کامل ترین بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

همیشه وقتی برای اولین بار به عنوان یک کنکوری شروع به مطالعه می کنید و کارهای لازم از جمله خرید منبع و شرایط لازم برای یک کنکوری را فراهم می آورید  قبل از همه این ها باید بدانید که برای هر مبحث و درس چقدر تایم لازم است تا اختصاص داده شود و به کدام توجه ویژه ای نشان داد. در این میان شاید برای تان سوال پیش بیاید که چطور باید به یک مبحث بیشتر توجه کرد؟ مگر بین مباحث فرقی است!! باید همه را خواند دیگر فرقی نمی کند. درسته که باید همه را خواند ولی یکسری مباحث از جمله قرابت معنایی، ریدینگ، ژنتیک، مسائل شیمی و… سوال های بیشتری به خود اختصاص می دهند پس بهتر است بگویم باید بودجه بندی مطالب را به خوبی بدانید. در این مقاله قرار است به طور کامل در مورد بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور توضیحاتی ارائه شود.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور به صورت صحیح یعنی این که هوشمندانه عمل کنید یعنی بدانید برای مبحثی چون درک مطلب زبان باید تا می توانید تست حل کنید تا بتوانید به تسلط مربوط به آن دست پیدا کنید. هوشمندانه بودن یعنی تقسیم زمان بین مباحث و دروس مختلف به صورت نامساوی یعنی تایم بیشتر برای درس سخت تر و تایم کمتر برای درسی که سختی کمتری دارد و یا تعداد سوال کمتری به خود اختصاص می دهد مثلا فقط یک یا دو سوال ممکن است از آن مبحث بیاید.

اما لازمه همه این ها این است که بدانید بودجه بندی هر درس به چه صورت است پس برای اینکه با هدف و به درستی هدف خود را بپیمایید با ما همراه باشید و تا انتها این مقاله را دنبال کنید. در ضمن شما همین مقاله را به صورت آپدیت تر و کامل تر و براساس آخرین کنکور برگزار شده در قسمت بودجه بندی زبان کنکور می‌توانید مشاهده کنید.

صحبت های حدیث قمری در مورد کامل ترین بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

تو این وویس یاد میگیری که چجوری برای کنکور حرفه ای پیش بری و خودت رو به رتبه برترها نزدیک و نزدیک تر کنی. حتما این وویس رو گوش بده

تعریفی از بودجه بندی 

اول از همه باید بدانیم که بودجه بندی چه معنایی دارد. همانطور که در بالا هم اشاره شد به بررسی تعداد سوالاتی که به هر مبحث در هر درس در کنکور  اختصاص داده می شود بودجه بندی می گویند به طور مثال تعداد سوالاتی که درک مطلب و کلوز تست در درس زبان در کنکور دارا می باشند 13 سوال است و این یعنی کمی بیشتر از نصف 100 درصد پس باید اساسی روی آن کار کنید تا 52 درصد کنکور را از آن خود کنید. اما در این میان سهم گرامر و لغت به چه صورت است؟ در ادامه متن به آن هم پرداخته می شود.

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

مطالعه زبان انگلیسی به سبک حرف آخر

بالا در مورد هوشمندانه عمل کردن صحبت شد یعنی ذخیره زمان و اختصاص تایم بیشتر برای مرور و تمرین و تکرار. شما برای اینکه بتوانید خودتان را به درصد بالا در هر چهار مبحث زبان برسانید (گرامر، لغات، درک مطلب، کلوز تست) باید مطالعه آن را در کمترین زمان ممکن به اتمام برسانید یعنی حتی کمتر از یک هفته!! چون که توضیح داده شد برای درس هایی که درجه سختی شان کمتر است باید تایم کمتری داده شود. شاید بگویید چطور ممکن است در یک هفته؟ ویدیو زیر را ببینید متوجه می شوید چقدر راحت می توانید زبان را بیاموزید.

با زبان انگلیسی حرف آخر می توانید به آینده زبان خود امیدوار باشید.

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام قدیم و جدید سال 98

بودجه بندی زبان کنکور

اما به سراغ بودجه بندی زبان کنکور برای نظام جدید برویم و همانگونه که در تصویر بالا نیز مشاهده می‌کنید بودجه بندی زبانان گلیسی کنکور برای مبحث لغات 8 تست، برای مبحث گرامر 4 تست و مباحث کلوز تست و ریدینگ 13 تست از بودجه بندی سوالات زبان انگلیسی کنکور را به خود اختصاص می‌دهند به صورت تقسیمی هم کلوز تست 5 تست از بودجه بندی زبان و ریدینگ یا همان درک مطلب هم 8 تست زبان کنکور را به خود اختصاص می‌دهد. عده زیادی هم به دنبال بودجه بندی درس به درس زبان کنکور هستند اما باید گفت که بودجه بندی زبان کنکور به صورت درس به درس معنی ندارد و به صورت مبحثی باید بودجه بندی درس زبان بررسی شود.

رتبه های برتر کنکور زبان را چند درصد می‌زنند؟

درصد زبان رتبه های برتر

سوال رایج میان داوطلبان کنکور که قصد کسب رتبه زیر هزار را دارند اما نمی‌دانند برای کسب این رتبه باید چه درصدی را کسب کنند! با تحلیل درصد های بالا که توسط شایان مامندی از مشاورین رتبه برتر حرف آخر آماده شده است می‌توانید درصدی که رتبه برتر های کنکور در درس زبان کسب کرده اند را مشاهده کنید و مسیر شما مشخص است که باید چقدر تلاش کنید تا به این درصد برسید. اما به یاد داشته باشید که کمترین و بیشترین درصد زبان رتبه برتر ها نباید برای شما ملاک باشد بلکه میانگین درصد را ملاک قرار دهید یعنی حدود درصد زبان شما (البته خارج از درس های دیگر) برای رسیدن به رتبه زیر 100 باید حدود 73 درصد باشد.

نحوه مطالعه زبان انگلیسی کنکور 

بهترین روش برای مطالعه درسی که اصلا حفظی نیست و همانند یک درس محاسباتی نیاز به تمرین و تکرار برای پیشرفت در آن است باید اولین کاری که در مورد این درس انجام می دهید این باشد که هرچیزی که در آن برخوردید باید یاد بگیرید چه گرامر باشد چه لغت. اما چرا به آن دو موضوع دیگر اشاره نکردم؟ به این دلیل که درک مطلب و کلوز تست از گرامر و لغت تشکیل شده و هرچه شما در این دو مبحث قوی باشید مسلما می توانید در کل زبان به موفقیت برسید.

شمایی که از زبان چیزی را بلد نیستید با شما هستم اصلا دچار استرس نشوید اگر منبع تان خوب باشد و بدانید که باید به چه صورت مطالعه داشته باشید می توانید به درصد های بالا فکر کنید. اما سخنان من به این معنا نیست که زبان را جدی نگیرید و مطالعه آن را در تایم نزدیک به کنکور موکول کنید. فقط کافی است یک آمار از درصدهای به دست آمده از پارسال برای تان بگویم تا بدانید همه درس ها به نحوی شما را به رتبه برتر شدن نزدیک می کنند.

در این آمار افرادی که توانسته اند به درصد بالای 50 درصد در این درس دست پیدا کردند 7 درصد بوده اند و این یعنی اینکه درصد خیلی کمی این درس را جدی گرفته اند و به خوبی آن را مطالعه کرده اند و افرادی که درصد زیر صفر یا منفی را کسب کرده اند 34 درصد بوده و این یعنی فضاحت!!! دوستان شما سعی کنید خود را به آن 7 درصد برسانید.

نحوه مطالعه زبان انگلیسی

خلاصه 

برای اینکه زمان مرور دیگر لازم نباشد تا کل کتاب یا منبع تان را از اول بخوانید کافی است تا یک خلاصه نویسی عالی داشته باشید. در این خلاصه نویسی در درس زبان باید لغات را با جمله های فارسی یادداشت کنید و در صورت لزوم به آن ها مراجعه کنید و در مورد گرامر هر نکته ضروری و ریز و درشت را در خلاصه یادداشت کرده تا وقتی احساس کردید ممکن است فراموش کنید به آن رجوع کنید در مورد درک مطلب و کلوز تست هم بهتر است هر نکته ضروری را در خلاصه وارد کنید.

خلاصه نویسی درس زبان

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم باید اعلام کنم یک هدیه ویژه برای شما در نظر گرفتیم؛ بسته 5 روز با حرف آخر که کاری از اساتید حرف آخر هست و با داشتن آن می توانید به 40 تست قطعی کنکور مسلط شوید. این بسته رایگان است و شما فقط 35 هزار تومان هزینه بسته بندی و ارسال را پرداخت می کنید. فرم زیر را پر کنید. در این بسته آموزشی روش های تست زنی زبان با انیمیشن هم وجود دارد.

[gravityform id=”19″ title=”false” description=”true”]

مرور

مرور یعنی به یادآوری تمامی مطالبی که ممکن است بعد از مدتی پس از مطالعه فراموش کرده باشید پس سعی کنید هر روزه لغات را مرور کنید و هر جمعه یا آخر هفته به مرور کل مطالبی که در طول هفته مطالعه کرده اید بپردازید. در این صورت است که شما نسبت به آن درس مسلط خواهید شد و همچنین تست زنی های فراوانی در مورد درک مطلب و کلوزتست داشته باشید تا دیگر این مباحث برای شما سخت نباشند و شما کاملا آن را آموزش دیده باشید.

در نهایت در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور داشتید می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید: 09120047025-02166576371
[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”15992″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576371″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576670814029{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/kPN05L

https://b2n.ir/088980

https://tinyurl.com/y2ed8owr
https://bit.ly/32xJNt7
امتیاز بدهید.
guest
21 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!