چگونه دین و زندگی کنکور را فقط در ۳ روز به درصد بالای ۸۰ برسانیم؟

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
چگونه دین و زندگی را به درصد بالای 80 برسانیم
ارسال شده توسط: حدیثه قمری دسته روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: بدون دیدگاه یک نظر 0

چگونه دین و زندگی کنکور را فقط در ۳ روز به درصد بالای ۸۰ برسانیم؟

تا به حال به این نکته توجه کرده بودید که نحوه صحیح مطالعه دین و زندگی کنکور باید به چه صورت باشه؟ خب اگه تا آخر این متن با من همراه باشید رمز مطالعه صحیح و سریع این درس را برای کنکور به شما یاد میدهم و یاد میگیرید. خیلی از شما عزیزان در اکثر مواقع دین و زندگی را به صورت حفظی مطالعه می کنید و خب در این صورت باید متن همه سه کتاب به همراه تمامی آیات و روایات را به خوبی حفظ باشید و اون ها رو تا زمان کنکور در ذهنتون نگه دارید و به یاد داشته باشید.

امروزه یا بهتره اینطوری گفته بشه در کنکورهای این سال های اخیر سوال های دین و زندگی کنکور به صورت ترکیبی و مفهومی هم بوده و خواهند بود با این اوصاف فقط به یاد داشتن متون و آیات و روایات به تنهایی شما رو نمیتوانند به درصد بالا برسونند، یعنی باید در این میان شما به خوبی بتوانید به رابطه بین آیات و روایات و متون مسلط باشید، همچنین باید به ارتباط بین دروس سال های مختلف  هم مسلط باشید.

با توجه به نوع و سبک سوالات دین و زندگی کنکور پس نیاز به تایم بیشتری برای مطالعه این درس خواهید داشت، اما قضیه فقط این نیست چرا که همه شما عزیزان کنار این درس عمومی دارای سه درس عمومی دیگر و چهار درس تخصصی در مورد رشته تجربی و سه درس تخصصی در رشته ریاضی می باشید. شاید کار داره سخت تر میشه به خاطر اینکه در این بین افرادی که بخواهند در رشته های تاپ قبول شوند باید تایم بیشتری را برای دروس تخصصی خود بگذارند که این هم غیر قابل انکاره پس زمان کمتری برای دروس عمومی باقی خواهند ماند. امروز در سایت حرف آخر مفصل درباره این موضوع با شما صحبت خواهیم کرد.

دین و زندگی، سکوی پرتاب شما برای رسیدن به رشته های تاپ

بسیاری از داوطلبان به دین و زندگی به چشم یک درس بسیار آسوده نگاه می کنند و تفکرشان به این صورت است که می توانند در کم ترین زمان به مطالعه آن پرداخته و به نتیجه رسید، بنابراین مطالعه آن را به یک ماه قبل از کنکور یا حتی دو هفته قبل از کنکور محول می کنند این در حالی است که بزرگترین اشتباهشان را انجام می دهند چون که در ابتدا حجم مطالب بالاست و بدون هیچ منبعی نمی توانند در این مدت کوتاه به نتیجه برسند.

این گونه افراد در برخورد با این نوع مشکلات مجبور می شوند به صورت همایشی مطالعه داشته باشند یعنی مدت زمان مطالعه بالا که در این صورت تایم برای سایر دروس به حداقل می رسد و به خاطر حجیم بودن متون، اکثر آن ها فراموش خواهند شد و این یعنی از دست دادن رشته های تاپ! چرا که آن فرد می توانست با استفاده از یک منبع عالی نه تنها کل دین و زندگی را بخواند بلکه برای چندین و چند بار مرور داشته باشد و در نهایت به تسلط کافی دست پیدا کند. در کنار این مقاله، توصیه می‌کنم مقاله بودجه بندی دینی کنکور را نیز مطالعه کنید.

رشته های تاپ

دین و زندگی درسی مفهومی در سوالات کنکور سال های اخیر

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید این درس تفاوت بسیار بارزی با زمان هایی که فقط به صورت حفظی می توانستید به آن  پاسخ بدهید دارد. شاید حتی تا زمان کنکور ۹۲ شما می توانستید فقط با خواندن مطالب و حفظ کردن آن ها حرفی برای گفتن داشته باشید ولی حالا؟! یک مثال بارز می زنم و آن این است که همه فکر می کنند درسی مانند فیزیک بسیار سخت و دشوارتر از سایر دروس است اما تحلیل درصدها این را نشان می دهد که در سال ۹۷ ما ۹ فرد را داشتیم که در درس فیزیک به درصد ۱۰۰ دست پیدا کرده اند.

متاسفانه یکی دیگر از مشکلاتی که داوطلبان دارند این است که می گویند دین و زندگی کنکور بسیار ساده است و رسیدن به درصد ۱۰۰ کاری بسیار سهل می باشد این گونه افراد سخت در اشتباهند چرا که فقط در سال ۹۷ تنها کسانی که به درصد ۱۰۰ رسیدند فقط ۲ نفر بوده است! در واقع عمق فاجعه همینجاست یعنی بی توجهی به درسی که می تواند سکوی پرتاب شما به رشته مورد نظرتان باشد.

چگونه دینی کنکور را مطالعه کنیم؟

سوال اصلی این است که چگونه دینی کنکور را مطالعه کنیم. شاید از دید شما درس دینی یک درس حفظ باشد اما با یک آمار می‌خواهم دیدگاه شما به درس دینی را کاملا تغیر دهم. در سال ۹۸ در سه گروه آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی در حدود ۱ میلیون نفر در کنکور شرکت کردند که از بین این یک میلیون نفر فقط ۳ نفر توانست درس دینی را ۱۰۰ بزند حتی رتبه یک کنکور تجربی هم قادر به صد زدن دینی نبود. اینجاست که پی میبریم دینی بر خلاف ظاهرش اصلا حفظی نیست و بسیار هم مفهومی است.

اما نحوه مطالعه دینی کنکور دارای ملاک ها و معیار هایی است و برای آشنایی با آن ها کافی است فرم زیر را پر کنید یا با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ به صورت تخصصی یک مشاوره برای دینی از ما دریافت کنید که به شدت در افزایش درصد دینی کنکور شما موثر است و حتی اگر یک ماه تا کنکور نیز زمان داشته باشید می‌توانید دین و زندگی خود را به اوج برسانید.

معرفی روشی بینظیر برای رسیدن به درصد بالا

اکثر شما داوطلبان گرامی شاید بیشتر از سه الی چهار ماه رو برای مطالعه و یادگیری این درس اختصاص می دهید که زمان قابل توجهی هستش اما دوستان عزیز اگه با روشی که من خدمتتون عرض می کنم پیش برید نه تنها زمان برای مطالعه دین و زندگی کم نمیارید بلکه زمان بیشتری هم میتوانید برای خوندن سایر دروستون اختصاص بدهید. میپرسید چطوری؟ بیاید تا شما رو با روش تدریس استاد یوسفیان پور،مدرس دینی حرف آخر بیشتر آشنا کنم.

روش های تدریس استاد یوسفیان پور

۱.الگو

۲. شهودی سازی

۳. انیمیشن و تصویرسازی

استاد یوسفیان پور با استفاده از ۱۴ الگو و فقط با ۲۲ ساعت تمامی متون و آیات و روایات دین و زندگی کنکور را به همراه ارتباط بین آن ها به طور کامل تدریس کرده اند و جمع بندی کرده اند. اما با استفاده از شهودی سازی و تصاویر و انیمیشن هایی که در تدریس ایشون وجود دارند مطالب همشون به نیمکره راست یا همون نیمکره تصویری شما انتقال پیدا می کنه که باعث میشه مطالب برای طولانی مدت یا همیشه در ذهنتون بمونه و دیگه جای نگرانی برای فراموشی مطالب نداشته باشید و این یعنی این که شما با وجود توجه و دقت بالا به تدریس استاد و تمرکز به دروس به راحتی می توانید به درصد بالا دست پیدا کنید.

روش های تست زنی دین و زندگی کنکور

با توجه به حرف های گفته شده واستفاده از روش های بینظیر استاد یوسفیان پور برای پاسخ دهی به سوالات دین و زندگی کنکور شما خیلی راحت تر و سریع تر می توانید به پاسخ دست پیدا کنید. اما در این میان چطور بتوانید به پاسخ سوالات کمتر از زمان متعارف داده شده برای این درس برسید، به طور مثال جای ۲۰ دقیقه پاسخگویی به سوالات این مقدار رو به ۱۲ دقیقه برسانید.

دوستان عزیز بدانید که با موسسه حرف آخر این اتفاق کاملا شدنی است فقط کافیه شما سعی کنید تایم تست زنی هاتون رو برای هر آزمون کاملی که از دین و زندگی خواهید داشت رو بگیرید و سعی کنید هر آزمون فقط اندازه یک تست که ۴۸ ثانیه است جلوتر از آزمون قبلی باشید یعنی در آزمون دوم ۱۹ دقیقه و ۱۲ ثانیه به سوالات پاسخ دهید،البته با به یادآوری الگوهای استاد خود به خود به این مهم دست پیدا خواهید کرد.

تست زنی به روش استاد یوسفیان پور

داوطلبان رتبه برتر حرف آخری که با استفاده از روش استاد سریعتر به پاسخ رسیده اند:

علی و نهال باباییان که بعد از عید یا بهتر است اینطور مطرح شود که در دوران جمع بندی یا نزدیک به کنکور با استاد یوسفیان پور آشنا شده و از روش تدریس ایشان استفاده کرده و به نتیجه رسیدند. آن ها با استفاده از الگو ها توانستند به سوال ها فقط در ۷ دقیقه جوابگو باشند و این به این معناست که آن ها ۱۰ دقیقه زمان اضافی برای تفکر و محاسبه دروس محاسباتی اختصاصیشان یا برای درک مطلب درس زبان خارجه یا عربی شان داشته اند.

مینا صالحی که او هم در زمان جمع بندی به حرف آخری ها ملحق شده بود و کم ترین زمان را برای پاسخگویی به سوالات دین و زندگی اختصاص داده بود چرا که استفاده از روش های دینی حرف آخر باعث می شود که علاوه بر سوال حتی بر گزینه ها هم مسلط باشید و با استفاده از حذف گزینه های نادرست خیلی سریع به جواب صحیح برسید.

برای اینکه بتوانید در این درس به درصد مدنظرتان برسید باید این را فراموش نکنید که این درس، به قول خودمان دقیقه نودی نیست و باید برایش وقت گذاشت و نهایت استفاده را از زمانتان برای یادگیری آن به کار بگیرید حال در این میان استفاده از روش استاد یوسفیان پور باعث می شود هم شما به هدفتان دست پیدا کنید هم به آن علاقه پیدا کنید چرا که وقتی در درسی به درصد بالا برسید آن درس برایتان شیرین و ارزشمند می شود.

در صورتی که مایل بودید به درصد بالا برسید و رتبه برتر باشید حتما با ما در ارتباط باشید: ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵-۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱

تماس-با-قمری

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!