کدام آزمون آزمایشی باید شرکت کنیم ؟ از زبان رتبه های برتر کنکور

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم
ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته مصاحبه با رتبه های برتر بدون دیدگاه 10 0

کدام آزمون آزمایشی باید شرکت کنیم ؟ از زبان رتبه های برتر کنکور

 

یکی از سوال های رایج و پرتکراری که توسط داوطلبان پرسیده می شود همین است که کدام آزمون آزمایشی بروم؟ همانطور که در یک مقاله جداگانه اهمیت آزمون را بطور شفاف توضیح دادم آزمون جزئی از مسیر کنکور محسوب می شود و انتخاب موسسه خوب برای آن بسیار حساس می باشد. و نقش تعیین کننده ای در سرنوشت و جایگاه علمی شما در کنکور خواهد داشت سعی کنید موسسه مورد نظر خود را با آگاهی و حساب شده انتخاب کنید. و تحت تاثیرات تبلیغات گسترده این موسسات و حرفهای بی پایه و اساس دیگران قرار نگیرید.

من در این مقاله قصد معرفی موسسه خاصی را ندارم. بلکه فقط ویژگی های یک آزمون خوب را بیان و همچنین معایب و مزایا یک موسسه آزمونی مختلف را خدمتتان معرفی می کنم تا خودتان با توجه به خصوصیات و توانایی های شخصی خود انتخاب کنید چرا که ممکن است یک موسسه ای که مورد قبول بیشتر داوطلبان است با خصوصیات شما هماهنگ نباشد پس اجباری برای انتخاب این آزمون نیستید ولی حتماً تمامی جوانب را در نظر بگیرید. مقاله قبلی در مورد اهمیت آزمون های آزمایشی از زبان رضا عباسی فر را هم از همین سایت می‌توانید مطالعه کنید.

کدام آزمون آزمایشی برای تمامی سطح ها مناسب است ؟

کدام آزمون آزمایشی شرکت کنیم

درباره مفید بودن آزمون بطور جداگانه توضیح داده ام اما در اینجا و سایت مرکزی حرف اخر بطور مختصر برای کسانی که آن را نخوانده اند توضیح می دهم سپس ان را ادامه می دهیم. حجم مطالب خوانده شده در کنکور بسیار زیاد است. و از آن طرف هم وقت کم است البته شاید بعضی ها بگویند یکسال وقت کمی نیست ولی باید در نظر داشته باشند یکسال برای مسلط شدن بر مطالب ۳ سال آنهم بصورت تستی و مفهومی زمان زیادی نیست.

بخصوص که خیلی از داوطلبان تا شروع دوران کنکور مطالب پایه را بصورت تستی مطالعه نکرده اند که کار برای آن ها کمی دشوارتر است. همچنین هیچوقت دانش آموز قوی لزوماً داوطلب کنکوری قوی نیست. چون عرصه کنکور با عرصه دبیرستان متفاوت است پس برای این حجم از مطالب و راههای پیچیده و طولانی یک هدایت کننده خوب وجود داشته باشد که یکی از این راه ها آزمون و برنامه راهبردی آزمون است. تا ما بتوانیم مسیر را درست تا پایان ادامه دهیم و نتیجه آن را ببینیم پس برای هر یک از داوطلبان با سطحی متفاوت نیاز است در یک آزمون با سلیقه و ویژگی های فردی خود ثبت نام کنند و با برنامه راهبردی آن پیش بروند ولی هر سطحی از داوطلبان باید نحوه خاصی از برخورد با آزمون را داشته باشند.

مثالی در رابطه با تعیین سطح:

داوطلبی که پایه ضعیفی دارد نباید از همان ابتدا رتبه محور عمل کند و به فکر رقابت با داوطلبان قوی باشد بلکه باید به فکر یافتن نقاط ضعف و قدرت خود باشد و آنها را اثبات و ترمیم کند و پایه خود را قوی نماید و از نظر علمی به سطحی برسد که بتواند با بقیه رقابت کند که در غیر اینصورت دچار کاهش کارایی درسی خواهد شد. پس با اهمیت آزمون تا حدودی آشنا شدیم و متوجه شدیم که بدون آزمون امکان موفقیت در کنکور کم است.برای افزایش تسلط و مشاهده مسیر کنکور خود مقاله نحوه مطالعه برای کنکور را هم از همین سایت حتما مطالعه کنید.

کدام آزمون را انتخاب کنیم؟ ویژگی های یک آزمون خوب چیست!؟

پشت کنکور بمانیم یا نه؟

در چند قسمت ویژگی های یک آزمون خوب را خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم تا تا راحت تر بتوانید انتخاب کنید کدام آزمون شرکت کنید که شما را به نتیجه برساند.

برنامه راهبردی ، کاربردی و واقع بینانه

همانطور که گفتم یکی از اهداف آزمون ها پیشروی با برنامه راهبردی آنهاست حتی کسی که امکان دستیابی به آزمون حضوری را ندارد پیشنهاد می کنم که با برنامه راهبردی یک آزمون پیش برود و بعداً در منزل خودش آزمون را بزند.

پس برنامه راهبردی یکی از ملاک های انتخاب آزمون است. برنامه راهبردی باید واقع بینانه باشد و بتوان در مدت تعیین شده برنامه داده شده را مطالعه کرد و به مباحث آزمون رسید. این برنامه باید طوری تعیین شود که برای داوطلبان ضعیف سنگین نباشد و همچنین برای داوطلبان قوی هم سبک نباشد.

البته برنامه راهبردی آزمون را که داوطلب تعیین نمی کند . این برنامه از قبل تنظیم شده است شما باید بررسی کنید که آیا با سطح علمی شما هماهنگ است یا نه. همچنین نکته دیگر در مورد برنامه راهبردی این است که باید دارای جایگاه هایی برای جبران دروس و مرور باشد.

در طول سال تحصیلی امکان دارد که داوطلب به هر دلیلی مبحث برنامه ریزی شده را نتواند مطالعه کند پس به نوعی از برنامه عقب می افتد و برنامه جدید را در هفته های آینده اجازه خواندن مبحث عقب افتاده را به او نخواهد داد. پس چاره چیست؟ باید آن مبحث را برای کنکور حذف کند؟

خیر. چاره راه همان ایستگاه های جبرانی است. که باید در برناه راهبردی وجود داشته باشد تا داوطلب بتواند در آن نقطه زمانی ان مبحث مورد نظر را مطالعه کند. ویژگی دیگری که آن برنامه راهبردی باید داشته باشد ایستگاه های مرور برای مباحث پرتکرار و مرور کنکور می باشد تا دانش آموز بتواند در آن مباحث تسلط کافی را کسب کند.

اما همینجا صبر کنید. اگر تا کنون به هر دلیلی درس نخوانده اید یا از خود راضی نیستید ما برای شما یک سورپرایز بزرگ داریم که در ۲ ماه می‌توانید پرونده کل کنکور خود را ببندید و این یک روش اجرا شده است که سال های قبل افراد زیادی با آن به نتیجه رسیده اند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این طرح با نام پروژه ۶۰۴۰ حرف آخر کافی است فرم زیر را پر کنید یا با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید.

فاصله بین آزمون ها

فاصله بین دو آزمون باید در سطح استاندارد باشد تا داوطلب دچار سردرگمی نشود. فاصله زیاد بین دو آزمون در روند مطالعاتی داوطلب خلل ایجاد می کند بخصوص برای داوطلبان ضعیف فاصله زیاد اصلاً مفید نیسد. چون در این فاصله زمانی مباحثی با حجم بالا ارائه شد که برای داوطلب با پایه نسبتاً ضعیف خوب نیست و نمی تواند به نحو احسنت آنها را مطالعه کند بلکه باید برای این داوطلبان مباحث مطالعه به قسمت های کوچکتری تقسیم شود تا بتواند بطور کامل آن مبحث را مطالعه کند و آهسته و پیوسته جلو برود.

جامعه آماری بالا برای مقایسه دقیق جایگاه خود !

از مهمترین ویژگی های یک آزمون خوب جامعه آماری بالا می باشد. جامعه آماری خوب نشان از تجربه و با سابقه بودن موسسه است و برنامه های آن موسسه آزمایش شده می باشد و تکیه گاه خوبی برای داوطلب است و همچنین تعداد شرکت کننده های بالا باعث می شود شما در بین رقبای بیشتری قرار بگیرید و خود را بهتر محک بزنید پس جامعه آماری بالا هم جدی بگیرید.

سطح سؤالات مناسب کنکور است؟

یکی دیگر از علایم یک آزمون خوب سطح سوالات آن است . منظور از سطح سوالات سخت بودن آن نیست. بلکه استاندارد بودن آن است. سوالات یک آزمون آزمایشی خوب باید دارای یکسری ویژگی هایی باشد. اول اینکه خیلی دشوار نباشد که داوطلبان ضعیف را دچار مشکل کند. خیلی هم اسان نباشد تا ابزار محک بودن آزمون از بین برود سعی کند در سطح کنکور یا کمی بالاتر از ان داوطلب را آماده کند.

هر ساله کنکور یکسری تیپ ها جدید از سوالات مطرح می شد که از آنها در کنکور های قبل مطرح نشده بود پس باید در آزمون های آزمایشی هم از سوالاتی با ایده های جدید استفاده شود که اولاً داوطلب عادت کند و هنگام مواجه با سوالات جدید شوکه نشود و رشته آزمون از دستش در نرود ثانیاً امکان طرح سوالاتی شبیه به آنها را فراهم کند.

کارنامه ها چقدر مهم میتوانند باشند!!

موسسه خوب باید بعد از اتمام آزمون کارنامه مناسب و کاملی را از وضعیت داوطلب ارائه کند تا داوطلب بتواند شرایط خود را بررسی و نقاط ضعف و قدرت خود را بداند و متناسب با آنها برنامه مطالعاتی خود را تنظیم کند. ما آزمون می دهیم تا نقاط ضعف و قدرت خود را بیابیم. آزمون باید ما را در این زمینه یاری کند.

به امنیت آزمون هم توجه کنید…

البته در هر آزمون حتی کنکور امکان غیر عمد بودن جلسه و سوالات وجود دارد که باید این مقدار به حداقل برسد چون برای واقعی نشان دادن شرایط دادن داوطلب نیاز به آزمونی امن است. هیچ آزمونی کاملاً بی عیب و نقص و مطابق با کنکور نیست پس سعی کنید دنبال آزمونی باشید که عیب و ایراد کمتری دارد نه اینکه اصلاً عیبی ندارد.

در ادامه به بررسی ۴ موسسه آزمونی مهم در سطح کشور خواهیم پرداخت و مزایا و معایب آنها را بیان خواهیم کرد.

کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم ؟  موسسه قلمچی!؟

کدام آزمون آزمایشی؟

مزایا: موسسه ای با سابقه و دارای جامعه آماری بالا بین موسسات دیگر . برنامه راهبردی خوب و مطمئن . حتی کسانی که در آزمون های موسسات دیگر شرکت می کنند به کارا بودن و کاربردی بودن برنامه موسسه قلمچی تاکید دارند.

فاصله زمانی مناسب دو هفته که بازه مناسبی برای مباحث مطالعه شده است.

کارنامه قابل قبول و مناسب و دارای نمودارهای پیشرفت تحصیلی ، تعادل مطالعاتی و ترازهای قابل اعتمادتر است که باعث می شود دانش آموز وضعیت خود را بهتر و بیشتر بررسی نماید.

همچنین اعلام نتایج در همان روز از مزایای این موسسه می باشد.

معایب: قلمچی نسبت به سایر موسسات هزینه زیادی دارد و برخی از داوطلبان را در این مورد دچار مشکل می کند . همچنین در برخی موارد ضریب سختی دروس آن بالا و خیلی فراتر از کنکور است.

کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم ؟ گزینه ۲ !؟

مزایا: طرح تست های نسبتاً استاندارد و مشابه کنکور بحصوص در دوران جمع بندی.

اعلام نتایج در همان روز.

ارائه کارنامه های مختلف بر اساس آزمون های گذشته که بسیار کاربردی است.

همچنین هزینه کمتر نسبت به موسسه قلمچی دارد.

معایب:

جامعه آماری پایینتر نسبت به قلمچی .

فاصله زمانی ۳ هفته.

همچنین آسان شدن بیش از اندازه سوالات در برخی آزمون ها و برخی دروس.

برنامه راهبردی نسبتاً خوبی ندارد و در طول سال به دروس پایه کمتر توجه شده است.

همچنین کم بودن ایستگاه های جبرانی در برنامه راهبردی.

کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم ؟ موسسه گاج !؟

مزایا: فاصله دو هفته ای بین دو آزمون.

طرح سوالات نسبتاٌ جدید با ایده های نو البته همسطح با کنکور.

اعلام نتایج در همان روز.

معایب:

جامعه آماری پایین نسبت به قلمچی و گزینه دو.

برنامه راهبردی خیلی خوبی هم ندارد.

کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم ؟ آزمون های آزمایشی سنجش!؟

مزایا:

جامعه آماری بالا در آزمون های بعد از عید.

تست های همسطح و مشابه کنکور در دروس عومی.

معایب:

جامعه آماری پایین در نیم سال اول و قبل از عید.

فاصله زمانی خیلی زیاد (۱ماهه ) بین دو آزمون.

همچنین برنامه راهبردی سنگین.

سخن پایانی:

ویژگی های آزمون خوب و سایر موسسات را برای شما معرفی کردم. امیدوارم بر اساس توانایی ها و ویژگی های خوب بهترین آزمون مناسب خود را انتخاب فرمایید و بتوانید انتخاب کنید کدام آزمون شرکت کنید. همه پیشرفتا ها خارج از مرحله راحتی انجام می پذیرند پس تلاشت را کم نکن.

دوستان عزیز مقاله مربوط به کدام آزمون آزمایشی از زبان رضا عباسی فر را مطالعه کردید امیدواریم که مفید بوده باشه و در صورت نیاز به پشتیبانی و راهنمایی بیشتر می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ با ما در ارتباط باشید.

 

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (10)

 • نسرین پاسخ

  سلام خسته نباشید
  به نظره شما کدوم آزمون های آزمایشی خوب هستن؟چون واقعیتش میخواستم تو هردو آزمون سنجش و قلم چی شرکت کنم گفتن اون موقع سردرگم میشم و یکیش رو انتخاب کنم بهتره
  میشه راهنماییم بکنید ممنون

  21 آوریل 2020 در 03:12
 • مهلا ولی پور پاسخ

  سلام قبلا آزمون های سنجش رو میدادم ترازم خوب میومد ولی از وقتی اومدم تو قلمچی نمیدونم چرا افت تراز پیدا کردم😣😣😑

  21 آوریل 2020 در 03:14
  • شایان مامندی پاسخ

   سطح سوالات، تقلبی که تو آزمون ها صورت می‌گیره و همچنین تراز بندی هم خیلی مهمه تراز ۶ هزار قلمچی با تراز ۶ هزار سنجش خیلی متفاوته. به جای توجه به تراز بهتره به درصد هایی که تو هر درس کسب می‌کنید دقت کنید.

   26 آوریل 2020 در 17:50
 • کیوان پاسخ

  واسه من بودجه بندی خیلی مهمه
  یعنی جوری باشه که بتونم با برنامه مدرسه به راحتی تطابقش بدم
  به نظرتون با کدوم آزمون آزمایشی میتونم این کار رو بکنم؟؟؟

  21 آوریل 2020 در 03:17
 • کاوه ملکی پاسخ

  قلمچی در کل خوبه ولی هزینه ثبت نامش واقعا زیاده، کدوم آزمون های آزمایشی هست که برنامش نزدیکتر به قلمچی باشه و هزینه ثبت نام هم کمتر باشه؟؟؟؟؟

  21 آوریل 2020 در 03:20
 • سحر رنجبری پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  پشت کنکور هستم میخواستم تو آزمون های آزمایشی شرکت کنم چون سال قبل اصلا شرکت نکرده بودم و خیلی تو کنکورم تاثیر گذاشت و توی امتحان آمادگی نداشتم
  از پکیج های حرف آخر استفاده میکنم قبل ثبت نام تو آزمون ها خواستم بدونم خود حرف آخر آزمون های جداگانه داره مثل این پکیج ها؟؟؟ اگه داشته باشه عالی میشه!😍

  21 آوریل 2020 در 03:24
  • شایان مامندی پاسخ

   سلام و درود. آزمون هایی که حرف اخر داره سبک خودشون رو دارن و شما با هر آزمون علاوه بر محک زدن خودتون یکبار کل دروس رو مرور می‌کنید. برای آشنایی کامل با آزمون های حرف اخر از لینکی که گذاشتم اقدام کنید.

   26 آوریل 2020 در 17:46

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!