر اهمیت فیزیک کنکور است که بدون ترتیب قبلی در حالت اضطراری باید خوانده شود که در ادامه کامل این مباحث را بررسی خواهیم کرد.

۵ مبحث تست خیز فیزیک کنکور برای رسیدن به درصد ۵۰ در یک ماه و نیم:

فصل های آسان فیزیک کنکور

خب بالاخره به معرفی مباحث تست خیز فیزیک کنکور یا مباحث پر اهمیت فیزیک کنکور یا به قول دانش آموزان مباحث آسان فیزیک کنکور رسیدیم. در این سمت به صورت کامل ۵ مبحث از فیزیک کنکور را به شما معرفی می‌کنیم که اگر با فیزیک استاد کامیار این مباحث را بخوانید در دو هفته می‌توانید کامل مسلط شوید و اگر با روش های عادی بخوانید در حدود ۱ ماه و نیم می‌توانید بر روی ۵۰ درصد از بودجه بندی فیزیک کنکور مسلط شوید و با خواندن این فصل های مهم فیزیک کنکور بهترین نتیجه را کسب کنید.

فصل های آسان فیزیک کنکور که اینجا برای شما در نظر گرفته ایم جوری تعیین شده اند که ارتباط کمی با سایر مباحث دارند و با اندکی مطالعه عمیق می‌توانید به تسلط کامل برسید اما حتما به ترتیب زیر مطالعه کنید.

 • فصل ۴ فیزیک سال دوازدهم: آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای با ۳ تست از بودجه بندی فیزیک
 • فصل ۱ سال یازدهم: الکتریسیته ساکن با ۳ تست از بودجه بندی فیزیک کنکور
 • فصل ۳ سال یازدهم: مغناطیس و القای الکترومغناطیس با ۳ تست از بودجه بندی فیزیک کنکور
 • فصل ۳ سال دهم: خواص فیزیکی مواد با ۲ تست از بودجه بندی فیزیک کنکور
 • فصل ۴ سال دهم: دما و گرما با ۳ تست از بودجه بندی فیزیک کنکور

مباحث مهم فیزیک کنکور را بشناسید. از مباحث بالا در فیزیک کنکور ۱۴ تست طرح می‌شود که معادل تقریبا ۴۷ درصد از سوالات فیزیک کنکور است. امیدوارم از مقاله مباحث پر تست فیزیک کنکور تجربی بالاترین بازدهی و اطلاعات خوبی کسب کرده باشید. از طریق شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ یا تلگرام ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۹۲ با من در ارتباط باشید و سوالات و نظرات خود را از طریق کامنت با من در ارتباط بزارید.

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (4)

 • رضا پاسخ

  سلام.
  خیلی ممنون بابت بودجه بندی فیزیک.
  واسه زیست یا عمومی ها نمی زارین؟
  اگه میزارین کی؟

  6 آوریل 2020 در 17:31
 • سحر زماني پاسخ

  واقعا ممنون

  6 می 2020 در 10:15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!