رتبه لازم برای فیزیوتراپی برای قبولی در فیزیوتراپی؛ بررسی جنجالی فیزیوتراپی

فیزیوتراپی از رشته‌های پرطرفدار بعد از سه رشته دندان‌پزشکی، پزشکی و داروسازی می‌باشد و برخلاف تفکر برخی از افراد، باید در این رشته نیز رتبه بالایی به دست آورد که در ادامه با حداقل رتبه برای فیزیوتراپی در سایت حرف آخر آشنا خواهید شد. فیزیوتراپی به دلیل داشتن ظرفیت کم و کمبود فیزیوتراپیست در جامعه (البته فعلأ) می‌تواند از شغل‌های پردرآمد محسوب شود. ظرفیت پذیرش فیزیوتراپی خیلی پایین است. حتی از رشته‌های دندان‌پزشکی، داروسازی و پزشکی نیز، ظرفیت خیلی کم‌تری برخوردار است. اما قبولی در آن نسبت به قبولی در این سه رشته راحت‌تر است.

در سال 97 از میان داوطلبان تجربی فقط 439 نفر ظرفیت پذیرش برای فیزوتراپی وجود داشت (روزانه، پردیس و تعهدی) که به عبارتی تقریبأ 04/0 درصد از کل داوطلبان تجربی توانستند در این رشته به تحصیل بپردازند. در این مقاله، به بررسی سوال چگونه فیزیوتراپی قبول شویم، رتبه لازم برای فیزیوتراپی، کارنامه آخرین قبولی‌های فیزیوتراپی و درصدهای لازم برای فیزیوتراپی خواهیم پرداخت. بنده رضا عباسی فر، دانشجو رشته دندان‌پزشکی شما را تا پایان این مقاله همراهی خواهم کرد.

فهرست مطالب

خلاصه‌ای از معرفی رشته فیزیوتراپی

رشته فیزیوتراپی برخلاف رشته‌ پزشکی مانند سایر رشته‌های بغیر از وزارت بهداشت، یک رشته دارای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری محسوب می‌شود که دوران کارشناسی چهار ساله دارد. ولی به دلیل مهارتی بودن و اجازه تأسیس مطب، کمی با سایر رشته‌های کارشناسی متفاوت است.

فیزیوتراپی شاخه‌ای از علم پزشکی است که در آن برای توان‌بخشی بیماران در برابر عوامل فیزیکی مانند گرما، سرما، الکتریسیته و عوامل مکانیکی و  ورزش استفاده می‌شود. و فعالیت‌هایی را برای بهبود آسیب‌های عضلانی، مفصلی و استخوانی و … انجام می‌دهند. فارغ التحصیلان در این رشته می‌توانند در بیمارستان، سازمان بهزیستی و کلنیک‌های توان‌بخشی کار کنند و یا می‌توانند مطب و مراکز خصوصی تأسیس کنند.

این رشته دارای 135 واحد درسی می‌باشد و فقط در 15 دانشگاه کشور رشته فیزیوتراپی وجود دارد و در بعضی از آن‌ها پردیس هم وجود دارد و در بعضی  وجود ندارد. این رشته طرح اجباری مانند بعضی از رشته‌ها را ندارد و جزو رشته‌های زیرگروه یک محسوب می‌شود. که البته قبول شدن آن نیز نیازمند یک رتبه خوب است و در کل از رشته‌‎های خوب و تاپ تجربی محسوب می‌شود و خواهان و طرفداران زیادی دارد. برای آشنایی بیش‌تر با این رشته، به مقاله مربوط به معرفی رشته فیزیوتراپی مراجعه کنید.

در ضمن پیشنهاد می‌کنم بعد از خواندن این مطلب، مقاله مربوط به رتبه لازم برای قبولی در داروسازی را نیز از همین سایت مطالعه کنید، تا سوالات احتمالیتان در مورد رتبه و درصد قبولی رشته داروسازی نیز برطرف شود.

مقایسه شرکت کننده‌های رشته علوم تجربی در سال 96 – 97

سال برگزاری کنکورتعداد کل شرکت کنندگانتعداد داوطلبین رشته تجربیدرصد داوطلبان تجربی نسبت به کل شرکت کننده‌ها
9692979158030162/4 درصد
97101138464222863/5 درصد

مقایسه ظرفیت‌ رشته فیزیوتراپی در سال 96 – 97

 

سالروزانهپردیستعهدیمجموعدرصد از کل داوطلبان تجربی
963032929361تقریبأ 03/0 درصد
972954797439تقریبأ 04/0 درصد

طبق این آمار سهمیه دوره روزانه دانشگاه‌ها در سال 97 نسبت به سال 96 کمتر شده است ولی در کل ظرفیت رشته فیزیوتراپی در سال 97 بیشتر از 96 بوده است. اما همچنان ظرفیت خیلی کم‌تری برای جذب دانشجو دارد که این امر به نظر من توانسته رشته فیزیوتراپی را در بورس نگه دارد و فعلأ از اشباع شدن آن مانند برخی از رشته‌ها جلوگیری کند.

☆☆ لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد فعلأ پذیرشی برای فیزیوتراپی ندارد و فقط از 15 دانشگاه سراسری کشور جذب دانشجو فیزیوتراپی صورت می‌گیرد. در ضمن تمامی این اطلاعات در مورد رشته پزشکی را نیز می‌توانید در مقاله مربوط به  رتبه لازم برای قبولی در پزشکی مطالعه کنید.

این آسون‌ترین راه ممکن می‌تونه باشه!

اماااا خبر خوب! یک جلسه مشاوره کاملأ رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان مجرب تحصیلی و رتبه‌های برتر کنکور بهترین موسسه آموزشی که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش داده و بهترین راه‌کار را برای حل آن‌ها در اختیار شما قرار خواهند داد، در نظر گرفته‌ایم. این جلسه رایگان در حال حاضر به صورت رایگان ارائه می‌شود پس برای بهره‌مندی از آن، کافی است همین الآن فرم زیر را پر کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند.

مامندی-مشاوره

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

جریان انواع سهمیه‌ها در کنکور چیست؟

قبل از این که رتبه‌ها و کارنامه‌های قبولی در فیزیوتراپی را بررسی کنیم، به توضیح مختصری از رتبه و چگونگی احتساب سهمیه‌ها خواهیم پرداخت تا در بررسی داده‌ها دچار تزلزل نشوید.

هر داوطلب در کنکور دارای دو نوع رتبه است: یکی رتبه کشوری و دیگری رتبه در سهمیه در داوطلب است. این سهمیه‌ها هم شامل مناطق 1، 2، 3 و سهمیه ایثارگران است. از میان این دو رتبه، رتبه در سهمیه برای داوطلب حائز اهمیت است، زیرا داوطلبان با رتبه کشوری مقایسه نمی شوند و رقابت بین آنها فقط در سهمیه مربوطه است. یعنی اگر کسی جز سهمیه منطقه 1 باشد، در میان داوطلبان منطقه 1 رقابت می‌کند و رقابتی با داوطلبان سایر مناطق ندارد.

از بین این سهمیه‌ها، 30 درصد مربوط به ایثارگران و 70 درصد مربوط به سهمیه مناطق می‌باشد و این 70 درصد متناسب با تعداد شرکت کنندگان و کیفیت آموزشی بین مناطق مختلف تقسیم می‌شود.

برای تعیین سهمیه مناطق، 3 سال آخر تحصیل دانش آموزان را در نظر می‌گیرند و اگر داوطلبی در مناطق مختلف تحصیل کرده باشد، منطقه مرفه‌تر را به عنوان سهمیه در نظر می‌گیرند.

با کلیت سهمیه‌ها و رتبه در سهمیه آشنا شدید. حال به بررسی رتبه‌های قبولی در رشته فیزیوتراپی می‌پردازیم. جریان سهمیه‌ها در سایر رشته‌ها را نیز در مقاله رتبه لازم برای قبولی در دندان‌پزشکی می‌توانید مطالعه کنید.

رتبه آخرین قبولی فیزیوتراپی مناطق سه گانه کنکور 98 – 99

سهمیه مناطقرتبه در سهمیه آخرین فرد پذیرفته شده رتبه کشوریدانشگاه پذیرفته شدهمحل سکونت داوطلب
130677173دانشگاه علوم پزشکی ایرانسراب
240508900دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازآذربایجان شرقی
31142039907دانشگاه علوم پزشکی تبریزآذربایجان شرقی

در این جدول رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه سراسری رشته فیزیوتراپی بررسی شده است. در ادامه، کارنامه این 3 داوطلب قرار داده شده است. لازم به ذکر است که این درصدها تقریبی و گرد شده‌اند. به عنوان مثال درصدهای 45 تا 55 جزو درصد 50 محسوب شده‌اند.

کارنامه آخرین فرد پذیرفته شده در فیزیوتراپی روزانه منطقه 1:

کارنامه قبولی فیزیوتراپی منطقه یک 99همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این داوطلب کاملأ منطبق بر بودجه‌بندی کنکور عمل کرده است. به این معنی که، درصدهای کسب شده توسط این فرد کاملأ طبق آن چیزی است که بودجه‎‌بندی کنکور معین کرده و براین اساس، درصد دروسی را که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، بیش‌تر از بقیه دروس است و در واقع از نقطه ضعف دیگران استفاده کرده است. اما برای رسیدن به جواب سوالی مانند رتبه برای فیزیوتراپی چقدر باید باشد، اکتفا به کارنامه این شخص کافی نیست. چرا که ممکن این شخص با این روش توانسته به هدف برسد اما در مورد شما این مورد جوابی عکس داشته باشد. پس بهتر است کارنامه بعدی را نیز تحلیل کنیم.

کارنامه آخرین فرد پذیرفته شده در فیزیوتراپی روزانه منطقه 2:

کارنامه قبولی فیزیوتراپی منطقه دو 99

اما در مورد این کارنامه، همان‌طور که از وجنات این کارنامه مشخص است، بایدها و نبایدها کنکور را به درستی اجرا کرده و درصدهای بالا میانگین 50 را کسب کرده است والحق الانصاف درصدهای خوبی هم کسب کرده است. همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، نحوه مطالعه هر شخص کاملأ متفاوت از دیگری است. در کارنامه قبلی، تلاش داوطب براساس بودجه‌بندی بوده، در حالی که در این کارنامه، داوطلب براساس بایدها و نبایدهای کنکور که بخش عظیم آن به شناخت نقاط قوت و ضعف خودمان اختصاص دارد، پرداخته است و خوشبختانه رتبه مورد نیاز برای فیزیوتراپی را کسب کرده است.

کارنامه آخرین فرد پذیرفته شده در فیزیوتراپی روزانه منطقه 3:

کارنامه قبولی فیزیوتراپی منطقه سه 99

اما بریم سراغ کارنامه منطقه سه، این داوطلب با درصدهای تقریبأ پایین‌تر از میانگین موفق به قبولی در رشته فیزیوتراپی شده است. ما اسم این روش را روش مطالعه رتبه برترها نام گذاری کرده‌ایم و دلیل این موضوع این است که، این شخص اشراف کاملی به وضعیت خود داشته و با پاسخی مناسب به کم‌ترین میانگین از دروس، توانسته خود را در بین فیزیوتراپیست‌های آینده جای دهد و رتبه قبولی فیزیوتراپی را کسب کند.

پس نکته پنهان این کارنامه این است که، رتبه برتر شدن صرفأ ملزم به داشتن درصد و رتبه فضایی نیست، بلکه توانایی مدیریت استعدادهای خودمان است. البته لازم به ذکر است که شاید در سال‌های آینده با این درصد و رتبه نتوان رتبه لازم برای رشته فیزیوتراپی را کسب کرد، چرا که هرساله شرایط دانشگاه‌ها متفاوت است. اما استفاده از استعداد و مدیریت توانایی‌هایمان همیشه جواب خواهد داد. چه بسا که با این روش، شما رتبه و درصدی بالاتر و بهتر از این نیز کسب کنید.

از آن جایی که این سه داوطلب آخرین افراد پذیرفته شده در رشته فیزیوتراپی سراسری هستند، پس میانگین درصدهای آن‌ها می‌تواند تقریبأ حداقل درصدهای لازم برای فیزیوتراپی را مشخص نماید. البته ناگفته نماند، درصدها کنار یکدیگر معنا پیدا می‌کنند، اما ما برای تعیین یک معیار تقریبی، جدول زیر را برای شما تدارک دیده‌ایم.

بررسی میانگین درصدهای آخرین افراد پذیرفته شده در مناطق سه گانه

عنوان دروسمیانگین درصدهای کسب شده
ادبیات50 درصد
عربی80
دین و زندگی60 درصد
زبان انگلیسی55 درصد
زمین شناسی10 درصد
ریاضی55 درصد
زیست شناسی60 درصد
فیزیک55 درصد
شیمی40 درصد

¤اگر دقت کنید میانگین درصدهای آخرین نفرات قبول شده هم درصدهای کمی نیستند و حداقل میانگین بالای 55 درصد می خواهد. پس قبولی در این رشته هم چندان آسان نیست. حتی کسی که درفیزیوتراپی روزانه قبول شده است ممکن است که با آن رتبه در پردیس 3 رشته ، دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی قبول شود.

کیفیتی که انتظار دارید با قیمت باور نکردنی رایگان!

شاید این روزها انتخاب یک برنامه‌ریزی و منبع مناسب و به دور از حاشیه‌های تبلیغاتی، کار سختی باشد، اما می‌توان با مشاهده نمونه‌هایی از شیوه آموزش هر یک از موسسات و مراکز آموزشی، به اعتبار علمی آن موسسه پی برد. به همین دلیل موسسه حرف آخر 20 درصد مباحث خود را به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد و برنامه 4 ماهه حرف آخر را به شما پیشنهاد می‌دهد. پس برای دریافت رایگان 20 درصد از محصولات حرف آخر به همراه 40 تست قطعی کنکور و برنامه 4 ماهه کاملأ تخصصی، کافیست همین الآن فرم زیر را پر کنید و تغییر در آینده خود را رقم بزنید.

مامندی-کنکور-رایگان

%20 محصولات حرف آخر به صورت رایگان

حداقل درصدهای لازم برای فیزیوتراپی چه میزان است؟

☆نکته اول: درصد داوطلب یک نمره خام است و نمی‌شود صرفأ با درصد، رتبه داوطلب را حدس زد. چرا که ارزش درصد فقط با مقایسه با درصد دیگران مشخص می‌شود و حداقل درصدهای لازم برای فیزیوتراپی یا هر رشته‌ای، می‌تواند سال به سال تغییر کند و به نحوه پاسخگویی داوطلبان بستگی دارد.

☆نکته دوم: این که هیچ موقع تنها با درصد یک درس نمی‌توان گفت که فردی حداقل رتبه برای فیزیوتراپی را می‌تواند کسب کند یا نه! چون باید کل نمره و درصدهای سایر دروس داوطلب نیز بررسی شوند. چه بسا داوطلبی که یک درس را 100 درصد پاسخ داده است، ولی به دلیل پاسخ گویی نسبت به بقیه دروس رتبه 4 رقمی یا بیشتر آورده است. پس به همین علت ما میانگین درصدهای داوطلبانی را که در کنکور 98 – 99 رتبه زیر 1000 کشوری را کسب کرده‌اند و به رتبه برای فیزیوتراپی رسیده‌اند را بررسی می‌کنیم. پس شما هم اگر می‌خواهید از رتبه قبولی‌ فیزیوتراپی خود مطمئن شوید و کارتان به اما و اگر نکشد، حتمأ به این میانگین درصدها توجه کنید.

میانگین درصدهای لازم برای قبولی فیزیوتراپی در دروس عمومی:

 • ادبیات: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000 کشوری هیچ داوطلبی ادبیات را زیر 10 درصد نزده است. و کم‌ترین درصد 19 بوده است و 4 نفر به درصد 100 رسیده اند و در کل میانگین درصد ادبیات بین این داوطلبان 50 درصد بوده است. اگر دقت کنید، این آمار میانگین هستند و حتی در بین رتبه‌های زیر 1000 کشوری که قبولیشان تضمینی است، نیز درصدهای پایین مثل 30- 40 درصد هم وجود دارد. اما اگر درصدی نزدیک به میانگین زیر 1000 بزنید، احتمال قبولیتان خیلی بیشتر است. البته ناگفته نماند، داوطلبی که در درسی درصد ضعیف کسب می‌کند، باید برای جبران آن در دروس دیگر درصدهای بالاتری کسب کند.
 • عربی: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000، کم‌ترین درصد عربی 34 درصد بوده و 13 نفر به درصد 100 رسیده‌اند. میانگین کل کسب شده توسط داوطلبان در درس عربی، 80 درصد بوده است.
 • دین و زندگی: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000، کم‌ترین درصد دین و زندگی 40 درصد است و فقط 4 نفر موفق به کسب درصد 100 شده است و میانگین درصد کسب شده توسط داوطلبان 60 درصد بوده است.
 • زبان انگلیسی: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000 کشوری، کم‌ترین درصد، 23 درصد است و 57 نفر نیز موفق به کسب درصد 100 شده‌اند. و میانگین درصد کسب شده توسط داوطلبان 55 درصد بوده است.

میانگین درصدهای لازم برای قبولی فیزیوتراپی در دروس اختصاصی:

 • زمین شناسی: به دلیل کم اهمیت بودن این درس در پذیرش رشته‌های پرطرفدار زیرگروه یک رشته علوم تجربی، و عدم تأثیر این درس در قبولی دندان‌پزشکی، داروسازی و پزشکی، درصد داوطلبان خیلی کم است. در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000 کشوری، کم‌ترین درصد 8- است. که تعداد این افراد 897 نفر بوده است و هیچ داوطلبی موفق به کسب درصد 100 نشده است و بیش‌ترین درصد 25 درصد است و میانگین کل درصد کسب شده توسط داوطلبان، 10 درصد بوده است.
 • ریاضی: در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000 کشوری، کم‌ترین درصد 22 درصد بوده است و تنها 6 نفر موفق به کسب درصد 100 شده‌اند و میانگین کل درصد کسب شده توسط داوطلبان، 55 درصد بوده است.
 • زیست شناسی: در میان این داوطلبان، کم‌ترین درصد 16 درصد بوده است و هیچ داوطلبی موفق به کسب درصد 100 نشده است و بیش‌ترین درصد 100 بوده است و میانگین درصد کل کسب شده توسط داوطلبان 60 درصد بوده است.
 • فیزیک: در میان این گروه از داوطلبان که رتبه زیر 1000 کشوری کسب کرده اند کمترین درصد 9 درصد است و 2 نفر به درصد 100 رسیده اند و میانگین کل این گروه 55 درصد است.
 • شیمی: در میان این گروه، کم‌ترین درصد 26/4 است و هیچ داوطلبی موفق به کسب درصد 100 نشده است و بالاترین درصد،87 درصد بوده است و میانگین کل درصد کسب شده توسط داوطلبان در درس شیمی، 40 درصد می‌باشد.

آیا با میانگین درصد 50 دروس رشته علوم تجربی می‌توان فیزیوتراپی قبول شد؟

با تغییر کنکور سال‌های اخیر و افزایش میانگین درصدها، روال کار کمی تغییر کرده است. با بررسی کارنامه‌های سال‌های اخیر، به خصوص سال 98 – 99 می‌توانیم به این نتیجه برسیم که، قبولی با میانگین 50 درصد دروس کنکور علوم تجربی در رشته فیزیوتراپی سراسری احتمالی ضعیف را دارد. البته ممکن است احتمال قبولی در دانشگاه‌های سراسری و پردیس و یا کسب رتبه مورد نیاز برای فیزیوتراپی را داشته باشند. همچنین در این مورد، داوطلبانی را در نظر می‌گیریم که فقط از سهمیه مناطق برخوردارند و دارای سهمیه ایثارگران نمی‌باشند. بلکه به ترتیب زیر می‌باشند:

میانگین درصدهای دروس داوطلبان زیر 1000 کشوری تقریبأ 55 درصد است.

میانگین درصدهای آخرین فرد قبولی در داروسازی دانشگاه سراسری درمنطقه 1، تقریبأ 60 درصد، در منطقه 2، تقریبأ 66 درصد و در منطقه 3، تقریبأ 68 درصد است.

توجه: این آمار و ارقام شاهد و گویا همه چیز است که برای قبولی با رتبه برای فیزیوتراپی سراسری به میانگین درصد بالا 35 نیاز دارید. اما با یک جمع‌بندی اصولی می‌توان به درصد قابل قبولی برای قبولی در رشته‌های تاپ علوم تجربی دست یافت. اگر شما می‌خواهید به این سوال پاسخ دهید که چگونه فیزیوتراپی قبول شویم، باید بگوییم موسسه حرف آخر، یک فرصت استثنایی جمع‌بندی با عنوان پروژه 6040 صد روز تا رسیدن به فیزیوتراپی را برای دانش آموزان تهیه کرده است که با این پروژه قادر خواهید بود، در عرض 60 روز مطالب کنکور را آموزش ببینید و در 40 روز بعدی به مرور بیست باره مطالب، تست زنی و آزمون دهی بپردازید و رتبه مورد نیاز برای فیزیوتراپی را به راحتی کسب کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه بی‌نظیر، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

بررسی کارنامه داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر (25 درصد)

سهمیه ایثارگران 30 درصد از کل سهمیه‌ها را در کنکور سراسری به خود اختصاص داده است و به دلیل تعداد شرکت کننده کم نسبت به سهمیه، افراد با تراز و درصدهای کم هم می‌توانند در فیزیوتراپی قبول شوند. پس تمامی مطالب بررسی شده در بالا، حسابشان از افراد دارای سهمیه ایثارگران (25 درصد) جداست. پس بریم ببینیم حداقل رتبه برای فیزیوتراپی چقدر است!

نمونه کارنامه قبولی فیزیوتراپی با سهمیه ایثارگران (25 درصد)

کارنامه قبولی فیزیوتراپی سهمیه ایثارگری 25 درصد 99

همان‌طور که قبلأ نیز اشاره کردیم، وضعیت این دانش آموزان نسبت به بقیه افراد دارای سهمیه مناطق، متفاوت‌تر است. اما اگر شما هم داوطلب با سهمیه 25 درصدی ایثارگران باشید هم این سوال پیش می‌آید که چگونه فیزیوتراپی قبول شویم! با نگاهی عمیق به کارنامه‌ها، درمی‌یابیم که قبولی این داوطلب با درصدهای نسبتأ خیلی کم‌تر و با ادبیات منفی در مقایسه با سایر سهمیه‌ها بوده است. اما تنها داشتن سهمیه ایثارگری 25 درصدی تضمین کننده قبولی شما نخواهد بود. بلکه همانند این دانش آموز شما نیز باید درصدهای نزدیک به میانگین 30 را نیز کسب کنید.

نمونه کارنامه قبولی فیزیوتراپی با سهمیه ایثارگران (5 درصد)

کارنامه قبولی فیزیوتراپی سهمیه ایثارگری 5 درصد 99

اما برویم سراغ کارنامه این عزیز، درمیابیم که قبولی این داوطلب با درصدهای نسبتأ خیلی کم‌تری در مقایسه با سایر سهمیه‌ها بوده است و با رتبه 6825 منطقه توانسته در بین فیزیوتراپیست‌ها جای گیرد. اما فراموش نکنید که کنکور 99، کنکوری کاملأ متفاوت و سنگین بود و احتمالأ در سال‌های آینده با چنین درصدهایی نتوان رتبه برای فیزیوتراپی کسب کرد.

سخن پایانی

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع بوده باشد و تمامی سوالاتتان در این زمینه حل شده باشد. اما دوستان عزیز فراموش نکنید که صرفأ مطالعه این مقاله به تنهایی موفقیت شما را تضمین نمی‌کند، بلکه موفقیت در اراده و حرکت ما به سوی هدف قرار دارد، جمله معروف از شما حرکت از خدا برکت دقیقأ بیانگر همین مسئله است. اما برای ارتباط بیشتر با ما حتمأ در قسمت ارسال دیدگاه سایت حرف آخر، نظرات، پیشنهادات و احیانأ انتقادات خود را با ما در میان بگذارید و اگر به مشاوره تخصصی نیاز دارید، از طریق شماره تماس 02166576182 با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

 1. چگونه فیزیوتراپی قبول شویم؟
  برای کسب رتبه قبولی فیزیوتراپی، ابتدا به یک برنامه تخصصی، منابع معتبر آموزشی و تجربه قبولی سال‌های گذشته نیاز دارید. برای اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه کنید.
 2. حداقل رتبه برای فیزیوتراپی چقدر است؟
  رتبه  لازم برای رشته فیزیوتراپی، با توجه به انواع سهمیه‌های موجود، متفاوت می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید کارنامه‌های انواع سهمیه‌ها را مشاهده کنید. بدین منظور، کلیک کنید.
 3. درصدهای لازم برای فیزیوتراپی چه میزان است؟
  به صورت میانگین و حدودی باید درصدهای ادبیات50، عربی 80، دینی 60، زبان 55، ریاضی 55، زیست 60، شیمی40 و فیزیک 55 را کسب کرد.
 4. رتبه لازم برای فیزیوتراپی دانشگاه تهران چه میزان است؟
  رتبه لازم برای فیزیوتراپی دانشگاه تهران، بین 1000 تا 3000 متغیر است. برای اطلاعات بیشتر متن مقاله را مطالعه کنید.

لینک های کوتاه این مطلب

https://is.gd/b4f8uj

https://b2n.ir/975731

https://tinyurl.com/yyjdqpt7
https://bit.ly/3l8YVEE
امتیاز بدهید.
guest
7 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!