5 الگوی بینظیر برای تبدیل شدن به یک تست زن حرفه ای!!!

یادمه روزای اول سال چهارم بودم و تقریبا چیزی از تست زنی نمیدونستم، استرس زیادی هم بر من حاکم بود. درسته مطالب رو خونده بودم ولی به قول دوستام مهارت تست زنی نداشتم. به نظرم کار سختی میومد چرا که هم باید زمان رو لحاظ می کردم هم باید در کمترین تایم ممکن پاسخ صحیح را پیدا می کردم. تازه باید یاد می گرفتم که تکنیک هایی را برای پاسخگویی به سوالات محاسباتی هم داشته باشم تا به نتیجه برسم.

شاید این مشکل خیلی از شما عزیزان در حال حاضر باشد و شما هم مثل آن روزهای من دچار سردرگمی و اضطراب شده باشید ولی دیگه جای نگرانی ای نیست میخوام براتون از تجربه هایی که به دست آوردم بگم و این رو هم بگم که در هر صورت نباید به هیچ وجه دچار استرس و اضطراب شوید چرا که با تلاش و کوشش میتوانید به هرچیزی دست پیدا کنید فقط کافی است اراده کرده باشید و برایش تمام هم و غم تان را بکار گیرید.

دوستان تا به حال فکر کردید که آیا شما مهارت تست زنی دارید یا نه؟ اصلا چطوری تست می زنید؟ روش های تست زنی کنکور به چه صورت است؟تا به حال با اون روشی که پیش رفته اید به نتیجه صد در صد رسیده اید یا نه؟ خب بیاید یک روش معقول رو برای مهارت در تست زنی به کار بگیریم تا به نتیجه خوبی برسیم اما چطوری؟

صحبت های حدیث قمری در مورد 5 الگوی بینظیر برای تبدیل شدن به یک تست زن حرفه ای

دیگه لازم نیست همش نگران این باشید که بلد نیستید تست بزنید فقط کافیه این وویس رو گوش بدید و برای خودتان یک تست زن ماهر شوید.

برای مهارت در تست زنی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مهم ترین عواملی که باعث موفقیت شما و در نتیجه رسیدن شما به جواب صحیح می شوند مدیریت زمان، الگو یا تکنیک مدنظر برای رسیدن به پاسخ صحیح سوال، تمرکز کافی، مطالعه کامل سوال و در نهایت تحلیل تست زنی در انتهای کار که این مورد آخری برای زمان هایی است که در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید یا در منزل خود را محک می زنید یا در کل بگویم برای موارد غیر کنکور اصلی مورد استفاده می باشد.

تست زنی

 

1-مدیریت زمان

مدیریت زمان مهم ترین عامل موفقیت شما در تست زنی می باشد به این صورت که شما باید نحوه استفاده از زمان را بلد باشید یعنی بدانید که چقدر زمان برای رسیدن به پاسخ در یک تست لازم است و تمامی تلاش خود را به کار بگیرید که در اون مدت زمان یا حتی کم تر از آن به جواب برسید.

خب خیلی از شما دوستان عزیز ممکن است در ابتدا قادر نباشید که به طور مثال در 43 ثانیه به یک سوال آرایه ادبی پاسخ دهید و این مقدار به یک دقیقه یا حتی بیشتر برسد ولی شما می توانید به مرور زمان تایم را کمتر و کمتر کرده و آن را در یک مقدار زمانی ثابت کنید.

راستی دوستان بنده به طور کامل در مقاله ای جدا در مورد مدیریت زمان کنکور پرداخته ام که در صورت نیاز می توانید آن را هم مطالعه بفرمایید.

 دروس محاسباتی

در دروس محاسباتی شاید نزدیک به دو دقیقه برای پاسخگویی به سوال اختصاص دهید و این تمرین و تکرار شماست که شما را به موفقیت می رساند.این را بدانید که همه ما در ابتدا به قول معروف ناشی هستیم و به مرور زمان و سعی و تلاش است که می توانیم خود را بالا بکشیم پس به خود اعتماد کنید و بدانید که موفقیت از آن شماست.

یکی دیگر از کارهایی که شما داوطلبان عزیز در مورد مدیریت زمان می توانید انجام دهید به این صورت است که خب همه شما می دانید که تایم پاسخگویی به سوالات عربی 20 دقیقه می باشد پس شما عزیزان در منزل یا در آزمون های آزمایشی تایم را در 20 دقیقه گرفته و شروع به تست زنی می کنید، پس از پایان 20 دقیقه دیگر ادامه نمی دهید و به سراغ درسی دیگر که همان دین و زندگی است می روید.

پس در این میان متوجه می شوید که به چه تعداد سوال پاسخ داده و حدودا برای کدوم سوال ها بیشتر زمان گذاشته اید. این ها را در ذهنتان ذخیره می کنید و پس از پایان آزمون آزمایشی یا در منزل، روی سوالاتی که تایم بیشتری گرفته اند کار می کنید و در کنار آن سعی می کنید تا سر 20 دقیقه به تمامی سوالات آن درس پاسخ دهید و این یعنی رسیدن به مهارت تست زنی!!

مهارت تست زنی

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم باید اعلام کنم یک هدیه ویژه برای شما در نظر گرفتیم؛ بسته 5 روز با حرف آخر که کاری از اساتید حرف آخر هست و با داشتن آن می توانید به 40 تست قطعی کنکور مسلط شوید. این بسته رایگان است و شما فقط 35 هزار تومان هزینه بسته بندی و ارسال را پرداخت می کنید. فرم زیر را پر کنید. در این بسته آموزشی روش های تست زنی زبان با انیمیشن هم وجود دارد.

[gravityform id=”19″ title=”false” description=”true”]

2- الگو یا تکنیک مورد نظر برای رسیدن به پاسخ صحیح سوال

دوستان این را بدانید برای اینکه بتوانید به سوالات پاسخ صحیح و سریع دهید باید از یک منبع فوق العاده برای این کار استفاده کنید. منبعی که به طور مثال در درس فیزیک به شما الگوهایی را بیاموزد که به جای استفاده از 137 فرمولی که در درس سینماتیک وجود دارد.

از آن الگوها استفاده کرده و بدون نیاز برای به یاد آوردن تک به تک آن فرمول ها که ممکن است نه تنها زیر یک دقیقه بلکه بیشتر از 5 دقیقه زمان شما را بگیرد بتوان با آن به چندین سوال فیزیک پاسخ داد.

در درس زبان به جای اینکه فقط لغات را حفظ کرد و در نهایت بسیاری از آن ها را فراموش کرد با به یادآوردن انیمیشن ها و تصاویری که توسط یک استاد حرفه ای طراحی شده خیلی سریع به پاسخ تست رسید. پس به راحتی متوجه شدید که یک منبع خوب در مهارت تست زنی شما بسیار موثر بوده و نقش به سزایی دارد.

فیزیک دوازدهم

یک نمونه تدریس از فیزیک با تدریس استاد کامیار به صورت الگو و بدون حفظ کردن فرمول

در این ویدیو شما دیگر با فرمول سروکار نخواهید داشت و این الگوی بچه رئیس است که سبب می شود شما این مبحث را تا زمان کنکور و حتی بعد از آن به یاد بیاورید.

3- تمرکز کافی

یکی از آفت های بزرگ در کنکور یا آزمون های آزمایشی عدم تمرکز کافی در کنکور است. حواس پرتی هایی که گاهی اوقات با وجود صحیح بودن جواب سبب شده که در گزینه ای دیگر جواب را علامت زده یا پاسخ ها را در سوال های دیگر بزنید که بی نهایت برای شما پشیمانی را به دنبال میاورد.

دوستان سعی کنید در زمان کنکور یا هر آزمونی فقط و فقط به سوالات توجه و تمرکز کرده و حتی الامکان به جایی یا کسی خیره نشوید جدای از این که زمان را از دست می دهید ممکن است رشته افکارتان هم در مورد آن مطلب یا سوال هم پاره شود.

حتی اگر سوال هم سخت بود ترس برتان ندارد که نمی توانید به آن جواب دهید یا اینکه تمامی سوال ها به این صورت است.شما فقط به مطالبی که در حیطه آن سوال است فکر و تمرکز کنید مطمئن باشید که به پاسخ می رسید.

تمرکز کافی

4- مطالعه کامل سوال

مطمئنا خیلی از دوستان عزیز کنکوری مان وقتی به یک سوال طولانی یا سخت برخورد می کنند به راحتی از آن عبور می کنند یا نه حتی می بینید سوال کوتاه و آسان است ولی کامل آن را نمی خوانید شاید در انتهای آن ((به جز)) یا ((به استثنای)) یا حتی صحیح نیست، صحیح است و ..وجود داشته باشد پس در تمامی سوالات دقت کافی به کار گیرید.

سوالات طولانی

در مورد سوالات طولانی که خیلی از شما دوستان ممکن است از آن ها بدتان بیاید یا بترسید. در مورد آن ها می توانم به شما بگویم که سخت در اشتباهید اتفاقا در این سبک سوالات همیشه در یک قسمت به طور محسوس یا غیر مستقیم به جواب سوال اشاره شده پس این نوع سوال ها شما را می توانند به درصد بالا برسانند پس هرگز از این گونه سوالات نگذرید.

سوالات سخت

اما در مورد سوالات سخت در ابتدا پیشنهاد می شود که شما اول به سوالات آسان پاسخ داده و سپس روی سوالت سخت تمرکز کنید که دو حالت وجود دارد یکی اینکه روی سوال را خوانده و ببینید می توانید با کمی وقت گذاشتن می توانید به پاسخ آن دست یابید در این صورت بهتر است به آن پاسخ دهید.

در حالت دیگر اگر شما سوال را خواندید و دیدید که به هیچ صورت نمی توانید به آن سوال پاسخ دهید و گزینه ها برایتان ناآشنا هستند بهتر است از آن سوال بگذرید. البته دوستان گاهی اوقات در سوالات می توان با رد گزینه ها به جواب رسید پس یادتان باشد به تمامی گزینه ها با دقت توجه کنید و آن ها را آنالیز کنید.

سوالات سخت

5- تحلیل تست زنی

اما گام آخر تحلیل تست زنی، فاکتوری که شما را واقعا به مهارت تست زنی می رساند. خب تحلیل تست زنی در کنکور ممکن نخواهد بود ولی در آزمون های آزمایشی و در آزمون هایی که در منزل می گیرید مثمر ثمر است و باعت می شود که در کنکور فردی کاملا موفق باشید.

تحلیل تست زنی یعنی بررسی تک به تک پاسخ تست ها و یافتن نکاتی که یا شما بلد نبودید که به جواب نرسیده اید یا فراموش کرده بودید، یا یافتن نکاتی که برای شما جدید هستند و در حالی که شما در آن سوال به جواب صحیح رسیده اید ولی این نکته هم می تواند به دانش شما در جوابدهی بسیار موثر باشد.

در انتها به شما پیشنهاد می شود برای اینکه دوباره غلط تان را تکرار نکنید انقدر آن سبک سوال را در مثال های متفاوت حل می کنید تا مسلط شوید.

اگر میخواهید به مهارت تست زنی به طور کامل دست یابید پیشنهاد می کنم که با ما در تماس باشید: 09120047025-02166576371
[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”15992″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576371″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576670814029{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/pXMOCm

https://b2n.ir/709769

https://tinyurl.com/y47qthzj
https://bit.ly/3pcxCeN
امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!