مهمترین درس های دینی کنکور

در این مقاله می‌خوانید:

همانطور که می‌دانید کنکور سراسری رقابت تنگاتگ بین کسانی است که به جزئیات بیشتر توجه می‌کنند به دست آوردن درصد بالا در درس‌های عمومی می‌تواند شما  را چند قدم به هدفتان نزدیک کند ،اکثر داوطلبان کنکور سراسری به درس‌های عمومی توجه چندانی ندارند،و همین موضوع عامل موفقیت رتبه برترها به شمار می‌رود ،عده ای از داوطلبان به علت حجم زیاد درس ها از مطالعه با دقت خودداری می‌کنند، عده‌ای دیگر به علت توصیفی بودن درس دینی وقت زیادی را صرف آن نمی‌کنند ولی آنچه که آشکار است مفهومی بودن مباحث دینی کنکور و سوالات دینی کنکور است و مطالعه غیر مفهومی پاسخگو سوالات نخواهد بود. ممکن است با خود بگویید به دست آوردن درصد بالای دینی کنکور چقدر کمک ‌کننده خواهد بود ؟یا خواندن مهم‌ترین مباحث دینی کنکور می‌تواند کافی باشد؟

خب من به سوالات شما با توجه به اتفاقات افتاده در کنکور چند سال اخیر پاسخ خواهم داد. به نظر شما در کنکور سراسری سال 97 چند نفر دینی کنکور را 100 درصد پاسخ دادند؟در بین 1 میلیون نفر شرکت کننده کنکور سراسری هر سه گروه آزمایشی فقط 3 نفر توانستند دینی را 100 درصد پاسخ بدهند، جالب است بدانید رتبه یک  رشته تجربی سال 97 دینی را 84 درصد پاسخ داده بود ،در حالی که در همان سال  در بین شرکت کنندگان کنکور سراسری گروه تجربی 34 نفر فیزیک را 100 درصد پاسخ داده بودند. پس درس دینی را دست کم نگیرید .پس توجه زیاد به دروس تخصصی و غافل شدن از دروس عمومی در کنکور سراسری ضعف به شمار می‌رود برای رسیدن به رتبه مطلوب در کنکور سراسری باید  نقاط ضعف را بهبود ببخشیم با من همراه باشید تا به بررسی درس دینی و مباحث مهم دینی کنکور بپردازیم.

من شایان مامندی امروز در حرف آخر یک مقاله کاملا تخصصی درباره مهمترین مباحث دینی کنکور و مهمترین درس های دینی کنکور در اختیار شما قرار خواهم داد.

در ضمن اگر زمان کمی تا کنکور دارید یا اصلا ارتباط خوبی با دین و زندگی ندارید یک سورپرایز ویژه هم برای شما داریم، در هر سطح و مقطعی که باشید بدون حفظ کردن به شما کمک خواهیم کرد که در کمتر از 30 ساعت کل دین و زندگی کنکور را یاد بگیرید و مانند سایر دانش آموزانی که با این پکیج به درصد 100 رسیده اند شما نیز به بالاترین درصد ممکن در کوتاه ترین زمان ممکن دست پیدا کنید. درضمن نیازی به خرید کردن نیست! حرف آخر 30 ساعت از کل آموزش خود برای تمامی دروس را به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد داد که شامل برنامه ریزی و آزمون و آموزش است. برای برخورداری از این پکیج بی نظیر همین الان فرم زیر را پر کنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

در ضمن توصیه می‌کنم سایر مقالات مباحث پر تکرار کنکور تجربی که به شکل زیر هستند را نیز از همین سایت مطالعه کنید.

تاثیر درس دینی در کنکور

اهمیت دینی کنکور

دروس عمومی در کنکور سراسری نقش قابل توجهی را ایفا می‌کنند ، تاثیر درس دینی در کنکور سرنوشت ساز خواهد بود ،تاثیر درس دینی در کنکور با توجه به این که دارای ضریب 3 می‌باشد حائز اهمیت است . درس دینی در کنکور رقابت را بین رتبه برترها سخت تر می‌کند چرا که دارای سوالات متنوع از جمله پیام آیات می‌باشد که بخش  اعظم سوالات را تشکیل می‌دهد درس دینی دارای 25 سوال در کنکور سراسری می‌باشد که در این بین 11 سوال پیام آیات می‌باشد و 9 سوال از متن کتاب درسی  و 5 سوال از احادیث و اشعار مطرح می‌شود.

پس چگونگی مطالعه درس دینی و تاثیر درس دینی در کنکور از اهمیت زیادی برخوردارست ،چراکه شما با شیوه درست مطالعه می‌توانید در جلسه کنکور سراسری در وقت صرفه جویی کنید ،شما برای پاسخگویی به سوالات درس دینی درکنکور سراسری 17 دقیقه وقت دارید که باید به شیوه صحیح بین 25 سوال تقسیم کنید .و زمان را به صورتی مدیریت کنید که در آخر زمانی برای مرور سوالات داشته باشید. برای اطلاعات کاملتر حتما مقاله بودجه بندی دین و زندگی کنکور را مطالعه کنید. در تصویر بالا هم می‌توانید عملکرد داوطلبان در پاسخگویی به سوالات دینی کنکور را مشاهده کنید و تحلیل دقیق تر این آمار را در مقاله درصد های دینی کنکور هم به صورت کامل می‌توانید مشاهده کنید.

شیوه صحیح مطالعه دینی برای کنکور :

برای اینکه شیوه صحیح مطالعه دینی کنکور را بررسی کنیم ابتدا باید بدانیم سوالات دینی کنکور به چند دسته تقسیم می‌شود سوالات دینی کنکور به سه بخش آیات و متن و احادیث و اشعار کتاب تقسیم می‌شود که سوالات آیات به صورت پیام آیات بخشی از آیه یا همه آیه عنوان می‌شود .و بخش دیگر سوالات متن کتاب درسی و اشعار و احادیث آن  است . برای داشتن درصد بالا در درس دینی باید شیوه صحیح مطالعه دینی را یاد بگیرید در ادامه به شیوه صحیح مطالعه دینی برای کنکور می‌پردازیم. در ادامه این مقاله، نحوه تست زنی ریاضی کنکور را نیز از همین سایت می‌توانید مطالعه کنید.

مطالعه آیات دینی برای کنکور :

همانطور که می‌دانید سوالات مربوط به آیات بیش از 65 درصد سوالات درس دینی در کنکور سراسری را دربرمی‌گیرد. شیوه مطالعه آیات دینی برای کنکور متنوع است . بسیاری از داوطلبان آیات را حفظ می‌کنندودر ادامه متن را مطالعه می‌کنند ،اما حفظ کردن آیات نمی‌تواند تضمین موفقیت در این درس باشد ،آیات درس دینی باید مفهومی مطالعه شوند تعدادی از داوطلبان روزانه ساعتی را به درس دینی اختصاص می‌دهند با این کار به علت تمرین و تکرار زیاد مطالب در ذهن از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت می‌رود سعی کنید قبل از مطالعه آیات درس جدید آیات درس‌های پیشین را مرور کنید  با این کار آیات مدت زمانی طولانی‌تری در ذهن می‌مانند.

در مطالعه درس دینی برای کنکور کتاب درسی را فراموش نکنید داوطلبان زیادی به مطالعه کتاب های کمک آموزشی اکتفا می‌کنند اما این کار اشتباه است زمانی که شما از روی کتاب درسی آیات را مطالعه می‌کنید به هنگام طرح سوال از آیات می‌دانید که این آیه در کدام درس مطرح شده و در نتیجه پیام آیه با دیدن گزینه ها در ذهن شما نمایان می‌شود  با این کار  در وقتتان هم صرفه جویی می‌شود .

دوستان خوبم خدا قوت که تا الان این مقاله را مطالعه کردید. یک هدیه ویژه دیگر هم برای شما عزیزان داریم و در یک جلسه مشاوره کاملا رایگان مشکلات شما را بررسی خواهیم کرد و بهترین راهکار برای حل آن ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای برخورداری از این طرح بی نظیر کافی است عبارت “مشاوره مامندی” را به سامانه پیامکی 10002907 ارسال کنید تا کارشناسان مجرب مجموعه سریعا با شما ارتباط برقرار کنند و یا فرم زیر را پر کنید 

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

سوالات هرپایه دینی کنکور

بودجه بندی دینی کنکور

سوالات هر پایه دینی کنکور با توجه به تعداد سوال مطرح شده در کنکور چند سال اخیر مطرح می‌شود سوالات از 3 پایه مطرح می‌شود که بین این 25 سوال  ،8 سوال از پایه دهم ،9 سوال از پایه یازدهم و 8 سوال از پایه دوازدهم مطرح می‌شود .بنابراین پایه یازدهم از لحاظ عددی از اهمیت بیشتری برخوردار است . کتاب درسی پایه دهم شامل 12 درس می‌باشد .کتاب درسی پایه یازدهم نیز شامل 12 درس می‌باشد .و کتاب درسی پایه دوازدهم شامل 10 درس می‌باشد .این کتاب جمعاً شامل 34 درس می‌باشد. برای داشتن درصد مناسب شما باید ارتباط آیات در هر درس و ارتباط آیات در هر 3 پایه را مورد بررسی قرار دهید.

مباحث مهم دینی در کنکور :

یکی از عواملی که به درصد بالای درس دینی در کنکور کمک می‌کند مباحث مهم دینی در کنکور است که در کنکور‌های چند سال اخیر پرتکرار بوده‌اند به عنوان مثال زمانی که به بررسی سوالات کنکور سراسری سال‌های اخیر می‌پردازیم متوجه خواهیم شد که تعدادی از آیات بیشتر  مورد توجه قرار گرفته اند و هر سال تکرار شده اند ،سوالات عنوان شده در هر سال می‌توانند متفاوت باشند اما در برگیرنده یک آیه مشخص باشند شما هنگام مطالعه دینی متوجه خواهی شد که هر آیه دربرگیرنده چندین پیام آیه می‌باشد بنابراین سوالات متفاوتی می‌توان از یک آیه مطرح کرد. بعضی از آیات و یا متن درس ها در کنکورهای داخل و خارج یک سال مشترکاً چندین بار تکرار می‌شوند برای تشخیص مباحث مهم دینی در کنکور حل تست های سراسری دینی داخل و خارج از کشور به شما کمک خواهد کرد برای این منظور ابتدا درس های مهم دینی کنکور را لیست کنید و وقت بیشتری روی این درس‌ها بگذارید. در ادامه به بررسی مهمترین مباحث دینی کنکور از سلسله مقالات مباحث پر اهمیت کنکور تجربی خواهیم پرداخت.

درس های مهم دینی در کنکور نظام جدید

درس های مهم دینی در کنکور نظام جدید

در بین مطالب کتاب درسی هر پایه تعدادی از درس‌ها بیشتر مور توجه طراحان کنکور سراسری قرار می‌گیرد ،مهم‌ترین درس‌های دینی کنکور که در کنکور چند سال اخیر بارها از آن‌ها سوال مطرح شده به شرح زیر می‌باشد به تفکیک پایه هم در تصویر بالا که یک اینفوگرافیک از درس های مهم دینی در کنکور نظام جدید است می‌توانید مشاهده کنید و هم در ادامه به صورت متنی می‌توانید درس های مهم دینی در کنکور نظام جدید را مشاهده کنید.

درس های مهم دینی کنکور پایه دهم:

 • درس 2
 • درس 4
 • درس 6
 • درس 7
 • درس 9
 • درس 10

دروس مهم دینی کنکور پایه یازدهم

 • درس 1
 • درس 2
 • درس 4
 • درس 5
 • درس 7
 • درس 9
 • درس 10

درس های مهم دین و زندگی کنکور پایه دوازدهم

 • درس 2
 • درس 3
 • درس 4
 • درس 5
 • درس 6
 • درس 7
 • درس 9

مطالعه دینی رتبه برترها:

عاملی که در مطالعه دینی رتبه برترها مشترک است،توجه کامل به کتاب درسی است .به صورتی که به آیات درج شده در هر درس توجه کرده و پیام مشترک آیات در هر درس بررسی شده و همچنین ارتباط متن کتاب با آیات مورد توجه قرار گرفته است، مطالعه دینی رتبه برترها به صورت برنامه‌ریزی شده و مکرر است ،به صورتی که  روزانه یا دورانی زمانی را به این درس اختصاص داده اند .رتبه برترها دینی کنکور را به صورت یک جا مطالعه نمی‌کنند چرا که دینی یک درسی توصیفی می‌باشد و مطالب آن شبیه به هم است بنابراین این درس باید تقسیم بندی و در حجم‌های کم مطالعه شود. تعدادی از داوطلبان آیات و پیام آیات را خلاصه نویسی می‌کنند و با این کار به هنگام مرور در وقت صرفه جویی می‌کنند.

همچنین رتبه برترها از روش نشانه‌گذاری آیات نیز استفاده می‌کنند، به صورتی که قسمت یا کلمه‌ای مشخص از هر آیه را به همراه پیام آیه به خاطر می‌سپارند و هنگام مطرح شدن سوال از آیه با دیدن  قسمت علامت گذاری شده پیام آیه را به خاطر می‌آورند.رتبه برترها در صورتی که تستی را اشتباه پاسخ دهند ،مبحث مورد نظر را دوباره مطالعه می‌کنند و ضعف‌های خود در مبحث مورد نظر را برطرف می‌کنند. در ضمن اگر دنبال ویدیو مصاحبه با رتبه های برتر هستید حتما مقاله رتبه های برتر حرف آخر را از همین سایت مشاهده کنید.

تاثیر صد زدن دینی در کنکور

تاثیر صد زدن دینی در کنکور هم از سوالات رایج دانش آموزان می‌باشد که درصورتی که دینی کنکور را صد بزنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ خب با یک مثال ساده تاثیر 100 زدن دینی کنکور را بررسی خواهیم کرد. درصورتی که شما به 24 تست از دینی کنکور پاسخ صحیح بدهید و به یک تست پاسخ اشتباه بدهید درصد شما 94/7 درصد خواهد بود. در این حالت دو دسته از داوطلبان جلوتر از شما قرار دارند. دسته اول افرادی که درصد صد را در درس دینی کسب کرده اند و دسته دوم هم افرادی که به 24 سوال پاسخ صحیح داده اند و به یک سوال پاسخ نداده اند.

فرض کنید افرادی که درصد صد را در دینی کسب کرده اند 10 نفر بوده و افرادی که درصد 96 را کسب کرده اند هم 5 نفر بوده اند. در این حالت 15 نفر جلو تر از شما قرار دارند. اما اگر درصد صد را در دینی کنکور کسب کنید دیگر این اتفاق نمی‌افتد و شما نفر 1 در کشور خواهید شد. تاثیر صد زدن دینی در کنکور در این قسمت مشاهده خواهد شد. اندکی مفهومی است و ممکن است با اولین بار مطالعه این متن متوجه آن نشوید ولی با یک بار خواندن مجدد این قسمت احتمالا تاثیر صد زدن دینی در کنکور را هم متوجه شوید.

چطور دینی کنکور را 100 بزنیم

چگونه دینی کنکور را صد بزنیم

یکی از متداول‌ترین سوالات داوطلبانی که به دنبال کسب رتبه خوب درکنکور سراسری هستند پرسش چطور دینی کنکور را 100 بزنم ؟آیا می‌توانم در درس دینی به درصد 100 برسم ؟و من همیشه در جواب این دوستان شرایط رسیدن به درصد 100 را توضیح خواهم داد،برای رسیدن به درصد مطلوب باید به جزئیات توجه بسیار زیادی داشته باشید من رازهای رسیدن به درصد باورنکردنی در دینی کنکور را در اختیارتان قرار می‌دهم،یکی از این رازها توجه به روی سوالات مطرح شده مخصوصا دربین سوالات پیام آیه می‌باشد ، اکثریت داوطلبان به روی سوال توجه چندانی ندارند و به دنبال جواب سوال هستند شما اگر 50 درصد اولیه کار را انجام ندهید چگونه می‌خواهید 100 درصد کار مورد نظر مطلوب باشد؟ بهترین راهکاری که در این زمینه برای شما داریم مطالعه مقاله نحوه صد زدن دینی کنکور است که کامل نرین اطلاعات موجود را در آن می‌توانید پیدا کنید.

پس روی سوال نقش اساسی دارد .نکته بعدی و بسیار مهم زمانی که در حال مطالعه کتاب درسی هستید از دید طراح سوال مطالب را مطالعه کنید ،به عنوان مثال هنگام خواندن متن کتاب درسی کدام قسمت نامفهوم تر و یا به نظر شما مهم تر است ؟ نکته بعدی برای موفقیت درکنکور سراسری استفاده از منبع مناسب است ،بسیاری از منابع درس دینی موجود در بازار شما را از اصلی‌ترین پیام آیه که مورد توجه طراحان کنکور است دور می‌کنند و به جزئیات نزدیک می‌کنند .موفقیت در دروس عمومی مخصوصا درس دینی با تمرین و تکرار زیاد به دست می‌آید شما باید روزانه درس دینی را مطالعه کنید .

داده شده‌اند .در این کتاب قبل از هر مجموعه سوال خلاصه‌ای از نکات مهم کتب درسی نیز وجود داردکه در حل تست‌ها کمک کننده خواهد بود .این کتاب برای  تست زنی جامع توصیه می‌شود.

نحوه جمع‌بندی دینی کنکور:

داوطلبان عزیز  زمانی که شما کتاب  داستانی را مطالعه می‌کنید بدون جمع‌بندی نکات مهم کتاب هیچ ارزشی نخواهد داشت حال که شما کنکور سراسری را در پیش رو دارید اهمیت جمع‌بندی دو چندان خواهد شد ،شما با جمع‌بندی به مطالب ذهن خود جهت می‌دهید و ابزار رسین به هدف را محیا می‌کنید ،نحوه جمع‌بندی دروس عمومی همانند دروس اختصاصی بسیار مهم است ‌چرا که ممکن است مطالب بعد از مدتی خود به خود از حافظه پاک شوند ،علل خصوص دروس عمومی که توصیفی هستند و نیاز به مرور و جمع بندی برای کنکور دارند ،حال به نحوه جمع بندی درس دینی کنکور خواهیم پرداخت برای جمع‌بندی دینی کنکور شما از چند روش می‌توانید استفاده کنید  که شامل :

1.جمع‌بندی دینی کنکور در قالب تست

2.جمع‌بندی دینی کنکور در قالب درسنامه

3.دی‌وی‌دی های جمع‌بندی دینی کنکور

_جمع‌بندی دینی کنکور در قالب تست : تست زنی در دروس عمومی همانند دروس اختصاصی  بسیار حائز اهمیت است ،کنکور سراسری سال‌های اخیر داخل و خارج از کشور منبع مناسبی برای جمع بندی دینی کنکور در قالب تست می‌باشد، برای تست زنی دینی کنکور شما می‌توانید در پایان هر درس تست‌های مربوط به درس مورد نظر را حل کنید و در صورت اشکال دوباره درس را مرور کنید ،همچنین مطالب پرتکرار درس را علامت‌گذاری کنید و برای مرور از آن‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید پس از اتمام مطالعه درس‌های هر پایه به صورت جامع تست زنی را انجام دهید ،پیشنهاد ما استفاده از هر دو روش است پس از پایان هر درس و پس از پایان هر کتاب درسی تست زنی را انجام دهید با این کار هم سرعت تست زنی خود را بهبود می‌بخشید و هم مطالب تمرین و تکرار می‌شوند.

جمع‌بندی دینی کنکور در قالب خلاصه نویسی (درسنامه):

زمانی که مشغول به مطالعه  دینی کنکور هستید می‌توانید برای دوران جمع‌بندی دینی کنکور برنامه‌ریزی کنید و از همان ابتدا منبع جمع‌بندی دینی کنکور خود را جمع آوری کنید ،به صورتی که به هنگام مطالعه قسمت‌هایی از متن کتاب درسی که دارای کلید واژه درسی مهم هستند و یا آیاتی که نکته دارند و یا هر قسمت از آیه پیام مشخصی دارد می‌توانید خلاصه‌ای از این مطالب را یادداشت کنید یا زمانی که به صورت تک درس مطالعه و تست زنی می‌کنید نکات تست‌های پرتکرار و یا دشوار را مجددا باز نویسی کنید تا هنگام مرور دینی کنکور از آن‌ها استفاده کنید. خلاصه نویسی در دروس عمومی به علت حجم بالای کتب درسی بسیار مفید خواهد بود.

سوالات متداول درباره ایات مهم دین و زندگی کنکور

در درس دینی ضعیف هستم و زمان کمی تا کنکور باقی مانده است چکار کنم؟

همین الان عبارت “مشاوره مامندی” را به سامانه 10002907 ارسال کنید تا سریعا با شما ارتباط برقرار کنیم و بتوانید در کمتر از یک هفته کل دینی را بدون حفظ کردن بخوانید.

ایات مهم دین و زندگی کنکور کدام آیات هستند؟

واقعا نمی‌توان تشخیص داد که کدام آیات هر سال در کنکور می‌ایند چون متغیر است اما با بررسی سوالات سال های قبل می‌توان ایات مهم دین و زندگی کنکور را پیدا کرد.

مهم ترین درس های دینی کنکور نظام جدید کدام درس های هستند؟

در داخل این مقاله 20 درس از درس های مهم دینی کنکور قرار داده شده است که می‌توانید مطالعه کنید.

بودجه بندی هر پایه دینی کنکور به چه شکل است؟

دینی دهم و دوازدهم هر کدام 8 تست را به خود اختصای می‌دهند و دینی یازدهم 9 تست کنکور.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/HXhQO4

https://b2n.ir/686644

https://tinyurl.com/y256c47k
https://bit.ly/2JJMWzh
4.2 5 رای
امتیاز این نوشته
guest
1 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!