کدام آزمون آزمایشی باید شرکت کنیم ؟ از زبان رتبه های برتر کنکور

 

یکی از سوال های رایج و پرتکراری که توسط داوطلبان پرسیده می شود همین است که کدام آزمون آزمایشی بروم؟ همانطور که در یک مقاله جداگانه اهمیت آزمون را بطور شفاف توضیح دادم آزمون جزئی از مسیر کنکور محسوب می شود و انتخاب موسسه خوب برای آن بسیار حساس می باشد. و نقش تعیین کننده ای در سرنوشت و جایگاه علمی شما در کنکور خواهد داشت سعی کنید موسسه مورد نظر خود را با آگاهی و حساب شده انتخاب کنید. و تحت تاثیرات تبلیغات گسترده این موسسات و حرفهای بی پایه و اساس دیگران قرار نگیرید.

من در این مقاله قصد معرفی موسسه خاصی را ندارم. بلکه فقط ویژگی های یک آزمون خوب را بیان و همچنین معایب و مزایا یک موسسه آزمونی مختلف را خدمتتان معرفی می کنم تا خودتان با توجه به خصوصیات و توانایی های شخصی خود انتخاب کنید چرا که ممکن است یک موسسه ای که مورد قبول بیشتر داوطلبان است با خصوصیات شما هماهنگ نباشد پس اجباری برای انتخاب این آزمون نیستید ولی حتماً تمامی جوانب را در نظر بگیرید. مقاله قبلی در مورد اهمیت آزمون های آزمایشی از زبان رضا عباسی فر را هم از همین سایت می‌توانید مطالعه کنید و اگر تراز پایینی دارید و در تحلیل تست و آزمون مشکل دارید حتما مقاله فوق العاده نحوه تحلیل آزمون را مطالعه کنید.

اماااا خبر خوب. یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان تحصیلی و رتبه های برتر کنکور که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش خواهیم داد و بهترین راهکار را برای حل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. این خدمات رایگان در حال حاضر به صورت رایگان ارائه می شود و برای بهره مند شدن از آن کافی است فرم زیر را پر کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

کدام آزمون آزمایشی برای تمامی سطح ها مناسب است ؟

کدام آزمون آزمایشی شرکت کنیم

درباره مفید بودن آزمون بطور جداگانه توضیح داده ام اما در اینجا و سایت مرکزی حرف اخر بطور مختصر برای کسانی که آن را نخوانده اند توضیح می دهم سپس ان را ادامه می دهیم. حجم مطالب خوانده شده در کنکور بسیار زیاد است. و از آن طرف هم وقت کم است البته شاید بعضی ها بگویند یکسال وقت کمی نیست ولی باید در نظر داشته باشند یکسال برای مسلط شدن بر مطالب 3 سال آنهم بصورت تستی و مفهومی زمان زیادی نیست.

بخصوص که خیلی از داوطلبان تا شروع دوران کنکور مطالب پایه را بصورت تستی مطالعه نکرده اند که کار برای آن ها کمی دشوارتر است. همچنین هیچوقت دانش آموز قوی لزوماً داوطلب کنکوری قوی نیست. چون عرصه کنکور با عرصه دبیرستان متفاوت است پس برای این حجم از مطالب و راههای پیچیده و طولانی یک هدایت کننده خوب وجود داشته باشد که یکی از این راه ها آزمون و برنامه راهبردی آزمون است. تا ما بتوانیم مسیر را درست تا پایان ادامه دهیم و نتیجه آن را ببینیم پس برای هر یک از داوطلبان با سطحی متفاوت نیاز است در یک آزمون با سلیقه و ویژگی های فردی خود ثبت نام کنند و با برنامه راهبردی آن پیش بروند ولی هر سطحی از داوطلبان باید نحوه خاصی از برخورد با آزمون را داشته باشند.

مثالی در رابطه با تعیین سطح:

داوطلبی که پایه ضعیفی دارد نباید از همان ابتدا رتبه محور عمل کند و به فکر رقابت با داوطلبان قوی باشد بلکه باید به فکر یافتن نقاط ضعف و قدرت خود باشد و آنها را اثبات و ترمیم کند و پایه خود را قوی نماید و از نظر علمی به سطحی برسد که بتواند با بقیه رقابت کند که در غیر اینصورت دچار کاهش کارایی درسی خواهد شد. پس با اهمیت آزمون تا حدودی آشنا شدیم و متوجه شدیم که بدون آزمون امکان موفقیت در کنکور کم است.برای افزایش تسلط و مشاهده مسیر کنکور خود مقاله نحوه مطالعه برای کنکور را هم از همین سایت حتما مطالعه کنید.

کدام آزمون را انتخاب کنیم؟ ویژگی های یک آزمون خوب چیست!؟

پشت کنکور بمانیم یا نه؟

در چند قسمت ویژگی های یک آزمون خوب را خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم تا تا راحت تر بتوانید انتخاب کنید کدام آزمون شرکت کنید که شما را به نتیجه برساند.

برنامه راهبردی ، کاربردی و واقع بینانه

همانطور که گفتم یکی از اهداف آزمون ها پیشروی با برنامه راهبردی آنهاست حتی کسی که امکان دستیابی به آزمون حضوری را ندارد پیشنهاد می کنم که با برنامه راهبردی یک آزمون پیش برود و بعداً در منزل خودش آزمون را بزند.

پس برنامه راهبردی یکی از ملاک های انتخاب آزمون است. برنامه راهبردی باید واقع بینانه باشد و بتوان در مدت تعیین شده برنامه داده شده را مطالعه کرد و به مباحث آزمون رسید. این برنامه باید طوری تعیین شود که برای داوطلبان ضعیف سنگین نباشد و همچنین برای داوطلبان قوی هم سبک نباشد.

البته برنامه راهبردی آزمون را که داوطلب تعیین نمی کند . این برنامه از قبل تنظیم شده است شما باید بررسی کنید که آیا با سطح علمی شما هماهنگ است یا نه. همچنین نکته دیگر در مورد برنامه راهبردی این است که باید دارای جایگاه هایی برای جبران دروس و مرور باشد.

در طول سال تحصیلی امکان دارد که داوطلب به هر دلیلی مبحث برنامه ریزی شده را نتواند مطالعه کند پس به نوعی از برنامه عقب می افتد و برنامه جدید را در هفته های آینده اجازه خواندن مبحث عقب افتاده را به او نخواهد داد. پس چاره چیست؟ باید آن مبحث را برای کنکور حذف کند؟

خیر. چاره راه همان ایستگاه های جبرانی است. که باید در برناه راهبردی وجود داشته باشد تا داوطلب بتواند در آن نقطه زمانی ان مبحث مورد نظر را مطالعه کند. ویژگی دیگری که آن برنامه راهبردی باید داشته باشد ایستگاه های مرور برای مباحث پرتکرار و مرور کنکور می باشد تا دانش آموز بتواند در آن مباحث تسلط کافی را کسب کند.

یک خبر ویژه؛ در هر سطحی که هستید و هر پایه علمی که دارید دیگر نگران نباشید. به شما برنامه 4 ماهه حرف آخر را معرفی می کنیم که با استفاده از آن تنها در 4 ماه پرونده آموزش و حل تست صفر تا صد کنکور را به اتمام برسانید و فرصت بسیار زیادی برای مرور و تمرین و تکرار داشته باشید. برای دانلود این برنامه کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید

مامندی-4-ماهه-2

4 ماه بخون، 7000 تا تست بزن، 7 بار دوره کن!

فاصله بین آزمون ها

فاصله بین دو آزمون باید در سطح استاندارد باشد تا داوطلب دچار سردرگمی نشود. فاصله زیاد بین دو آزمون در روند مطالعاتی داوطلب خلل ایجاد می کند بخصوص برای داوطلبان ضعیف فاصله زیاد اصلاً مفید نیسد. چون در این فاصله زمانی مباحثی با حجم بالا ارائه شد که برای داوطلب با پایه نسبتاً ضعیف خوب نیست و نمی تواند به نحو احسنت آنها را مطالعه کند بلکه باید برای این داوطلبان مباحث مطالعه به قسمت های کوچکتری تقسیم شود تا بتواند بطور کامل آن مبحث را مطالعه کند و آهسته و پیوسته جلو برود.

جامعه آماری بالا برای مقایسه دقیق جایگاه خود !

از مهمترین ویژگی های یک آزمون خوب جامعه آماری بالا می باشد. جامعه آماری خوب نشان از تجربه و با سابقه بودن موسسه است و برنامه های آن موسسه آزمایش شده می باشد و تکیه گاه خوبی برای داوطلب است و همچنین تعداد شرکت کننده های بالا باعث می شود شما در بین رقبای بیشتری قرار بگیرید و خود را بهتر محک بزنید پس جامعه آماری بالا هم جدی بگیرید.

سطح سؤالات مناسب کنکور است؟

یکی دیگر از علایم یک آزمون خوب سطح سوالات آن است . منظور از سطح سوالات سخت بودن آن نیست. بلکه استاندارد بودن آن است. سوالات یک آزمون آزمایشی خوب باید دارای یکسری ویژگی هایی باشد. اول اینکه خیلی دشوار نباشد که داوطلبان ضعیف را دچار مشکل کند. خیلی هم اسان نباشد تا ابزار محک بودن آزمون از بین برود سعی کند در سطح کنکور یا کمی بالاتر از ان داوطلب را آماده کند.

هر ساله کنکور یکسری تیپ ها جدید از سوالات مطرح می شد که از آنها در کنکور های قبل مطرح نشده بود پس باید در آزمون های آزمایشی هم از سوالاتی با ایده های جدید استفاده شود که اولاً داوطلب عادت کند و هنگام مواجه با سوالات جدید شوکه نشود و رشته آزمون از دستش در نرود ثانیاً امکان طرح سوالاتی شبیه به آنها را فراهم کند.

کارنامه ها چقدر مهم میتوانند باشند!!

موسسه خوب باید بعد از اتمام آزمون کارنامه مناسب و کاملی را از وضعیت داوطلب ارائه کند تا داوطلب بتواند شرایط خود را بررسی و نقاط ضعف و قدرت خود را بداند و متناسب با آنها برنامه مطالعاتی خود را تنظیم کند. ما آزمون می دهیم تا نقاط ضعف و قدرت خود را بیابیم. آزمون باید ما را در این زمینه یاری کند.

به امنیت آزمون هم توجه کنید…

البته در هر آزمون حتی کنکور امکان غیر عمد بودن جلسه و سوالات وجود دارد که باید این مقدار به حداقل برسد چون برای واقعی نشان دادن شرایط دادن داوطلب نیاز به آزمونی امن است. هیچ آزمونی کاملاً بی عیب و نقص و مطابق با کنکور نیست پس سعی کنید دنبال آزمونی باشید که عیب و ایراد کمتری دارد نه اینکه اصلاً عیبی ندارد.

در ادامه به بررسی 4 موسسه آزمونی مهم در سطح کشور خواهیم پرداخت و مزایا و معایب آنها را بیان خواهیم کرد.

کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم ؟  موسسه قلمچی!؟

کدام آزمون آزمایشی؟

مزایا: موسسه ای با سابقه و دارای جامعه آماری بالا بین موسسات دیگر . برنامه راهبردی خوب و مطمئن . حتی کسانی که در آزمون های موسسات دیگر شرکت می کنند به کارا بودن و کاربردی بودن برنامه موسسه قلمچی تاکید دارند.

فاصله زمانی مناسب دو هفته که بازه مناسبی برای مباحث مطالعه شده است.

کارنامه قابل قبول و مناسب و دارای نمودارهای پیشرفت تحصیلی ، تعادل مطالعاتی و ترازهای قابل اعتمادتر است که باعث می شود دانش آموز وضعیت خود را بهتر و بیشتر بررسی نماید.

همچنین اعلام نتایج در همان روز از مزایای این موسسه می باشد.

معایب: قلمچی نسبت به سایر موسسات هزینه زیادی دارد و برخی از داوطلبان را در این مورد دچار مشکل می کند . همچنین در برخی موارد ضریب سختی دروس آن بالا و خیلی فراتر از کنکور است.

هدیه ویژه ما را از دست ندهید! اگر به دنبال بهترین منابع کنکور هستید ولی از هزینه های سنگین هراسان شده اید دیگر نیازی به نگرانی نیست. موسسه حرف آخر یک هدیه ویژه و رایگان برای شما دارد با نام پکیج 5 روز با حرف آخر که شامل 20 درصد از کل محتوای آموزشی این مجموعه می باشد. در طی 5 روز با برنامه ریزی دقیق به یادگیری مطالب خواهید پرداخت و در پایان روز پنجم توانایی پاسخگویی به 40 تست قطعی کنکور را خواهید داشت. برای دریافت این بسته کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم ؟ گزینه 2 !؟

مزایا: طرح تست های نسبتاً استاندارد و مشابه کنکور بحصوص در دوران جمع بندی.

اعلام نتایج در همان روز.

ارائه کارنامه های مختلف بر اساس آزمون های گذشته که بسیار کاربردی است.

همچنین هزینه کمتر نسبت به موسسه قلمچی دارد.

معایب:

جامعه آماری پایینتر نسبت به قلمچی .

فاصله زمانی 3 هفته.

همچنین آسان شدن بیش از اندازه سوالات در برخی آزمون ها و برخی دروس.

برنامه راهبردی نسبتاً خوبی ندارد و در طول سال به دروس پایه کمتر توجه شده است.

همچنین کم بودن ایستگاه های جبرانی در برنامه راهبردی.

کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم ؟ موسسه گاج !؟

download

مزایا: فاصله دو هفته ای بین دو آزمون.

طرح سوالات نسبتاٌ جدید با ایده های نو البته همسطح با کنکور.

اعلام نتایج در همان روز.

معایب:

جامعه آماری پایین نسبت به قلمچی و گزینه دو.

برنامه راهبردی خیلی خوبی هم ندارد.

کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم ؟ آزمون های آزمایشی سنجش!؟

مزایا:

جامعه آماری بالا در آزمون های بعد از عید.

تست های همسطح و مشابه کنکور در دروس عومی.

معایب:

جامعه آماری پایین در نیم سال اول و قبل از عید.

فاصله زمانی خیلی زیاد (1ماهه ) بین دو آزمون.

همچنین برنامه راهبردی سنگین.

سخن پایانی:

ویژگی های آزمون خوب و سایر موسسات را برای شما معرفی کردم. امیدوارم بر اساس توانایی ها و ویژگی های خوب بهترین آزمون مناسب خود را انتخاب فرمایید و بتوانید انتخاب کنید کدام آزمون شرکت کنید. همه پیشرفتا ها خارج از مرحله راحتی انجام می پذیرند پس تلاشت را کم نکن.

دوستان عزیز مقاله مربوط به کدام آزمون آزمایشی از زبان رضا عباسی فر را مطالعه کردید امیدواریم که مفید بوده باشه و در صورت نیاز به پشتیبانی و راهنمایی بیشتر می‌توانید از طریق شماره 02166576182 با ما در ارتباط باشید.

 

 

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/GUh8k5

https://b2n.ir/202370

https://tinyurl.com/yxo6trhh
https://bit.ly/3n8LeGb
امتیاز بدهید.
guest
10 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!