نحوه مطالعه ریاضی حرف آخر از زبان استاد منتظری

در این مقاله می‌خوانید:

با توجه به این که اهمیت درس ریاضی در کنکور بر هیچ یک از داوطلبان پوشیده نیست اما همچنان می‌دانیم که روش مطالعه دروس کنکور به خصوص درس ریاضی کنکور برای اکثر داوطلبان با دشواری هایی همراه هست و دلیل شایعی که اکثر داوطلبان برای این مسئله می‌آورند این است که با وجود داشتن منابع و تلاش مضاعف در این درس به نتیجه مشخصی نمی‌رسیم و همین امر موجب شده که داوطلبان با مطالعه این درس رابطه خوبی نداشته باشند تا جایی که این موضوع باعث شده که این درس در رشته تجربی دارای انحراف معیار باشد و به یکی از تراز آورترین درس ها در رشته تجربی تبدیل شود, تا جایی که اگر مقایسه ای بین درصد ۰ و ۱۵ دو داوطلب در این درس داشته باشیم متوجه اختلاف تراز ۳۰۰۰ می‌شویم و همین امر نشانه اهمیت بارز این درس است. اما امروز نحوه مطالعه ریاضی حرف آخر از زبان استاد منتظری را برای شما توضیح خواهیم داد که می‌تواند سرنوشت کنکور شما را دگرگون سازد. تا انتها با ما همراه باید تا به شما روش مطالعه ریاضی حرف اخر را توضیح دهیم.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید آیا تلاشی که برای این درس دارم واقعا در مسیر درست است؟ یا منابعی که برای یادگیری به کار می‌برم کاملا مفید است؟

روش مطالعه ریاضی کنکور:

در این مقاله در سایت حرف آخر قصد داریم شما عزیزان را با نکاتی جهت نحوه مطالعه ریاضی برای کنکور از زبان یکی از برترین اساتید این درس آقای منتظری آشنا کنیم تا در این قالب شما بتوانید با موانع پیشرفت در این درس آشنا شده و با استفاده از راهکارهایی ارائه شده در جهت رفع آن ها به بهترین شکل ممکن اقدام کنید.

کمتر از 10 دقیقه وقت بگذارید و این مقاله را با دقت بخوانید تا یکبار برای همیشه بتوانید مشکل خود را با این درس حل کرده و امتیاز این درس را از آن خود کنید…

در انتهای این مقاله یک سورپرایز ویژه داریم  برای داوطلبانی که دی وی دی های حرف آخر را جهت یادگیری این درس بکار می گیرند…

نحوه مطالعه ریاضی برای کنکور بر 3 اصل استوار است:

 1. یادگیری
 2. تمرین و تست
 3. مرور

نقش یادگیری در مطالعه ریاضی کنکور:

دلیل اصلی عدم موفقیت داوطلبان در درس ریاضی این است که این درس ماهیتی محاسباتی دارد و مباحث آن دارای تنوع زیادی است که موجب شده بیشتر تعداد سوالات این درس ترکیبی باشد و ضعف عمده داوطلبین در مفاهیم پایه موجب شده تا از حل تست های این درس ناتوان باشند زیرا به درک درست مفهومی از مباحث پایه نرسیده اند.
بنابراین اولین و مهمترین  مرحله یادگیری است زیرا بدون یادگیری پایه ای و مفهومی نمی توانیم سوالات ریاضی را به درستی پاسخ دهیم پس برای این کار باید تمامی ابزار های موجود را بکار بگیریم, که ابزارهای یادگیری این درس‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد، اگر چه روش خواندن ریاضی برای کنکور هر کسی متفاوت است.
کتاب درسی, دی وی دی های آموزشی, جزوه و کتب کمک آموزشی

نقش تمرین و تست در مطالعه ریاضی کنکور:

با توجه به این که ریاضی جزو دروس اختصاصی است و در دروس اختصاصی هدف ما از دور اول تست زدن آموزش می‌باشد بنابراین بلافاصله بعد از مطالعه درسنامه و نکات مربوطه می‌توانیم وارد تست های آموزشی شویم و این جاست که نقش تمرین و تست در مطالعه ریاضی کنکور آشکار خواهد شد. زیرا هدف از حل تست های آموزشی این است که نکات تکمیلی جهت درسنامه را از داخل پاسخ تشریحی این تست ها استخراج کنیم، سپس برای تثبیت و تسلط مطالب و نکات درسی و بالا رفتن سرعت تست زنی تعدادی تست را بصورت تمرین حل کنید.
فراموش نکنید تست زدن مهم است اما چیزی که به مراتب از خود تست زدن مهمتر است تحلیل تست می‌باشد.
تست هایی که حل نکرده اید یا غلط حل کرده اید را حتما علامت گذاری کنید چرا که دراین تست ها ضعف دارید و باید آن ها را برطرف کنید, این ها همان تست های مارکدار هستند که 80 درصد سهم زمان جمع بندی را به خود اختصاص می‌دهند.

برای ریاضی چقدر تست بزنیم؟

سوالی که بسیاری از داوطلبان از من می‌پرسند این است که برای ریاضی چقدر تست بزنیم و گاها عده ای در این موضوع افراط یا تفریط فراوان دارند.

نکته مهم!!! چون حجم و تنوع مباحث این درس زیاد است نباید تعداد تست های تمرینی به قدری باشد که از مباحث دیگر عقب بیفتید باید تست را با دقت و متناسب با حجم مبحث مطالعه شده انتخاب کنید اگر مبحثی به طور کامل تمام نشده است وارد تست های آموزشی نشوید مثلا تا تمامی نکات مثلثات را فرانگرفته اید از مبحث مثلثات تست تمرینی حل نکنید متناسب با هر تستی که از یک مبحث در کنکور سراسری مطرح می‌شود حداقل 50 تست بصورت تمرینی حل کنید مثلا اگر از مبحث ماتریس در کنکور سراسری 1 سوال مطرح می‌شود حداقل باید 50 تست ماتریس به طور تمرینی حل کنید.

توجه!!! در انتخاب تست تمرینی اولویت با تست های کنکور سراسری سال های گذشته است چون هم استاندارد هست و هم تمام مطالب درسی را پوشش می‌دهد.

نقش مرور در مطالعه ریاضی کنکور:

چون حجم و تنوع ریاضی مباحث این درس بالاست لذا ممکن است احتمال فراموشی مطالبی که از قبل مطالعه کرده اید زیاد باشد, دراین صورت بایستی در فواصل معین مطالب را مرور و دوره کنید در این مرحله از مطالعه می‌توانید از خلاصه ها و جزوه استفاده کنید پس از خواندن آن ها و یادآوری نکات بهتر است به سراغ تست های علامت گذاری شده (تست های مارکدار) رفته و آن ها را حل کنید و اگر زمان برای مرور بیشتر داشتیم تعدادی تست جدید از آن مبحث را حل کنیم هر اندازه تعداد دفعات مرور بیشتر باشد آماده‌تر شده و حضور ذهن برای حل تست پیدا می‌کنیم.

اولین گام مهم در روش صحیح مطالعه ریاضی برای کنکور:

روش صحیح مطالعه ریاضی برای کنکور مبحثی مطالعه کردن از جمله مواردی است که باید در اولویت باشد, در مبحثی مطالعه کردن باید به پیش نیاز هر مبحث توجه ویژه داشت.
در درس ریاضی ما مباحث زیادی را داریم که به یکدیگر مرتبط هستند ( حدود 60 تا 70 درصد مطالب) در واقع اکثر مباحث زنجیره‌وار بهم متصل هستند و باید حلقه‌های این زنجیره به ترتیب مطالعه شود و بدون کامل کردن حلقه قبلی امکان ورود به حلقه بعدی وجود ندارد.

مباحث مرتبط در ریاضیات به ترتیب اولویت بندی:

 1. مثلثات
 2. معادلات و نامعادلات
  3. قدر مطلق
  4. جزء صحیح
  5. لگاریتم
  6. تابع و انواع آن
  7. حد و پیوستگی
  8. مجانب و دنباله
  9. مشتق
  10. کاربرد مشتق
  11. دستگاه معادله خطی و مقاطع مخروطی
  12. انتگرال

مباحث مستقل در مطالعه ریاضی کنکور:

 1. آنالیز ترکیبی و احتمال
 2. دنباله هندسی و حسابی
 3. ماتریس
 4. آمار
  5. هندسه

(مباحث فوق حدود 25 تا 30 درصد ریاضیات را پوشش می‌دهند)

دومین گام مهم در نحوه مطالعه ریاضی کنکور:

بعد از اولویت بندی مباحث و انتخاب هر مبحث, لازمه شروع برای مطالعه این است که یک درسنامه نسبتا جامع برای هر مبحثی که قرار است مطالعه کنیم داشته باشیم.

توجه!!! در درس هایی با ماهیت محاسباتی ممکن است در هرکدام از تیپ سوالات مجبور باشید به روش خاصی عمل کنید بنابراین تعدادی از نکته ها و فرمول ها را در قالب حل تمرین ممکن است به دست بیاورید که قبلا در درسنامه نداشته اید و این تا زمانی است که شما بتوانید برای هر مبحث الگوریتم ثابت تستی برسید که این کار فقط با تمرین و ممارست به دست می‌آید.

برای مطالعه هر مبحث ابتدا درسنامه آن را به دقت مطالعه کنید,  نکات و فرمول ها را مشخص کنید سپس مثال های حل نشده درسنامه را مجددا حل کنید و بعد از آن به سراغ کتاب درسی بروید و تمامی مثال ها و تمرین های حل شده و حل نشده کتاب را حل کنید.

دقت داشته باشید برای حل سوالات دروس محاسباتی تنها یاد گرفتن نکات، قضیه ها و فرمول ها کافی نیست بلکه باید علاوه بر یادگیری و فهمیدن آن ها را نیز باید به خاطر بسپاریم قبل از به خاطر سپاری حتما باید مبحث را مفهومی یاد بگیرید.

توجه!!! برای دروس محاسباتی باید دفتر تیپ بندی تهیه شود یا وقتی سوال با تیپ جدید می‌بینید کنارش علامت بزنید این موجب می‌شود که یک دفترچه یادداشت داشته باشید که همه سوال‌های دنیا به همراه راه حل هایشان داخل آن می‌باشد و اگر سوالی مطرح شد شما فقط کافی است جایگذاری انجام دهید

توجه!!! فراموش نکنید تنها راز موفقیت در دروس محاسباتی  بعد از یادگیری, آگاهی از نحوه ی تست زنی ریاضی کنکور و تمرین و ممارست و مرور می‌باشد چون در این درس نحوه به کار بردن فرمول ها و نکات در تست های مختلف متفاوت است و شما تنها با تمرین و مرور می‌توانید به تسلط برسید.

ویژگی های یک منبع مطالعاتی جامع در درس ریاضیات:

ویژگی‌های یک منبع مطالعاتی ریاضیات

در این قسمت قصد داریم شما را با یک منبع مطالعاتی آشنا کنیم که با توجه به روش ویژه در تدریس و ویژگی هایی که دارد توانسته به یک منبع جامع برای یادگیری ریاضیات تبدیل شود پکیج ریاضی جامع حرف آخر.

دوست خوبم تا اینجا مطلب رو امیدوارم اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید و یک سورپرایز ویژه هم برای شما داریم! یک جلسه مشاوره رایگان که به صورت کامل با مشاوران و کارشناسان تحصیلی برتر می‌توانید ارتباط برقرار کنید و به صورت کامل مشکلات آموزشی خود را با آن ها در میان بگذارید تا راه کار های حل مشکلات خود را دریافت کنید. برای استفاده از این فرصت بی نظیر همین الان فرم زیر را پر کنید تا سریعا با شما عزیزان ارتباط برقرار کنیم.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

پکیج جامع ریاضی حرف آخر

نمونه تدریس ترکیب تابع ریاضی حرف آخر توسط استاد منتظری:

در این مبحث با سبک جدیدی از آموزش ریاضیات کنکور آشنا خواهید شد و تدریس مبحث تابع از استاد منتظری را مشاهده خواهید کرد که بعد از حل تست ها با این روش شاهد افزایش سرعت تست زنی خود خواهید بود.

ریاضی حرف آخر استاد منتظری

مطابقت ریاضی حرف آخر با کنکور 98:

مطابقت ریاضی حرف آخر با کنکور نیز هر سال سر و صدای فراوانی ایجاد می‌کند و سال 98 نیز این مجموعه با کنکور 98 تطابق 97 درصدی داشت و این تیر خلاص دانش آموزان حرف آخری بود چرا که مشابه 97 درصد سوالات از قبل توسط استاد عبدالرضا منتظری برای آن ها حل شده بود.

ترتیب مباحث ریاضی منتظری حرف آخر کنکور

یکی از مهم‌ترین کارهایی که استاد منتظری بهترین مدرس ریاضی در کنار تدریس ریاضیات انجام داده اند این است که یک برنامه مطالعاتی ویژه تحت عنوان برنامه قطاری برای مطالعه این درس ارائه داده اند.

در برنامه قطاری حرف آخر بر اساس زمان های باقی مانده تا کنکور زمان و حجم مشخص برای مطالعه هر درس در نظر گرفته شده است که کاملا مطبق بر دوره های تست و مرور است  و برای هر داوطلب بصورت منحصر به فرد در نظر گرفته شده است است.

در برنامه مطالعاتی ریاضی استاد منتظری در هر واگن زمان بندی ویژه و منحصر به فرد برای مطالعه مشخص شده است, که علاوه بر زمان بندی تعیین شده حجم مطالعاتی متناسب با پکیج آموزشی برای هرجلسه نیز مشخص شده است. دوستان برای اینکه بتوانید رتبه مناسبی را برای کنکور کسب کنید باید در مورد درس‌های اختصاصی نحوه مطالعه صحیحش را بدانید از همین جا می‌توانید مقاله مربوط به نحوه مطالعه زیست حرف  آخر و همچنین نحوه مطالعه شیمی حرف اخر ملاحظه بفرمایید.

در ادامه نمونه ای از برنامه قطاری حرف آخر را برای درس ریاضی ملاحظه کنید:

ریاضی جامع رشته تجربی حرف اخر شامل چه مباحثی است؟

 

هدیه حرف آخر:

پکیج 5 روز با حرف آخر

سورپرایز ویژه ما برای شما دریافت پکیج 5 روز با حرف آخر که 40 تست قطعی کنکور را پوشش می‌دهد از استاد منتظری است. برای دریافت این مجموعه ارزشمند کافی است با شماره های زیر تماس گرفته یا فرم زیر را پر کنید.

جهت دریافت هدیه ویژه با موسسه حرف آخر تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید:

02166566623
09120560256

با استفاده از پکیج 5 روز با حرف آخر فقط با 5 روز بر روی 40 تست قطعی کنکور مسلط شوید. کافیست فرم زیر را پر کنید و فقط با پرداخت هزینه پست این محصول ارزشمند را دریافت کرده و 15 درصد از کنکور خود را در 5 روز مطالعه کنید.

5-روز-با-حرف-آخر

%20 پکیج های حرف آخر؛ رایگان!

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/8jczEr

https://b2n.ir/851517

https://tinyurl.com/y3bb6n2w
https://bit.ly/3mRBPCA
4.5 2 رای
امتیاز این نوشته
guest
2 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!