نحوه مطالعه برای کنکور را از زبان دانشجوی دندان بشنوید!

از کجا شروع کنم؟ چطور درس بخوانم؟ به کدام کلاس بروم؟ اول اختصاصی بخوانم یا عمومی؟ نحوه مطالعه برای کنکور چگونه باشد؟

اینها همه سوالاتی هستند که همه ساله در اوایل کار مخصوصاً در تابستان از ما پرسیده می شود و حق هم می دهیم به آن ها چون واقعاً در سردرگمی به سر می برند بخصوص داوطلبانی که برای اولین بار قصد دارند کنکور بدهند و تازه در این مسیر قرار گرفته اند و همچنین کسانی که سال ها از دوران کنکور دور مانده اند و دوباره قصد کنکور دادن را دارند اصلا با نحوه مطالعه برای کنکور آشنایی ندارند، برای آن ها شروع کردن کمی سخت است و با حجم مطالب سنگین 3 سال مواجه شده اند که باید آنها را دقیق و فراتر از سطح کتاب مطالعه کنند و آماده کنکور شوند. اما نگران نباشید من در این مطالعه کاملاً شما را راهنمایی خواهم کرد تا متوجه شوید چگونه و از کجا شروع کنید و نحوه مطالعه برای کنکور را یاد بگیرید.

جواب سؤالات بالا را از زبان رضا عباسی فر دانشجوی دکترای دندان پزشکی بشنوید. پیشنهاد میکنم مقاله ی قبلی در مورد نحوه ی رسیدن به دندان پزشکی و اهمیت آزمون های آزمایشی را هم از دیدگاه رضا عباسی فر مورد مطالعه رار دهید.

اماااا خبر خوب. یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان تحصیلی و رتبه های برتر کنکور که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش خواهیم داد و بهترین راهکار را برای حل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد.  برای بهره مند شدن از این فرصت ویژه کافی است همین الان عبارت “مشاوره مامندی” را به سامانه پیامکی 10002907 ارسال کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

بهترین منابع کنکور تجربی را اول از هر چیزی بشناسید

بهترین منابع کنکور تجربی

اگر بخواهم واقع بینانه با شما صحبت کنم ، همه شما باید قبول کنید که کنکور دیگر کنکور سال های گذشته نیست که بتوان با مطالعه فقط کتاب درسی و چند کتاب کمک آموزشی به نتیجه دلخواه رسید. باید بپذیریم که کنکور تغییر کرده است یا به عبارتی دگرگون شده است. وقتی سوالات زیست شناسی سال 88 را با کنکور سال 98 مقایسه کنید کاملاً به این موضوع پی خواهید برد که سوالات از تک کلمه ای به جملات پیچیده تبدیل شده است و هر سوال زیست شناسی تیپ جدید کنکور می تواند با 8 سوال زیست کنکور قدیم برابری کند. مهمترین نکته در نحوه مطالعه برای کنکور شناخت چنین مواردی است.

چرا که در یک گزینه شما ممکن است با چهار قسمت مختلف کتاب درگیر شوید. البته نه فقط زیست شناسی بلکه درس های دیگر کنکور هم همینطور. زیست شناسی را فقط به عنوان مثال عرض کردم. پس قطعاً متوجه شدید که با فقط مطالعه کتاب درسی و کمک درسی به احتمال زیاد به نتیجه دلخواه نخواهید رسید.

پس حتماً متوجه شدید که انتخاب یک منبع آموزشی خوب می تواند سرنوشت شما را تغییر دهد. دقت کنید از مراحل شروع استارت کنکور انتخاب منبع آموزشی مهم ترین قسمت آن می باشد چون شما با این منابع برنامه تان را تنظیم می کنید همچنین سطح علمی خود را بالا می برید و راهتان را می یابید پس در این مورد بیش تر دقت کنید. منظور از منابع آموزشی کتاب های کمک درسی نیست. اما پیشنهاد می‌کنم مقاله بعدی من که در رابطه با نحوه رسیدن به دندان پزشکی و مسیری که من در 3 سال طی کردم تا به این رشته برسم را حتما بخوانید.

منظور از بهترین منبع کنکور منبعی است که…

نحوه مطالعه برای کنکور

منظور منبعی است که بتوان با آن به سطح علمی و درسی لازم رسید تا آمادگی لازم برای شرکت در رقابت کنکور را داشته باشید و نحوه مطالعه برای کنکور را یاد بگیرید. در مورد منابع در یک مقاله جداگانه بطور مفصل صحبت خواهم کرد ولی در اینجا بطور مختصر توضیح خواهم داد. منابع آموزشی می تواند شامل چند دسته باشد. بهترین منابع کنکور تجربی را به تفکیک هم می‌توانید از همین جا مطالعه کنید.

اولی مربوط به کلاس های کنکور ، معلم خصوصی و بطور کلی پکیج خصوصی می باشد که شما بطور کلی با شرکت در این کلاس ها با سبک کنکور آشنا شده و می توانید تراز علمی خود را بالا ببرید. دومین مورد می تواند دی وی دی های آموزشی موسسات معتبر و یا کلاس های آنلاین مدرسان معتبر باشد که در پکیج غیر حضوری قرار می گیرد که شما می توانید از هر یک از آن ها استفاده کنید. هر یک از آن ها مزایا و معایب خود را داند و در یک مقاله جداگانه بحث خواهیم کرد.

البته باید در نظر داشت که لازم نیست همه دروس را از منابع آموزشی استفاده کرد. برای دروسی که در آن ها ضعیف هستید و می دانید با مطالعه شخصی نمی توانید به درصد مورد نیاز برسید می توانید از منابع اموزشی استفاده کنید وگرنه درسی که قوی هستید و آن نقطه قوت شماست لزومی ندارد که از آنها استفاده کنید ، می توانید فقط از کتاب های کمک آموزشی بهره ببرید و با تمرین مهارت خود را افزایش دهید.

بهترین آزمون آزمایشی را انتخاب کنید…

resize

پس از انتخاب یک منبع آموزشی مناسب نوبت به انتخاب یک آزمون آزمایشی مناسب و متناسب با ویژگی های فردیتان است. در مورد آزمون های آزمایشی و انتخاب آن در دو مقاله بطور مفصل بحث کرده ایم. پس از انتخاب آزمون ، شما باید برنامه راهبردی آزمون را بررسی کرده و طبق آن برنامه ریزی کنید. البته در برنامه ریزی عوامل دیگری هم دخیل است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد. سعی کنید روند آموزش خود را با برنامه آزمون تطابق دهید و با هم پیش بروید.

شرکت در آزمون را جدی بگیرید و با برنامه آموزشی پیش بروید تا نقاط ضعف و قدرت خود را بیابید و بر اساس این اطلاعات می توانید در نحوه مطالعه کنکور خود تغییری ایجاد کنید و نواقص خود را بر طرف سازید.

یک خبر ویژه؛ در هر سطحی که هستید و هر پایه علمی که دارید دیگر نگران نباشید. به شما برنامه 4 ماهه حرف آخر را معرفی می کنیم که با استفاده از آن تنها در 4 ماه پرونده آموزش و حل تست صفر تا صد کنکور را به اتمام برسانید و فرصت بسیار زیادی برای مرور و تمرین و تکرار داشته باشید. برای دانلود این برنامه کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید؛ با کمک این برنامه سال 99 تعداد 34 نفر موفق به کسب رتبه زیر 100 شدند.

مامندی-4-ماهه-2

4 ماه بخون، 7000 تا تست بزن، 7 بار دوره کن!

 تعیین نقشه راه مهم یکی از عوامل مهم در نحوه مطالعه برای کنکور

شما باید بدانید که در این مسیر یکساله چه اتفاقاتی در انتظار شماست و چه کارهایی را باید انجام دهید. دیمی نمی شوید برای کنکور درس خواند که هر وقت خواستید دروس را تمام یا جمع بندی کنید. همه اینها باید با برنامه ریزی و اصولی باشد. الان یک تصویری از کارهایی که باید در طول سال انجام دهید را خدمتتان عرض می کنم.

تابستان: در این دوران باید مطالعه را شروع کنید تا قلق کار دست شما بیاید . در ابتدا این کار سخت است و ممکن است ساعت مطالعه شما پایین باشد اما نگران نباشید رفته رفته بهترو بهتر می شود و ساعت مطالعه تان افزایش می یابد. بخصوص که اکثر داوطلبان هنوز بصورت جدی شروع نکرده اند پس شما باید زودتر شروع کنید. در تابستان باید سعی کنید بر مطالب پایه تسلط پیدا کنید. این مهمترین کاری است که باید در دوران تابستان انجام شود چرا که با شروع سال تحصیلی زمان کمتری خواهید داشت. در تابستان با مطالعه دروس اختصاصی و مهارتی مثل قواعد عربی ، ریاضیات ، زبان فارسی و غیره کار کنید.

بر روی مطالب صرفاً حفظی زیاد مانور ندهید…

بر روی مطالب صرفاً حفظی زیاد مانور ندهید همچنین به بعضی از دروس پیش دانشگاهی و سال دهم نیم نگاهی هم داشته باشید. با روش های مطالعه آشنا شوید. یک روش را انتخاب کرده و روی آن تمرکز کنید تا برای خودتان یک روش مطالعه اختصاصی داشته باشید پس تابستان زمان استارت زدن است. باید با قدرت شروع کنید.

پاییز: با شروع مدارس باید دروس نیمسال اول دوازدهم را با یکی از پایه ها شروع کنید. پس از دی ماه تا اواخر اسفند نیمسال دوم سال دوازدهم و یکی از پایه ها را مطالعه می کنید. در نوروز دروسی را که در پاییز مطالعه کردید مرور خواهید کرد و از 20 فروردین تا پایان اردیبهشت ادامه مطالبی را که خوانده اید می خوانید ،

از خرداد ماه هم زمان جمع بندی شروع می شود و شما باید هر آنچه را که خوانده اید مرور کنید و با روش سه روز یکبار تست جامع کار کنید تا مباحث مرور شود. یک نقشه کلی از کارهایی است که باید در یک سال کنکور انجام دهید.

برنامه ریزی داشته باشید :

planning

پس از تعیین منابع آزمایشی و آزمون و بررسی نقشه راه دومین گام در نحوه مطالعه برای کنکور ، برنامه ریزی کردن است می توانید به تنهایی برنامه درسیتان را تنظیم کنید یا توسط یک مشاور اینکار را انجام دهید که هم بر اساس تواناییتان برنامه بدهد و هم ناظر بر عملکر شما باشد. در هر صورت شما باید برنامه تان را بر اساس دو مورد تنظیم کنید یکی برنامه راهبردی آزمون و یکی برنامه منبع آموزشیتان. اگر توانستید برنامه برنامه راهبردی آزمون را با منبع آموزشی تطابق بدهید که نور علی نور می شود. که این قضیه را می توان با دی وی دی های آموزشی بهتر انجام داد و همزمان با برنامه راهبردی فیلم های آموزشی را دید.

ولی اگر در کلاس های درسی مطالب با برنامه راهبردی مغایرت دارد سعی کنید برنامه را به گونه ای تنظیم کنید که از هیچ یک از این دو قسمت عقب نمانید. نکته دیگر در مورد برنامه نویسی این است که در ابتدا راه برنامه سنگینی ننویسید و انرژی خود را برای ادامه راه حفظ کنید. و رفته رفته می توانید برنامه و ساعت های مطالعاتی خود را سنگین تر کنید. همچنین ایستگاه هایی برای مرور قرار دهید. شما ممکن است به هر دلیلی از برنامه عقب بیافتید

پس بهتر است یک روز را برای جبران در نظر بگیرید و اگر موردی پیش نیامد مطالعه را ادامه هید. همچنین ایستگاه هایی برای مرور هم تعیین کنید که دروس را فراموش نکنید.

 تعیین محل مطالعه برای نحوه ی مطالعه برای کنکور

5174237611952223318120891176107134135105156

پس از این مراحلی که خدمتتان عرض کردم باید محلی برای مطالعه خود در نظر بگیرید و شرایطی را برای درس خواندن با کارایی بالا را فراهم کنید. محیط مطالعه می تواند کتابخانه و یا منزل باشد ولی سعی کنید عاری از سرو صدا یا عوامل حواسپرتی دیگر باشد. همچنین استفاده از میز و صندلی مطالعاتی استاندارد در افزایش بازده شما کمک می کند.

سعی کنید در دوران کنکور از وسایل الکترونیکی مثل گوشی و لپ تاپ و وفضای مجازی کمتر استفاده کنید و فقط برای کارهای ضروری و مربوط به کنکور از آنها استفاده کنید.

سخن پایانی:

برای کنکور شروع هیچوقت دیر نیست پس اگر شروع نکردید از همین حالا شروع کنید. ولی مراحلی را که گفتم را رعایت کنید تا به امید خدا به هدفتان برسید. همه پیشرفت ها در خارج از منطقه راحتی انجام می پذیرد پس از سخت تلاش کردن دست نکشید.

خب دوستان خوبم نحوه مطالعه برای کنکور از زبان رضا عباسی فر را شنیدیم ؛ امیدوارم که برای شما مفید واقع شده باشه و به پاسخ سؤالات خود درمورد نحوه مطالعه برای کنکور دست پیدا کرده باشید. اگر به دنبال نکات مشاوره ای بیشتر و دریافت راهنمایی میباشید میتوانید از طریق راه ارتباطی 02166576182 با ما در تماس باشید تا کاملا شما را راهنمایی کنیم.

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!