مهمترین مباحث عربی کنکور

در این مقاله می‌خوانید:

مدت زمان کمی تا کنکور باقی مانده و داوطلبی هستید که تا کنون زمان کمی برای عربی اختصاص داده اید یا اصلا برای این درس وقت نگذاشته اید؛ حالت دوم هم داوطلبی است که رابطه خوبی با عربی ندارد و می‌خواهد که فقط درصد قابل قبولی در این درس کسب کند. جزو هر کدام از دسته های قبل که هستید به شما تبریک می‌گویم زیرا سایت درستی را برای پیدا کردن راه حل مشکل خود انتخاب کرده اید. من شایان مامندی مشاور ارشد تحصیلی امروز در موسسه حرف آخر در خدمت شما هستم با معرفی مباحث مهم عربی کنکور که با مطالعه این مباحث مهم عربی در کنکور تجربی و ریاضی می‌توانید به یک درصد قابل قبول در مدت زمان کوتاه دست پیدا کنید.

عربی درسی است که عده زیادی با فهم و یادگیری آن مشکل دارند و با این طرز فکر که ضریب آن 2 است احساس می‎کنند درصد کم در این درس قابل جبران است اما باید بدانید که علاوه بر ضریب عوامل دیگری در اهمیت یک درس در کنکور تاثیر دارند که مهم ترین آن ها نحوه پاسخگویی داوطلبان به آن درس است که باعث ایجاد انحراف معیار در آن شده است و عربی نیز از دروسی است که به شدت آمار پاسخگویی در آن ضعیف است و همین امر باعث اهمیت بیش از حد آن شده است. امروز یک مقاله تخصصی درباره درس عربی خواهیم داشت و مباحث مهم عربی کنکور را در اختیار شما قرار خواهیم  و با خواندن این مقاله تا انتها اطلاعات خیلی مفیدی درباره عربی کسب کنید.

اهمیت عربی در کنکور

نحوه پاسخگویی به سوالات عربی کنکور

درس عربی در کنکور سراسری دارای ضریب 2 می‌باشد.شاید در ابتدای امر این گونه به نظر برسد با توجه به ضریب این درس نمی‌تواند تاثیر زیادی در کسب موفقیت در کنکور داشته باشد.ولی با نگاهی اجمالی بر درصد پاسخگویی داوطلبان بهتر می‌توان به اهمیت عربی در کنکور پی برد.

آمارها حاکی از این است که تنها 7 درصد از داوطلبان در درس عربی به درصد بالای 50 رسیده‌‌اند.درصد های منفی هم به اینگونه است که از هر صد نفر شرکت کننده در کنکور تجربی 16 نفر عربی کنکور را منفی می‌زنند و میانگین درصد کل شرکت کنندگان در این درس در رشته تجربی 18/5 درصد است و اینجا عمق فاجعه مشخص می‌شود. به یاد داشته باشید موفقیت در کنکور به زیاد خواندن نیست بلکه به هوشمندانه مطالعه کردن است و کسی که از نقطه ضعف دیگران به نفع خود استفاده کند بسیار راحت تر به هدف خود خواهد رسید. برای سایر دروس هم اگر به دنبال مباحث مهم هستید به صفحه مباحث پرتکرار کنکور تجربی حتما از همین سایت سر بزنید.

قواعد مهم عربی کنکور

یکی از مهم‌ترین مباحث عربی کنکور مبحث قواعد است.قواعد از آن دسته مطالبی است که داوطلبان شوق و اشتیاق زیادی برای یادگیری آن ندارند.این در حالی است که مبحث قواعد در درس عربی 8 سوال را به خود اختصاص می‌دهد.یعنی 32 درصد از سوالات درس عربی را شامل می‌شود.

سوالات مربوط به قواعد بین موضوعات مختلف تقسیم می‌شود و هر ساله متفاوت است.قواعد مهم عربی کنکور مربوط به عربی دوازدهم و تا حدودی عربی یازدهم است.پاسخگویی به این 8 سوال از مبحث قواعد نیازمند تسلط کافی بر روی درسنامه‌ها می‌باشد.برای دیدن بودجه بندی کامل کامل به صفحه بودجه بندی عربی کنکور مراجعه کنید که با رسم شکل تک تک سوالات دفترچه عمومی عربی کنکور بررسی و تحلیل شده است.

مباحث آسان عربی کنکور

مباحث آسان عربی کنکور

بسیاری از داوطلبان ترجیح می‌دهند به جای مطالعه همه مباحث ترجیح می‌دهند به مطالعه مباحث آسان عربی کنکور بپردازند.این کار موجب استفاده بهینه از وقت و کسب درصد نسبتا مناسب خواهد شد.لازمه‌ی این امر شناخت کافی از مهم‌ترین مباحث عربی کنکور می‌باشد.

یکی از مباحث مهم عربی کنکور مبحث منصوبات است.مبحثی که می‌توان از آن به عنوان پای ثابت سوالات عربی کنکور یاد کرد.با یادگیری منصوبات که از مباحث آسان عربی کنکور به شمار می‌رود می‌توان به سادگی به سوال مربوط به آن پاسخ داد.از جمله مباحث آسان دیگر می‌توان به ترجمه و علامت اعراب اشاره کرد.پاسخگویی به همین سه مبحث می‌تواند درصدی نزدیک به 50 را برایتان به ارمغان بیاورد.

تعداد سوالات عربی در کنکور

بودجه بندی عربی کنکور

درس عربی در کنکور دومین درسی است که داوطلبان باید به سوالات مربوط به آن پاسخ دهند.این ردس برای رشته‌های علوم تجربی و ریاضی یک درس عمومی و برای رشته علوم انسانی یک درس تخصصی به حساب می‌آید.درس عربی سوالات 26 تا 50 دفترچه سوالات کنکور سراسری را شامل می‌شود.مطمئنا شناخت مهم‌ترین مباحث عربی کنکور می‌تواند در پاسخگویی به این سوالات موثر باشد. تعداد سوالات هر بخش از عربی را در تصویر بالا می‌توانید مشاهده کنید. برای مشاهده بودجه بندی سایر دروس به صفحه بودجه بندی کنکور مراجعه کنید.

مباحث پر تست از عربی کنکور

اما یک سورپرایز ویژه هم برای شما داریم. یک پکیج بی نظیر که با کمک اون می تونید به حداقل 4 سوال از عربی کنکور پاسخ دهید و علاوه بر عربی برای تمامی دروس کنکور 30 ساعت آموزش و حل تست وجود دارد که با کمک آن تنها در 5 روز برروی 15 درصد از کل کنکور مسلط خواهید شد و این پکیج شامل مشاوره، آزمون، برنامه ریزی و آموزش است. برای دریافت این پکیج بی نظیر به صورت رایگان همین الان فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان تحصیلی ما سریعا با شما عزیزان ارتباط برقرار کنند.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

اما مباحث پر تست عری کنکور یا مباحث پر اهمیت عربی کنکور که باید برای خواندن آن ها زمان بگذارید کدام مباحث هستند؟

مباحث مهم عربی کنکور که برای شما انتخاب کرده ایم با نظر اکثریت دانش آموزان و بر اساس ضریب سختی آنهاست که نسبت به سایر مباحث نسبت آسان تر هستند و از دو بخش مهمترین مباحث عربی کنکور از بخش ترجمه و پر تست ترین مباحث عربی کنکور از بخش قواعد هستند و به صورت زیر می‌توانید مطالعه کنید.

  • ترجمه عربی کنکور که 40 درصد از عربی را در بر می‌گیرد.
  • قواعد مهم عربی کنکور شامل معلوم و مجهول، علامت اعراب، افعال ناسخه که تقریبا 4 تست از عربی را به خود اختصاص می‌دهند

با خواندن مباحث بالا برروی حدود 60 درصد از مطالب عربی کنکور مسلط شوید. امیدوارم از مقاله امروز درباره مباحث مهم عربی کنکور لذت برده باشید سوالات و نظرات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید تا سریعا به شما پاسخ دهیم.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/Makjv5

https://b2n.ir/175829

https://tinyurl.com/y6zlkt6k
https://bit.ly/3eLynXq
3 6 رای
امتیاز این نوشته
guest
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!