کلاس کنکور یا دی وی دی؟ کدام بهتر است؟

در این مطلب یکی دیگر از بایدها و نبایدهای کنکور را مورد بحث قرار می دهیم. امروزه انتخاب میان کلاس کنکور یا دی وی دی های آموزشی برای بسیاری از کنکوری ها سخت است و آن ها را سر در گم می کند که برای موفقیت در زمینه علمی کدام را انتخاب کنند. تبلیغات دی وی دی های آموزشی نیز بیشتر شده  و والدین  و دانش آموزان را در دوراهی بزرگی قرار می دهد که کدام بهتر است و انتخاب آن ها کدام باشد. کلاس کنکور یا دی وی دی های آموزشی؟ یا اینکه اصلاً خودم بخوانم و از هیچ کدام استفاده نکنم؟ با ما همراه باشید تا در حرف آخر مزایا و معایب هر کدام را به درستی فهمیده و انتخاب درست را انجام دهید.

کلاس کنکور یا دی وی دی های آموزشی برای دانش آموزان مختلف

قبل از پرداختن به مزایا و معایب کلاس کنکور و دی وی دی های آموزشی می خواهیم بدانید چه موقع از کدام یک از این امکانات استفاده کنید. آیا لازم است برای تمامی دروس از دی وی های آموزشی استفاده کرد یا در کلاس های کنکوری شرکت کرد؟
همانطور که خودتان  می دانید با تغییر سبک کنکور و دشوار شدن و مفهومی شدن سوالات، دیگر کتاب های درسی و کمک آموزشی در این زمینه پاسخگو نمی باشند و نمی توانند دانش آموزان سطح پایین را به سطح قابل قبول برسانند. اگر یک درس را در نظربگیریم دانش آموزانی با سطح های مختلف خواهیم داشت که در زیر دسته های مختلف آن را بیان می کنیم.

کلاس کنکور برای دانش آموزان سطح عالی

دانش آموزانی هستند که به هر دلیلی سطح علمی بالایی در آن درس دارند و می توانند درصدهای بالایی را در آن درس بزنند. این گروه از داوطلبان نیاز مبرمی به کلاس های کنکور و دی وی دی های آموزشی ندارند و فقط با تمرین کردن، آزمون دادن و داشتن کتاب های کمک آموزشی می توانند مهارت و دانش خود را افزایش دهند.
البته این افراد می توانند با شرکت در کلاس های کنکور یا استفاده از دی وی دی ها مدت زمان پاسخگویی به سوالات را کاهش دهند. یعنی با استفاده از تکنیک های ارائه شده سریعتر عمل کنند و وقت خود را ذخیره کرده و برای دروس دیگر استفاده کنند.

برای مثال من در دوران کنکور درس دین و زندگی را در زمان خودش می توانستم نزدیک به 70% بزنم. و همچنین در کنکور 95 درصد 68% را زده بودم و درصد 70% هم قابل قبول و خوب است. پس من به نوعی در آن درس پایه قوی داشتم ولی با دی وی دی ها و همایش های استاد یوسفیان پور توانستم در کنکور سال 96 درصد خود را به 94 برسانم.

کلاس کنکور برای دانش آموزان سطح متوسط

برخی از دانش آموزان نیز سطح علمی متوسطی دارند. این گروه از داوطلبان هم می توانند برای افزایش سطح علمی و درصد خود از دی وی دی های آموزشی یا کلاس های کنکوری استفاده کنند. همچنین اگر احساس می کنند که با منابع کمک درسی می توانند درصد خود را به حد قابل قبول برسانند پس برای آن ها نیازی نیست.

کلاس کنکور برای دانش آموزان سطح پایین

داوطلبانی هستند که از سطح علمی پایینی برخوردارند. ممکن است این دسته از داوطلبان نتوانند فقط با خواندن کتاب های کمک آموزشی و درسی به نتیجه دلخواه خودشان برسند. چون اکثر این کتاب ها برای تمرین کردن و افزایش مهارت است و نمی تواند یک دانش آموز پایه ضعیف را به یک دانش آموز با پایه قوی تبدیل کند.
برای این دسته از داوطلبان پیشنهاد می شود در درسی که ضعیف هستند تا حد امکان از یک منبع آموزشی کلاس یا دی وی دی آموزشی استفاده کنند تا بتوانند پایه خود را در آن درس تقویت نمایند. ممکن است خیلی از دانش آموزان در این سطح نتوانند درسی را که در آن ضعف جدی داشتند را با کتاب های کمک آموزش جبران کنند مخصوصاً در برخی از دروس تخصصی. پس اگر شما از آن دسته هستید برای مشکلتان به فکر چاره ای باشید.
بهترین راه چاره برای این دسته از دانش آموزان که فرصت زیادی برای تقویت خود ندارند، استفاده از برنامه های آموزشی فشرده مانند برنامه 4 ماهه است. با استفاده از این برنامه، این دسته از دانش آموزان می توانند در عرض 4 ماه چند دور مطالب درسی مهم را دوره کنند و با سوالات مهم و سرنوشت ساز آشنا شوند.

مزایای شرکت در کلاس های کنکور

در سطح شهر معلمان و کلاس های کنکور زیادی وجود دارد. به خصوص در شهرهای بزرگ این امر چشمگیر است و به دلیل حساس بودن این مسئله داوطلبان زیادی در این کلاس ها شرکت می کنند. در این کلاس ها شما مستقیماً با معلم در ارتباط هستید و می توانید مشکل خودتان را از او بپرسید یا اگر مشکلی برایتان در آن درس پیش آمد با استاد مورد نظر مشورت کنید. از مزایای دیگر، تحت نظر بودن و آزمون دادن در سر همان کلاس می باشد که می تواند در پیشرفت شما تاثیر چشمگیری داشته باشد.

معایب شرکت در کلاس های کنکور

معایب شرکت در کلاس های کنکور

از معایب این کلاس ها می توان به هزینه های بسیار زیاد آنها اشاره کرد. به خصوص اگر می خواهید با استادی تاپ در سطح شهر خود کلاس تشکیل دهید این هزینه زیادتر خواهد شد. همچنین کسی نمی خواهد که در کلاس های یک استاد سطح پایین شرکت کند. حتی در بعضی موارد شرکت در کلاس های 60 تا 70 نفره یک استاد برتر و معروف از کلاس های نیمه خصوصی یا خصوصی سایر استادان بیشتر و بهتر است.
از معایب دیگر می توان به تعداد شرکت کنندگان در یک کلاس اشاره کرد که در اکثر موارد تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان در یک کلاس وجود دارد و باعث پایین آمدن راندمان کاری دانش آموزان می شود. مورد بعدی وقتی است که در ایاب و ذهاب داوطلبان تلف می شود و خستگی شدیدی در داوطلب ایجاد می کند بطوریکه بعد از آمدن از کلاس ها دیگری توانی برای درس خواندن در او نمی ماند.
این امر در شهرهای بزرگ قابل توجه است. مثلاً ممکن است برای یک کلاس دو ساعته در شهر تهران یک و نیم الی دو ساعت زمان رفت و برگشت باشد. یکی دیگر از مشکلات کلاس های کنکور این است که داوطلبان شهرهای کوچک و روستاها ممکن است از اساتید خبره و ماهر بی بهره باشند .
در این صورت کار برای آنها سخت می شود. گاهی نیز ممکن است برای ایم کار به شهرهای همجوار بروند که این کار به دشواری آن ها می افزاید. همچنین در این کلاس ها درس فقط درس یکبار تدریس می شود و اگر متوجه نشوید تکراری برای آن وجود نخواهد داشت.

مزایای دی وی دی های آموزشی

مزایای دی وی دی های آموزشی

استفاده از دانش و تجربه اساتید برتر کشور. یعنی با این دی وی دی ها می توانید از تدریس اساتید معتبری که توانایی شرکت در کلاس های آن ها را ندارید، بهره مند شوید. مورد دیگر هزینه کمتری که نسبت به کلاس های کنکور دارد. شاید هزینه برای خیلی ها مهم باشد و نتوانند با بودجه خود در این کلاس ها شرکت کنند که برای این افراد تهیه دی وی دی های آموزشی گزینه مناسبی است. برای مقایسه هزینه ها می توانید به فروشگاه حرف آخر مراجعه کرده و هزینه های بسیار کم دی وی دی های آموزشی در مقایسه با کلاس های کنکوری را مشاهده کنید.
مزیت دیگر استفاده برای داوطلبان در مناطق محروم است. شاید برخی از داوطلبان با داشتن توان مالی به دلیل اینکه در مناطق دور افتاده ای هستند، نتوانند در این کلاس ها شرکت کنند. بنابراین این مورد برای آنها فرصت مناسبی است و می توانند از نمونه تدریس اساتید برتر، استفاده کنند.
یکی از دلایل استفاده از این دی وی دی ها صرفه جویی در زمان است. در زمان کنکور همه داوطلبان با کمبود وقت مواجه هستند. چون برای این داوطلبان خستگی راه و اتلاف وقت وجود ندارد می توانند از آن استفاده کنند. از مزایای بزرگ دیگر، آن است که شما می توانید هر چند بار که خواستید دی وی دی را  مشاهده کنید و اگر متوجه نشدید دوباره آن را به عقب باز گردانید و آن قسمت را مشاهده کنید.

معایب استفاده از دی وی دی های آموزشی

از معایب آن این است که شما با خود استاد در ارتباط نیستید و اگر اشکالی داشتید نمی توانید با خود استاد مطرح کنید. همچنین امکان نظارت و آزمون گرفتن توسط خود استاد وجود ندارد.

20 درصد کنکور قمری

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم برای داوطلبین عزیز کنکوری یک هدیه ویژه دارم. حرف آخر 20 درصد از کل آموزش های خود را به صورت رایگان به دانش آموزان عزیز هدیه می دهد. کافی است همین الان فرم زیر را پر کنید تا این بسته ارزشمند را درب منزل خود تحویل بگیرید. با دریافت رایگان این بسته ارزشمند، می توانید 20 درصد از کل مباحث کنکور را یاد بگیرید و علاوه بر آن، نحوه آموزش با دی وی دی های کنکوری را نیز مشاهده نمایید.

رایگان قمری min

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

 نکات مهم در تهیه دی وی دی های کنکوری

بهتر است چند مورد مهم را در مورد دی وی دی های آموزشی و تهیه آن ها بدانیم. مزایایی که قبلا ذکر شد فقط در صورتی است که از استادان ماهر و موسسه های معتبر برخوردار باشیم. امروزه موسسات زیادی با سطح های مختلف در سطح کشور وجود دارد و در بین آن ها هم موسسات بی کیفیتی هم وجود دارد که دانش آموزان را دچار سردرگمی می کند. با توجه به این موارد باید در انتخاب این موسسات دقت داشته باشید و همچنین سعی کنید بهترین موسسه آموزشی را انتخاب کنید که خدمات پس از فروش و نظارت مشاوره ای بر روی داوطلب را داشته باشد.
همچنین لزومی ندارد که فقط از یک منبع استفاده کنید می توانید برای هر کدام از دروس از دی وی دی های مختلف و برای برخی ها از کلاس های کنکور استفاده کنید. همچنین می توانید برخی از دروس را که در آن ها مهارت کافی دارید، بدون صرف هرینه خودتان مطالعه کنید.

نمونه تدریس با دی وی دی های آموزشی

در فیلم آموزشی بالا که از دی وی دی های آموزشی حرف آخر برداشته شده است، نمونه تدریس مبحث نقش های دستوری زبان فارسی کنکور را مشاهده می کنید. همانطور که می بینید، دی وی دی های آموزشی ادبیات و زبان فارسی یک مرجع بسیار مناسب برای یادگیری ادبیات و زبان فارسی است و حتی بهتر از کلاس های کنکوری نیز می توان از آن ها بهره مند شد.

سخن پایانی: امیدوارم توانسته باشم در این امر مهم شما را راهنمایی کرده باشم که بتوانید مسیر درست را انتخاب کنید. همه پیشرفت ها در خارج از منطقه راحتی انجام می شود پس از تلاش کردن دست نکشید.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید با ما از طریق شماره تماس های زیر در تماس باشید: 09120047025-02166576371

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!