چگونه دینی کنکور را صد بزنیم؟

چگونه دینی کنکور را صد بزنیم؟ سوالی که در ذهن عده زیادی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور می گذرد و به خصوص اگر در یک درس تخصص بیشتری داشته باشند عطش صد زدنن آن درس می تواند بیشتر و بیشتر شود. در این میان عده ای هم وجود دارند که از اعتماد به نفس نسبتا پایینی دارند و احساس می کنند که رسیدن به درصد 100 در دروس کار آنها نیست. اما جزو هر کدام از دسته های فوق که هستید با یک جمله که همگی شنیده ایم شما را به مطالعه چونه دینی کنکور را صد بزنیم دعوت می کنم. شنیده اید که می گویند ” اگه می خوای 19 بگیری باید برای 20 درس بخونی” اینجا هم داستان به همین شکل است. افرادی که برای رسیدن به درصد صد در دروس خود تلاش می کنند یا به درصد 100 می رسند یا به درصد های بالا، رساندن مفهوم حرف هایم اندکی سخت است اما امیدوارم متوجه شده باشید.

من شایان مامندی هستم کارشناس تحصیلی و مشاور رتبه برتر مجموعه حرف آخر و امروز همه شما دوستان رو دعوت به مطالعه مقاله چگونه دینی کنکور را 100 بزنیم می کنم! در این مقاله سعی می کنم عمده تجربیات خودم درباره معرفی دینی کنکور و راهکار های 100 زدن دینی کنکور را به شما عزیزان معرفی کنم پس اگر به دنبال یک جهش شگفت انگیز در درصد و تراز دین و زندگی خود در کنکور هستید این مقاله در سایت موسسه حرف آخر دوای درد شماست. در ضمن در انتها مقاله مصاحبه با افرادی که موفق به رسیدن به درصد 100 دین و زندگی کنکور شدند را نیز می توان مشاهده کنید جالب است بدانید تمامی این افراد به طور میانگین فقط در 7 دقیقه موفق به کسب درصد 100 شده اند. در ضمن بعد از خواندن این مقاله حتما مقاله مربوط به بودجه بندی دینی کنکور را مطالعه کنید تا با انواع تیپ تستی این درس و آپدیت ترین مقاله در این زمینه آشنا شوید.

معرفی دین و زندگی کنکور

دین و زندگی کنکور

سری قبل در یکی از مقالات بودجه بندی دین و زندگی کنکور را معرفی کردیم. امروز هم به یک بررسی مختصر در مورد دینی کنکور خواهیم پرداخت. دین و زندگی جایگاه سوم را درمیان دروس عمومی به خود اختصاص داده است. تعداد سوالات این درس 25 سوال می باشد و هر سوال به اندازه 4 درصد ارزش دارد. اینجا یکی از نکات رسیدن به درصد بالا در مورد دین و زندگی را به شما آموزش خواهم داد. همانطور که اشاره شد ارزش تمامی سوالات دین و زندگی به یک اندازه است پس اگر در هنگام حل سوالات دینی با یک سوال چالش برانگیز مواجه شدید وقت خود را روی آن صرف نکنید! سوال را علامت بزنید و در انتها اگر زمان باقی ماند دوباره به سراغ این نوع سوالات برگردید. اگر وقت خود را برروی چنین سوالاتی بگذارید سایر سوالات آسان را فدا خواهید کرد و نمی توانید درصد آن ها را کسب کنید و بخاطر کمبود زمان دچار نوعی آشفتگی روانی در جلسه نیز خواهید شد.

مدت زمان پاسخگویی به سوالات دین و زندگی کنکور 17 دقیقه است و به صورت میانگین برای هر سوال شما 40/8 ثانیه زمان در اختیار دارید. ضریب دین و زندگی در کنکور 3 می باشد اماااااا به هیچ وجه گول ضریب دروس را در تعین اهمیت دروس نخورید. ضریب فقط یکی از پارامتر های تعین اهمیت دروس در کنکور است و سایر پارامتر ها از جمله تعداد افرادی که توانسته اند هر درس را صد بزنند، تعداد افرادی که درصد منفی در آن درس کسب کرده اند و همچنین میانگین درصد کل شرکت کنندگان در آن درس، تعین کننده اهمیت یک درس است و ممکن است؛ شاید باور نکنید اما در کنکور تجربی درس ریاضی حتی از زیست هم پر اهمیت تر می باشد!!!! چرا؟ چون درصد هایی که در زیست شناسی کسب می شود حدود 5 برابر بهتر از درصد هایی است که در ریاضی کسب می شود و همین موضوع باعث ایجاد انحراف معیار در ریاضی شده است.  در مقاله بودجه بندی ریاضی کنکور به صورت مفصل این موضوع را توضیح داده ام و می توانید مطالعه کنید.

دوست خوبم تا اینجا مطلب رو امیدوارم اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید و یک سورپرایز ویژه هم برای شما داریم! یک جلسه مشاوره رایگان که به صورت کامل با مشاوران و کارشناسان تحصیلی برتر می توانید ارتباط برقرار کنید و به صورت کامل مشکلات آموزشی خود را با آن ها در میان بگذارید تا راه کار های حل مشکلات خود را دریافت کنید. برای استفاده از این فرصت بی نظیر همین الان فرم زیر را پر کنید تا سریعا با شما عزیزان ارتباط برقرار کنیم.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

از کدام مباحث دینی کنکور سوال طرح می شود؟

سوالات دینی کنکور

بودجه بندی دینی کنکور را می توان به دو صورت بررسی کرد. در بودجه بندی نوع اول سوالات به صورت پایه ای بررسی می شوند که شامل سه پایه دهم و یازدهم و دوازدهم می باشد. در این سبک از بودجه بندی کنکور دینی سال دهم 8 تست از سوالات کنکور معادل 32 درصد از کل سوالات دینی کنکور، دینی یازدهم 9 تست معادل 36 درصد از کل سوالات و همچنین دینی سال دوازدهم 8 تست معادل 32 درصد از کل سوالات دینی کنکور را به خود اختصاص می دهند. دومین بودجه بندی که برای دین و زندگی کنکور مطرح می شود بودجه بندی مبحثی در این درس است.

سوالات دینی کنکور را می توان به سه دسته تقسیم کرد. دسته اول همان سوالات مربوط به آیات و روایات می باشد که به طور میانگین 11 تست از بودجه بندی دینی کنکور را به خود اختصاص می دهند که معادل 44 درصد سوالات دینی کنکور است. دسته دوم هم سوالات مربوط به متن کتاب درسی است که 9 تست را به خود اختصاص می دهد و دسته سوم سوالات هم مربوط به اشعار و احادیث است که به طور حدودی 5 تست از دین و زندگی معادل 20 درصد کل سوالات را به خود اختصاص می دهد. نکته قابل تامل این است که سوالات دین و زندگی در حال حاضر بودجه بندی دقیقی ندارند اما در حال کلی و به صورت میانگین بودجه بندی مطرح شده کاملترین نوع بودجه بندی برای این درس می باشد.

بهترین روش مطالعه دینی کنکور برای 100 زدن دین و زندگی کنکور

روش مطالعه دینی کنکور

دوست خوبم ممنونم که تا اینجا زمانتون رو به مطالعه این مقاله اختصاص دادید و تقریبا الان داریم به اصل موضوع یعنی نحوه 100 زدن دینی کنکور نزدیک می شویم. در این قسمت روش مطالعه اصولی دینی کنکور را با کمک روش عادی برای افرادی که از کتاب برای مطالعه این درس استفاده می کنند توضیح خواهم داد. با مطالعه اصولی و روش صحیح مطالعه دینی کنکور قسمت عمده ای از مسیر چگونه دینی کنکور را صد بزنیم، پیموده می‌شود. در این قسمت ابتدا باید ترتیب اصولی مطالعه دین و زندگی کنکور را بلد باشید خب با توجه به ارتباطی که مابین دینی دهم و دوازدهم می باشد توصیه می کنم که بعد از پایان مطالعه دینی دهم، به سراغ دوازدهم بروید! یعنی مطالعه شما به سبک زیر باشد. دلیل این ترتیب هم ارتباط زیاد دینی دهم با دوازدهم است.

  • دین و زندگی سال دهم
  • دین و زندگی سال دوازدهم
  • دین و زندگی سال یازدهم

به صورت کامل باید هر درس از دینی کنکور را کالبد شکافی کنید!  به صورت کامل هر درس را که از روی کتاب مطالعه کردید جیک و پوک آن را دربیاورید. از اولین کلمه شروع هر درس گرفته تا بحث های “تدبر”، مطالب پاورقی، اندیشه و تحقیق ها به هیچ چیزی رحم نکنید. باور کنید طراح اگر دلش بخواهد از تک تک این مطالب می تواند سوال طرح کند.

سومین قدم برای کسب درصد 100 در دین و زندگی کنکور

سومین قدم جزوه نویسی است. یعنی برای کسب درصد 100 در دین و زندگی کنکور باید یک جزوه فراعالی داشته باشید. قسمت قبلی که برای 100 زدن دینی معرفی کردم شامل کالبد شکافی کتاب ها بود و در این قسمت هر چیزی که مطالعه می کنید باید به صورت خلاصه در داخل جزوه خود بنویسید. شاید الان از نظر عده ای جزوه نویسی سخت ترین کار دنیا باشد اما دوست خوبم برای رسیدن به درصد خوب تنها یک دور مطالعه درس کافی نیست و شما باید دوره های مرور داشته باشید! حال از روی چه چیزی قرار است مرور کنید؟ آفریییین از روی جزوه ای که الان می نویسید.

تنها به مطالعه و حفظ کردن هر درس اکتفا نکنید! به یاد داشته باشید که در سال 97 از بین تمامی شرکت کنندگان سه گروه تجربی، ریاضی و انسانی فقط 3 نفر موفق به کسب درصد 100 در دینی کنکور شدند. همین موضوع ثابت کرد که دینی آنگونه که به نظر می رسد حفظی نیست. دینی را باید مفهومی یاد بگیرید. اما خب همه می گن دینی رو باید مفهومی بخونید اما سوال شما اینه که چجوری مفهومی بخونید؟ برای یادگیری مفهومی دینی یه نکته عالی رو از من داشته باشید!!! هر درس رو که خوندید و مراحل بالا رو انجام دادید بعد یک جلسه به عنوان یک مدرس سعی کنید که اون درس رو بدون جزوه و کتاب برای خودتون توضیح بدید. باور کنید این روش معجزه می کنه.

نکاتی که اینجا توضیح دادم چند قسمت برای رسیدن به درصد 100 در دینی کنکور بود. حالا اگه بخواید روش بالا رو برای هر درس استفاده کنید به حدود 5 ساعت زمان برای مطالعه هر درس، جزوه نویسی، مرور، حل تست و مرور جامع نیاز دارید. یعنی برای رسیدن به درصد 100 در دین و زندگی با روش بالا برای 34 درس دینی سه پایه 170 ساعت زمان نیازه! واقعا حوصله دارید اینقدر زمان بزارید؟ پس بیاید راه میانبر معرفی کنم که یک راه تضمینی برای رسیدن به درصد 100 دین و زندگی کنکور فقط در 48 ساعت.

بهترین منبع برای رسیدن به درصد 100 در دین و زندگی کنکور

بهترین منبع دینی کنکور

دوستان خوبم بهترین منبع برای 100 زدن دینی کنکور رو نه فقط به عنوان شعار ویژگی هایی که داره بلکه به خاطر افرادی که توانستند با استفاده از آن به درصد 100 برسند به شما معرفی می کنم. منبعی که هر سال تطابق 100 درصد با سوالات کنکور داره و هیچ کدوم از این ها شعار یا تبلیغات نیست بلکه در ادامه خودتان مشاهده خواهید کرد. احتمالا کم یا بیش دین و زندگی حرف آخر با تدریس استاد یوسفیان پور نامی آشنا برای شما باشد. منبعی که صفر تا صد دین و زندگی را به صورت تصویری و با کمک انیمیشن آموزش داده است و همین ویژگی باعث شده است تا داوطلب نیاز به حفظ یک کلمه هم از دین و زندگی کنکور نداشته باشد.

دومین نکته در مورد ویژگی آموزش شهودی دینی کنکور توسط دینی حرف آخر و با تدریس استاد یوسفیان پور جلوگیری از فراموشی زود هنگام می باشد زیرا مطالب در نمیکره راست مغز جای خواهد گرفت که مدت زمان ماندگاری در این نیمکره چندین برابر بیشتر از نیمکره چپ می باشد. از طرفی مدت زمان آموزش و حل تست هم به نوبه خود بی نظیر است و تنها در 48 ساعت صفر تا صد دین و زندگی با حل یک بانک تست در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

اما از نظر خود من این ویژگی ها دلیل محبوبیت دینی حرف آخر به عنوان بهترین منبع دینی کنکور نیست بلکه نتیجه هایی که با کمک این پکیج کسب شده است باعث محبوبیت آن و شناخته شدن به عنوان بهترین منبع دین و زندگی کنکور می باشد که در ادامه بخشی از مصاحبه رتبه های برتری که توانستند این درس را در کنکور 100 بزنند مشاهده خواهید کرد.

اما یک خبر ویژه قرار نیست هزینه کنید چون 20 درصد از کل محصولات حرف آخر نه تنها برای دینی بلکه برای کل دروس را به صورت رایگان از ما بگیرید که شامل مشاوره و پشتیبان و همچنین آزمون و آموزش می باشد. در طی 5 روز با کمک این پکیج می توانید به 40 تست قطعی کنکور پاسخ دهید. کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید تا سریع با شما تماس بگیریم.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

مطابقت 100 درصدی دینی حرف آخر با سوالات کنکور معجزه ای برای 100 زدن دین و زندگی در کنکور

اما جالب است بدانید هر سال دینی استاد یوسفیان پور تطابق 100 درصد با سوالات دین و زندگی کنکور دارد. تطابق یعنی سوالاتی که در دی وی دی های حرف آخر استاد یوسفیان تحلیل و بررسی کرده اند و مشابه یا عین آن ها با همین گزینه ها در کنکور آمده است حتی عده زیادی استاد یوسفیان پور را طراح سوالات کنکور می دانند اما استاد یوسفیان پور طراح سوالات نیستند بلکه قدرت بالایی در طرح سوال برای دین و زندگی دارند. ویدیو بالا به صورت کامل این تطابق را به شما نشان می دهد.

گفتگوی جنجالی رتبه های برتری که دینی کنکور را صد زدند
در قسمت بالا می توانید مصاحبه با تعدادی از رتبه های برتری که موفق به کسب درصد صد در دین و زندگی کنکور شدند را مشاهده کنید و در این ویدیو ها این افراد به صورت کامل توضیحاتی که توانستند دینی کنکور را با کمک آن صد بزنند مشاهده خواهید کرد. مشاهده این ویدیو ها کمک بارزی برای رسیدن به درصد 100 در دینی کنکور به شما خواهد کرد.

دوستان خوب و دوست داشتنی ممنونم از اینکه تا اینجای کار این مقاله رو مطالعه کردید و امیدوارم نکات بالارو به خوبی تونسته باشید یادبگیرید و استفاده کنید. برای ارتباط با من از طریق شماره تماس 66576182-021  می توانید اقدام کنید و کامل سوالات خودتون رو با من در میان بزارید تا راهنماییتون کنم. روز و روزگار بر شما خوش باد و به امید کسب بهترین نتیجه ها.

امتیاز بدهید.
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!