کامل ترین بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور
ارسال شده توسط: حدیثه قمری دسته روش های مطالعه دروس کنکور, مشاوره و برنامه ریزی کنکور برچسب ها: بدون دیدگاه 18 1

کامل ترین بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

همیشه وقتی برای اولین بار به عنوان یک کنکوری شروع به مطالعه می کنید و کارهای لازم از جمله خرید منبع و شرایط لازم برای یک کنکوری را فراهم می آورید  قبل از همه این ها باید بدانید که برای هر مبحث و درس چقدر تایم لازم است تا اختصاص داده شود و به کدام توجه ویژه ای نشان داد. در این میان شاید برای تان سوال پیش بیاید که چطور باید به یک مبحث بیشتر توجه کرد؟ مگر بین مباحث فرقی است!! باید همه را خواند دیگر فرقی نمی کند. درسته که باید همه را خواند ولی یکسری مباحث از جمله قرابت معنایی، ریدینگ، ژنتیک، مسائل شیمی و… سوال های بیشتری به خود اختصاص می دهند پس بهتر است بگویم باید بودجه بندی مطالب را به خوبی بدانید. در این مقاله قرار است به طور کامل در مورد بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور توضیحاتی ارائه شود.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور به صورت صحیح یعنی این که هوشمندانه عمل کنید یعنی بدانید برای مبحثی چون درک مطلب زبان باید تا می توانید تست حل کنید تا بتوانید به تسلط مربوط به آن دست پیدا کنید. هوشمندانه بودن یعنی تقسیم زمان بین مباحث و دروس مختلف به صورت نامساوی یعنی تایم بیشتر برای درس سخت تر و تایم کمتر برای درسی که سختی کمتری دارد و یا تعداد سوال کمتری به خود اختصاص می دهد مثلا فقط یک یا دو سوال ممکن است از آن مبحث بیاید.

اما لازمه همه این ها این است که بدانید بودجه بندی هر درس به چه صورت است پس برای اینکه با هدف و به درستی هدف خود را بپیمایید با ما همراه باشید و تا انتها این مقاله را دنبال کنید.

صحبت های حدیث قمری در مورد کامل ترین بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

تو این وویس یاد میگیری که چجوری برای کنکور حرفه ای پیش بری و خودت رو به رتبه برترها نزدیک و نزدیک تر کنی. حتما این وویس رو گوش بده

تعریفی از بودجه بندی 

اول از همه باید بدانیم که بودجه بندی چه معنایی دارد. همانطور که در بالا هم اشاره شد به بررسی تعداد سوالاتی که به هر مبحث در هر درس در کنکور  اختصاص داده می شود بودجه بندی می گویند به طور مثال تعداد سوالاتی که درک مطلب و کلوز تست در درس زبان در کنکور دارا می باشند ۱۳ سوال است و این یعنی کمی بیشتر از نصف ۱۰۰ درصد پس باید اساسی روی آن کار کنید تا ۵۲ درصد کنکور را از آن خود کنید. اما در این میان سهم گرامر و لغت به چه صورت است؟ در ادامه متن به آن هم پرداخته می شود.

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

مطالعه زبان انگلیسی به سبک حرف آخر

بالا در مورد هوشمندانه عمل کردن صحبت شد یعنی ذخیره زمان و اختصاص تایم بیشتر برای مرور و تمرین و تکرار. شما برای اینکه بتوانید خودتان را به درصد بالا در هر چهار مبحث زبان برسانید (گرامر، لغات، درک مطلب، کلوز تست) باید مطالعه آن را در کمترین زمان ممکن به اتمام برسانید یعنی حتی کمتر از یک هفته!! چون که توضیح داده شد برای درس هایی که درجه سختی شان کمتر است باید تایم کمتری داده شود. شاید بگویید چطور ممکن است در یک هفته؟ ویدیو زیر را ببینید متوجه می شوید چقدر راحت می توانید زبان را بیاموزید.

با زبان انگلیسی حرف آخر می توانید به آینده زبان خود امیدوار باشید.

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام قدیم و جدید سال ۹۸

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

در این تصویر مشاهده می کنید که سهم لغات در کنکور ۸ تست و ۳۲ درصد، سهم گرامر ۴ تست و ۱۶ درصد و در نهایت سهم کلوز تست و درک مطلب هر کدام ۵ و ۸ تست می باشد.

نحوه مطالعه زبان انگلیسی کنکور 

بهترین روش برای مطالعه درسی که اصلا حفظی نیست و همانند یک درس محاسباتی نیاز به تمرین و تکرار برای پیشرفت در آن است باید اولین کاری که در مورد این درس انجام می دهید این باشد که هرچیزی که در آن برخوردید باید یاد بگیرید چه گرامر باشد چه لغت. اما چرا به آن دو موضوع دیگر اشاره نکردم؟ به این دلیل که درک مطلب و کلوز تست از گرامر و لغت تشکیل شده و هرچه شما در این دو مبحث قوی باشید مسلما می توانید در کل زبان به موفقیت برسید.

شمایی که از زبان چیزی را بلد نیستید با شما هستم اصلا دچار استرس نشوید اگر منبع تان خوب باشد و بدانید که باید به چه صورت مطالعه داشته باشید می توانید به درصد های بالا فکر کنید. اما سخنان من به این معنا نیست که زبان را جدی نگیرید و مطالعه آن را در تایم نزدیک به کنکور موکول کنید. فقط کافی است یک آمار از درصدهای به دست آمده از پارسال برای تان بگویم تا بدانید همه درس ها به نحوی شما را به رتبه برتر شدن نزدیک می کنند.

در این آمار افرادی که توانسته اند به درصد بالای ۵۰ درصد در این درس دست پیدا کردند ۷ درصد بوده اند و این یعنی اینکه درصد خیلی کمی این درس را جدی گرفته اند و به خوبی آن را مطالعه کرده اند و افرادی که درصد زیر صفر یا منفی را کسب کرده اند ۳۴ درصد بوده و این یعنی فضاحت!!! دوستان شما سعی کنید خود را به آن ۷ درصد برسانید.

نحوه مطالعه زبان انگلیسی

خلاصه 

برای اینکه زمان مرور دیگر لازم نباشد تا کل کتاب یا منبع تان را از اول بخوانید کافی است تا یک خلاصه نویسی عالی داشته باشید. در این خلاصه نویسی در درس زبان باید لغات را با جمله های فارسی یادداشت کنید و در صورت لزوم به آن ها مراجعه کنید و در مورد گرامر هر نکته ضروری و ریز و درشت را در خلاصه یادداشت کرده تا وقتی احساس کردید ممکن است فراموش کنید به آن رجوع کنید در مورد درک مطلب و کلوز تست هم بهتر است هر نکته ضروری را در خلاصه وارد کنید.

خلاصه نویسی درس زبان

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم باید اعلام کنم یک هدیه ویژه برای شما در نظر گرفتیم؛ بسته ۵ روز با حرف آخر که کاری از اساتید حرف آخر هست و با داشتن آن می توانید به ۴۰ تست قطعی کنکور مسلط شوید. این بسته رایگان است و شما فقط ۳۵ هزار تومان هزینه بسته بندی و ارسال را پرداخت می کنید. فرم زیر را پر کنید. در این بسته آموزشی روش های تست زنی زبان با انیمیشن هم وجود دارد.

مرور

مرور یعنی به یادآوری تمامی مطالبی که ممکن است بعد از مدتی پس از مطالعه فراموش کرده باشید پس سعی کنید هر روزه لغات را مرور کنید و هر جمعه یا آخر هفته به مرور کل مطالبی که در طول هفته مطالعه کرده اید بپردازید. در این صورت است که شما نسبت به آن درس مسلط خواهید شد و همچنین تست زنی های فراوانی در مورد درک مطلب و کلوزتست داشته باشید تا دیگر این مباحث برای شما سخت نباشند و شما کاملا آن را آموزش دیده باشید.

در نهایت در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور داشتید می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید: ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵-۰۲۱۶۶۵۷۶۳۷۱

تماس-با-قمری

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (18)

 • منیره سادات پاسخ

  واقعا مقالتون حرف نداشت طرزه فکرم در مورد زبان عوض شد مرسیی

  10 ژانویه 2020 در 23:50
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه لطف دارید. موفق باشید

   15 ژانویه 2020 در 17:05
 • زهرا پاسخ

  چجوری زبان استاد محمودی رو تهیه کنیم؟؟میشه راهنمایی کنید مرسی

  11 ژانویه 2020 در 00:31
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه بابت تهیه می تونید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید و برای خرید اقدام کنید. ۰۹۱۲۰۰۴۷۰۲۵

   15 ژانویه 2020 در 17:08
 • المیرا پاسخ

  هزینه پکیج زبان چنده؟

  11 ژانویه 2020 در 00:33
  • حدیثه قمری پاسخ

   نظام جدید ۷۴۰ هزار تومن. نظام قدیم ۶۶۰ هزار تومن

   15 ژانویه 2020 در 17:11
 • سارینا پاسخ

  تو پکیج زبان گرامر و مباحث دیگه همه چی باهمه یا هر کدوم رو باید جدا از هم تهیه کنیم؟

  11 ژانویه 2020 در 00:35
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه گرامر و لغات با هم هستند ولی درک مطلب تو پکیج جداگانه ای ارائه شده

   15 ژانویه 2020 در 17:12
 • سمیه پاسخ

  میشه نمونه ویدیو های بیشتری از استاد بفرستید مرسی

  11 ژانویه 2020 در 00:46
 • مجید رضایی پاسخ

  تدریسش کامله یا مثل سایر موسسات فقط مطالب مهم رو میگه؟؟؟؟؟؟؟

  11 ژانویه 2020 در 00:58
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه تمامی مطالبی که داخل کتاب هستش توسط استاد تدریس شده و دیگه لازم نیست سراغ منبع خاص دیگه ای برید فقط کافیه روی تدریس های استاد تمرکز کنید تا به خوبی مطالب رو یاد بگیرید.

   15 ژانویه 2020 در 17:16
 • عاطفه پاسخ

  برای این پکیجتون برنامه مشاوره ای هم دارید؟

  11 ژانویه 2020 در 01:27
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام وقتتون بخیر باشه بله کنار پکیج مشاوره اون درس به صورت رایگان در اختیارتون قرار می گیره

   15 ژانویه 2020 در 17:19
 • مهدى جان پاسخ

  سلام ممنون بابت مطالبتون… واقعا مفيد بود…
  ببخشيد فقط يه سوال داشتم
  من نظام قديم ميخونم
  ميشه بگين چند درصد سوالات مربوط به سال دوم , چند درصد سوالات مربوط به سال سوم و چند درصد سوالات مال پيشدانشگاهى عه…?

  12 مارس 2020 در 05:20
  • حدیثه قمری پاسخ

   سلام متشکرم از شما. زیست شناسی دوم ۱۱ سوال. سوم ۱۵ سوال. پیش ۲۱ سوال. ۳ سوال هم به صورت ترکیبی هستش. البته این بودجه بندی کمی متغیر هستش و ممکنه سال بعد تغییر کنه

   13 مارس 2020 در 23:43
 • mehdi moosavi پاسخ

  سلام ممنون بابت مطالبتون…
  ببخشيد فقط يه سوال داشتم
  من انسانى نظام قديم ميخونم
  ميشه بگين چند درصد سوالات زبان انگليسي مربوط به سال دوم , چند درصد سوالات مربوط به سال سوم و چند درصد سوالات مال پيشدانشگاهى عه…?

  17 مارس 2020 در 02:55
  • شایان مامندی پاسخ

   سلام و درود. دوست خوبم برای نظام قدیم درس زبان تمرکز اصلی روی سال چهارمه و حدود ۸۰ درصد سوالات از زبان پیش دانشگاهی طرح می‌شه

   17 مارس 2020 در 09:48

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!