رتبه و درصد لازم برای قبولی مامایی

بسیاری از داوطلبان کنکور علاقه‌مند به پذیرش و ادامه تحصیل در رشته مامایی هستند. برای این داوطلبان بسیار حیاتی است که بدانند برای پذیرفته شدن در این رشته، باید چه رتبه‌ای کسب کنند، به چه درصدی در دروس برسند و از همه مهم‌تر با چه رتبه‌ای در کدام دانشگاه می‌توانند پذیرفته شوند. بهترین جواب برای این سوالات این است که به بررسی آخرین رتبه قبولی مامایی بپردازیم.

من شیدا کبیرعبادی مشاور تحصیلی، در این مقاله به بحث و بررسی هرآنچه که باید در مورد رتبه، تراز و درصد قبولی رشته مامایی بدانید، خواهم پرداخت. پس اگر شما هم علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته مامایی هستید، پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مطلب با من همراه باشید. اما برای مطالعه درصد و رتبه قبولی سایر رشته‌های تاپ علوم تجربی توصیه می‌کنم حتمأ زمانی را به مطالعه رتبه لازم برای قبولی در کنکور اختصاص دهید.

گذری مختصر به معرفی رشته مامایی

مامایی یکی از زیرمجموعه‌های علوم پزشکی است که دارای نقش‌های بسیار گسترده‌ای اعم از نقش مشاوره‌ای، آموزشی ، مراقبتی ، حمایتی،‌ درمانگری و تحقیقاتی است. البته تمامی این نقش‌ها در ارتباط با مادر و کودک مفهوم پیدا می‌کنند.

در واقع، ماما به مشاوره قبل ،‌بعد و هنگام ازدواج ، آموزش نحوه تنظیم خانواده، مراقبت در دوران بارداری، زایمان طبیعی و مراقبت بهداشتی مادر و کودک و آموزش به دختران در زمینه بهداشت در دوران بلوغ و بعد از آن می‌پردازد.  گفتنی است که، حیطه رشته مامایی از دوران قبل از بارداری شروع می‌شود و تا پس از زایمان و ۶ سالگی کودک ادامه پیدا می‌کند.

اما این پایان ماجرا نیست! برای اطلاع دقیق و کامل در مورد ماهیت رشته مامایی، قبل از هر تصمیمی، پیشنهاد می‌کنم حتمأ به مقاله معرفی کامل رشته مامایی مراجعه کنید. چرا که با صرف فقط 8 دقیقه قادر خواهید بود با دید گسترده‌ای برای آینده خود تصمیم بگیرید.

رشته مامایی جزو کدام زیر گروه علوم تجربی است؟

طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، رشته علوم تجربی دارای پنج زیرگروه می‌باشد که ضریب دروس عمومی در هر زیر گروه با هم یکسان بوده و تنها تفاوت هر زیر گروه در ضرایب دروس اختصاصی آن می‌باشد. به همین دلیل است که داوطلبان پس از انتشار نتایج کنکور، با نمره و رتبه‌های متفاوتی در کارنامه خود روبرو هستند. اما در مورد رشته مامایی، باید بگوییم این رشته نیز مانند همتاهای خود، نظیر رشته پزشکی، دندان‌پزشکی و … در زیرگروه 1 رشته علوم تجربی قرار دارد.

ضریب دروس برای رشته مامایی

در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش، برای هریک از دروس رشته تجربی ضریب مشخصی داده شده است. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، ضرایب دروس دفترچه عمومی کنکور برای تمام گروه‌های آزمایشی و زیرگروه‌های آن‌ها یکسان است.

اما در مورد ضریب دروس اختصاصی، باید توجه کنیم که رشته مورد نظر ما در کدام زیرگروه از رشته‌ امتحانی ما قرار دارد. همان‌طور که می‌دانید، رشته مامایی جزو زیرگروه یک رشته علوم تجربی است.

در جدول زیر، برای شما عزیزان لیست دروس عمومی و اختصاصی را براساس ضریب هریک تهیه کرده‌ایم. چنانچه مایل باشید، می‌توانید با کلیک بر روی هر درس به صفحه بودجه بندی هر درس هدایت شده و مطالعه کنید. فراموش نکنید که آگاهی از بودجه‌بندی سوالات هر درس، یکی از اساسی ترین رموز برنامه ریزی مطالعاتی کنکور بوده و است.

عنوان درسضریب
زبان و ادبیات فارسی4
دین و زندگی3
زبان عربی2
زبان انگلیسی2
زمین شناسی0
ریاضی2
زیست شناسی4
فیزیک2
شیمی3

ظرفیت دانشگاه‌های پذیرنده رشته مامایی

رشته مامایی یکی از زیرشاخه‌های علوم پزشکی محسوب می‌شود. این رشته در دانشگاه‌های روزانه، پردیس خودگردان، ظرفیت مازاد و دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش دانشجو دارد. البته لازم به ذکر است که رشته مامایی فقط پذیرش از بین بانوان داشته و هرساله از ظرفیت کم‌تری نسبت به میزان متقاضیان برخوردار است که باعث سخت‌تر شدن رقابت داوطلبان شده است.

به همین دلیل، اطلاع از ظرفیت دانشگاه‌ها در سال‌های گذشته، از اهمیت بالایی برخوردار است. در جدول زیر، لیستی از ظرفیت دانشگاه‌های پرطرفدار برای رشته مامایی تا سال 99 را برای شما تدارک دیده‌ایم که به شرح زیر می‌باشد:

دورهدانشگاه ظرفیت نیمسالجنس پذیرش
روزانه دانشگاه علوم پزشکی تهران 20زن
روزانهدانشگاه علوم پزشکی مشهد 23زن
روزانهدانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز20زن
روزانهدانشگاه علوم پزشکی اصفهان14زن
روزانهدانشگاه علوم پزشکی مازندران - ساری15زن
روزانهدانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد15زن
روزانهدانشگاه علوم پزشکی شیراز15زن
روزانهدانشگاه علوم پزشکی اردبیل25زن
روزانهدانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور - اهواز25زن
روزانهدانشگاه علوم پزشکی قزوین20زن

یک نکته بسیار مهم: بسیاری از داوطلبین کنکور، هرساله برای قبولی در رشته‌های تاپ در دانشگاه شهید بهشتی تهران تلاش می‌کنند. اما جالب است بدانید طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 99، دانشگاه شهید بهشتی تهران هیچ ظرفیتی برای رشته مامایی نداشته است.

درصد مورد نیاز هر درس برای قبولی مامایی چقدر باید باشد؟

با توجه به این که ظرفیت پذیرش رشته مامایی نسبت به متقاضیان کم است، اما همیشه استثنا وجود دارد. در سال‌های متمادی، بودند و هستند کسانی که در مدت زمان کوتاهی توانسته‌اند رتبه لازم برای قبولی در رشته مامایی را کسب کنند.

تنها دلیل موفقیت آنها استفاده از یک برنامه ریزی منظم و شیوه مطالعاتی استاندارد بوده، اما برای چنین برنامه‌ای آگاهی از درصدهای کسب شده در سال‌های گذشته توسط پذیرفته شدگان رشته مامایی امری حیاتی است. به همین دلیل، در ادامه مطالب بنده لیستی از میانگین درصد دروس کسب شده به تفکیک هر منطقه را برای شما تدارک دیده‌ام.

درصدهای آخرین فرد پذیرفته شده در رشته مامایی منطقه 1

نام درسدرصد
زبان و ادبیات فارسی59
دین و زندگی54
عربی34
زبان انگلیسی49
زمین‌شناسی0
ریاضی42
زیست‌شناسی56
فیزیک49
شیمی50
رتبه در سهمیه منطقه 18218

درصدهای آخرین فرد پذیرفته شده در رشته مامایی منطقه 2

نام درسدرصد
زبان و ادبیات فارسی36
دین و زندگی78
عربی75
زبان انگلیسی30
زمین‌شناسی30
ریاضی36
زیست‌شناسی65
فیزیک32
شیمی25
رتبه در سهمیه منطقه 213622

درصدهای آخرین فرد پذیرفته شده در رشته مامایی منطقه 3

نام درسدرصد
زبان و ادبیات فارسی51
دین و زندگی77
عربی10
زبان انگلیسی35
زمین‌شناسی0
ریاضی32
زیست‌شناسی41
فیزیک28
شیمی36
رتبه در سهمیه منطقه 314159

اما برویم سراغ بررسی میانگین درصدهای کسب شده توسط پذیرفته‌شدگان رشته مامایی در سال 99 در دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور

میانگین درصدهای کسب شده در دروس عمومی:

 • در بررسی درصدهای قبولی مامایی، اولین درس ادبیات کنکور است. اولین نکته حائز اهمیت در مورد درس ادبیات، این است که بیش‌ترین درصد کسب شده 54 و کم‌ترین درصد 18 بوده است. اما میانگین درصدهای کسب شده در بین رتبه‌های قبولی رشته مامایی، درصدی بین 30 تا 40 بوده است.
 • دومین درسی که در بررسی درصدهای قبولی رشته مامایی مورد بررسی قرار دارد، درس دین و زندگی است. نکته حائز اهمیت در مورد درس دین و زندگی این است که، بیش‌ترین درصد کسب شده 100 و کم‌ترین درصد 45 بوده است. اما نکته جالب‌تر این است که، این درس بیش‌ترین میانگین درصد را در بین 8 درس علوم تجربی کسب کرده که این میانگین، درصدی بین 50 تا 60 می‌باشد.
 • سومین درسی که در بررسی درصدهای قبولی مورد بررسی قرار می‌دهیم، درس عربی است. با توجه به این‌‌که درس عربی همیشه درسی سخت و غیرقابل تحمل برای دانش‌آموزان تلقی می‌شود، اما در این درس به‌ ظاهر سخت نیز دانش‌آموزان عمل‌کرد قابل قبولی داشته‌اند. به این صورت که، بیش‌ترین درصد کسب شده 73 و کم‌ترین درصد 29 بوده است. همچنین میانگین درصدهای کسب شده توسط پذیرفته‌شدگان درصدی مابین 50 تا 56 بوده است.
 • اما آخرین درس از قسمت دفترچه دروس عمومی کنکور متعلق به درس زبان‌ انگلیسی است. در درس شیرین زبان انگلیسی داوطلبین متأسفانه عمل‌کرد ضعیف‌تری داشته‌اند. به این صورت که، بیش‌ترین درصد کسب شده 76 و کم‌ترین درصد 19 بوده و میانگین کل درصدهای کسب شده، درصدی بین 40 تا 50 بوده است.

میانگین درصدهای کسب شده در دروس تخصصی:

 • اولین درس از قسمت دروس اختصاصی، درس مظلوم زمین‌شناسی است. همان‌طور که می‌دانید، اغلب داوطلبین رشته علوم تجربی درس زمین‌شناسی را مطالعه نمی‌کنند. به همین دلیل در بررسی کارنامه‌های پذیرفته‌شدگان، بیش‌ترین درصد کسب شده 20 و کمترین 0 بوده و میانگین جمع کل درصدها، 5 بوده است. اما نکته‌ای که نباید فراموش کنید، این است که درس زمین‌شناسی برای رشته‌های زیرگروه 3 علوم تجربی بسیار حائز اهمیت است.
 • اما می‌رسیم به پادشاه دروس، یعنی درس زیست‌شناسی که درصد کسب شده در این درس بسیار مهم و حیاتی است. همان‌طور که می‌دانید، اغلب دانش‌آموزان به دلیل علاقه‌مندی به درس زیست‌شناسی وارد رشته تجربی می‌شوند و اکثر موارد هم شاهد کسب درصدهای بسیار خوبی از طرف داوطلبین کنکوری می‌باشیم. اما در بررسی درصدهای این درس، بیش‌ترین درصد کسب شده 66 و کم‌ترین درصد نیز 34 بوده است. همچنین میانگین کل درصدهای کسب شده، درصدی مابین 30 تا 40 می‌باشد. این بدین معناست که، هیچ داوطلبی درصد زیر 30 در درس زیست‌شناسی نداشته است. 
 • اما بررسی بعدی در مورد درس چالش برانگیز فیزیک است. در کنکور سال 99، داوطلبین پذیرفته شده در رشته مامایی کم‌ترین میزان درصد کسب شده را در درس فیزیک برجای گذاشته‌اند. به این صورت که بیش‌ترین درصد کسب شده 55 و کم‌ترین درصد نیز 8 می‌باشد. و میانگین درصدهای کسب شده توسط داوطلبین، درصدی بین 10 تا 20 بوده است که کمترین میزان درصد را دارا می‌باشد.
 • اما آخرین درس و به گفته اکثر داوطلبین کنکور 99، سخت‌ترین درس شیمی غول‌پیکر بوده است. بسیاری از داوطلبین کنکور 99 بعد از آزمون، شکایت و گله بسیاری در مورد نحوه طراحی سوالات داشتند. اما با این حال، میزان درصدهای کسب شده توسط داوطلبین قابل قبول‌تر از درس فیزیک بوده و به این صورت که، بیش‌ترین درصد کسب شده 56 و کم‌ترین درصد 11 بوده است. همچنین میانگین کل درصدهای کسب شده توسط داوطلبین، درصدی بین 20 تا 40 بوده است.

نکته بسیار مهم: توجه کنید که اعداد و ارقام گفته شده فقط برای رشته مامایی در دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور بوده و همچنین تا امروز هیچ اطلاعات کاملی در مورد این که چند نفر چه دروسی را 100 زده‌اند، از سوی سازمان سنجش کشور منتشر نشده است. به محض اینکه اطلاعات کاملی منتشر شد، از طریق سایت حرف اخر اطلاع‌رسانی خواهیم نمود. 

کارنامه قبولی اولین فرد پذیرفته شده در رشته مامایی منطقه 1 – کنکور 99

کارنامه قبولی روزانه مامایی منطقه 1 کنکور 99

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این داوطلب با کسب درصدهای تقریبأ بالای 50، توانسته در رشته مامایی دانشگاه تهران پذیرفته شود. اما نکته جالب توجه برای آن دسته از افرادی که دروس عمومی را دروسی بی‌اهمیت می‌دانند، این است که با توجه به کارنامه فوق، این داوطلب با کسب درصد بالای 70 در دو درس عربی و زبان‌انگلیسی توانسته به رتبه 3000 دست یابد. درس عربی و زبان‌انگلیسی جزو دروسی هستند که اغلب دانش‌آموزان در آن‌ها مشکل دارند. اما اگر شخصی بتواند مانند این داوطلب در این دو درس درصد خوبی کسب کند، می‌تواند تا 1000 رقم تراز خود را جابه‌جا کند.

کارنامه قبولی اولین فرد پذیرفته شده در رشته مامایی منطقه 2 – کنکور 99

کارنامه قبولی روزانه مامایی منطقه 2 کنکور 99

اما در مورد کارنامه این شخص، همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این داوطلب با کسب درصدهای بسیار کم‌تری توانسته در رشته مامایی منطقه 2 پذیرفته شود. البته ناگفته نماند که، در کنکور سال 99 نصف بیشتر افراد به دلیل وجود ویروس چینی کووید19، سر جلسه کنکور حاضر نشدند و اکثر افرادی هم که شرکت کرده بودند، از انتخاب سر باز زدند. به همین دلیل، نمی‌توان امیدوار بود که سال آینده نیز بتوان با چنین درصد و رتبه‌ای در رشته مامایی پذیرفته شد، چرا که ممکن است سیاست‌های سازمان سنجش تغییر کند و یا بالعکس با درصدهای کم‌تری نیز بتوان پذیرش این رشته را از آن خود کرد.

کارنامه قبولی اولین فرد پذیرفته شده در رشته مامایی منطقه 3 – کنکور 99

کارنامه قبولی روزانه مامایی منطقه 3 کنکور 99

اما برویم سراغ کارنامه قبولی منطقه سه، از آن‌جایی که همگی می‌دانیم، رقابت در بین داوطلبین منطقه 3 آسان‌تر است. با توجه به کارنامه فوق، این داوطلب با درصدهای خیلی کم‌تری در رشته مامایی پذیرفته شده است. اما باز هم یک نکته خیلی جالب در مورد این کارنامه، این است که کسب درصد 81 در درس دین و زندگی و درصد 57 در درس عربی به یاری این داوطلب در کنکور آمده‌اند.

با همه این توصیفات، باز هم نمی‌توان به صورت دقیق و کامل بیان کرد که با چه درصدی می‌توان در رشته مامایی پذیرفته شد. چرا که هرساله به هزار و یک دلیل شرایط پذیرش می‌تواند متغیر باشد و این اعداد و ارقام همگی نسبی بوده و فقط اطلاعات تقریبی‌ای را در اختیار ما می‌گذارند. بنابراین توصیه‌ای که می‌توان کرد این است که، اگر برای هدف بزرگی می‌اندیشید، به درصدهای بزرگتر خودتان را آماده کنید. 

خودتان را پیدا کنید!

قطع به یقین شما هم از آن دسته از افراد هستید که هنوز نمی‌دانید با خودتان چند چند هستید و چه هدفی برای زندگی آینده‌تان دارید. با شنیدن هر خبری تغییر عقیده می‌دهید و به قول معروف با هر بادی جهت عوض می‌کنید! نگران نباشید، اینجا قرار است اتفاقات خوبی برای شما رقم بخورد! کارشناسان و مشاوران مجرب موسسه حرف آخر، همه روزه حتی در ایام تعطیل و در هر ساعتی از شبانه روز، آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان هستند. برای بهره‌مندی از تجربیات رتبه‌برترین و تعیین سطح علمی به صورت رایگان، کافیست همین الآن فرم زیر را پر کنید. 

قمری-4-ماهه

مشاوره رایگان تحصیلی با مشاور ارشد موسسه حرف آخر

تعیین سطح علمی + انتخاب بهترین منابع متناسب با سطح شما

رتبه لازم برای قبولی رشته مامایی چقدر باید باشد؟

پس از انتشار نتایج کنکور سراسری، رتبه و محل قبولی داوطلبان، کارنامه افرادی که در رشته مامایی پذیرفته شده بودند را مورد بررسی قرار دادیم که در ادامه، جدولی از آخرین رتبه‌های قبولی دانشگاه روزانه را مشاهده می‌کنید:

رتبه در سهمیهسهمیه قبولیدانشگاهنوع دوره
11154ایثارگر (5 درصد ظرفیت)دانشگاه علوم پزشکی اراکروزانه
4120منطقه 1دانشگاه علوم پزشکی تهرانروزانه
5011منطقه 1دانشگاه علوم پزشکی مشهدروزانه
6075منطقه 1دانشگاه علوم پزشکی تبریزروزانه
6722منطقه 1دانشگاه علوم پزشکی اراکروزانه
8218منطقه 1دانشگاه علوم پزشکی تهرانروزانه
8411منطقه 2دانشگاه علوم پزشکی تهرانروزانه
10990منطقه 2دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاهروزانه
13622منطقه 2دانشگاه علوم پزشکی همدانروزانه
9958منطقه 3دانشگاه علوم پزشکی بیرجندروزانه
5111منطقه 3دانشگاه علوم پزشکی اصفهانروزانه

آخرین رتبه قبولی مامایی دانشگاه‌های پردیس خودگردان

در این قسمت، بعد از مطالعه کارنامه آخرین رتبه قبولی مامایی در دانشگاه پردیس، رتبه‌های قبولی رشته مامایی دانشگاه‌های پردیس را در سه منطقه یک، دو و سه در اختیار شما همراهان گرامی قرار خواهیم داد. با توجه به این که ممکن است تحت شرایطی، جامعه آماری شرکت کننده و ظرفیت پذیرش هر رشته با تغییراتی مواجه شود، اما همچنان مناسب‌ترین منبع برای کسب آمار کنکور، بررسی کارنامه سال‌های گذشته است که به این صورت می‌باشند:

آخرین رتبه قبولی مامایی پردیس خودگردان منطقه 1 – کنکور 98-99

رتبه در منطقه 1رتبه کشوریشهر محل سکونتدانشگاه
146299382تهراندانشگاه علوم پزشکی گلستان - گرگان
938233785تهراندانشگاه علوم پزشکی مازندران - ساری
690224117تهراندانشگاه علوم پزشکی اصفهان
623421691اصفهاندانشگاه علوم پزشکی اصفهان

آخرین رتبه قبولی مامایی پردیس خودگردان منطقه 2 – کنکور 98-99

رتبه در منطقه 2رتبه کشوریشهر محل سکونتدانشگاه
1759338428گرگاندانشگاه علوم پزشکی مازندران - ساری
1525033182ورامیندانشگاه علوم پزشکی مازندران - ساری

آخرین رتبه قبولی مامایی پردیس خودگردان منطقه 3 – کنکور 98-99

رتبه در منطقه 3رتبه کشوریشهر محل سکونتدانشگاه
509120836یاسوجدانشگاه علوم پزشکی اصفهان

آخرین رتبه قبولی مامایی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور

بسیاری از داوطلبین متقاضی انتخاب رشته مامایی، از زمان برنامه‌ریزی برای مطالعه کنکور تا مرحله انتخاب رشته به دنبال اطلاعاتی از دانشگاه آزاد، شرایط، نحوه پذیرش و رتبه لازم برای قبولی در این دانشگاه هستند. در ادامه مطلب لیستی از آخرین رتبه‌های پذیرفته شده در دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور را براساس نوع سهمیه برای شما تدارک دیده‌ایم.

ترازدانشگاهمحل سکونت داوطلبنوع سهمیه
7654دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه آذربایجان غربیایثارگران
7281دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجانفارسایثارگران
7089دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیلاردبیلایثارگران
7010دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستاراگلستانایثارگران
7867دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرجالبرزعادی
7609دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراکمرکزیعادی
7491دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستاراگیلانعادی
7471دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهانخوزستانعادی
7416دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکانهمدانعادی
7340دانشگاه آزاد اسلامی واحد بنابآذربایجان شرقیعادی
7293دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهوازخوزسنتانعادی
7139دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنوردخراسان شمالیعادی
6730دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراکاراکعادی

تغییر را اینجا احساس کنید!

تا امروز عده‌ای بسیار منظم و پای‌بند به برنامه‌ریزی خود پیش رفته‌اند و علاوه‌بر مطالعه هدف‌مندی که داشته‌اند نتایج دلخواهی هم کسب کرده‌اند. اما عده دیگری با وجود ساعات مطالعاتی مناسب، نتایج دل‌خواهی در آزمون‌های آزمایشی خود به دست نیاورده‌اند. این دسته از داوطلبان، معمولأ در نحوه برنامه‌ریزی و یا مطالعه صحیح دروس مشکل دارند. اما دسته سوم هم کسانی هستند که هنوز هیچ تصمیمی نگرفته‌اند چه برسد به این که برنامه هم داشته باشند! اما همه این موارد را گفتیم تا یادآوری کنیم هنوز هم دیر نشده و برای رسیدن به هدف همیشه فرصت دوباره شروع کردن وجود دارد. با یک برنامه عالی و اصولی در عرض 4 ماه یک قدم از رقیبانتان پیشی بگیرید. پس تا دیر نشده فرم زیر را پر کنید و رویای خود را به حقیقت بپیوندید.

4 ماه طلائی تا کنکور با حرف آخر

برنامه-4ماهه-اصلی

سخن پایانی

با وجود صحت اطلاعاتی که در طول مقاله برای شما ارائه داده شد، اما باز هم نمی‌توان فقط با اتکای به همین اطلاعات برای آینده تحصیلی و کاری خود تصمیم گیری کرد. چرا که این اطلاعات تنها برای همان سال معتبر می‌باشند و با تغییر شرایط این اطلاعات نیز باید بروز‌رسانی شوند. اما به طور کلی اگر بخواهیم صحبت کنیم، داوطلبان با آگاهی از درصد و رتبه قبولی داوطلبین سال‌های پیشین می‌توانند بهتر تصمیم‌گیری نمایند و حتی در طول دوران مطالعه برای کنکور نیز درصدهای خود را با این کارنامه‌ها مقایسه کرده و برای بهبود وضعیت تحصیلی خود بیش از پیش تلاش نمایند.

در این قسمت به انتهای مقاله رسیدیم. اما طبق قرار همیشگی من و شما، در قسمت ارسال دیدگاه‌های سایت حرف آخر منتظر نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان هستیم. و در هر ساعتی از شبانه روز و حتی ایام تعطیل، من و همکارانم پاسخگوی سوالات شما عزیزان و همراهان گرامی می‌باشیم. به امید فرداهایی بهتر و ایرانی آباد …

سوالات متداول

 1. رتبه لازم برای قبولی رشته  مامایی دانشگاه سراسری چقدر است؟
  برای قبولی در رشته مامایی دانشگاه دولتی شما به رتبه‌ای مابین 3000 تا 5000 براساس کارنامه‌های سال‌های پیشین نیاز خواهید داشت.
 2. رتبه لازم برای قبولی رشته مامایی دانشگاه آزاد چقدر باید باشد؟
  براساس آنچه از کارنامه‌های سال‌های پیشین مشخص است، آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه آزاد رتبه‌ای نزدیک به 7000 داشته است. برای اطلاعات تکمیلی‌تر کلیک کنید.
 3. رتبه لازم برای قبولی رشته مامایی دانشگاه‌های پردیس خودگردان چقدر می‌باشد؟
  برای قبولی در رشته مامایی دانشگاه‌های پردیس، شما به رتبه‌ای بالغ بر 17000 نیاز خواهید داشت. البته ناگفته نماند که این اعداد ممکن است سال آینده تغییر چشم‌گیری  داشته باشند. برای مشاهده کارنامه‌ها، کلیک کنید.
 4. کلیه دروس را چند درصد بزنیم تا در رشته مامایی پذیرفته شویم؟
  با توجه به تجربه‌ای که از سالیان گذشته داریم، برای قبولی در رشته مامایی شما قطعأ به درصدهای بالای 50 نیاز خواهید داشت. اما به طور کلی نمی‌توان برای هرشخص نسخه جامعی پیچید. بدین منظور پیشنهاد می‌شود به متن مقاله مراجعه کنید.
2/5 - (2 امتیاز)
guest
0 نظر
بازخورد
مشاهده همه نظرات
به بالای صفحه بردن
تخفیف-حرف-آخر

همین الان شماره تماستو وارد کن!