مهمترین مباحث ادبیات کنکور

در این مقاله می‌خوانید:

به طور حتم وقتی در مورد ادبیات کنکور صحبت می‌کنیم زمزمه‌ی دو سوال در ذهن شنیده می‌شود مهم ترین مباحث ادبیات کنکور کدام اند ؟  درس به درس ادبیات را مطالعه کنیم یا به صورت مبحثی؟ نکته ی خیلی مهمی که در رابطه با ادبیات کنکور وجود دارد جایگاه این درس در بین درس های دیگر است.  به عبارت دیگر مباحث ادبیات جزو آن دسته مباحثی است که داوطلبان یا روی آن سرمایه گذاری می‌کنند یا حداقل فکر سرمایه گذاری و درصد خوب را برای این درس در سر دارند. پس در این جا با دو دسته داوطلب مواجه می‌شویم گروهی که درصد خوبی را در این درس کسب می‌کنند و جایگاه خود را در بین کسانی که می‌خواهند رتبه برتر شوند تثبیت می‌کنند و گروهی نیز که با کم کاری در این درس از تعداد زیادی داوطلب عقب می‌مانند.

توجه داشته باشین که مباحث ادبیات کنکور با ضریب 4  سوالات 1 تا 25 دفترچه را تشکیل می‌دهد و تسلط بر این درس می‌تواند یک شروع آرامش بخش را در این مسیر چهار ساعته رقم بزند. امروز در موسسه حرف آخر ازمهم ترین مباحث ادبیات کنکور ،آسان ترین مباحث ادبیات برای کنکور و نیز یک اشتباه وحشتناک داوطلبان رونمایی خواهیم کرد و مسیر درست مطالعه برای کسب بهترین درصد را معرفی می‌کنیم پس چند دقیقه وقت بگذارید و ما را همراهی کنید تا یک مشاوره فوق تخصصی در درس ادبیات دریافت کنید. من شایان مامندی این مقاله را با کمک دوست خوبم که دانشجوی فیزیوتراپی می‌باشد آماده کرده و در اختیار شما قرار خواهیم داد.

عملکرد داوطلبان در ادبیات و زبان فارسی  کنکور

شاید شنیدن اینکه در کنکور 98 در رشته تجربی هیچ داوطلبی موفق نشد که درصد 100 را در ادبیات کسب کند و در رشته ریاضی هم فقط دو نفر توانستند ادبیات کنکور را صد بزنند شگفت آور باشد .

به آمار زیر دقت کنید تا وضعیت پاسخگویی به سوالات ادبیات کنکور را متوجه شوید. پیشنهاد می‌کنم به صفحه مباحث پر تکرار کنکور تجربی نیز سر بزنید و چنین مقالاتی را برای سایر دروس نیز مطالعه کنید.

  • در سال 98  از هر 100 داوطلب حاضر در آزمون فقط 17 نفر توانستند حداقل به نصف سوالات ادبیات پاسخ درست بدهند و این میزان در سال 97 فقط 7 نفر از هر 100 داوطلب بود .
  • میانگین درصدهای ادبیات در کنکور 98 تنها 17.8   و  در کنکور 97  حدود 22.1  بود .
  • به لطف اشتباه بزرگ داوطلبان در مطالعه وشناخت مباحث ادبیات این درس بیشترین نمره ی خام منفی را در بین همه ی درسا به خود اختصاص می دهد. بنابراین اهمیت شناخت مباحث و مسیر درست بیشتر مشخص می‌شود.
  • نحوه پاسخگویی داوطلبان به سوالات ادبیات کنکور

در تصویر بالا نیز عملکرد داوطلبان در پاسخگویی به سوالات ادبیات کنکور را مشاهده می‌کنید. حال جایگاه خود را با درصدی که در ادبیات کسب خواهید کرد تصور کنید.

دسته بندی مباحث تست خیز ادبیات کنکور

[table id=35 /]

مبحث های مهم ادبیات کنکور به طور کلی در دو گروه حفظی و مفهومی قرار می‌گیرند .

مبحث های مهم ادبیات کنکور که حفظی هستند : معنی لغت و املا و تاریخ ادبیات

مبحث های پر تست ادبیات کنکور که مفهومی هستند : آرایه های ادبی، قرابت معنایی و دستور زبان کنکور

به همین دلیل در مطالعه ادبیات کنکور با توجه به این که هر مبحث یک ماهیت و یک روش مطالعه دارد شدیدا به شما توصیه می‌کنیم که از مطالعه ادبیات کنکور به صورت درس به درس خودداری کنید و مباحث تست خیز ادبیات را به صورت مبحثی مطالعه کنید. در جدول بالا بودجه بندی سوالات فارسی کنکور را نیز مشاهده می‌کنید.

مباحث مهم ادبیات کنکور را بخوانیم یا درس های مهم ادبیات کنکور؟

یک اشتباه وحشتناک که داوطلبان در مورد ادبیات مرتکب می‌شوند مطالعه به صورت درس به درس است  و گاها در بازه های زمانی نزدیک به کنکور به دنبال درس های مهم ادبیات کنکور که نظام جدیدی ها به آن درس های مهم فارسی کنکور نیز می‌گویند می‌گردند. وقتی که تست های ادبیات سیر مبحثی دارند با کمی دقت متوجه می‌شویم که درس به درس خواندن نتیجه ای در پی نخواهد داشت  و فقط شما را از مسیر درست دور خواهد کرد .پس برای  کسب درصد مطلوب در ادبیات باید هر مبحث به صورت جداگانه و تخصصی مطالعه شود . در زیربه نکاتی برای تارومار کردن تست های مهم ترین مباحث فارسی کنکور اشاره کرده ایم  .

یک سورپرایز ویژه؛ در هر سطحی که هستید و هر چقدر که نزدیک به برگزاری کنکور هستید هیچ مشکلی ندارد؛ با پکیج ادبیات حرف آخر در کمتر از 2 هفته می توانید صفر تا صد آموزش ادبیات کنکور را بدون حفظ حتی یک کلمه یاد بگیرید. البته سورپرایز اصلی هدیه ای است که برای شما در نظر گرفته ایم. با پکیج 5 روز با حرف آخر از 20 درصد کل آموزش و آزمون های حرف آخر به صورت رایگان بهره مند شوید. برای دریافت این هدیه ویژه کافیست فرم زیر را پر کنید تا سریعا با شما عزیزان تماس بگیریم.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

مباحث پر اهمیت ادبیات کنکور با ماهیت حفظی

مباحث پر اهمیت ادبیات کنکور

معنی لغت :لغات انتهای کتاب درسی بسیار کمک کننده اند باید دقیق خوانده شوند ، انواع معانی یک  لغت حفظ شود ، لغاتی که معانی طولانی و در حد جمله  دارند نیز بسیار مورد توجه طراحان اند ، به تشابهات یک لغت و معانی متفاوت تشابهات توجه ویژه داشته باشید، برای حفظ بهتر مرور هر چند وقت یک بار لغات را در برنامه ی خود قرار دهید

املا : در زبان فارسی یک سری لغات املایی وجود دارد  به آن ها توجه ویژه داشته باشید، متن های کتاب درسی نیز یک منبع برای تست های املاست ،توجه به معانی لغات و نیز تشابهات املایی بسیار راه گشاست

تاریخ ادبیات : در  این بخش باید تمام آثار نویسنده ها شاعران و نیز قرن ها حفظ شود .  مطالب درآمد ها و اعلام و خود آزمایی ها هم بسیار مهم اند . به تشابهات اسمی نویسندگان و نیز تشابهات آثار توجه ویژه شود ، تست زدن برای بازیابی مطالب و نیز شناخت ذهنیت طراحان از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

آرایه های ادبی : برای یاد گیری آرایه ها سعی کنین اول از یک منبع خوب کل آرایه ها را مطالعه کنین و برای هر آرایه چند مثال شاخص را در ذهن داشته باشین .حال نوبت به تست زنی است می‌توانید هر روز تعدادی تست به طور مثال 5 تست را در نظر داشته باشین و همه ی آرایه های گزینه ها را بررسی کنین . توصیه می‌کنم حتما مقاله نحوه مطالعه فارسی کنکور را از زبان دانشجوی دندان پزشکی نیز مطالعه کنید.

مباحث پر تست ادبیات کنکور با ماهیت مفهومی

زبان فارسی :تست های این مبحث کم ترین درصد پاسخ گویی را در بین مباحث ادبیات دارد. پس تسلط روی این مبحث یک برگ برنده می‌باشد . تنها راه تسلط تست های بیشتر و بیشتر به خصوص تست های چند سال اخیر کنکور می باشد . پرتکرار ترین مباحث زبان فارسی تکواژ-واژه-واج ،ساختمان واژه ، نوع جمله ،گروه اسمی و ویرایش می‌باشد. با نگاهی به سوالات کنکور نظام جدید متوجه می‌شویم که  تستی از  واج – تکواژ – واژه مطرح نشده که این کار داوطلبان را راحت تر می‌کند.

اماااا خبر خوب. یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان تحصیلی و رتبه های برتر کنکور که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش خواهیم داد و بهترین راهکار را برای حل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. این خدمات رایگان در حال حاضر به صورت رایگان ارائه می شود و برای بهره مند شدن از آن کافی است همین الان عبارت “مشاوره مامندی” را به سامانه پیامکی 10002907 ارسال کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند.

قرابت معنایی :پر تست ترین مبحث ادبیات و شاید ساده ترین مباحث ادبیات کنکور که باز هم داوطلبان زیادی از آن فرار می‌کنند اما با چند نکته می توان همه ی سوالاتش را به راحتی جواب داد. راه حل اصلی برای کسب درصد در این قسمت تمرین هر چه بیشتر تست و نیز تحلیل هر چه ریزتر همه ی گزینه هاست. توصیه میکنم  هر شب 5 تا 10 تست  از این مبحث کارشود تا بعد از چند مدت همه یا بیشتر تست های قرابت برایتان راحت باشد و بهترین نتیجه را در این مبحث بگیرید. ابیات کتاب درسی بسیار مورد توجه اند سعی کنین مفهوم هر بیت را به خوبی درک کنین. سوالات قرابت ممکن است بسیار متفاوت باشد پس موقع تست زنی به تیتر هر سوال دقت کنین.

معرفی مباحث تست خیز ادبیات کنکور

مباحث تست خیز ادبیات کنکور

رسیدیم به پایان کار و امیدوارم تا اینجا از مطالعه مباحث تست خیز ادبیات کنکور لذت برده باشید. مبحث های تست خیز ادبیات کنکور که برای شما انتخاب کرده ایم مباحثی هستند که طبق تجربیات چندین ساله به عنوان دانش آموز و مشاور کسب شده است و این مباحث جزو ساده ترین مباحث ادبیات می‌باشند و به شدت برای داوطلبانی مناسب است که به دنبال پاسخ این سوال هستند که چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن ادبیات کنکور را بخوانیم. مباحث مهم فارسی کنکور که برای مطالعه به شما توصیه می‌شود آرایه ادبی با 4 تست، تاریخ ادبیات با یک تست و قرابت معنایی با 9 تست است که در مجموع 14 تست از ادبیات معادل 54 درصد ادبیات کنکور می‌باشد و با توجه به عملکرد داوطلبان فردی که به این سوالات پاسخ صحیح بدهد جزو 12 درصد اول شرکت کننده ها خواهد بود.

اما تکنیک هایی وجود دارد که می‌توان در کمتر از یک هفته برروی مباحث تست خیز ادبیات کنکور مسلط شد که کافی است از طریق شماره تماس 02166576182 با ما در ارتباط باشید تا یک مشاوره تخصصی دریافت کنید.دوستان خوبم من شایان مامندی از مشاوران ارشد موسسه حرف آخر بسیار سپاسگذارم بابت وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشتید و امیدوارم اطلاعات خوبی را دریافت کرده باشید.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/rQH5F0

https://b2n.ir/917908

https://tinyurl.com/y2gnspga
https://bit.ly/2Id7UGD
1 1 رای
امتیاز این نوشته
guest
1 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!