چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟ 8 راز طلایی موفقیت در کنکور

چگونه درس بخوانیم تا موفق شویم؟ سوالی که هر دانش آموزی می پرسد اما با پاسخ های مختلفی روبرو می شود. در این مقاله که در سایت حرف آخر نوشته ام، قصد دارم 8 راز طلایی موفقیت در کنکور را برای شما بررسی کنم. اگر 5 دقیقه زمان بگذارید و این مقاله را بخوانید قطعا تغییر محسوسی در خود حس خواهید کرد.

موفقیت در کنکور فقط محدود به خواندن کتاب های درسی و رفتن به کلاس های کنکور و … نیست! من به عنوان یک رتبه برتر امروز این دیدگاه را بررسی می‌کنم و 8 نکته طلایی به شما معرفی می‌کنم و البته به شما اطمینان می‌دهم با خواندن این مقاله تا آخر به یک دیدگاه جدید می‌رسید .کاملا متوجه می‌شوید که اگر به دنبال رسیدن به رتبه و دانشگاه خوب هستید باید به چه اصل هایی پایبند باشید و یک راه اصولی را در پیش خواهید گرفت.

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم ؟ اصلا درس خواندن به تنهایی کافی است؟

مخاطب این قسمت بیشتر والدین عزیز هستند. یکی از عذاب های خود من در دوران کنکور این دیدگاه والدینم بود که تصور می‌کردند که من باید فقط درس بخوانم ، مهمانی و بیرون رفتن در برنامه من نباشد، از تلفن استفاده نکنم حتی به ورزش هم نروم و کلا در اتاق بمانم و درس بخوانم.
اما واقعا چنین چیزی امکان پذیر نیست درست است کنکور یک آزمون بسیار مهم می‌باشد که سرنوشت هر فرد را تا 70 سال بعد تعیین می‌کند؛ اما عزیزان به یاد داشته باشید که داوطلب کنکوری هم آدم است و با این روش فقط حجم زیادی از استرس و فشار را به دوش می‌کشد و در نهایت در یک جا کم می‌آورد.

اما از هیمنجا یک مورد مهم را به شما می‌گویم؛ یکی از پارامترهای مهم برای موفقیت در کنکور داشتن یک برنامه ریزی خوب است که در سال‌های اخیر به یک معضل اساسی برای همه تبدیل شده است؛ اگر دوست دارید یک بار برای همیشه این مشکل را برای خود حل کنید، ما در سه مقاله به‌صورت کامل به بررسی این موضوع و راه حل به‌صورت رایگان پرداخته ایم؛ برای دسترسی کافیست از لینک‌های زیر همین الان استفاده کنید:

همه چیز از رویا پردازی شروع می‌شود پس رویا باف باشید…

 

بارها دیده ایم که خودمون یا دوستانمان وقتی آرزوی بزرگی داریم مورد تمسخر قرار می‌گیریم. ممکن است از فردی پرسیده شود که آرزویت چیست و پاسخ دهد رتبه 1 کنکور !!! همگی به او خواهیم خندید ولی اشتباه از ماست. وقتی فردی برای چیزی خیال بافی می‌کند مطمئن باشید قدرت رسیدن به آن را هم دارد که این خیال به وارد ذهن او می‌شود.

چرا کسی آرزو نمی‌کند که از نفس او آتش درست شود؟ چون میداند نمی‌تواند ولی انسان آرزوی پرواز کردن را در سر داشت و توانست به آن برسد و هواپیما اختراع شد.

کنکور هم اینگونه است. وقتی آرزوی رسیدن به رتبه ی خوب یا رشته ی خوب را داریم مطمئن باشید می‌توانیم به آن برسیم. به نظر شما افرادی که به این جایگاه می‌رسند استعداد مادر زادی دارند؟

همیشه گفته ام که هیچ کدام از ما از بدو تولد مشتق گیری یا فرمول های حرکت شناسی را بلد نیستیم؛ ولی تلاش می‌کنیم و یاد می‌گیریم. مطمئن باشیزد شما هم می‌توانید بهترین باشید به نوبه خود.

همچنین یک سورپرایز ویژه برای شما داریم. اگر می‌خواهید بازدهی خود را به بالاترین حد ممکن برسانید یک جلسه مشاوره رایگان برایتان درنظر گرفته ایم که می‌تواند مسیر کنکوتان را عوض کند. برای دریافت کافی است فرم زیر را پر کنید تا مشاورین ما سریع با شما تماس بگیرند.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

بلند پرواز باشید در هر زمینه ای!

بلند پروازی

طرز فکر افراد موفق دقیقا همین بلند پروازیه. وقتی من میتونم اول باشم چرا به دوم شدن راضی باشم؟ وقتی می‌تونم 20 بگیرم چرا به 19 قناعت کنم؟ وقتی می‌تونم پزشکی قبول بشم یا مهندسی شریف چرا به پرستاری یا دانشگاه آزاد باید فکر کنم؟

روحیه بلند پروازی همیشه به شما اوج میدهد اما به شرطی که همراه با تلاش باشد!! یعنی اینگونه نباشد که زیر کولر دراز کشیده باشید گوشی موبایل دم دستتان باشد و یک لحظه به فکر دانشگاه تهران بیفتید ! نه عزیزان من این دیگر بلند پروازی نیست و “خیال پلو” است. و حتما می‌دانید خیال پلو با بلند پروازی تفاوت زیادی دارد…

چگونه مطالعه کنیم تا در کنکور موفق شویم ؟

رویا پردازی کردید؟ روحیه ی بلند پروازی را هم تقویت کردید؟ الان وقت هدف گذاری است ….

خب در قسمت رویا پردازی شما توانستید رویای خود را پیدا کنید که بین افراد مختلف این رویا متفاوت است و برای عده ای می‌تواند پزشکی باشد ؛ برای عده ای دیگر دندان ، برای یک سری دارو و برای عده ای هم مهندسی و این کاملا عادی است و بر اساس سلیقه ی افراد می‌باشد. شما هم در این مرحله هدف خود را انتخاب می‌کنید ؛ بعد دانشگاهی که دوست دارید در آن تحصیل کنید.

در گام بعدی بررسی می‌کنید که برای رسیدن به رشته دلخواهتان در دانشگاه مورد نظر آخرین رتبه ی قبولی در سال قبل چه‌قدر بوده و چه درصد هایی لازم است کسب کنید.

دقت کنید با استفاده از این روش به تدریج مسیر شما مشخص می‌شود و می‌دانید برای رسیدن به مقصد به چه درصد هایی نیاز دارید و متناسب با آن تلاش می‌کنید.

دقیقا دیدگاه و طرز فکر افراد موفق در کنکور به همین شکل است که باعث رسیدن آن ها به موفقیت در کنکور می‌شود.

از شکست نترسید چون عامل اصلی موفقیت در کنکور است

شکست در کنکور

به یاد داشته باشید هدف بزرگ ، آسان به دست نمی‌آید و عادی است اگر در این مسیر حتی شکست بخورید. افرادی وجود دارند که نزدیک به پنج بار در کنکور شرکت کرده اند تا به هدف خود رسیده اند و باید از این افراد الگو بگیرید . اما در اینجا دو نکته بسیار مهم است ؛ اولین نکته تجربه از شکست است. اگر شکست خوردید ناراحت نباشید و به دنبال مشکل یابی باشید. یعنی دلیل شکست شما چه چیزی بوده است؟

کدام راه را اشتباه رفتید که باعث شکست شما شد؟ بیایید تجزیه و تحلیل کنید و آنقدر روی آن کار کنید تا دوباره به خاطر همان موضوع شکست نخورید.

نکته دوم که بسیار مهم است کم نیاوردن است. باز هم می‌گویم وقتی هدف بزرگ باشد شکست عادی است اما مهمترین نکته تلاش مجدد و بلند شدن است. همین یک نکته افرادی که هدف واقعی دارند را از افرادی که فقط ادعا دارند تفکیک می‌کند.

یک خبر ویژه؛ در هر سطحی که هستید و هر پایه علمی که دارید دیگر نگران نباشید. به شما برنامه 4 ماهه حرف آخر را معرفی می کنیم که با استفاده از آن تنها در 4 ماه پرونده آموزش و حل تست صفر تا صد کنکور را به اتمام برسانید و فرصت بسیار زیادی برای مرور و تمرین و تکرار داشته باشید. برای دانلود این برنامه کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید

مامندی-4-ماهه-2

4 ماه بخون، 7000 تا تست بزن، 7 بار دوره کن!

راستی شما جزو کدام دسته از افراد بالا هستید؟

در این قسمت یک جمله از من را به یاد داشته باشید؛ همیشه روزهای سخت هستند که ما را می‌سازند و قوی می‌کنند. اگر به دنبال موفقیت در کنکور هستید خب به شما تبریک می‌گویم چون هدف خوبی را انتخاب کرده اید اما در این راه انتظار هر نوع سختی را داشته باشید ،

انتظار زمین خوردن را داشته باشید ، انتظار ناراحتی و در کل روز های بدی را ممکن است تجربه کنید. اما یک تجربه و یک جمله همیشه به من قوت قلب می‌داد و باعث می‌شد چند برابر تلاش کنم. ” برای رسیدن به روزهای خوب باید چند روز را بد گذراند

بایدها و نبایدهای بسیار مهم کنکور :

شاید باور نکنید ولی تا کنکور فقط مقدمه و راه هایی راه مطرح کردیم که باید برای شروع انجام دهید و باعث خوشحالی هم است. تک تک این حرف ها تجربه ی 4 سال دبیرستان من و تلاش برای موفقیت در کنکور به علاوه تجربه ی چندین ساله در زمینه مشاوره به عنوان یک رتبه برتر و ارتباط با بیشتر از 1000 داوطلب بوده است.

کم کم وارد بحث اصلی می‌شویم. در این جا نحوه ی درس خواندن برای موفقیت در کنکور یا همان عنوان مقاله ” چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم ” را کامل معرفی می‌کنیم.

برنامه ریزی خوب کلید موفقیت شما در کنکور

برنامه ریزی کنکور

خب هر فردی اعم از مشاور ، معلم ، والدین و آشنایان همگی می‌گویند باید برنامه ریزی خوبی داشته باشید اما با یک مثال باید منظور از برنامه ریزی و دلیل اینکه به شدت به شما کمک می‌کند را به ساده ترین شکل ممکن توضیح دهم.

فرض کنید می‌خواهید برای اولین بار از تهران به تبریز بروید. اگر بدون نقشه و راهنما حرکت کنید خب مسیر را قطعا اشتباه خواهید پیمود و یک مسیری که باید در 6 ساعت به مقصد می‌رسید بخاطر نداشتن راهنما و نقشه در 10 ساعت خواهید رسید.

فرض دوم هم این است که طبق نقشه پیش می‌روید. اینبار چون تمامی راه های برای شما مشخص است راس 6 ساعت به مقصد می‌رسید. دقیقا برنامه هم مثل یک نقشه عمل می‌کند. برنامه ریزی خوب مانند یک نقشه عمل می‌کند که تمامی مسیر را مشخص می‌کند. اما هر برنامه ای خوب نیست. در یک برنامه ریزی خوب شما می‌دانید از هر زمان کهخ شروع کنید با توجه به میزان ساعت مطالعه ای که دارید که تمامی دروس را خواهید خواند؟ کی به مرحله جمعبندی برای کنکور جمع بندی برای کنکور خواهید رسید و …

پس اگر به دنبال پاسخ سؤال ” چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم ” هستید اولین مرحله یک  مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور می‌باشد.

هدیه ویژه حرف آخر را از دست ندهید!!! با بسته 5 روز با حرف آخر به صورت کامل 20 درصد از کل محتوای آموزشی حرف آخر را داشته باشید که شامل جزوه، آزمون و آموزش و پشتیبانی است و در طی 5 روز برروی 15 درصد از کل کنکور مسلط خواهید شد و قادر خواهید بود به 40 تست قطعی از کنکور پاسخ دهید. برای دریافت این بسته رایگان همین الان فرم زیر را پر کنید

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

محک زدن خود در آزمون های آزمایشی کنکور

عده زیادی از داوطلبان درس می‌خوانند اما از محک زدن خود به شدت ترس دارند. چون می‌ترسند تست ها را نتوانند حل کنند اما دوستان خوبم باز هم به یاد داشته باشید الان شکست بخورید بهتر است تا سر جلسه کنکور. شاید الان بگویید خیلی سخت است برای من وقتی تستی را نمی‌توانم حل کنم.

خب من هم این را قبول دارم ولی اگه الان بتوانید دلیل عدم توانایی خود در تست زدن یک مبحث را بفهمید می‌توانید آن را برطرف کنید ولی اگر بیخیال باشید عملا به هیچ نتیجه ای نمی‌رسید و رک بگویم اگر تست نمی‌زنید از همین الان بیخیال کنکور شوید.

به یاد داشته باشید موفقیت فقط محدود به چگونه مطالعه کردن برای کنکور نیست بلکه باید آن‌قدر تست زده باشید که وقتی در جلسه کنکور سؤالات را دیدید با خود بگویید ” ایول ؛ مشابه بیشتر  از 70 درصد سؤالات را قبلا حل کرده ام” و واقعا هم همینطور است چرا که تقریبا 70 درصد سؤالات کنکور مشابه سؤالات سال های قبل هستند. پس محک زدن خود را فراموش نکنید.

یکی از راه های محک زدن خودتان می‌تواند آزمون های آزمایشی باشد پیشنهاد می‌کنم مقاله مقاله قبلی من که به صورت کامل تمامی آزمون های آزمایشی را معرفی و مقایسه کرده ام را حتما از همین سایت بخوانید

به فکر روزهای آخر یا همان جمع بندی کنکور هم باشید!!

تست زنی

فرض کنید یک ماه مانده به کنکور؛ در این شرایط باید مطالب را مرور کنید و تست بزنید و این یک نقطه ضعف بزرگ داوطلبان است. چون به نزدیکی های کنکور که می‌‍رسند هیچ اندوخته ای برای خود ندارند و نمی‌دانند که چکار کنند ؟ یا خلاصه نویسی نکرده اند یا اینکه نه خلاصه نویسی کرده اند ولی هیچ تستی را علامت گذاری نکرده اند که در دوران جمع بندی آن هارا دوباره حل کنند ” به چنین تست هایی تست مارکدار می‌گوییم”.

اینجا دو دسته داوطلب به وجود می‌آید ؛ دسته اول بی خیال می‌شوند و می‌گویند کار از کار گذشت. دسته دوم هم می‌آیند و از اول دوباره مطالب را می‌خوانند. خطاب به هردو گروه می‌گوییم ” تا توانستم ندانستم چه سود / تا که دانستم توانستم نبود ” پس شدیدا از همین الان به فکر دوران جمع بندی کنکور و مرور باشید.

بزرگترین رقیب خودتان را بشناسید !!!

رقابت

متاسفانه در بین کنکوری ها به خصوص داوطلبان خانم ، حس مقایسه و رقابت با بقیه خیلی بالاست. بدون تعارف بگویم همه ی ما افرادی را می‌شناسیم که از ما قوی تر هستند و برای عده ای این بسیار دردناک است و تمام فکر و ذکرش رسیدن به سطح او می‌شود و از همین جا اغلام می‌کنم که این یک نوع خود زنی است. چرا که شما را از هدف اصلی دور می‌کند و باعث می‌شود فقط به طرفی که به عنوان رقیب انتخاب کرده اید فکر کنید که چکار کنید تا به او برسید.

اما راه حل های بهتری هم وجود دارد!! بهترین رقیب برای شما خودتان هستید. این بهترین و مهمترین دیدگاه من در دوران کنکور بود. من همیشه با خودم در رقابت بودم.

شاید برای شمایی که الان این متن را می‌خواند این حرف مسخره باشد اما باید بدانید که بهترین نوع رقابت فقط و فقط رقابت با خودتان است. در مورد خودم مثال بزنم همیشه میگفتم باید از روز قبل بهتر باشم.

یعنی ساعت مطالعه ام باید بالاتر می‌رفت نسبت به دیروز حتی اگر یک دقیقه بود. باید تست بیشتری نسبت به دیروز می‌زدم حتی اگر یک تست بود و …

باور کنید فردی که این دیدگاه را داشته باشد همیشه پیشرفت می‌کند و بهتر از قبل می‌شود.

از تجربه ی افراد موفق استفاده کنید !

افراد کنکوری موفق

بازهم کنکوری ها یک عادت بد دارند. وقتی با یک رتبه برتر مواجه می‌شوند اولین سؤالشان این است که از چه منابعی استفاده کردی؟ مشاورت چه کسی بود؟

دوستان باید بدانید که منابع بقیه شما را به موفقیت نمی‌رساند. اگر این طور بود که همگی جزوات رتبه یک کنکور را تهیه می‌کردند و با استفاده از آن باید به رتبه یک می‌رسیدند اما چنین چیزی امکان دارد؟ منابع و جزوات هر فردی مختص به خود اوست ، درست است او را به موفقیت رسانده است اما ممکن اس برای شما سم باشد پس دچار این اشتباهات نشوید.

یک دانش آموز خوب در مواجه شدن با رتبه های برتر اولین سؤالی که از آن ها میپرسد در مورد شکست هایشان است. راه هایی که اشتباه رفته اند و به شکست ختم شده است و داوطلب از این راه ها تجربه می‌گیرد و خودش دچار این اشتباهات نمی‌شود.

سخن آخر

به آخر مقاله ” چگونه مطالعه کنیم تا در کنکور موفق شویم ” رسیدیم. حرف واقعا زیاد بود اما فرصت نیست. تمامی این حرف ها تجربه ی چندین ساله من در زمینه کنکور و ارتباط با بیش از 1000 داوطلب کنکوری بود. امیدوارم که نکاتی مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشم. نظرات و سؤالات خود را حتما برای ما در کامنت بنویسید برای ارتباط با من هم می‌توانید با شماره 02166576182 در ارتباط باشید.

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/er20OP

https://b2n.ir/455857

https://tinyurl.com/y6tyv3qo
https://bit.ly/32kM4Yy
5/5 - (1 امتیاز)
guest
1 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!