۳ الگوی طلایی که برای یادگیری مسائل شیمی کنکور باید بدانید

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر

۳ الگوی طلایی که برای یادگیری مسائل شیمی کنکور باید بدانید

ارسال شده توسط: مریم فرزی دسته روش های مطالعه دروس کنکور بدون دیدگاه 17 0

بر اساس تحلیلی که از سوالات شیمی کنکورهای سراسری انجام شده, به ویژه در کنکور های سال ۹۰ تا امروز می توان به این نتیجه رسید که سوالات شیمی از لحاظ ضریب سختی سیر صعودی را طی کرده است.
یقینا می توان گفت یکی از دلایلی که موجب این امر شده, این است که در سال های اخیر مسائل شیمی کنکور نقش پررنگ تری پیدا کرده است و همین محاسباتی شدن سوالات شیمی موجب شده تا اکثر داوطلبان در این درس دچار افت تراز و درصد شوند طوری که از سال ۹۲ تا امروز کم تر از ۱۰ نفر توانسته اند شیمی کنکور را ۱۰۰ بزنند, چون اکثر داوطلبان رابطه خوبی با محاسبات ندارند.

حال سوال پیش می آِید:
درس شیمی در کنکور چه اهمیتی دارد؟
آیا می توان درصد شیمی را نادیده گرفت؟ یا به عبارتی به درصد کم این درس رضایت داد؟
آیا ضعف درس  شیمی را با درصد درس دیگری می توان جبران کرد؟

کمتر از ۳ دقیقه وقت بگذارید و این مقاله را کامل بخوانید تا به جواب این سوالات را برسید.
در ادامه در سایت موسسه حرف آخر با یک سورپرایز ویژه دید شما را در این درس  متحول می کنیم همانند بسیاری از رتبه برترها…

اهمیت شیمی کنکور:

 

شیمی در رشته تجربی با ضریب ۹ و در رشته ریاضی با ضریب ۶ ظاهر میشود(دروس اختصاصی به دلیل اهمیت بالایی که دارند ضریب آن ها در ۳ ضرب می شود.)

داوطلبان تجربی چون میانه خوبی با محاسبات ندارند معمولا در این درس پیشرفت چندانی ندارند اما واقعیت امر این است که ضریب بالای این درس بعد از زیست شناسی موجب شده که این درس دومین درس سرنوشت ساز در رشته تجربی باشد, به گونه ای که درصد صفر این درس می تواند داوطلبان تجربی را از رویای سفید پزشکی محروم کند و حتی درصد پایین این درصد می تواند آن ها را هزاران رتبه جا به جا کند.

اما کم لطفی بچه های ریاضی نسبت به شیمی کنکور این است که آن ها بیشترین وقت خود را به درس ریاضی و فیزیک که ضریب بالایی دارند( ریاضی ضریب ۱۲ و فیزیک ضریب ۹) اختصاص می دهد و به نوعی از این درس غافل می شود و همین موجب شده درس شیمی در رشته ریاضی دارای انحراف معیار باشد و اگر داوطلبی در این درس درصدی بالاتر از میانگین کسب کند می تواند از هزاران نفر پیشی بگیرید.

داوطلبان عزیز به این موضوع دقت داشته باشید که هر درس با توجه به ضریب و اهمیتی که دارد می تواند در نتیجه کنکور شما تاثیر گذار باشد پس شما زمانی می توانید به کسب یک نتیجه مطلوب و دلخواه فکر کنید که در تمامی دروس نه صرفا یک یا چند درس خاص, موفق عمل کنید.

با یک سورپرایز ویژه در مسائل شیمی کنکور متحول شوید:

با توجه به اینکه تراز و درصد پایین داوطلبان در شیمی بیشتر از مسائل شیمی کنکور نشات می گیرد برای حل این مسئله ما برآن شدیم تا با معرفی یک منبع مطالعاتی جامع و کامل برای آموزش و تست به شما کمکی کرده باشیم.

پکیج مسائل شیمی حرف آخر مدرس این مجموعه استاد غلامحسین شیروانی  است مدرک دکتری شیمی آلی دارند و استاد یکی از دانشگاه های معتبر کشور می باشند که تا کنون  بیش از ۱۵۰ مقاله در مجلات معتبر خارجی و داخلی از ایشان منتشر شده است.
استاد شیروانی با آگاهی و علم به سیر تحولی کنکور و مسائل شیمی کنکور به تدریس پک مسائل شیمی کنکور با شیوه ای نوین و بسیار آسان پرداخته اند, یعنی شهودسازی, الگو و انیمیشن با استفاده از نیمکره راست مغز, این روش ها و تکنیک هایی که برای حل مسائل شیمی به کار می برند می تواند دانش آموزان را قادر سازد به راحتی بتوانند با یادگیری این روش ها، هر سوال مسائل شیمی کنکور را فقط در عرض ۶۰ ثانیه به پاسخ برسانند.

استاد شیروانی

در پکیج مسائل شیمی حرف آخر برخلاف بسیاری از منابع آموزشی که از روش های بسیار پیچیده و فرمول های سرسام آور برای حل مسائل شیمی کنکور بکار می برند و این روش ها علاوه بر حجم بالا و زمانبر بودن  بسیار هم گیج کننده می باشند، استاد شیروانی تنها از۳ تکنیک طلایی و اصلی برای حل مسائل شیمی کنکور استفاده می کنند که این کار باعث سرعت بخشی در آموزش و یادگیری می شود.

نظر رتبه برتر های کنکور در رابطه با شیمی حرف آخر:

اگر می خواهید نظر رتبه برتر های حرف آخر را در ارتباط با تدریس استاد شیروانی بدانید این فیلم را از دست ندهید.

سه الگوی طلایی پکیج مسائل شیمی حرف آخر:

این سه الگو را به جرات می توان شاه کلید سوالات مسائل دانست.
در این فیلم ببینید که چگونه استاد شیروانی یکی از چالشی ترین سوالات شیمی یعنی مسائل استوکیومتری را با این الگو ها به جواب می رسانند:

نحوه تدریس استوکیومتری در حرف آخر:

در ویدیو بالا شما با نحوه تدریس استوکیومتری در حرف آخر که جزو سنگین ترین مباحث شیمی کنکور نیز است آشنا می‌شوید.

ویژگی پکیج مسائل شیمی حرف آخر:

ویژگی پکیج مسائل شیمی حرف آخر

بارزترین ویژگی این محصول این است که شما فقط در ۱۴ جلسه  می توانید بر مسائل شیمی کنکور به تسلط ۱۰۰ درصدی برسید  یعنی در ۴ روز و فقط و فقط با ۳ الگو می‌توانید پرونده یادگیری مسایل شیمی کنکور را تمام شده بدانید و در تمام وقت اضافه ای که تا کنکور برای این درس دارید به تمرین و تکرار و حل تست بپردازید و سرعت خود را افزایش دهید و در نهایت هر سوال مسائل را به راحتی در ۶۰ ثانیه به جواب برسانید.

و از دیگر ویژگی های مهم این مجموعه می توان به این نکته اشاره کرد که حین آموزش استاد هر روشی که ارائه می دهند آن را در تست های سراسری پیاده می کنند تا داوطلب این اطمینان خاطر را داشته باشد که روش به کار برده شده در تمامی تست های سراسری پاسخگو است نه صرفا در یک سری تست های تالیفی.

تفاوت پکیج مسائل شیمی حرف آخر با سایر منابع آموزشی:

 • آموزش در کمترین زمان ممکن یعنی تنها در ۱۴ جلسه, مجموعا در ۴ روز شما می توانید پرونده مسائل شیمی کنکور را ببندید
 • به کار گیری ۳ الگوی اصلی در حل مسائل شیمی، در حالی که در بسیاری از مجموعه ها روش‌های مختلفی در حل مسائل ارائه می‌شود که به تکنیک معروف است و تسلط بر این نوع روش ها به دلیل پیچیده بودن و حجم بالا و زمان بر بودن بسیار مشکل است.
 • فرمول شیروانی( فش): در حل مسائل که کاملا منحصر به فرد بوده و مسائلی که مربوط به یک ماده است را به راحتی به جواب می رساند فرمول (فش) که در سه جلسه اول پک مسائل ارائه می‌شود و یکی از ناب ترین فرمول هایی است که در هیچ کتابی داخلی و خارجی ارائه نشده است و حل یک دسته از سخت ترین مسائل شیمی کنکور را بصورت کامل پوشش می دهد.
 • محاسبه مول تنها در یک کسر: در حالی که در همه منابع آموزشی دیگر از ۷ تا ۱۵ کسر مختلف ارائه می‌شود.از آن جا که محاسبه مول تقریبا پایه اصلی در تمام مسائل شیمی است، یادگیری آن تنها در یک کسر می‌تواند روال یادگیری را بسیار سریع و آسان کند.
 • روش a-x: در این روش تمام مسائل استوکیومتری، سینتیک، تعادل و اسید-باز فرقی با هم ندارند چون  همه آن ها فقط با همین روش جامع به جواب می رسند.
 • نقشه حل مسائل محلول ها: این نقشه را می توان معجزه‌ای در حل مسائل محلول ها دانست. مسائل محلول ها در دسته‌ مسائل بسیار سخت شیمی قرار می‌گیرند و به جز دانش‌آموزان بسیار قوی که با تمرین های بسیار زیاد و با فرمول ها و روش های پیچیده بر آن مسلط می‌شوند، باقی دانش آموزان مطالعه این مسائل را در برنامه مطالعاتی خود حذف می کنند.
  اما در نقشه راه حل مسائل شیمی حرف آخر، دیگر دانش آموز قوی و ضعیف نداریم و هر داوطلبی در هر سطح و وضعیتی که باشد می تواند این نوع مسائل را به راحتی یاد بگیرد.

توجه!!! در این مجموعه علاوه بر آموزش, حل تمامی تست های سراسری داخل و خارج ریاضی و تجربی از سال ۸۸ تا به امروز را خواهید داشت و به عبارتی این مجموعه را می توان منبع جامع و کاملی برای حل سوالات کنکور سراسری دانست.

و در آخر جالب است بدانید:
چون برخی از دانش آموزان در حل تست های شیمی  ممکن است به دلیل ضعف در ریاضی با مشکل محاسبات عددی مواجه شوند, برای حل این مسئله موسسه حرف آخر مجموعه ای تحت عنوان حل سریع محاسبات آماده کرده است تا دانش آموزان بتوانند محاسبات عددی برای رسیدن به جواب نهایی را به درستی انجام دهند, که همراه با تهیه پکیج حل مسائل شیمی حرف آخر این مجموعه را هم می توانید دریافت کنید.
پکیج محاسبات سریع حرف آخر

علاوه بر این با تهیه پکیج مسائل شیمی حرف آخر می توانید خدمات  پشتیبانی محصولات و ارائه مشاوره توسط مشاوران مجرب موسسه را به صورت کاملا رایگان دریافت کنید.

جهت دریافت این محصول همراه با یک هدیه ویژه, با دفتر مرکزی حرف آخر تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید:
۰۲۱۶۶۵۶۶۶۲۳
۰۹۱۲۰۵۶۰۲۵۶

این اعلان را به اشتراک گذارید

نظرات (17)

 • erfan پاسخ

  یعنی با ۳ الگو کله مسائل شیمی رو میشه حل کرد؟!!!!!!!

  ۱۲ دی ۱۳۹۸ در ۲۳:۰۷
  • مریم فرزی پاسخ

   سلام
   بله دوست عزیز روش آموزش استاد شیروانی برای مسائل شیمی فقط ۳ الگو هست که اگه مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید توضیح داده شده چگونه و به چه صورت.
   برای دریافت نمونه تدریس جهت آشنایی با این الگو ها با شماره ۰۹۱۲۰۵۶۰۲۵۶ میتونید در ارتباط باشید.

   ۲۱ دی ۱۳۹۸ در ۱۷:۳۵
 • sima پاسخ

  پکیج جامع شیمی رو از کدوم طریق میشه خرید لطفا راهنمایی کنید مرسی

  ۱۲ دی ۱۳۹۸ در ۲۳:۱۰
 • mahsa_marandi پاسخ

  من رشتم انسانی هست ولی میخواستم کنکور تجربی میخواستم بدم به کنکور هم کم مونده واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم..میشه راهنماییم کنید

  ۱۳ دی ۱۳۹۸ در ۰۰:۴۸
  • مریم فرزی پاسخ

   سلام
   دوست عزیز جهت دریافت مشاوره و راهنمایی میتوانید با شماره ۰۲۱۶۶۵۶۶۶۲۳ در ارتباط باشید.

   ۲۱ دی ۱۳۹۸ در ۱۷:۳۷
 • شیوا نامدار پاسخ

  سلام خسته نباشید،من سال قبل کنکور دادم رشتم تجربیه ولی نتونستم رتبه مطلوبی به دست بیارم میخوام امسالم بمونم پشت با کدوم پکیج های موسسه میتونم بهتر نتیجه بگیرم؟؟

  ۱۳ دی ۱۳۹۸ در ۰۰:۵۲
  • مریم فرزی پاسخ

   سلام, ممنونم
   دوست عزیز شما می توانید با شماره ۰۲۱۶۶۵۶۶۶۲۳ در ارتباط باشد تا وضعیت فعلی شما بررسی بشه و متناسب با شرایط خودتون راهنماییتون کنیم و اگه پکی لازم داشتید بهتون معرفی کنیم.

   ۲۱ دی ۱۳۹۸ در ۱۷:۴۴
 • نادر سلیمی پاسخ

  تو برنامه تی وی پک محاسبات شیمی رو دیدم ولی یعنی چی میشه محاسبات به اون سختی رو اونجوری حساب کرد مگه میشه!!!

  ۱۳ دی ۱۳۹۸ در ۰۰:۵۴
  • مریم فرزی پاسخ

   سلام
   دوست عزیز پک حل سریع محاسبات برای سوال هایی که در محاسبات عددیش مشکل دارید و برای انجام آن به ماشین حساب نیاز دارید به شما کمک میکنه, قطعا سر جلسه اجازه داشتن ماشین حساب به شما نمیدن پس میتونید با یادگیری الگو های ارائه شده و تمرین و بکار گیری آن ها مشکل خودتون و با محاسبات عددی حل کنید, این پکیج رایگان هست میتونید دریافت کنید و از نزدیک با روش کار استاد آشنا بشید تا ابهامی که دارید برطرف بشه.

   ۲۱ دی ۱۳۹۸ در ۱۷:۴۲
 • hoesin پاسخ

  یعنی این همه رتبه برتر با این پکیج ها استفاده کردن رتبه شدن!!من که باور نمیکنم امکان نداره که

  ۱۳ دی ۱۳۹۸ در ۰۰:۵۷
  • مریم فرزی پاسخ

   سلام
   قطعا منبع مطالعاتی استاندارد نقش مهمی در موفقیت شما دارند, اما نباید از نکاتی مثل روش صحیح مطالعه, تست زنی و تحلیل تست, برنامه مطالعاتی اصولی و منسجم و تلاش و پشتکار هم برای موفقیت غافل شد.
   رتبه برتر ها از امکانات و ابزارهای لازم برای موفقیت و توانایی هاشون تونستن به بهترین شکل ممکن استفاده کنند پس چیز عجیبی نیست و این پکیج ها هم یکی از ابزارهایی برای موفقیت داوطلب.

   ۲۱ دی ۱۳۹۸ در ۱۷:۳۲
 • sevda najafzade پاسخ

  تو توضیحاتتون نوشتید تو ۱۴ جلسه یعنی تو ۴ روز همه مسایل شیمی حل میشه من هنگ کردم بیشتر توضیح میدین؟

  ۱۳ دی ۱۳۹۸ در ۰۰:۵۹
  • مریم فرزی پاسخ

   سلام
   بله دوست عزیز درسته, چون این ۱۴ جلسه در کمتر از ۲۵ ساعت آموزش داده شده پس اگه شما ۴ روز بصورت فشرده در برنامه مطالعاتی خود برای مسائل وقت بذارید میتونید تموم کنید.
   ای مجموعه آموزش کامل همراه با تست هست و بستگی به برنامه زمانی که برای شیمی هم در نظر گرفتید میتونید جلسات و مطالعه کنید.

   ۲۱ دی ۱۳۹۸ در ۱۷:۲۷
 • فریبا پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  استاد خدایی من دستتون رو از همینجا میبوسم
  من دی وی دی ها رو خریدم تازه دارم میفهمم اصلا شیمی چیه… عالیه

  ۱۳ دی ۱۳۹۸ در ۰۱:۰۶
 • saleh.mb پاسخ

  برای فعالسازی دی وی دی های حرف آخر باید چیکار کنم؟؟ من تازه از سایت سفارش دادم پکیجارو

  ۱۳ دی ۱۳۹۸ در ۰۱:۱۱
  • شایان مامندی پاسخ

   سلام دوست خوبم. با شماره ۰۲۱۶۶۵۷۶۱۸۲ تماس بگیرید تا ویدیو نحوه فعالسازی دی وی دی های حرف آخر که خودم ضبط کردم رو براتون بفرستم

   ۱۶ دی ۱۳۹۸ در ۲۲:۱۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ موسسه حرف آخر