کنکور نظام جدید یا قدیم ؟در این مقاله شما را از سردرگمی نجات می‌دهیم!

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر
کنکور نظام جدید یا قدیم

کنکور نظام جدید یا قدیم ؟در این مقاله شما را از سردرگمی نجات می‌دهیم!

ارسال شده توسط: شایان مامندی دسته اخبار کنکور بدون دیدگاه یک نظر

کنکور نظام جدید یا قدیم؟ سؤالی که از ماه قبل ذهن همه ی داوطلبان نظام قدیم را درگیر کرده است و باعث اشفتگی آن ها شده است. از طرفی منابع نظام قدیم را دارند و از طرف دیگر دروس در نظام جدید آسان تر شده است. آیا بخاطر آسان شدن دروس ارزش دارد کنکور نظام جدید شرکت کنیم؟ آیا اگر نظام جدید شرکت کنیم امکانش است به موفقیت برسیم؟ امروز به عنوان مشاور آموزشی و یک رتبه برتر در سایت مرکزی حرف آخر قصد دارم در مورد سؤالات بالا کاملا برایتان توضیح دهم. این دغدغه که کنکور نظام جدید یا قدیم شرکت کنیم حتی ذهن خود من رو هم درگیر کرده و تصمیم گرفتم در این مقاله کامل شما عزیزان رو راهنمایی کنم. با خواندن این متن شما می‌تونید یک تصمیم اساسی بگیرید که در کدام نظام ثبت نام کنید. عده ای از شما نظام را تغیر می‌دهند و عده ای هم در همان نظام خود باقی می‌مانند. اما هدف من فقط این است که بعد از چند ماه دیگر یا بعد کنکور نگویید ” ای کاش در آن نظام شرکت می‌کردم یا ای کاش نظام خود را تغییر نمی‌دادم

اگر بازهم در تصمیم گیری سر در گم بودید می‌توانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ با من در ارتباط باشید تا کامل کمکتون کنم.

کدام نظام شرکت کنیم ؟ کنکور نظام جدید یا قدیم  ؟

اول از همه باید بدانیم که چرا می‌خواهیم کنکور نظام جدید ثبت کنیم ؟ فقط به خاطر آسان شدن مطالب در هر درس ؟ خب این موضوع کاملا درست ولی فقط قسمتی از ماجرا را دیده اید. به قول دوست خوبم همیشه کم شدن حجم ، به معنای آسان شدن نیست… در بحث نظام جدید هم همینطور است ؛ شاید دروس آسان شده باشند و حجم آن ها کمتر شده باشد اما بدانید که دست طراح بازتر است و می‌تواند سؤالات سخت تری طرح کند.

مثلا در فرض کنید طراح سؤالات فیزیک هستید در کنکور نظام قدیم شما باید از بین ۲۰ فصل فیزیک سی تست طرح کنید و بودجه بندی هر فصل هم معلوم است. اما در کنکور نظام جدید باید از بین ۱۱ فصل فیزیک سی تست طرح کنید و این یعنی دست شما باز است و می‌توانید کاملا مطالب را با هم دیگر ترکیب کنید و تست های وحشتناکی طرح کنید!

منظور از اینکه کم حجم شدن به معنای آسان شدن نیست دقیقا این است که هر چه قدر که حجم کمتر باشد میتوان تست های سنگین تری طرح کرد و ریز تر هر مبحث را بررسی کرد.

کنکور نظام جدید یا قدیم ؟ مقایسه سطح سؤالات کنکور نظام جدید و قدیم در سال ۹۸ :

۳d white man confusing with three red arrows

سال ۹۸ اولین سالی بود که دو کنکور برای دو نظام برگزار شد . اما با بررسی سؤالات متوجه شدیم که سؤالات کنکور نظام جدید در حالت کلی از سؤالات کنکور نظام قدیم آسان تر بود. به خصوص حتی در رشته ریاضی فیزیک سؤالات درس ریاضی پایه و حسابان که حدود ۱۹ سؤال بود را حتی فردی که رشته اش تجربی بود هم می‌توانست پاسخ دهد.

در سال ۹۸ بین هر دو نظام قدیم و جدید مباحثی که مشترک بود سؤالات یکسان طرح شد اما بازهم می‌گویم در حالت کلی سؤالات نظام جدید آسان تر از نظام قدیم بود.

کنکور نظام جدید یا قدیم  ؟ بررسی سؤالات رایج :

سؤالات زیر رو با دقت بخونید چون سؤالاتی هستند که همیشه از من می‌‍پرسن و ممکنه سؤال شما هم باشه.

۱- من نظام قدیم هستم و می‌خواهم نظام جدید ثبت نام کنم ولی در مورد منابع چکار کنم چون کل منابع من برای نظام قدیم است. مباحث مشترک را میتوانم از روی منابع نظام قدیم بخوانم ؟

دوست عزیزم اگر تصمیم به تغیر نظام آموزشی دارید باید با استفاده از منابع نظام آموزشی که قصد شرکت در اون رو دارید درس بخونید.

مباحث مشترک پیدا کردن کلی زمان می‌دم آخر سر هم اذیت می‌شید.

۲- من داوطلب نظام قدیمم به نظرتون همون منابع نظام قدیم رو بخونم ولی کنکور نظام جدید بدم کار درستیه ؟ چون نظام قدیم خیلی کامل تره !

دوست خوبم این کار رو به هیچ وجه انجام نده چون اشتباه محضه ! اگه اینجوری و با این روش بری بخونی ضربه شو میخوری و وقتت هم گرفته می‌شه چون مطالب غیر مشترک رو هم میری میخونی.اگه میخواید منابع نظام قدیم رو بخونید همون نظام قدیم هم کنکور بدید لطفا

۳- فارغ التحصیل هستم و بعد از چند سال می‌خواهم در کنکور شرکت کنم در کدام نظام ثبت نام کنم؟

 

دوست عزیزم با توجه به اینکه شما دور بوده اید پیشنهاد من برای شما نظام جدید است چون مطالب برای شما راحت تر است.

اما چرا ما به نظام قدیم ها توصیه می‌کنیم در همان نظام قدیم ثبت نام کنند؟

زیرا این افراد از اول با همین کتاب ها پیش آمده اند و به آن ها عادت دارند و در صورت تغییر منابع ممکن است دچار مشکل شوند . برخلاف انتظار کارشان سخت تر شود اما برای بعضی از افراد میگوییم در نظام جدید ثبت نام کنند و بازهم این یک امر وابسته به خود فرد است.

دوستان خوبم امیدوارم از مقاله ی امروز لذت برده باشید اگه بازهم به پاسخ سؤالتون نرسیدید از طریق شماره ی ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ با من در ارتباط باشید تا کامل راهنماییتون کنم.

تماس-با-مامندی

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

کنکور 1400 رو تو 4 ماه تموم کن و 7 بار دوره کن!