معرفی بهترین و جامع ترین کتاب های کمک درسی نظام جدید

از کتاب های کمک درسی برای مطالعه دروس تان استفاده می کنید؟

بسیاری از داوطلبان در طول دوره دبیرستان بسیار کم از کتاب های کمک درسی برای مطالعه دروس خود استفاده می کنند ولی وقتی قضیه کنکور که پیش می آید استفاده از این کتاب ها می تواند کمک بسیاری به شما داوطلبان کند چرا که استفاده از درسنامه های آن ها برای بهتر درک کردن مطالب یا استفاده از تست های بسیاری که در این کتاب های کمک درسی وجود دارد باعث می شود تا شما تسلط تان بر روی مطالب بیشتر و بیشتر شود.اما در این میان باید دانست بهترین کتاب های کمک درسی نظام جدید کدامند؟

باید کدام را انتخاب کرد و با آن پیش رفت؟ کدام درسنامه کامل تر و پاسخنامه تشریحی دارد؟ پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به جواب سوالتان دست پیدا کنید.

بهترین کتاب های کمک درسی نظام جدید باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

کتاب کمک درسی زمانی می تواند بهترین باشد که نیازهای یک داوطلب اعم از درسنامه فوق العاده قوی، تست های استاندارد و پاسخنامه تشریحی را برطرف کند. البته یک کتاب هرچقدر هم عالی باشد یکسری افراد هستند که سلیقه شان با آن جور نیست و یا با آن کتاب نمیتوانند خیلی خوب متن را درک کنند که این امری عادی محسوب می شود.

درسنامه قوی

درسنامه قوی داشتن به این معناست که اکثریت دانش آموزان با رجوع به آن کتاب معنا و مفهوم درس را متوجه شده و با آن بتوانند تست بزنند. درسنامه ای که از به کار بردن اطلاعات اضافی خودداری کرده و فقط بر روی متن درس فوکوس کرده و به بهترین شکل آن را به یک داوطلب بیاموزد. استفاده از تصاویر در کتاب های کمک درسی باعث می شود کتاب از حالت یکنواخت خارج شده و داوطلب با دیدن آن ها که بیشتر آن ها مربوط به خود درس هستند آن تصاویر را به ذهن بسپارند و در زمان کنکور با به یادآوری شان راحت تر به جواب برسند.

درسنامه باید گاهی اوقات دارای مثال و طنز هم باشد تا برای داوطلب دچار خستگی از مطالب حجیم درس نشود و یک زنگ تفریح نیز داشته باشد. این مثال ها به کار برده شده باعث می شوند تا داوطلب راحت تر مطالب را یاد بگیرد و به سوال های مشابه آن چه در مثال ها و چه در  تست ها به راحتی پاسخ دهند.

تست های استاندارد

کتاب کمک درسی ای بهترین است که دارای تست های منطبق بر سوالات کنکورهای سراسری بسیاری داشته باشد و کمتر از سوالات تالیفی استفاده شده باشد. یکی از معایبی که سوال های تالیفی دارند این است که یا خیلی سخت هستن یا خیلی آسون و کم تر استاندارد هستند که این باعث می شود داوطلب با سبک سوالات کنکور آن طور که باید آشنا نشوند.

البته که تست زنی برای دروس بسیار حائز اهمیت است و شما باید از تست های بسیاری استفاده کنید تا تسلط تان برای تمامی دروس بیشتر شود ولی هرچه بیشتر با تست های کنکور سراسری قبل یا تست هایی که احتمال آمدنشان در کنکور بسیار است و احتمالی هستند نیز می توانید بیشتر استفاده کنید.

2288

پاسخنامه تشریحی

بسیاری از کتاب های کمک درسی متاسفانه دارای پاسخنامه تشریحی نیستند یا فقط دارای پاسخنامه کلیدی هستند ولی بسیاری از داوطلبان از این گونه کتاب های کمک درسی استقبال می کنند که دارای پاسخنامه تشریحی باشند و بتوانند از روی این پاسخ ها، جواب هایی که به تست ها داده اند را آنالیز کرده و بدانند کدام روش صحیح بوده و کدام روش غلط بوده و علت صحیح غلط بودن آن ها را به خوبی بداند تا با استناد بر آن ها کمتر دچار اشتباه شوند.

داوطلبان اگر روش های رسیدن به پاسخ صحیح را بدانند روی تست های مشابه آن سوال بیشتر کار کرده و غلط زدن آن نوع تست را به صفر می رسانند و رسیدن به موفقیت را برای خود حتمی می کنند.

البته در این میان یک ایراد دیگری که برخی از کتاب های کمک درسی دارند این است که نوشته دارای پاسخنامه تشریحی می باشد ولی وقتی به آن قسمت رجوع می کنید می بینید که در جواب زده گزینه 3 یا زده به درسنامه رجوع شود.

در مورد گزینه 3 باید به این نکته اشاره کرد که باید میگفت چرا گزینه های دیگر غلط هستند و در مورد آن که رجوع داده شده باید این را گوشزد کرد که خب مسلما داوطلب درسنامه را خوانده و بعد به سراغ تست آمده پس دنبال یک توضیح در مورد آن تست مخصوص می گردد که در این صورت به جواب نمی رسد و شاید با دوباره مواجه شدن به این گونه پاسخ ها دیگر به سراغ این کتاب کمک درسی نرود.

معرفی بهترین کتاب های کمک درسی نظام جدید

دروس تخصصی

زیست: نشر الگو. خیلی سبز

نشر الگو از بهترین کتاب های کمک درسی نظام جدید می باشد. کتابی که کاملا جامع و عالی برای تمامی سطوح می باشد و خیلی سبز در درجه دوم قرار می گیرد.

شیمی: مبتکران. آی کیو

آی کیو دارای تست های ترکیبی بسیاری می باشد و برای افرادی که در شیمی دارای سطح بالا هستند مورد استفاده قرار می گیرد. مبتکران کتابی بسیار عالی برای شیمی است و برای تمامی افراد توصیه می شود.

فیزیک: گاج نقره ای. مبتکران

گاج نقره ای در وهله اول و مبتکران در وهله دوم بهترین کتاب ها برای فیزیک نظام جدید معرفی شده اند.

ریاضی: مهرو ماه. خیلی سبز. کانون

کانون برای افرادی مناسب است که دارای پایه ای ضعیف باشند، خیلی سبز برای افراد متوسط و مهروماه برای افرادی که دارای پایه مناسبی هستند پیشنهاد می شود.

دروس عمومی

ادبیات: نشر الگو موضوعی. خیلی سبز موضوعی

خب در بالا اشاره شده که موضوعی باشند چرا که نحوه صحیح مطالعه درس ادبیات باید موضوعی باشد پس فراموش نکنید که باید کتابی را تهیه کنید که ادبیات را مبحثی تدریس کرده باشد همانند دو کتاب بالا که هر دو برای تمامی پایه ها چه ضعیف چه متوسط چه قوی مناسب هستند.

دین و زندگی: خیلی سبز. گاج نقره ای

بهترین گزینه برای دین و زندگی کتاب خیلی سبز می باشد و می تواند بسیار به شما عزیزان کمک کند. در درجه بعدی گاج نقره ای مناسب است.

عربی: گاج دکتر فیلی. خیلی سبز

از بهترین کتاب های کمک درسی نظام جدید برای عربی گاج دکتر علی فیلی می باشد که کتابی فوق العاده قوی و عالی برای شما داوطلبان می باشد و مبتکران نیز در درجه بعدی حائز اهمیت است.

کتاب های کمک درسی نظام جدید

زبان: مبتکران. آی کیو

مبتکران برای تمامی افراد توصیه شده ولی آی کیو بیشتر مناسب افرادی است که در درس زبان قوی هستند.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد کتاب های کمک درسی نظام جدید داشتید می توانید با ما در تماس باشید: 09120047025-02166576371

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!