کلاس کنکور یا دی وی دی؟ کدام بهتر است؟

به جرات می توانم بگویم این سوال مسئله جدی بسیاری از بچه های کنکوری است و تبلیغات عظیمی که در همایش ها و کلاس های کنکور و در مورد دی وی دی ها در سطح کشور انجام می شود که باعث می شود که داوطلب گیج و سردرگم بماند که از کدامیک استفاده کنم؟ کلاس کنکور یا دی وی دی؟ یا اینکه اصلاً خودم بخوانم و از هیچ یک استفاده نکنم. امروز در حرف اخر می خواهم مزایا و معایب هر کدام را بیان کنم تا خودتان بدرستی تصمیم بگیرید. پس با ما همراه باشید.

کلاس کنکور یا دی وی دی؟ چه زمانی از این امکانات باید استفاده کرد؟

قبل از پرداختن به مزایا و معایب کلاس کنکور و دی وی دی های آموزشی می خواهم بدانی چه ماه باید از این امکانات استفاده کرد آیا لازم است برای تمامی دروس از آنها استفاده کرد. همانطور که خودتان بهتر از من می دانید با تغییر سبک کنکور و دشوار شدن و مفهومی شدن سوالات دیگر کتاب های درسی و کمک آموزشی پاسخگو نمی باشد و نمی تواند دانش آموزی که دارای پایه خوبی نیست را به سطح قابل قبول برساند تا بتواند با رقبای خود رقابت کند. ما یک درس را در نظر می گیریم و داوطلبان در مواجه با آن درس مورد نظر می توانند به چند دسته تقسیم شوند.

کلاس کنکور یا دی وی دی؟

دسته اول

دانش آموزانی هستند که به هر دلیلی سطح علمی بالایی در آن درس دارند و می توانند درصدهای بالایی را در آن درس بزنند . این گروه از داوطلبان به نظر من دیگر نیازی به کلاس های کنکور و دی وی دی های آموزشی ندارند و فقط با تمرین کردن ، آزمون دادن و داشتن کتاب های کمک آموزشی می توانند مهارت و دانش خود را افزایش دهند و البته این افراد می توانند با شرکت در کلاس ها یا استفاده از دی وی دی ها مدت زمان پاسخگویی به سوالات را کاهش دهند. یعنی با استفاده از تکنیک های ارائه شده سریعتر عمل کنند و وقت خود را ذخیره کنند و برای دروس دیگر استفاده کنند.

برای مثال من در دوران کنکور درس دین و زندگی را در زمان خودش می توانستم نزدیک به 70% بزنم. و همچنین در کنکور 95 درصد 68% را زده بودم و درصد 70% هم قابل قبول و خوب است. پس من به نوعی در آن درس پایه قوی داشتم. ولی با دی وی دی ها و همایش های استاد یوسفیان پور توانستم در کنکور 96 درصد خود را به 94 برسانم.  و همچنین این درصد را در مدت زمان کم زده بودم.

دسته دوم

کسانی هستند که سطح علمی متوسطی دارند . این گروه هم داوطلبان هم می توانند برای افزایش سطح علمی و درصد خود از این موارد استفاده کنند . و یا اگر حتی احساس می کنند که با منابع کمک درسی می توانند درصد خود را به حد قابل قبول برسانند پس برای انها نیازی نیست.

دسته سوم

داوطلبانی هستند که از سطح علمی پایینی برخوردارند. بنظر من این دسته از داوطلبان نمی توانند فقط با خواندن کتاب های کمک آموزشی و درسی به نتیجه دلخواه خودشان برسند. چون اکثر این کتاب ها برای تمرین کردن و افزایش مهارت است و کمک کردن به افزایش درصد ولی نه در آن حدی که بتواند یک دانش آموز با پایه ضعیف را به یک دانش آموز با پایه قوی تبدیل کند.

من برای این دسته از داوطلبان پیشنهاد می کنم برای درسی که در آن ضعیف هستند در حد امکان از یک منبع آموزشی کلاس یا دی وی دی استفاده کنند تا بتوانند پایه خود را در آن درس تقویت نمایند. من خیلی از دانش آموزانی را می شناسم که نتوانستند درسی را که در آن ضعف جدی داشتند با کتاب های کمک آموزش جبران کنند مخصوصاً در برخی در برخی دروس خاص. پس اگر شما از آن دسته هستید برای مشکلاتان به فکر چاره ای باشید.

 مزایای کلاس های کنکور

در سطح شهر معلمان و کلاس های کنکور زیادی وجود دارد بخصوص در شهرهای بزرگ این امر چشمگیر است و به دلیل حساس بودن این مسئله داوطلبان زیادی در این کلاس ها شرکت می کنند. در این کلاس ها شما مستقیماً با معلم در ارتباط هستید و می توانید مشکل خود را از او بپرسید یا اگر مشکلی برایتان در آن درس پیش آمد با استاد مورد نظر مشورت کنید.از مزایا دیگر تحت نظر بودن و آزمون دادن در سر همان کلاس می باشد که می تواند در پیشرفت شما تاثیر چشمگیری داشته باشد.

کلاس کنکور

 

معایب کلاس های کنکور

از معایب این کلاس ها می توان به هزینه های بسیار زیاد آنها اشاره کرد بخصوص اگر می خواهید با استادی تاپ در سطح شهر خود کلاس تشکیل دهید این هزینه زیادتر خواهد شد. همچنین کسی نمی خواهد که در کلاس های یک استاد سطح پایین شرکت کند. حتی در بعضی موارد شرکت در کلاس های 60 تا 70 نفره یک استاد برتر و معروف از کلاس های نیمه خصوصی یا خصوصی سایر استادان بیشتر است.

قیمت بالای کلاس های کنکور

از معایب دیگر می توان به تعداد شرکت کنندگان موجود در یک کلاس شرکت کرد که در اکثر موارد تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان در یک کلاس وجود دارد و باعث پایین آمدن راندمان کاری دانش آموزان می شود.

مورد بعدی وقتی است که در ایاب و ذهاب داوطلب تلف می شود و همچنین خستگی شدید در داوطلب ایجاد می کند بطوریکه بعد از آمدن از کلاس دیگری توانی برای درس خواندن در او نمی ماند. بخصوص در شهرهای بزرگ این امر بیشتر بچه ها را اذیت می کند. مثلاً ممکن است برای یک کلاس دو ساعته در شهر تهران یک و نیم الی دو ساعت زمان رفت و برگشت باشد. که شاید در شهرهای بزرگ این عدد نیز بیشتر شود.

زمان هدر رفته

یکی دیگر از مشکلات کلاس های کنکور این است بچه های شهرهای کوچک و روستاها ممکن است از اساتید خبره و ماهر بی بهره باشند. که در آن صورت کار برای آنها سخت می شوند که گاهی ممکن است به شهرهای همجوار بروند که این کار به دشواری آن می افزاید.

همچنین در این کلاس ها درس فقط درس یکبار تدریس می شود واگر متوجه نشوید تکراری برای آن وجود نخواهد داشت.

مزایای دی وی دی های آموزشی

استفاده از دانش و تجربه اساتید برتر کشور. یعنی با این دی وی دی ها می توانیم از تدریس اساتید معتبر بهره مند شویم که توانایی شرکت در کلاس های ان ها را نداریم.

هزینه کمتری که نسبت به کلاس های کنکور دارد. شاید هزینه برای خیلی ها مهم باشد و نتوانند با بودجه خود در این کلاس ها شرکت کنند که برای این افراد کیس مناسبی است.

استفاده برای داوطلبان در مناطق محروم. شاید برخی از داوطلبان با داشتن توان مالی به دلیل اینکه در مناطق دور افتاده ای هستند نتوانند در این کلاس ها شرکت کنند. پس این مورد برای آنها فرصت مناسبی است که از تدریس این اساتید فرصت لازم را ببرند.

یکی از دلایل استفاده از این دی وی دی ها صرفه جویی در زمان است. بخصوص که در زمان کنکور همه داوطلبان با کمبود وقت مواجه هستند. چون برای این داوطلبان خستگی راه وجود ندارد و از مزایای بزرگ آن محسوب میشود.

از مزایای بزرگ دیگر آن است که شما می توانید هر چند بار دی وی دی را که خواستید مشاهده کنید و اگر متوجه نشدید دوباره آن را به عقب باز گردانید و آن قسمت را مشاهده کنید.

کلاس کنکور یا دی وی دی؟

معایب

از معایب آن این است که شما با خود استاد در ارتباط نیستید و اگر اشکالی داشتید نمی توانید با خود استاد مطرح کنید.

امکان نظارت و آزمون گرفتن توسط خود استاد وجود ندارد.

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازم برای داوطلبین عزیز کنکوری یک هدیه ویژه دارم، بسته 5 روز با حرف آخر؛ 30 ساعت آموزش به همراه 40 تست قطعی کنکور. تمامی دروس در این پکیج قرار گرفته است. قیمت آن رایگان می باشد و فقط هزینه بسته بندی و ارسال گرفته می شود که 35 هزار تومان می باشد. اگر مایل به تهیه این محصول هستید کافیه که این فرم رو پر کنید:

[gravityform id=”19″ title=”false” description=”true”]

 ذکر چند نکته

لازم به ذکر است که چند مورد را باید در مورد دی وی دی های آموزشی خدمتتان عرض کنم . این مزایایی که گفتم فقط در صورتی وجود دارد که استادی که درس را تدریس می کند و موسسه مورد نظر از کیفیت بالایی برخوردار باشد بخصوص که موسسات با کیفیت زیادی در سطح کشور وجود دارد و در بین آن ها هم موسسات بی کیفیتی هم وجود دارد که دانش آموزان را دچار سردرگمی می کند که به این امکانات آموزشی بدبین شود پس در انتخاب این موسسات دقت داشته باشید و همچنین سعی کنید موسسه ای را انتخاب کنید که خدمات پس از فروش و نظارت مشاوره ای بر روی داوطلب را داشته باشد .

همچنین لزومی ندارد که فقط از یک منبع استفاده کنید می توانید برای از دروس از دی وی دی و برای بعضی ها از کلاس های کنکور استفاده کنید و برای بعضی از دروس از هیچکدام استفاده نکنید و خودتان بخوانید.

سخن پایانی: امیدوارم توانسته باشم در این امر مهم شما را راهنمایی کرده باشم که بتوانید مسیر درست را انتخاب کنید. همه پیشرفت ها در خارج از منطقه راحتی انجام می شود پس از سخت تلاش کردن دست نکشید.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید با ما از طریق شماره تماس های زیر در تماس باشید: 09120047025-02166576371

[vc_row css=”.vc_custom_1576670702033{margin: 10px !important;}” animation_type=””][vc_column][ult_sticky_section stick_behaviour=”stick_permanent” sticky_position=”bottom” btn_mobile=”enable” permanent_lr=”10″ sticky_gutter=”13″][vc_single_image image=”15992″ img_size=”167×56″ alignment=”right” onclick=”custom_link” link=”tel:+982166576371″ label=”” animation_type=”” css=”.vc_custom_1576670814029{margin-bottom: 10px !important;}”][/ult_sticky_section][/vc_column][/vc_row]

guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
دریافت 20% محصولات

20 درصد از محصولات حرف آخر را به صورت رایگان و فقط با پرداخت هزینه ارسال دریافت کنید.

ارسال پایه و رشته تحصیلی به:

پیشنهادات ویژه
آخرین مقالات

این مقاله ها را هم بخوانید:

به بالای صفحه بردن

عقب نمانید! ثبت نام طرح ویژه حرف آخر برای موفقیت در کنکور 1400

تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!