نحوه مطالعه شیمی حرف آخر از زبان استاد شیروانی

در این مقاله می‌خوانید:

همان طور که می‌دانیم نحوه مطالعه شیمی کنکور با توجه به دو ماهیتی بودن این درس نیازمند استراتژی خاصی است؛ ماهیت اول حفظی-مفهومی و ماهیت دوم مسئله و محاسباتی بودن، همین امر باعث شده برای این که بتوان در کنکور به یک تراز و درصد قابل توجه از این درس رسید باید هر دو ماهیت را مورد توجه قرار داده و به نوعی باید بین مطالعه این دو بخش تعادل ایجاد کرد زیرا این دو بخش کاملا بهم وابسته هستند و به جرات می‌توان گفت حل مسائل بدون توجه به مفاهیم ممکن نیست. اما امروز بنا به این دلایل تصمیم گرفتیم در سایت موسسه حرف آخر نحوه مطالعه شیمی حرف آخر از زبان استاد شیروانی را در اختیارتان قرار دهیم که نکات ارزشمندی در رابطه با نحوه مطالعه شیمی کنکور به شما آموزش خواهد داد.

در روش مطالعه شیمی کنکور باید به این مسئله دقت داشته باشید که در این درس هر کدام از بخش‌های مفاهیم و مسائل روش مطالعه خاص خود را طلب می‌کنند, اینجاست که گفته می‌شود نحوه مطالعه شیمی کنکور نیازمند یک استراتژی خاص هست.

مسلما اگر هر داوطلبی اطلاع کافی از بودجه بندی شیمی را برای کنکور داشته باشد، تسلط بیشتری را بر روی سوالات کنکور خواهد داشت، همچنین اگر به اندازه کافی از مهم‌ترین مباحث شیمی تست انجام داده باشد شانس بیشتری برای کسب رشته‌های برتر را خواهد داشت، نگران نباشید ما راه را برای شما آسان کرده‌ایم کافیست بر روی لینک‌ها کلیک بفرمایید.

در این مقاله قصد داریم شما دانش آموزان و داوطلبان کنکوری را با نکاتی جهت یادگیری صحیح مطالعه هر کدام از بخش های شیمی از زبان یکی از برترین اساتید این درس آقای شیروانی آشنا کنیم تا در این قالب شما بتوانید با استراتژی خاص مطالعه هر بخش آشنایی کامل پیدا کرده و با بکار گیری نکات گفته شده بتوانید گام مهمی برای مطالعه این درس در کنکور خود بردارید.

نحوه مطالعه شیمی کنکور:

قطعا همگی باید بدانید درس شیمی با وجود اینکه درس مشترک در رشته ریاضی-فیزیک و علوم تجربی است اما ضریب این درس در زیر گروه های دو گروه آزمایشی یکسان نیست و همین عاملی است که موجب می شود ساعت مطالعه این درس در برنامه مطالعاتی این دو گروه آزمایشی متفاوت باشد.

نحوه مطالعه شیمی کنکور در دو گروه آزمایشی فرق می‌کند. درس شیمی در رشته تجربی دومین درس تخصصی اصلی بوده و ضریب 9 را به خود اختصاص می‌دهد پس از جمله درس های مهم و تاثیر گذار محسوب می‌شود و اگر رویای داروسازی را در سر دارید باید از همین الان با این درس یک رابطه صمیمانه بر قرار کنید.

اما در رشته ریاضی-فیزیک با وجود دو درس تخصصی اصلی ریاضی و فیزیک داوطلبان خیلی توجه خاصی به مطالعه این درس ندارند و با مطالعه شیمی هم رابطه خوبی ندارند در نتیجه این موضوع باعث شده که این درس شیمی در رشته ریاضی-فیزیک دارای انحراف معیار باشد و با ضریب 6 به یکی از تراز آورترین درس ها در این رشته تبدیل شود.

پس کافی است کمتر از 10 دقیقه وقت بگذارید و این مقاله را با دقت بخوانید تا شما هم همانند بسیاری از رتبه برتر ها بتوانید با کسب یک درصد ویژه در این درس مهم سرنوشت کنکور خود را تغییر دهید. پیشنهاد می‌کنم سایر مقالات در رابطه با نحوه مطالعه دروس کنکور را نیز از همین سایت مطالعه کنید تا بالاترین بازدهی را در مطالعه دروس کنکور خود دریافت کنید.

دوستان اگر مایل هستید می‌توانید از همین جا بر روی نحوه مطالعه ریاضی که مقاله پر باری است و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان می‌گذارد، می‌توانید کلیک بفرمایید خواندنش خالی از لطف نیست. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با دریافت یک هدیه ویژه از ما سورپرایز شوید.

روش مطالعه مفاهیم شیمی کنکور:

در مطالعه درس شیمی پایه درسی بسیار مهم می‌باشد بنابراین بهترین کار این است که روش مطالعه مفاهیم شیمی کنکور را از سال دوم یا دهم که پایه ای است شروع کنید و سپس وارد سوم یا یازدهم و دوازدهم بشوید.

در این درس چون مطالب مهم و پایه ای بسیار زیاد هستند و مباحث حفظی-مفهومی یک جنبه مهم کار است بنابراین بسیاری از داوطلبان از فراموشی مطالب گلایه دارند که برای این که بتوانید یکبار برای همیشه با این مسئله فراموشی خداحافظی کنید برای روش مطالعه مفاهیم شیمی کنکور ما یک تکنیک به شما پیشنهاد می کنیم.

بسیار حائز اهمیت است.PQRST در این قسمت از درس شیمی استفاده از روش مطالعه اساس امر مطالعه و خواندن بدون فراموشی، یادگیری و حافظه می‌باشد.
در اینجا این روش بسیار موثر و سازمان یافته توسط دکتر ارنست هیلگارد که از اساتید دانشگاه استنفورد و از نظریه پردازان معروف روانشناسی است را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

از مزیت های این روش این است که توانایی فراگیرنده را برای مطالعه، به خاطر سپاری و یادآوری مطالب را افزایش می‌دهد. همچنین شما می‌توانید با استفاده از پکیج حفظیات شیمی حرف آخر نگران فراموش کردن حفطیات و مفاهیم شیمی نباشید. همراه با تهیه این پکیج برنامه ریزی دقیق هم در اختیار شما قرار داده می‌شود.

مفاهیم شیمی دهم و یازدهم حرف آخر

روش مطالعه PQRST:

Preview =  پیش خوانی یا مرور اجمالی

Question = طرح سوال

Read = خواندن (1- سر تیتر خوانی و 2- مطالعه عمیق)

Self-Recitation = تلقین و تکرار یا باز آفرینی

Test = تست

دوست خوبم تا اینجا مطلب رو امیدوارم اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید و یک سورپرایز ویژه هم برای شما داریم! یک جلسه مشاوره رایگان که به صورت کامل با مشاوران و کارشناسان تحصیلی برتر می‌توانید ارتباط برقرار کنید و به صورت کامل مشکلات آموزشی خود را با آن ها در میان بگذارید تا راه کار های حل مشکلات خود را دریافت کنید. برای استفاده از این فرصت بی نظیر همین الان فرم زیر را پر کنید تا سریعا با شما عزیزان ارتباط برقرار کنیم.

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

روش مطالعه مسائل شیمی کنکور:

 

تحلیل کنکورهای سراسری سال های اخیر به خوبی گویای این موضوع می‌باشد که ضریب سختی سوالات شیمی کنکور در سال های اخیر سیر صعودی داشته است و هر سال سخت تر و مفهومی تر شده است و مطالب حفظی کم و بیشتر روی مفاهیم و مسائل کار شده است تا جایی که به جرأت می توان گفت مسائل سهم 50 درصدی را از آن خود کرده است. با مشاهده آمار زیر از سخت‌تر شدن و مفهومی‌تر شدن شیمی کنکور بیشتر اطلاع پیدا می‌کنید.

نحوه پاسخگویی داوطلبان به سوالات شیمی کنکور

دقت داشته باشید مسائل در درس شیمی درصد قابل توجهی از سوالات کنکور رابه خود اختصاص می‌دهند و کنار گذاشتن این مبحث از شیمی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

برای تسلط بر حل مسائل شیمی بهتر است به این صورت عمل نمایید ابتدا با استفاده از یک درس نامه جامع مبحث مورد نظر را به دقت مطالعه کردید فرمول و قوانین و قواعد را به خوبی مشخص نمایید و سپس تمام مثال ها و تمرین های حل شده و حل نشده کتاب را به دقت حل کنید.

توجه!!! برخی موارد استثنا در درس شیمی وجود دارد که از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی‌کنند و شما باید آن ها را حفظ کنید پس برای تسلط بیشتر و بر روی مطالب و به کارگیری فرمول ها و قواعد در مسائل تست های تمرینی کار کنید، دقت کنید تنها راه موفقیت در مبحث محاسباتی شیمی تمرین و تکرار زیاد و تحلیل آن هاست.

به یاد داشته باشید تست زدن بسیار مهم می‌باشد اما آن چه که به مراتب از خود تست زدن مهم‌تر است تحلیل تست می‌باشد. تست هایی که قادر به حل آن نیستید یا اشتباه حل کرده اید را حتما علامت گذاری کنید چرا که این نشان می‌دهد در این تست ها ضعف دارید و باید آن ها را برطرف کنید, این ها همان تست های مارکدار هستند که 80 درصد سهم زمان جمع بندی را به خود اختصاص می‌دهند.

توجه!!! دسته بندی واکنش ها و معادله های شیمیایی و فرمول ها در بکارگیری راحت تر آن ها در مسائل کمک شایانی می کند.

نکات مهمی که در روش مطالعه شیمی کنکور باید بدانید:

  • الف- شکل ها و جدول ها و نمودارها در درس شیمی بسیار حائز اهمیت می‌باشد چون همه ساله سوالات زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.
  • ب- درس شیمی پایه, پیش نیاز درس های شیمی دوازدهم یا پیش دانشگاهی است و باید کتاب را از اول تا آخر حتی پاورقی ها, شکل های حاشیه صفحات، مثال های حل شده کتاب، آزمایش ها و جدول ها را کامل بخوانید تا مطلبی باقی نماند.
  • پ- برای یادگیری بهتر و تسلط بیشتر در درس شیمی حتما جدول مندلیف را به خوبی یاد بگیرید.
  • ت- خلاصه نویسی در این درس اهمیت ویژه ای دارد حتما به آن دقت کنید که بیشترین کاربرد را در زمان جمع بندی دارد.
  • ج- دسته بندی واکنش ها و معادله شیمیایی به حفظ کردن آن ها کمک می‌کند.
  • .د- کارکردن تست های سراسری در یادگیری این درس به شما کمک زیادی می‌کند چون پوشش دهی خاصی در مطالب دارند.

نقشه راه شیمی حرف آخر:

آیا شما تا کنون نقشه راه مشخصی برای مطالعه داشته اید؟

تا اینجا با درس شیمی و ماهیت آن و ضریب و اهمیتی که دارد و راهکارهایی که برای روش مطالعه شیمی کنکور لازم دارید آشنا شدید, حالا ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد:

که اجرای همه این راهکارها ممکن است وقتگیر و خسته کننده باشد چه باید کرد؟

از اینجا به بعد میخواهیم به شما نقشه راه مشخصی ارائه دهیم که تمامی راهکارهای گفته شده را با استفاده از یک متد آموزشی جدید به ساده ترین شکل ممکن و در کمترین زمان به شما ارائه می‌دهد، مغز بسیار راحت طلب است چون می‌‌خواهد از من و شما حمایت کند ولی از طرفی بسیار حرف گوش کن هم هست و منتظر است شما فرمانی به او دهید, همچنین مغز بسیار منطقی است یعنی اگر یک داده منطقی به اون بدهید به سادگی یاد می‌گیرد و این در مورد همه صادق است.

ذهن همه ما به این شکل کار می‌کند پس وقتی نقشه خاصی به مغز بدهید روی آن متمرکز می‌شود و اگر از وقتی هم که برای تمرین و تکرار کنار آن گذاشتید مطمئن باشید راحت مسیرها را طی می‌کنید.

و اینجاست که براحتی می‌توانید از نقشه ها و الگوهایی که به او داده اید به راحتی استفاده کنید, این اتفاقی است که در اینجا می‌خواهیم برای شما رقم بزنیم. آموزش راحت با نقشه راه شیمی حرف آخر.

بهترین منبع برای مطالعه شیمی کنکور:

در این مقاله می‌خواهیم منبعی را معرفی کنیم که به جرأت می ‌وان گفت برترین منبع کنکور کشور در درس شیمی می‌باشد و این منبع همان پکیج شیمی حرف آخر است. روش مطالعه شیمی حرف آخر یک روش نوین که با استفاده از نقشه راه شیمی حرف آخر و الگوها به راحتی آموزش خواهید دید.

همچنین سخت ترین مسائل شیمی کنکور که مربوط به استوکیومتری، سیستمیک، تعادل و اسید و باز است فقط و فقط با یک روش جامع در بهترین دی وی دی های شیمی حرف آخر آموزش داده شده و مفهومی ترین مفاهیم سطح هر سه پایه را با نقشۀ راه و الگوها بیان می‌کند.

مسائل شیمی حرف اخر

شیوه ای نوین براساس جدیدترین و علمی ترین متدهای آموزشی که زمان آموزش را برای داوطلب به حداقل رسانده و در نتیجه داوطلب فرصت بیشتری به منظور تمرین، تست و دوره در برنامۀ خود بدست می آورد. این شیوۀ آموزش در این منبع پاسخگوی تمام تست های مطرح شده در کنکور سراسری می‌باشد تا جایی که در این منبع کل تست های سراسری از سال 88 تا به امروز به همین روش مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. همچنین همراه با این پکیج، برنامه ریزی منظم و مشخص برای قسمت‌های مختلف شیمی ارائه داده می‌شود.

مسائل شیمی حرف آخر

ویژگی دی وی دی های شیمی حرف آخر:

ویژگی دی وی دی های شیمی حرف اخر

* تدریس مسائل شیمی یعنی 40 تا 50 درصد شیمی در کنکورهای سراسری اخیر فقط و فقط با سه الگوی کلی و حل کلیۀ تست های سراسری از سال 88 تا به امروز در دو گروه آزمایشی ریاضی و تجربی و حل تست های تألیفی مکمل که مباحث کم سؤال در کنکور سراسری را نیز پوشش داده است.

* تدریس بصورت الگوسازی و شهودی سازی با استفاده ار نیمکرۀ راست مغز و تدریس کاملاً مفهومی که در این قالب کل سؤالات کنکورهای سراسری را بصورت کامل پوشش می دهد.

* ارتباط بین مسائل مختلف و حل ترکیبی آن ها در این مجموعه باعث شده در حل تست های ترکیبی هم مسلط شوید که پای ثابت تست های جدید شیمی هستند.

تفاوت دی وی دی های شیمی حرف آخر با سایر منابع آموزشی:

برای اولین بار در کشور به همّت استاد غلامحسین شیروانی در مؤسسه حرف آخر آموزش مسائل و مفاهیم شیمی بصورت مجزا در دو پکیج جداگانه صورت گرفته است.

دانش آموزان برای پاسخگویی به سؤالات شیمی کنکور با مشکلاتی روبرو هستند زیرا از یک سو در انجام محاسبات و رسیدن به جواب نهایی دچار مشکل می‌شوند و از سویی دیگر نیز با سختی و پیچیدگی سؤالات مفاهیم مواجه هستند که نمی‌توانند راهی برای پاسخگویی به آنها بیابند. قطعاً هرکدام از مسائل و مفاهیم شیوه های آموزش خاص خود را طلب می‌کنند که در این مجموعه استاد شیروانی حق مطلب هر کدام از مباحث را به بهترین نحو ممکن ادا نموده است.

 

توجه!!! آن چه که موجب شده مسائل شیمی شیروانی حرف آخر در بین داوطلبان محبوبیت خاصی داشته باشد این است که در این مجموعه استاد شیروانی کل مسائل شیمی کنکور را تحت عنوان یک مجموعه بنام مسائل شیمی فقط با سه الگو آموزش داده اند.

تدریس مسائل شیمی حرف آخر:

مسائل شیمی حرف آخر همواره از چالش بر انگیز ترین مباحث شیمی کنکور بوده اما در  این ویدیو مشاهده خواهید کرد که اگر آموزش صحیحی را فرا بگیرید حل تست های مسائل چه قدر آسان تر خواهد شد. برای مشاهده نمونه تدریس های بیشتر شیمی حرف آخر می‌توانید به صفحه نمونه تدریس شیمی حرف آخر در این سایت مراجعه کنید و نمونه تدریس های کاملا رایگان از برترین مدرس شیمی کنکور را مشاهده کنید.

نحوه مطالعه شیمی کنکور در برنامه مطالعاتی حرف آخر:

یکی از مهمترین کارهایی که استاد شیروانی در کنار تدریس شیمی انجام داده اند این است که یک برنامه مطالعاتی ویژه و منحصر به فرد تحت عنوان برنامه قطاری برای مطالعه درس شیمی ارائه داده اند.

در برنامه قطاری حرف آخر بر اساس زمان های باقی مانده تا کنکور برای مباحث مختلف درس شیمی زمان و حجم مشخص برای مطالعه در نظر گرفته شده است که کاملا منطبق بر دوره های تست و مرور است و همین موجب شده که برای هر داوطلب منحصر ارائه شود.

در برنامه مطالعاتی شیمی استاد شیروانی در هر واگن زمان بندی ویژه و منحصر به فرد برای مطالعه تعیین شده است, که علاوه بر زمان بندی, حجم مطالعاتی متناسب با پکیج آموزشی برای هرجلسه نیز در نظر گرفته شده است.

 

اما یک خبر ویژه،  20 درصد از کل محصولات حرف آخر نه تنها برای شیمی حرف آخر بلکه برای کل دروس را به صورت رایگان از ما بگیرید که شامل مشاوره و پشتیبان و همچنین آزمون و آموزش می‌باشد. در طی 5 روز با کمک این پکیج می توانید به 40 تست قطعی کنکور پاسخ دهید. کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید تا سریع با شما تماس بگیریم.

جهت دریافت هدیه ویژه با موسسه حرف آخر تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید یا فرم زیر را پر کنید و از مشاوره تخصصی به صورت رایگان بهره مند شوید.

02166566623
09120560256

5-روز-با-حرف-آخر

%20 پکیج های حرف آخر؛ رایگان!

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/Odm4aJ

https://b2n.ir/592061

https://tinyurl.com/y4nckym6
https://bit.ly/2U9ZVMG
0 0 رای
امتیاز این نوشته
guest
3 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!