روش تست زنی ریاضی کنکور را همین الان یاد بگیرید!!!

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
روش تست زنی ریاضی کنکور

روش تست زنی ریاضی کنکور را همین الان یاد بگیرید!!!

ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته روش های تست زنی کنکور, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: بدون دیدگاه 10

به قول یه دوست که خودش هم جزو رتبه برتر ها بود و همیشه می‌گفت: اگه کنکور به جای این‌ از ۸ صبح تا ۱۲ ظهر باشه از ۸ صبح تا ۶ عصر برگزار می‌شد، همه رتبه هاشون تک رقمی و دو رقمی می‌شد. درک این حرف برام خیلی سخت بود و اصلا متوجه منظورش نمیشدم تاااا وقتی که روز موعود رسید و رفتم سر جلسه ی کنکور. کامل آماده بودم برای تمام درسا.برای اکثر تستا، درسنامه ها رو مسلط بودم ولی تو دو تا درس گیر افتادم. یکی زبان بود که زمان کم آوردم و نتونستم به ۵ تا تست اصلا نگاه کن مو یکی هم برای شیمی این اتفاق برام افتاد. یه ماه از اون روز گذشت و رتبه ها اومد. جواب زحماتم رو گرفتم و رتبه م ۹۵۸ شد ولی همیشه حسرت یه چیزی روی دلم میمونه. حسرت اینکه اگه فقط ۵ دقیقه وقت برام می‌موند و به ۵ تا تست دیگه جواب می‌دادم الان رتبه م زیر ۵۰۰ می‌شد. قصدم از نوشتن این مقاله هوشیار کردن شما عزیزانه که راه اشتباهی که من اون دوران رفتم رو شما تکرار نکنید. پس امروز در سایت مرکزی انتشارات حرف آخر برای شما جنجالی ترین روش تست زنی ریاضی رو آموزش می‌دم.

یادتون باشه فرق بین رشته های پزشکی با پرستاری میتونه توی ۵ تا تست باشه و همین ۵ تا تست سرنوشت شما رو تغیر می‌ده. پس حوصله به خرج بدید و مطلب زیر رو تا انتها بخونید اگه می‌خواید سرنوشت خودتون رو تو کنکور تغیر بدید.

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی و ریاضی

نحوه پاسخگویی به سوالات ریاضی کنکور

طرز فکر اشتباه در رابطه با درس ریاضی این است که نظر عوام برروی ضریب درس ریاضی است اما باید بدانید که تاثیر یک درس تنها به ضریب آن وابسته نیست بلکه عوامل دیگری هم بسیار موثر هستند از جمله نحوه پاسخگویی داوطلبان به آن درس. در تصویر بالا وضعیت نامطلوب داوطلبان را در پاسخگویی به تست های ریاضی کنکور در رشته تجربی می‌توانید مشاهده کنید. اما این آمار چه کمکی به داوطلب خواهد کرد؟ تاثیر ریاضی در کنکور تجربی را نشان می‌دهد که در مقایسه با نحوه پاسخگویی داوطلبان به درس زیست به شدت وضعیت نامطلوبی دارد و همین موضوع باعث شده است تا درس ریاضی از زیست هم اهمیت بالاتری داشته باشد.

افزایش درصد ریاضی کنکور

چگونه درصد ریاضی خود را افزایش دهیم؟ افزایش درصد ریاضی آزمون و کنکور از معضلات بسیاری از دانش آموزان است و باعث شده هزینه های گزافی را برای منابع پرداخت کنند اما قبل از حل هر مشکلی باید ریشه آن را پیدا کرد و به یاد داشته باشید که با هزینه کردن بی هدف چیزی حل نخواهد شد. عامل درصد پایین دانش آموزان در درس ریاضی عدم آشنایی با پیش نیاز های این درس است.

با تجربه هایی که من چندین سال به عنوان یکی از اعضای لیست مشاوران حرف آخر دارم که حاصل ارتباط با صد ها دانش آموز است مشکل اصلی دانش آموزان در درس ریاضی مطالعه این درس به صورت پایه به پایه است یعنی از سال دهم مطالعه این درس را شروع می‌کنند؛ دلیل اشتباه بودن این روش هم ارتباطی است که بین مباحث ریاضی کنکور وجود دارد.

مباحث ریاضی به دو دسته مستقل و زنجیر وار تقسیم می‌شود و از طرفی مطالب زنجیر وار همانگونه که از اسم آن ها پیداست مانند یک زنجیر به همدیگر متصل هستند به عنوان مثال در مباحث تابع و حد و معالات ما با مثلثات سر و کار خواهیم داشت پس باید قبل از این مطالب مثلثات مطالعه شود یا برای پاسخ به تست های تابع اصل کاری تعین دامنه است که با حل نامعادله و تعین علامت این کار انجام می‌شود پس قبل از این تابع باید معادله و نامعادله مطالعه شود که متاسفانه حتی در آزمون ها هم معادلات را بعد از تابع می‌آورند.

اما دوست خوبم که کنکوری هستید یا فرزند کنکوری دارید. برای آشنایی کامل با درس ریاضی و دریافت تدریس های رایگان این درس که به شما کمک می‌کند ریاضی را به نقطه قوت خود تبدیل کنید همین الان فرم زیر را پر کنید یا با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ برای ارتباط مستقیم تماس بگیرید.

روش تست زنی ریاضی کنکور :

روش زنی ریاضی کنکور به دو عامل درسنامه تستی و عملکرد خود داوطلب برمی‌گردد. داوطلب باید روش هایی را بلد باشد که سرعت تست زنی او را افزایش دهد اما خب مشکلی که اینجا پیش می‌آید بعد از مدتی حجم فرمول هایی که بلد است خیلی بالا می‌رود و به خاطر سپردن آن ها دشوار است.

اما در ریاضی حرف آخرشما دیگر تکنیک یاد نخواهید گرفت بلکه الگوهایی را یاد خواهید گرفت که تمامی سوالات یک مبحث را در کوتاه ترین زمان ممکن می‌توانید با آنها حل کنید که در ادامه یک نمونه از تدریس ریاضی حرف آخر را می‌توانید مشاهده کنید و بازهم در رابطه با روش های تست زنی ریاضی کنکور حرف خواهیم زد.

بهترین منبع برای افزایش سرعت تست زنی ریاضیات کنکور:

در قسمت بالا بهترین منبع برای افزایش سرعت تست زنی ریاضیات کنکور را می‌توانید مشاهده کنید و پیشنهاد می‌کنیم بعد از مشاهده بلا فاصله از روی هر منبعی که دارید تست زنی کنید و سرعت حل تست خود را با قبل مقایسه کنید تا مشاهده پیشرفت خود شوید. توضیحات کامل در رابطه با ریاضی حرف آخر را در فروشگاه حرف آخر همراه با نمونه تدریس های بیشتر می‌توانید مشاهده کنید.

دوستان یک هدیه فوق االعاده هم برای شما در نظر گرفته ایم! یک پکیج بی‌نظیر که ۱۵ درصد از کل دروس کنکور را فقط در ۵ روز به شما آموزش خواهد داد. و شما علاوه بر درسنامه روش های تست زنی برای کل دروس به ویژه ریاضی را یاد خواهید گرفت که قادر خواهید بود تست های ریاضی را زیر ۴۰ ثانیه پاسخ دهید. این پکیج کاملا رایگان است و در قالب  ۵ عدد دی وی دی و یک کتاب برای شما ارسال می‌شود. برای دریافت کافی است فرم زیر را پر کنید.

اهمیت زمان در کنکور سراسری:

اهمیت زمان در کنکور سراسری

سر جلسه ی کنکور برای هر درس زمان خاصی تعیین شده؛ مثلا دین و زندگی ۱۷  دقیقه، عربی ۲۰ دقیقه، شیمی ۳۵ دقیقه ، ریاضی ۴۷ دقیقه و … . بیایم ریاضی رو تشریح کنیم.

خود درس ریاضی ۳۰ تست رو تو کنکور به خودش اختصاص می‌ده و برای هر تست، داوطلب ۹۴ ثانیه فرصت داره که تست رو حل کنه.

عکس بالا رو نگاه کنید. فرض کنید سر جلسه ی کنکور هستید، کلی استرس هم دارید، زمان داره میره و شما سر درس ریاضی هستید.

با اون همه استرس باید اول صورت سؤال رو بخونید و متوجهش بشید، حالا درسنامه ی مربوط به سؤال رو تو ذهنتون به یاد بیارید، فرضیات رو وارد کاغذ کنید،

وارد محاسبات بشید و …. . آیا واقعا همه ی این موارد تو ۹۴ ثانیه امکان پذیره؟

اما اگر داوطلبی هستید که مدت زمان کمی تا کنکور زمان دارید توصیه می‌کنم مقاله مباحث پرتکرار ریاضی کنکور تجربی را نیز از همین سایت مطالعه کنید که در یک ویدیو حدود ۱۰ دقیقه ای یک مشاوره تخصصی در مورد درس ریاضی توضیح داده شده که به شدت در مطالعه این درس به شما کمک خواهد کرد.

کنترل زمان در جلسۀ آزمون:

کنترل زمان در جلسه آزمون

به طور کلی و با تجربه ای که از دوران کنکور دارم مهم ترین نکته برای کنترل زمان، آشنایی با روش های تست زنی برای هر درس می باشد که در این مقاله یک روش تست زنی ریاضی کنکور را در اختیار شما عزیزان قرار میدم تا اصل ماجرا بیاد دستتون.

اگه موافق باشید یک تست از کنکور تجربی ۹۷ و درس ریاضی رو براتون با دوتا روش حل می کنم تا متوجه بشید که منظور از روش تست زنی ریاضی کنکور و تاثیر این روش بر کنترل زمان به چه شکله. از طرفی یادتون باشه شما اولین کاری که باید انجام بدید اینه که با الفبای کنکور یعنی بودجه بندی هر درس آشنا باشید که مقاله مربوط به بودجه بندی ریاضی کنکور رو از همین سایت می‌تونید بخونید.

پروژه شصت چهل حرف آخر:

ممکنه در بازه زمانی الان آمادگی لازم برای کنکور را کسب نکرده باشید اما نگران نباشید. فقط در ۱۰۰ روز پرونده کل کنکور با ۲۰ بار مرور را خواهید بست که این موضوع با پروژه ۶۰۴۰ حرف آخر امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات لازم در رابطه با پروژه ۶۰۴۰ حرف آخر و ایجاد یک معجزه در نحوه مطالعه و تست زنی خود برای کل دروس کافی است وارد صفحه پروژه ۶۰۴۰ حرف آخر شوید یا همین الان با شماره تماس حرف آخر ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید تا یک مشاوره فوق العاده دریافت کنید.

نحوه تست زنی ریاضی کنکور

تجربی ۹۷) دو تاس را هم زمان پرتاب می‌کنیم. با کدام احتمال مجموع دو عدد مضرب ۴ می‌باشد؟

نحوه تست زنی ریاضی کنکور

خب جواب بالا رو به دقت نگاه کنید. آیا واقعا برای همچین پاخی سر جلسه ی کنکور فضا و زمان در اختیار دارید؟

اگه بخواید برای تک تک سؤالات هچین پاسخی بنویسید فقط فرصت حل ۵ سؤال را خواهید داشت.

الان در قالب یک ویدیو نحوه تست زنی ریاضی کنکور مبحث احتمال رو در اختیار شما عزیزان قرار میدم و با دیدن این روش یک تست قطعی از کنکور رو به خودتون اختصاص میدید.

و همچنین درخواست دارم ازتون که حتما روش تشریحی که براتون نوشتم با این روش تست زنی ریاضی کنکور که در این ویدیو یاد میگیرید مقایسه کنید.

 

روش تست زنی ریاضی کنکور مبحث احتمال

خب امیدورام همونطور که وعده داده بودم نحوه تست زنی ریاضی کنکور و نحوه مدیریت زمان رو یاد گرفته باشید و با این روش یه تست قطعی از کنکور رو به خودتون اختصاص بدید.

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (10)

 • لیلا پاسخ

  سلام خیلی محتوای مقالتون خوب بود ممنون از زحماتتون🌹

  10 آوریل 2020 در 03:40
  • شایان مامندی پاسخ

   خواهش می‌کنم عزیز ممنون از شما که وقتتون رو صرف مطالعه این مقاله کردید

   12 آوریل 2020 در 14:26
 • همایون لطیفی پاسخ

  ببخشید برای درس های دیگه هم مقاله روش مطالعه و تست زنیش رو دارید؟؟؟

  10 آوریل 2020 در 03:42
 • کمال رضایی پاسخ

  برای تهیه جزوه های مخصوص ریاضی جامع ۱ از چه طریقی میتونم اقدام کنم؟
  چون گمش کردم به خاطر اون میخواستم تهیه کنم ممنون

  10 آوریل 2020 در 03:45
 • رقیه دانشفر پاسخ

  کنترل زمان واقعا مهمه چون من خودم ساله قبل به خاطر همین موضوع نتونستم به نصف سوالای اختصاصیم پاسخ بدم😑😑

  10 آوریل 2020 در 03:48
  • شایان مامندی پاسخ

   دقیقا و خوش به حال کسی که قبل از شرکت در کنکور بتونه متوجه این موضوع و اهمیت زمان بشه

   12 آوریل 2020 در 14:23
 • فائزه حیدرزاده پاسخ

  ریاضی واقعا سخته من هر کاری میکنم اصلا نمیوتنم تو قسمت مشتق اشکالام رو رفع کنم…خواستم اگه بشه نمونه تدریس هایی از استاد منتظری رو بفرستید ببینم اگه ایشالله مشکلم حل شد تهیه کنم ریاضی حرف آخر رو دستتون درد نکنه⚘⚘

  10 آوریل 2020 در 03:51
  • شایان مامندی پاسخ

   اگه نحوه مطالعه ریاضی رو بلد نباشید کارتون فوق العاده سخته ولی اصولی بخونید به راحتی میتونید یاد بگیرید و مطمئن باشید با مطالعه اصولی کارتون فوق العاده راحت تر میشه. برای یادگیری روش های اصولی بهتره از طریق تلگرام به من پیام بدید.

   12 آوریل 2020 در 14:23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!