مهمترین مباحث زبان کنکور

در این مقاله می‌خوانید:

درس زبان کنکور ظاهری بسیار اسان دارد اما این درس آمار بسیار جالبی را نیز به خود اختصاص داده است در کنکور به طوری که در کنکور سراسری سال 98 بیشترین فراوانی را در میان افرادی که دروس خود را منفی یا بالای 50 زدند در درس زبان مشاهده می‌شد. اما در بازه زمانی کنونی در حال نزدیک شدن به کنکور هستیم و عده ای از داوطلبان به هر دلیلی موفق به مطالعه کامل درس زبان نشده اند یا اصلا این درس را مطالعه نکرده اند پس امروز در سایت  موسسه حرف آخر با کمک دوست خوبم یک مقاله فوق العاده و کامل درباره مهمترین مباحث زبان کنکور شامل مهمترین گرامر های زبان کنکور و مهمترین مطالب زبان کنکور برای شما آماده کرده ایم که بتواند کمک شایانی به شما کند.

حدود 1 ماه برای مطالعه کامل درس زبان زمان کافی است که در این مقاله مباحث پرتکرار زبان کنکور را به شما تقدیم خواهیم کرد به همراه یک مشاوره تخصصی در درس زبان انگلیسی کنکور. پس با صرف چندین دقیقه جهت خواندن این متن اطلاعات بسیار مفیدی پیدا کنید.

تعداد سوالات هر مبحث از زبان

بودجه بندی زبان کنکور

تعداد سوالات هر مبحث از زبان که کمک بسیار زیادی برای تعین مباحث مهم زبان کنکور به شما خواهد کرد. با توجه به اینکه درس زبان مابین تمامی رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر مشتکر است داوطلبان تمامی رشته های 5 گانه می‌توانند از این روش برای انتخاب مباحث پر تست زبان استفاده کنند اما نباید تنها به اینجای کار بسنده کرد زیرا پیش نیاز هایی هم در تعین مهمترین مبحث های زبان کنکور وجومد دارد که در ادامه درباره آن ها توضیح خوایم داد.

اما دوستانی که داوطلب رشته تجربی هستند حتما مقاله های مباحث پر اهمیت کنکور تجربی را برای تقریبا تمامی درس های کنکور می‌توانید از همین سایت و فقط با یک کلیک مطالعه کنید.

مدت زمان پاسخ گویی به سوالات زبان کنکور سراسری

سری سوالات زبان کنکور سراری که متشکل از 25 تست می‌باشد مدت زمان پاسخ گویی به سوالات زبان کنکوری سراسری 20دقیقه است.

داوطلبان کنکور سراری به ازای هر سوال زبان کنکور سراری 48  ثانیه برای پاسخ گویی به وقت دارند لذا توانایی مدریت زمان کنکور اهمیت بسیار بالایی دارد از این جهت امادگی شما برای پاسخ گویی هرچه سریعتر به سوالات بسیار مهم است.

بهترین روش برای مدیریت مدت زمان پاسخ گویی به سوالات زبان کنکور به این صورت است که دوستان و داوطلبان عزیز هنگام پاسخ گویی به سوالات لغات و گرامر بتوانند مقداری زمان برای سوالات متن و درک مطلب که به زمان بیشتری نیاز دارد ذخیره کنند تا با  ارامش هرچه بیشتر و زمان کافی به 8 سوال درک مطلب و 5 سوال کلوز تست پاسخ بدهند بدین صورت که  برای 13 تستی که به زمان بیشتری نیاز دارند از سری سوالات لغات و گرامر در حد توان زمان ذخیره کنند .

اما دوستان اگه برای زبان مشکل دارید و دنبال یک راه حل اساسی هستید ما یک پکیج کاملا رایگان داریم که با کمک اون تو 3 ساعت به 10 درصد زبان کنکور بدون داشتن هیچ پیش زمینه خاصی می تونید پاسخ بدید و از طرفی برای سایر دروس نیز 30 ساعت آموزش و حل تست براتون گذاشتیم که توسط برترین اساتید کشور تدریس شده و در حال حاضر هم رایگان ارائه می شه برای دریافت این پکیج بی نظیر همین الان فرم زیر رو پر کنید تا کادر مجرب کارشناسان تحصیلی ما سریعا با شما عزیزان تماس بگیرن

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

اهمیت و ضریب زبان انگلیسی در کنکور سراسری

نحوه پاسخگویی به سوالات زبان

زبان انگلیسی در سال های اخیر کنکور نشان داده است که با کم توجهی و کم لطفی داوطلبان نسبت به پاسخ به سوالات این بخش بوده است در حالیکه بین رتبه های برتر از دروس تعیین کننده می باشد.میانگین درصد زبان رتبه های زیر 1000کنکور

98( 7/72 ) و کمترین درصد (7/18) و بیشترین درصد (96) بوده است. اهمیت ضریب 2 زبان انگلیسی در کنکور سراسری در بین رتبه های برتر قابل درک و شایان است.

زبان انگلیسی عمومی در کنکور رشته های تجربی و ریاضی و… دارای ضریب 2 می‌باشد. توجه به اهمیت و ضریب زبان انگلیسی در کنکور سراسری می‌تواند در رتبه کنکوری داوطلبان بسیار تاثیر گذار باشد.

مباحث مهم زبان در کنکور سراری که شامل بخش های گرامر و درک مطلب و لغات است و مبحث زبان انگلیسی در کنکور از دروس تعیین کننده و ارتقا دهنده رتبه شما کنکوری های عزیز می‌باشد.

در ادامه به برسی قسمت های مختلف زبان انگلیسی کنکور و مهم ترین مباحث زبان در کنکور می‌پردازیم.

مهم ترین گرامرهای زبان کنکور

مهمترین گرامر های زبان کنکور

تعداد تست های مباحث گرامر زبان کنکور نسبت به بقیه مباحث زبان در کنکور کمتر است اما اهمیت بیشتری دارد. از این رو توجه به مهم ترین گرارمر های زبان  کنکور پیشرفت قابل توجه‌ای را برای شما داوطلبان عزیر در مبحث زبان کنکور به همراه دارد.

بسیاری از داوطلبان این سری سوالات را نادیده می‌گیرند اما اگر شما در پی دستیابی به درصدهای بالاتری هستید پیشنهاد میکنم به مهم ترین گرامر های زبان کنکور توجه ویژه‌ای داشته باشید زیرا گرامر زبان بخش جدا نشدنی ازمباحث زبان در کنکور می باشد. مهم ترین گرارمر های زبان که طراحان کنکور در طی سال های اخیر توجه ویژه ای به انها داشته و از مهم ترین قواعد های زبان در کنکور می باشد شامل:

زمان و شکل های  افعال در جمله – حالت های معلوم و مجهول افعال _ ترتیب صفات در جمله_ صفات تفضیلی و فاعلی-مفعولی_حروف ربط_تضاد مستقیم و صفات تشدیدی میباشد.

شما با تسلط بر این مباحث دستوری  درک تاثیر گذاری از سوالات قواعد را پیدا خواهید کرد.

مهم ترین متن های زبان کنکور

مهمترین متن های زبان کنکور

سوالات متن و درک مطلب زبان در کنکور از مهم ترین مباحث زبان در کنکور می‌باشد که بخش قابل توجه ای را از سوالات زبان در کنکور را تشکیل می‌دهد و روش مطالعه ی متن های زبان کنکور دارای اهمیت بسیار زیادی است که در ادامه به ان می‌پردازیم.

سوالات این بخش شامل 8 تست می باشد که شما بعد از خواندن متن باید به سوالات ان پاسخ دهید … در سوالات زبان دفترچه عمومی قسمت درک مطلب از 2 متن تشکیل شده است که به ازای هر متن 4 سوال در نظر گرفته شده است.

اماااا خبر خوب. یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان تحصیلی و رتبه های برتر کنکور که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش خواهیم داد و بهترین راهکار را برای حل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. این خدمات رایگان در حال حاضر به صورت رایگان ارائه می شود و برای بهره مند شدن از آن کافی است همین الان عبارت “مشاوره مامندی” را به سامانه پیامکی 10002907 ارسال کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند.

مهمترین منابع سوالات متن کنکور سراسری کدامند؟ سوالی که ما بارها از معلم و مشاوران خود پرسیده ایم اما سوالات این قسمت عمده ای از اطلاعات کلی زبان شما را به چالش می کشد و معمولا مهم ترین متن های کنکور زبان از تکست و ریدینگ های کتاب درسی و حول محور ان انتخاب شده اما این مبحث منابع تعیین شده ای ندارد و نمی توان گفت که متن های انتخابی دقیقا از کتاب یا منبع ثابتی استخراج می‌شود بنابراین شما می بایست از درک و هوش کلی خود و اطلاعات گرامری برای درک هرچه بهتر متن استفاده کنید… اما جای نگرانی برای دوستان و داوطلبان عزیزی که قصد پاسخ گویی به این سری سوالات را دارند نیست و می‌توان از تکنیک های برسی و درک متن استفاده کنید تا به درصد دلخواه خود در پاسخ گویی به این سری سوالات در کنکور زبان برسید و شاهد پیشرفت خود در حل تست های ریدینگ زبان خارجه کنکور باشید.

با استفاده از تکنیک های درک متن و مطالب مربوط به ان شما می توانیداز ساده ترین متون کنکور تا مهم ترین  متن های زبان در کنکور را به سادگی برسی و به سوالات ان پاسخ درست بدهید.

داوطلبان عزیز می توانند از تکنیک های زیر که در ادامه به برسی و توضیح ان ها می پردازیم بهترین نتیجه را از سوالات این بخش متن و درک مطلب زبان در کنکور بگیرند. در کنار خواندن این متن به شماره مقاله کنکور زبان انگلیسی تخصصی را نیز پیشنهاد می‌دهم که مطالعه کنید.

    Skimming

اولین مرحله برای درک یک متن نگاه کلی است به این ترتیب که شما متن را یک بار نگاه میکنید و در نگاه اول تعداد پاراگراف ها اعداد و سال های ذکر شده را پیدا می‌کنید…سعی کنید با یک نگاه کلی ساختار و کلماتی را که برایتان اشنا نیست را تشخیص دهید.

دوستان و داوطلبان عزیز برای کلماتی که در متن معنی برای انها در ذهنتان ندارید اصلا نگران نباشید زیرا این یک روند عادی برای بیشتر داوطلبان می‌باشد در هر متن امکان وجود 6 تا 10  کلمه و اصطلاح نا اشنا وجود دارد…طراحان عزیز صرفا این لغات را جنیه ی تله و حواس پرتی داوطلب استفاده می کنند پس شما در کمال خونسردی و ارامش یک درک سطحی از متن پیدا کنید.

Questions

در مرحله‌ی دوم برسی متن یک بار سوالات مریوط به متن را بخوانید این کار به شما کمک خواهد کرد که در سری بعد که متن زبان کنکور را می‌خوانید حین برسی متن به جواب سوالات برسید و این کار باعث تقویت تمرکز شما و توجه ویژه حین خواندن ریدینگ برای درک بهتر ان می‌گردد.

در سوالات سال های اخیر که در مبحث زبان کنکور امده است بیشتر اوقات یک سوال مربوط به اعداد ذکر شده در متن است. در قسمت بعدی یه نحوه‌ی تمرکز و جواب دهی به سوالات می‌رسیم.

Scanning

در بخش سوم و اخر مربوط به بررسی سوالات متن زبان کنکور که مهم ترین بخش پاسخ گویی به سری سوالات زبان کنکور سراری به برسی جز به جز متن می‌پردازیم بنابراین متن را موشکافانه تحلیل می‌کنیم

اولین کار پیدا کردن اوج داستان و متن است اینکار به درک صد در صدی شما از ریدینگ کمک می ‌کند و بنابراین اگر داوطلب حین خواندن متن به لغات نا اشنا برسد دلیلی مبنی بر نگرانی ندارد زیرا مفهوم متن را درک کرده و توانایی پاسخ گویی به سوالات را دارد از این جهت تسلط بسیار بالایی بر روی متن پیدا خواهد کرد.

دوستان من دقت و تمرکز شما حین برسی متون یکی از نکات کلیدی برای پاسخ گویی حتی به مهم ترین و دشوار ترین متن های زبان کنکور سراسری می باشد لذا در حین ارامش و با دقت کامل به سوالات پاسخ دهید.

کدام مباحث زبان کنکور را بخوانیم ؟

مباحث پر اهمیت زبان کنکور

اما سراغ اصل کاری بیاییم که کدام مباحث پر اهمیت زبان انگلیسی را برای کنکور بخوانیم که پیشنهاد ما به شما مباحث گرامر و لغات است که حدود 12 تست از زبان کنکور را با استفاده از این مباحث می‌توانید از آن خود کنید. علاوه بر آن داوطلبانی که برروی این دو مبحث مسلط باشند به راحتی می‌توانند به سوالات درک مطلب و کلوز تست پاسخ دهند و درصد مربوط به این سوالات را ازآن خود کنند. اما برای آشنایی با تکنیک هایی که در مدت زمانکوتاه بتوانید پرونده این مباحث را ببندید می‌توانید از طریق شماره تماس 02166576182 با ما در ارتباط باشید تا کامل شما را راهنمایی کنیم.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/TpQQig

https://b2n.ir/361388

https://tinyurl.com/yyxljjm6
https://bit.ly/38vKbfA
5 1 رای
امتیاز این نوشته
guest
6 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!