معرفی 5 فصل تست خیز فیزیک کنکور

در این مقاله می‌خوانید:

در حال نزدیک شدن به کنکور هستیم در این بین داوطلبانی هستند که علاقه ای به خواندن فیزیک تا کنون نداشته اند و الان فط نیاز به کسب درصد راضی کننده هستند و کم کاری در این درس را می‌خواهد با درس های دیگر جبران کنند یا دسته دیگری از افراد اصلا نیازی به کسب درصد بالا برای رسیدن به رشته مد نظر خود نیستند. افرادی که به دنبال رشته هایی چون تغذیه، بهداشت، فرهنگیان، حسابداری و … هستند و برای این دسته از افراد اصلا مطالعه صفر تا صد دروس درست نیست و تنها وقت داوطلب را خواهد گرفت. به همین دلیل این دسته از داوطلبان به دنبال فصل های مهم فیزیک کنکور یا به عبارت دیگر فصل های آسان فیزیک کنکور هستند.

من شایان مامندی هستم مشاور و کارشناسی تحصیلی در مقاله قبل فصل های اسان ریاضی کنکور را معرفی کردیم و حتی فایل تصویری را نیز برای آن ضبط کردیم و اینبار نوبت به درس فیزیک می‌رسد. درسی که به جرئت می‌توان گفت درصد گیری در آن از سایر دروس بسیار آسان تر است و داوطلبان با کمی خلاقیت در مطالعه می‌توانند در دو ماه پرونده کل فیزیک را ببندند؛ اما خب همانطور که گفتم با خلاقیت این امر ممکن است. این مقاله جنجالی را تا انتها مطالعه کنید تا با فصل های پر تست فیزیک کنکور آشنا شوید و در ضمن درادامه یک خبر ویژه هم برای شما داریم که سرنوشت مطالعه و درصد فیزیک کنکور خود را به معنای واقعی دگرگون خواهد کرد.

بررسی مهم ترین فصل های فیزیک کنکور توسط مشاور ارشد تحصیلی

اما در ویدیو بالا تمامی مطالب این مقاله را به صورت کاملا تصویری و از زبان مشاور ارشد تحصیلی بشنوید که مهم ترین فصل های فیزیک کنکور تجربی در آن تحلیل و بررسی می‌شود و رازهایی در رابطه با اهمیت فیزیک و معرفی کامل این درس افشا می‌شود و همچنین هر آنچه در رابطه با درس فیزیک باید بدانید به شما آموزش داده شده است. برای مشاهده رزومه هم از طریق صفحه لیست مشاوان حرف آخر می‌توانید اقدام کنید.

اما صبر کنید!!!! فیزیکتون ضعیفه؟ دوست دارید تو یک ماه کل فیزیکو تموم کنید و مثل برتر ها به درصد بالا برسید؟ دنبال یه منبع خوب هستید و می ترسید هزینه کنید؟ خب نگران نباشید یه هدیه رایگان براتون داریم و تو 5 کمکتون می کنیم به 40 تست کنکور برای همه درسا جواب بدید و تو این 5 روز توسط یکی از بهترین مشاورینمون مشاوره رایگان هم می گیرید! یه تیر خلاصه امتحانش ضرری نداره برای دریافت همین الان فرم زیررو پر کنید

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

اهمیت فیزیک در کنکور سراسری:

اهمیت فیزیک در کنکور سراسری

به عنوان یک رتبه برتر به شما توصیه می‌کنم قبل از شروع مطالعه برای هر درسی ابتدا آن درس را به صورت کامل بشناسید. قبل از انجام هرکاری باید الفبای آن کار را بدانید که در زمینه کنکور الفبا همان شناخت دروس کنکور است. امروز در سایت حرف اخر شما را به صورت نسبی با درس فیزیک آشنا خواهیم کرد و بعد از این اشنایی به جایگاهی رسید که خودتان فصل های مهم فیزیک کنکور را می‌توانید انتخاب کنید. درس فیزیک برای داوطلبان نظام جدید از سه پایه فیزیک دهم با چهار فصل، فیزیک یازدهم با 3 فصل و فیزیک دوازدهم با 4 فصل در مجموع 11 فصل برای کل سه پایه تشکیل شده است.

سورپرایز بعدی ما برای شما! هرجایی که هستید یک جلسه مشاوره رایگان در مورد فیزیک کنکور و ضعف هاتون می تونید با ما داشته باشید! کافیه فرم زیر رو پر کنید و هر سوالی دارید یه جا یادداشت کنید تا زمانی که مشاورین ارشدمون تماس گرفتم تمام مشکلاتتون رو حل کنن. در ضمن می تونید با لمس لینک های مقابل مستقیم به تلگرام من یا واتس آپ پیام بدید و سوالاتتون رو هم بپرسید.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

فیزیک سال دهم را فیزیک سیالات به دلیل دو فصل خواص فیزیکی مواد و دما و گرما می‌نامیم، فیزیک یازدهم را الکتریسیته، فیزیک دوازدهم را مکانیک می‌نامند و ارتباطی عمیق برای مطالعه هر پایه وجود دارد که در ادامه کامل بررسی خواهیم کرد و متاسفانه 99 درصد داوطلبان بدون رعایت این ترتیب اقدام به مطالعه فیزیک برای کنکور می‌کنند.فیزیک کنکور دومین درس از دفترچه اختصاصی در کنکور ریاضی با ضریب 9 و سومین درس در دفترچه اختصاصی کنکور تجربی بعد از دروس زمین شناسی، ریاضی و زیست با ضریب 6 می‌باشد و سوالات 206 تا 235 در مجموع 30 سوال را به خود اختصاص می‌دهد.

زمان پاسخگویی کلی به سوالات فیزیک 37 دقیقه می‌باشد به عبارت دیگر داوطلب برای پاسخگویی به هر سوال از فیزیک 74 ثانیه فرصت دارد. ماهیت فیزیک هم به گونه ای است که امکان ترکیبی شدن سوالات بین مباحث آن وجود دارد و سوالات ترکیبی از مباحثی که شاید فکرش را هم نکنید طرح شده است؛ یکی از این سوالات، ترکیب لوله های یو شکل با مبحث صوت بوده است.

برای تسلط در فیزیک تنها درسنامه کافی نیست بلکه درسنامه و تست مکمل یکدیگر هستند و داوطلب با حل تست فراوان تسلط خود را کامل می‌کند.اما سری هم به نحوه عملکرد داوطلبان در پاسخگویی به سوالات فیزیک کنکور بزنیم. اگر به دنبال مباحث پرتکرار کنکور تجربی برای سایر دروس نیز هستید توصیه می‌کنم حتما مقالات مهمترین فصل های زیست کنکور و مهمترین فصل های شیمی کنکور را هم از همین سایت مطالعه کنید.

نحوه پاسخگویی داوطلبان به سوالات کنکور 98 درس فیزیک:

درصد های فیزیک کنکور

تصویر بالا یک آمار از نحوه پاسخگویی داوطلبان به سوالات فیزیک در کنکور های 97 و 98 است و آمار دقیق ارائه شده از سوی سازمان سنجش است. آمار فوق را بررسی کنید اگر داوطلبی بودید که در درس فیزیک به هیچ سوالی پاسخ نمی‌دادید از چند نفر از رقیبان خود جلو تر می‌افتادید؟ اگر به دنبال تحلیل دقیق آمار درس فیزیک هستید حتما مقاله مربوط به درصد های فیزیک کنکور را مطالعه کنید.

اما جالب است بدانید در سال 98 5 نفر از داوطلبان ما توانستند به درصد 100 در درس فیزیک دست پیدا کند. این فقط تعداد افرادی است که درصد 100 زدند جدا از تعداد افرادی که به بالای 90 و درصد بیشتر از 50 دست یافتند. مقاله رتبه برتر های حرف آخر را بخوانید و مصاحبه ای که با این افراد شده است را کامل مشاهده کنید.

اماااا خبر خوب. یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان تحصیلی و رتبه های برتر کنکور که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش خواهیم داد و بهترین راهکار را برای حل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. این خدمات رایگان در حال حاضر به صورت رایگان ارائه می شود و برای بهره مند شدن از آن کافی است همین الان عبارت “مشاوره مامندی” را به سامانه پیامکی 10002907 ارسال کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

نحوه انتخاب فصل های پر تست فیزیک کنکور:

چگونه فصل های مهم فیزیک یا فصل های پر تست فیزیک یا به قول معروف فصل های آسان فیزیک کنکور تجربی که همه به دنبال آن هستند را تعیین کنیم؟ در ادامه این مقاله می‌توانید مقاله مربوط به بودجه بندی فیزیک کنکور را هم از همین سایت مطالعه کنید و تعداد دقیق سوالات هر فصل فیزیک را مشاهده کنید.

اینجاست که قانون پیش نیاز در درس فیزیک کاملا نمایان می‌شود. اگر با قانون پیش نیاز در درس فیزیک آشنایی ندارید از الان بی خیال کنکور و درس فیزیک شوید!! این قانون بسیار مهم است و به جرئت می‌توان گفت کسی که قانون پیش نیاز را نشناسد نحوه خواندن فیزیک را بلد نخواهد بود و مانند داوطلبینی که در بالا بررسی کردیم و فیزیک را منفی زدند او نیز در درس فیزیک به درصد منفی خواهد رسید. تمامی پیش نیاز های درس فیزیک را به صورت کامل در فایل صوتی بالا برای شما توضیح داده ام و با شنیدن آن می‌توانید به بهترین نحو ممکن ترتیب اصولی مطالعه فصل های فیزیک را متوجه شوید و بعد از آن مباحث پر تست فیزیک کنکور را انتخاب کنید.

اما فرض می‌کنیم داوطلبی واقعا وضعیت وخیمی دارد و نیاز است در مدت زمان کوتاه به تسلط برسد که دو راه دارد. اولین پیشنهاد ما برای این دسته از داوطلبان مطالعه مقاله بهترین منبع آموزش فیزیک کنکور است که به کمک آن در کمتر از 1 ماه کل فیزیک را می‌توانند مطالعه کنند و یک بانک تست نیز حل کنند. اما پیش نهاد دوم ما انتخاب مباحث پر تست فیزیک کنکور یا مباحث پر اهمیت فیزیک کنکور است که بدون ترتیب قبلی در حالت اضطراری باید خوانده شود که در ادامه کامل این مباحث را بررسی خواهیم کرد. اگر زمان کمی تا کنکور دارید به سایر مقالات درباره دروس عمومی از جمله مهم ترین مباحث ادبیات کنکور و مهمترین مباحث عربی کنکور را نیز مطالعه کنید.

5 مبحث تست خیز فیزیک کنکور برای رسیدن به درصد 50 در یک ماه و نیم:

فصل های آسان فیزیک کنکور

خب بالاخره به معرفی مباحث تست خیز فیزیک کنکور یا مباحث پر اهمیت فیزیک کنکور یا به قول دانش آموزان مباحث آسان فیزیک کنکور رسیدیم. در این سمت به صورت کامل 5 مبحث از فیزیک کنکور را به شما معرفی می‌کنیم که اگر با فیزیک استاد کامیار این مباحث را بخوانید در دو هفته می‌توانید کامل مسلط شوید و اگر با روش های عادی بخوانید در حدود 1 ماه و نیم می‌توانید بر روی 50 درصد از بودجه بندی فیزیک کنکور مسلط شوید و با خواندن این فصل های مهم فیزیک کنکور بهترین نتیجه را کسب کنید.

فصل های آسان فیزیک کنکور که اینجا برای شما در نظر گرفته ایم جوری تعیین شده اند که ارتباط کمی با سایر مباحث دارند و با اندکی مطالعه عمیق می‌توانید به تسلط کامل برسید اما حتما به ترتیب زیر مطالعه کنید.

  • فصل 4 فیزیک سال دوازدهم: آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای با 3 تست از بودجه بندی فیزیک
  • فصل 1 سال یازدهم: الکتریسیته ساکن با 3 تست از بودجه بندی فیزیک کنکور
  • فصل 3 سال یازدهم: مغناطیس و القای الکترومغناطیس با 3 تست از بودجه بندی فیزیک کنکور
  • فصل 3 سال دهم: خواص فیزیکی مواد با 2 تست از بودجه بندی فیزیک کنکور
  • فصل 4 سال دهم: دما و گرما با 3 تست از بودجه بندی فیزیک کنکور

مباحث مهم فیزیک کنکور را بشناسید. از مباحث بالا در فیزیک کنکور 14 تست طرح می‌شود که معادل تقریبا 47 درصد از سوالات فیزیک کنکور است. امیدوارم از مقاله مباحث پر تست فیزیک کنکور تجربی بالاترین بازدهی و اطلاعات خوبی کسب کرده باشید. از طریق شماره 02166576182 یا تلگرام 09120067692 با من در ارتباط باشید و سوالات و نظرات خود را از طریق کامنت با من در ارتباط بزارید.

ترتیب مطالعه مباحث فیزیک کنکور نظام جدید

ترتیب مطالعه مباحث فیزیک کنکور نظام جدید

ترتیب مطالعه مباحث فیزیک کنکور نظام جدید به شدت پر اهمیت است زیرا یک رابطه پیش نیاز و هم نیاز مابین فصل ها وجود دارد. به عنوان مثال در فرمول اصلی کار ما با شتاب مواجه خواهیم شد که شتاب را در فصل 1 فیزیک دوازدهم مطالعه می کنیم یا در فصل ویژگی ماده فرمول فشار برابر است با نیروی عمودی وارد بر سطح که باز با مفهوم نیرو سر و کار داریم که در فصل دو فیزیک سال دوازدهم مطالعه خواهد شد. اما ترتیب مطالعه مباحث فیزیک کنکور نظام جدید با توجه به تجربه ی من به این صورت است که برای بازدهی بالا ابتدا فصل های یک و دو فیزیک دوازدهم یعنی حرکت شناسی و نیرو شناسی را مطالعه کنید و بعد از اتمام مطالعه این دو فصل مجددا از پایه مطالعه فیزیک کنکور را شروع کنید.

حفظیات فیزیک کنکور نظام جدید

حفظیات کنکور فیزیک نظام جدید به سبکی نیست که مثلا تعدادی مباحث را حفظ کنید و به صورت متن وار در کنکور از آن ها سوال بیاید هر چند سال یکبار هم ممکن است از حفظیات کنکور نظام جدید سوال بیاید که بیشتر مربوط به فصل ویژگی مواد فیزیک سال دهم می باشد و قسمت دومی که می توان گفت جزو حفظیات فیزیک کنکور تجربی است مربوط به سوالاتی است که واحد یک پارامتر را خواسته می شود که این سوالات به شدت کم طرح می شوند. قسمت بعدی از حفظیات فیزیک کنکور تغیرات کیفی می باشد. به عنوان مثال در بحث مدار در صورت سوال می پرسند که با تغیر فلان پارامتر (به عنوان مثال افزایش یا کاهش شدت جریان) چه تغیراتی ایجاد می شود یا چه اثری بر روی سایر پارامتر ها دارد. اما قسمت بعدی که تقریبا جزو حفظیات فیزیک کنکور می باشد شامل فصل 4 فیزیک دوازدهم است.

30 درصد فیزیک کنکور تجربی

30 درصد از کنکور فیزیک تجربی شامل کدام مباحث می باشد؟ سوالی که در ماه های پایانی به شدت پرسیده می شود و در اینجا سی درصد از فیزیک کنکور و مباحثی که باید مطالعه کنید و جزو مباحث سخت فیزیک کنکور نیستند را بررسی خواهیم کرد. برای کسب حدود سی درصد فیزیک کنکور مباحثی که من به عنوان مشاور توصیه می کنم مطالعه کنید شامل فصل 4 فیزیک دوازدهم، فصل 1 فیزیک یازدهم و فصل 1 فیزیک دهم به همراه فصل 2 فیزیک دهم یعنی ویژگی مواد می باشد. (دقت کنید در کتاب درسی جدید فیزیک دهم فصل ویژگی ماده فصل دوم می باشد و در کتاب های قبلی ویژگی ماده فصل 3 فیزیک دهم بود)

مباحث مهم فیزیک در کنکور ریاضی نظام جدید

اما در این قسمت به سراغ داوطلبان رشته ریاضی خواهیم رفت. اگر داوطلب رشته ریاضی فیزیک هستید و به دنبال مباحث مهم فیزیک در کنکور ریاضی نظام جدید باید اشاره کنم که حدود 85 درصد فیزیک مابین رشته های ریاضی و تجربی مشترک است و توصیه من برای انتخاب مباحث مهم فیزیک در کنکور ریاضی نظام جدید همان فصل هایی است که در قسمت بالا اشاره شد + فصل ترمودینامیک که هم یک فصل آسان است و هم تعداد تست قابل توجهی از این فصل در کنکور طرح می‌شود. مباحثی که برای شما در نظر گرفته شده است مباحث آسان فیزیک کنکور ریاضی می‌باشد و در مدت زمان کوتاه می‌توانید با سرمایه گذاری بر روی مباحث آسان فیزیک کنکور ریاضی به درصد قابل قبول و دلخواهی در این درس دست پیدا کنید.

سوالات متداول فصل های مهم فیزیک در کنکور نظام جدید

چگونه درصد فیزیک کنکور خود را افزایش دهیم؟ 

من شایان مامندی هستم کارشناس تحصیلی و در این مقاله که برای شما عزیزان آماده کردم در قالب یک ویدیو در مورد درس فیزیک و روش های مطالعاتی آن توضیحاتی را ارائه داده کافیست وارد سایت شوید.

برای 50 درصد فیزیک کدام مباحث را مطالعه کنیم؟

توصیه من به عنوان مشاور تحصیلی مطالعه فصل های اندازه گیری و ویژگی ماده از سال دهم، الکتریسیته ساکن و مغناطیس و القا الکترومغناطیس فیزیک سال یازدهم و فصل آشنایی با فیزیک اتمی و هسته ای سال دوازدهم می باشد

کدام مباحث فیزیک رو حذف کنیم؟

مباحث سخت فیزیک که می توانید حذف کنید شامل کار و انرژی، دما و گرما، الکتریسیته جاری، حرکت شناسی، نیرو شناسی و نوسان می باشد.

اصلا نمی تونم فیزیک رو یاد بگیرم چاره چیه؟

همین الان واژه “مشاور مامندی” رو به سامانه 10002907 ارسال کنید تا بهترین مشاورینمون باهاتون تماس بگیرن و یه جلسه مشاوره کاملا رایگان از ما دریافت کنید.

با خواندن فصل های مهم فیزیک در کنکور نظام جدید می‌توان به نتیجه دلخواه رسید؟

بله اما همه چیز بسته به تلاش خود شما دارد. فصل های مهم فیزیک در کنکور نظام جدید که در این مقاله به بررسی آن ها پرداختیم مسیر یادگیری شما را به شدت راحت خواهد کرد.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/pvVS9Q

https://b2n.ir/599974

https://tinyurl.com/y5yk72c9 https://bit.ly/3k2Px3U

 

4.4 8 رای
امتیاز این نوشته
guest
11 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!