نحوه تحلیل آزمون به سبک کاملا حرفه ای

تحلیل آزمون های آزمایشی از ارکان مهم در مسیر کنکور است که اکثرا نسبت به آن بی توجه هستند و همین بی توجهی سبب افت تراز و درصد دانش آموزان در آزمون های آزمایشی شده و اما این پایان راه نیست بلکه تاثیر  اصلی آن را در جلسه کنکور خواهند دید و این تاثیر هم کسب درصد پایین و حتی درصد منفی در دروس است. یک مثال بارز از این موضوع اشاره به کنکور سراسری 97 در رشته تجربی است که از بین 569984 نفر شرکت کننده حدود 219000 نفر درس ریاضی را منفی زدن؛ همه ما می‌دانیم پیشگیری از درمان بهتر است پس اگر نمی‌خواهید شما هم به سرنوشت 219000 نفر شرکت کننده کنکور 97 دچار شوید از همین الان نحوه تحلیل آزمون را یاد بگیرید.

این مقاله حاصل سالها تجربه من به عنوان مشاور و رتبه برتر کنکور است و به جرائت می‌توان گفت فردی که بر تکنیک های نحوه تحلیل ازمون مسلط باشد بالاترین بازدهی را در مطالعه کسب خواهد کرد. پس در سایت حرف اخر با ما همراه باشید و در ادامه یک سورپرایز ویژه هم برای شما خواهیم داشت که می‌تواند مسیر کنکور شما را تغیر دهد.

نحوه تحلیل آزمون؛ پلی برای افزایش درصد و تراز

نحوه تحلیل آزمون

نحوه تحلیل ازمون شامل اصول و قواعد متعددی است اما امروز حرفه ای ترین سبک تحلیل آزمون های آزمایشی را فقط در چند قدم به شما نشان خواهیم داد. به جرئت می‌توان گفت که این آموزش می‌تواند تاثیر شگرفی در شما ایجاد کند. اما تحلیل آزمون های آزمایشی و یا تحلیل تست اهمیت و جایگاه مخصوص خود را نیز دارد که تک تک این اهمیت تحلیل آزمون های آزمایشی را به شما آموزش خواهیم داد؛ دلیل این کار شناخت مسیر کنکور است. شما در هر مسیری که قدم بگذارید باید آن را بشناسید که من به عنوان مشاور در شناختن این مسیر به شما کمک خواهم کرد. در مقالات قبلی در رابطه با نحوه آزمون دادن را هم از همین سایت بخوانید.

اهمیت تحلیل آزمون های آزمایشی:

تا کنون اهمیت تحلیل آزمون های آزمایشی را از خود پرسیده اید؟ ما چرا باید نحوه تحلیل ازمون های ازمایشی را بلد باشید؟ تحلیل ازمون های آزمون های ازمایشی اولا به دلیل محک زدن خود دانش آموز است که آیا درسنامه هایی که خوانده است برای حل تست می‌تواند به او کمک کند یا نه؟ دومین اهمیت تحلیل ازمون های آزمایشی پیدا کردن نقاط ضعف و قوت داوطلب و پوشش آن هاست. شاید بگویید ما برای پیدا کردن نقاط ضعف و قوت آزمون می‌دهیم اما در پاسخ باید بگوییم برای پوشش آن ها هم اقدامی کرده اید تا کنون؟

بعضی از دانش آموزان بعد از آزمون دادن اگر ترازشان خوب باشد، راضی هستند و خدا را شکر می‌کنند؛ دسته دوم هم که ترازشان بد شده است همیشه این جمله را می‌گویند که ” این آزمون بد شد انشالله آزمون بعدی را خوب می‌خوانم جبران خواهد شد” و هردو دسته آزمون را به حل خود رها خواهند کرد.

اما شما از امروز جزو این دسته نباشید. هرچقدر هم که درسنامه های خوبی خوانده باشید بازهم مطالعه شما کامل نیست و با ازمون دادن و تحلیل آزمون یادگیری خود را کامل می‌کنید.

سومین اهمیت تحلیل آزمون های آزمایشی نکته یابی از سوالات است. از هر مبحث تیپ تست های فراوانی می‌توان طرح کرد و درسنامه کتاب ها و منابع آموزشی مطمئن باشید هیچ وقت 100 درصد نیست و شما درسنامه خود را با نکته یابی از سوالات کامل می‌کنید که برای این کار باید سوالات را تحلیل کنید. اما آیا همه سوالات باید تحلیل شود؟ پاسخ این سوال را بعد از سورپرایزی که به شما قول داده بودیم خواهیم گفت.

سورپرایز ویژه ای که برای شما خوانندگان نحوه تحلیل آزمون در نظر گرفتیم یک جلسه مشاوره کاملا رایگان است که در آن به بررسی مشکلات شما در مسیر کنکور خواهیم پرداخت و راهکار مناسب برای مشکلات شما ارائه خواهد شد. برای دریافت این جلسه مشاوره رایگان فقط کافی است فرم زیر را پر کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

نحوه تحلیل تست و تحلیل آزمون آزمایشی:

این قسمت را با زمان تحلیل آزمون شروع خواهد شد. بهترین زمان تحلیل تست های آزمون آزمایشی کی است؟ به عنوان یک مشاور به شما پیشنهاد توصیه می‌کنم روز آزمون و بعد از ظهر تا شب بهترین زمان برای تحلیل آزمون آزمایشی است. چرا که شما آماده اید و پیشنهاد می‌کنیم بعد از یک استراحت ساده به سراغ دفترچه آزمون بروید و به جان پاسخ نامه سوالات بیفتید. در وویس بالا به صورت صوتی هم نحوه تحلیل سوالات آزمون های آزمایشی برای شما توضیح داده شده است و می‌توانید گرش دهید.

باید تمامی سوالات را تحلیل کنیم؟

تحلیل سوالات آزمون را می‌توانید فقط برای سوالات اشتباه و سوالاتی که به آن ها پاسخ نداده اید اجرا کنید اما اگر وقت کافی داشتید به سوالاتی که پاسخ صحیح داده اید هم از روی پاسخنامه یک نگاه سریع بیندازید که این روش باعث افزایش تسلط شما روی کل سوالات خواهد شد. اما یک پیشنهاد ویژه هم برای شما داریم. اگر به دنبال افزایش درصد کنکور هستید مقاله ممربوطه را ازهمین سایت بخوانید. در ضمن آپدیت این مقاله نیز به سبکی کامل‌تر و متفاوت‌تر آماده شده است و برای مطالعه آن کافی است از طریق نحوه تحلیل آزمون اقدام کنید.

چگونه سوالات آزمون های آزمایشی را تحلیل کنیم؟

اما وارد بحث اصلی شویم که چگونه سوالات آزمون های آزمایشی را تحلیل کنیم که به صورت مرحله به مرحله و گام به گام به شما آموزش خواهم داد. با دقت مطالب را بخوانید و اگر توانستید این راهکار ها را جایی یادداشت هم کنید.

1-دفتر تحلیل سوالات ازمون ازمایشی برای خود داشته باشید:

تحلیل آزمون های آزمایشی

از همین امروز یک دفتر برای تحلیل سوالات آزمون قلمچی یا آزمون گاج یا هر آزمون دیگری که شرکت می‌کنید قرار دهید. در داخل دفتر تاریخ هر آزمون را بنویسید و برای هر درس چارت هایی درست کنید.یعنی برای کل دروس (همراه درس زمین شناسی) 9 چارت نیاز است. هر درس را به سه قسمت تقسیم کنید. قسمت اول برای سوالاتی که پاسخ صحیح داده اید. قسمت دوم برای سوالات بی پاسخ و قسمت سوم هم برای سوالاتی که پاسخ اشتباه داده اید. در ضمن به یاد داشته باشید نیازی نیست صورت سوال را بنویسید فقط شماره سوال کافی است.

تحلیل ازمون با استفاده از دلیل یابی:

تحلیل سوالات آزمون

تحلیل ازمون کانون یا تحلیل هر آزمون دیگری را بعد از انجام مراحل بالا وارد مرحله دلیل یابی شوید که مخصوص سوالات بی پاسخ یا سوالات اشباه است. شماره هر سوال را بنویسید و دلیل اینکه به آن سوال اشتباه جواب داده اید یا اصلا پاسخ نداده اید را کنارش بنویسید.

مثلا سوال شماره فلان درس ریاضی را من اشتباه جواب داده ام چون صورت سوال نکته ای داشت که نمی‌دانستم. یا نه به دلیل اینکه بین گزینه ها شک داشتم سوال را حل نکرده م یا به دلیل اشتباه محاسباتی به آن سوال اشتباه پاسخ دادم یا اصلا نکته را می‌دانستم اما حضور ذهن نداشتم یا نمی‌دانستم با این نکته سوال حل می‌شود.

اینکار جزو واجبات تحلیل سوالات آزمون گاج یا بقیه آزمون ها است و حتما انجام دهید در ادامه دلیل این کار را متوجه خواهید شد.

دوست خوبم اگه دنبال بهترین منابع آموزشی و آزمون و مشاوره هستید و از هزینه های زیاد هراسان شدید اصلا نگران نباشید چون یک کادوی ویژه برای شما داریم. شما می توانید از 20 درصد از کل محتواهای آموزشی حرف اخر شامل آزمون و مشاوره و آموزش بدون هزینه و به صورت رایگان بهره مند شوید. برای استفاده از این فرصت ویژه کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید تا سریعا مشاورین مجرب مجموعه با شما تماس بگیرند.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

پدر پاسخنامه را دربیاورید:

اما الان نوبت به پاسخنامه آزمون ها است. برای سوالاتی که می‌خواهید تحلیل کنید سراغ پاسخنامه بروید. از روی پاسخ نامه نکته برداری کنید و نکاتی را که در پاسخ هر سوال وجود دارد را نگاه کنید. اگر نکته ای وجود دارد که شما آن را بلد نیستید در دفتر تحلیل آزمون خود جلوی شماره سوال مربوطه بنویسید و اما برای سوالاتی که اشتباه جواب دادید یا اصلا جواب ندادید در ادامه مبحث قبل که گفتیم دلیل اشتباه را بنویسید با دو نوع جواب مواجه خواهید شد. 1- به آن سوال اشتباه جواب دادم چون نکته آن را بلد نبودم! خب نکته را از روی پاسخ نامه استخراج کنید و در جزوه خود بنویسید.

2- نکته ای که برای حل سوال به کار می‌رود بلد بودم اما سر جلسه آزمون فراموش کردم: بازهم آن نکته را در جزوه خود پیدا کنیدو کنار آن یک علامت هشدار بزنید که فرار است و باید خیلی به آن دقت کنید.

خب برای دو مرحله آخر که گفتم حال وارد مرحله پوشش خواهیم شد. یعنی سعی کنید چند بار دلیل اشتباهات خود را از اول بخوانید و بر روی آن ها کار کنید که دیگر این اشتباهات را تکرار نکنید.

جمعه قبل آزمون هم یک بار از اول کل سوالات آزمون قبل که اشتباه جواب دادید یا اصلا پاسخ ندادید را از اول حل کنید. با انجام این کار  دیگر محال است شما یک بار دیگر از این سبک سوالات ضربه بخورید.

سوالات دام دار:

سوالات دام دار آزمون

سوالات دام دار را در هر آزمونی مشاهده می‌کنیم. مثلا در آزمون 11 بهمن 98 کانون سوال شماره 97 آزمون برای درس ریاضی یک سوال دام دار بود. صورت سوال معادله یک تابع درجه دو را داده بود و گفته بودفقط در یک نقطه با محور x برخورد دارد. داوطلب در گام اول احساس می‌کرد برای این کار باید دلتا برابر صفر باشد و مجهولات را با همین روش به دست می‌آورد اما غافل از اینکه این معادله می‌تواند یک معادله خطی هم باشد و اگر ضریب x به توان دو صفر شود هم یک جواب دیگر به دست می‌آید. این یک دام تستی محسوب می‌شود و اگر بیایید اینگونه سوالات و دام آن ها را مشخص کنید دیگر گرفتار آن ها نخواهید شد. دوستان خوبم برای مشاهده جدیدترین و آپدیت ترین ورژن همین مقاله کافیست وارد صفحه نحوه تحلیل آزمون شوید و از اطلاع مفید این مقاله استفاده کنید.

سوالات مارکدار:

سوالات مارکدار

سوالات مارکدار به سوالاتی گفته می‌شود که اولا آن ها را اشتباه جواب داده است و ثانیا از بین سوالاتی که درست حل کرده اید از نظر شما نکات جالبی دارند. این سوالات را نیز علامت گذاری کنید و بدانید که اهمیت ویژه ای دارند. اکثر داوطلبان وقتی وارد مرحله جمع بندی خواهند شد برای خود درسنامه خلاصه یا تست های مهم را علامت گذاری نکرده اند و مجبور می‌شوند از اول کل تست ها را دوباره حل کنند که در این زمینه مطلب مربوط به جمع بندی کنکور که توسط خود من نوشته شده و باید اصول آن را بدانید را با یک کلیک بخوانید.

داوطلبی که تست های مارکدار دارد دیگر مانند داوطلب های دسته بالا سردرگم نیست و در دوران جمع بندی با انبوهی از تست ها مواجه نخواهد شد و فقط تست های مارکدار را حل خواهد کرد و این هم یعنی هوشمندانه مطالعه کردن.

پارازیت: به یاد داشته باشید موفقیت در کنکور با زیاد درس خواندن نیست بلکه با هوشمندانه درس خواندن است این یک ترجمه مهم از دوران کنکور خود من است که باعث شد در سال اول و بدون پشت کنکور ماندن قبول شود. تلاش کنید و مسیر خود را بشناسید اگر من شایان مامندی به عنوان یک مشاور توانسته باشم کمکی هرچند ناچیز در طی این مسیر به شما داشته باشم برای من بزرگترین افتخار است. 

درضمن به یاد داشته باشید اصول خیلی راحت تری هم برای تحلیل تست و تحلیل آزمون وجود دارد که به شدت ناب است اما به دلیل کمبود وقت و سو استفاده افراد سودجو در اینجا نمی‌توانم معرفی کنم. سوالات خود را در هر زمینه ای هم می‌توانید از طریق شماره تماس من 02166576182 با من در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/02aFig

https://b2n.ir/592838

https://tinyurl.com/y2glwaat
https://bit.ly/2JJHdJN
4.4/5 - (5 امتیاز)
guest
24 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!